Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

abe kato dam add reply i za sekunda mi se poqvqva poleto za pisane i sled tova iz4ezva :D nqkvi idei? firefox... питам и тук щото темата е по-гледана :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Каква е историята на лафа: "Добър ден, аз съм ваш'та леля" ?

От една седмица се каня да ви задам този въпрос ;].

Link to comment
Share on other sites

Каква е историята на лафа: "Добър ден, аз съм ваш'та леля" ?

От една седмица се каня да ви задам този въпрос ;].

май беше от първото предаване на "Улицата" :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Каква е историята на лафа: "Добър ден, аз съм ваш'та леля" ?

От една седмица се каня да ви задам този въпрос ;].

Идва от мюзикъла "Лелята на Чарли" ("Charley's Aunt"). И всъщност е "Здравейте, аз съм вашата леля!". Имаше и руски вариант на мюзикъла. В линка, който съм дал има обяснения относно фразата. Де факто в нашия език изразът е заимстван от руската версия. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата м-ду форматите hdtv и xvid ?

 

едното е с по-малка компресия, а другото с по-голяма. Въпросът ти не е правилен, но тъй като не знам какво точно искаш да кажеш, няма как да те поправя.

 

@kamen: тая информация от къде ти дойде не знам само. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Едното е видео кодек, другото е цифрова телевизионна система.

Дам...а на някои от "нестандартните"/стандартни въпроси, спокойно може да отговори гугъл или уики-то... 1...2... ;)

Link to comment
Share on other sites

Преведен е... точно тук, в закарфичената тема в от този раздел FAQ... Някой трябва да го прочете обаче... :)

 

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...ost&p=31962

 

but then - къде ще отиде цялото очарование на тази тема?!

Link to comment
Share on other sites

Проблема на паарата ми е следния : когато сложа СД картата и не се задържа вътре . Щивчето се е развалило сигорно и неще да задържи картата в слота и постоянно излиза .

Ако няко знае каде се ремонтира този проблем и каква е сумата ( че съм в бездънна яма в момента ) ще съм много благодарен .

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от помощ от IT специалист. Става дума за среда за редактиране на програмни контролни блокове.

 

"Powerful shape-based shove/hug interactive etch creation/editing provides ..... bla bla bla"

 

"Dymanic shape capability offers real-time copper pour plowing/healing functionality .... bla bla bla"

 

Тъй като тази сфера не ми е от най-силните, ще съм много благодарен, ако някой ме светне какво би могло да значат тези болднатите думи/изрази.

Link to comment
Share on other sites

Чукни Психозис! Ония ден правех един текст био-информатика - анализ на гени с компютри и фантастичен софтуер.

 

Нали знаеш като дойдат такива неща и като викаш неволята, а тя не идва, какво се прави? :P

 

shove/hug editing става шов/хъг редактиране, а в краей случай дори shove/hug. Лошото е, че няма как да имап наблюдения за това с каква форма се използва думата. Не че двамата души, които я използват в БГ и знаят понятието могат да са някакво мерило за използване де ... :D

Link to comment
Share on other sites

Скоро бях видял в една тема директни линкове с ИП адреси май, който се ръчкат в Уиндоус Медия Плейър и гледаш български телевизии на живо. Опитах се да ги намеря в търсачката, ама не помня много от поста или кой го беше написал. Къде беше това? Искам да ги видя пак тия линкове, че не съм си ги запазил.

 

Мерси

Link to comment
Share on other sites

shove/hug editing става шов/хъг редактиране

Не бих се учудил, ако родните специалисти в сферата са приели такова название. Затова й питам, за да го потвърди някой. Не си падам много по такъв вид превеждане, щото при евентуално запитване от клиента "Ъъъ, кво е шав/хъг?" не искам отговорът ми да е "Ъъъъ....." :)

Link to comment
Share on other sites

Как се настройва WINAMP, за да се минимизира до tray icon?

 

(това в духа на горния преводачески разговор) :tongue

 

 

редакция: Огромно благодаря, velvet!

Edited by kopche
Link to comment
Share on other sites

Къде продават и режат плексиглас? Колко струва квадратния метър и каква е разликата в цената на прозрачен и непрозрачен? Колко струва рязането(нормални правоъгълни парчета)?

Link to comment
Share on other sites

Къде продават и режат плексиглас? Колко струва квадратния метър и каква е разликата в цената на прозрачен и непрозрачен? Колко струва рязането(нормални правоъгълни парчета)?

 

 

http://www.microasu.com/

 

Някъде до х-л Марица беше преди години, още ли е там не знам - виж на сайта им. Освен че продават, също така режат, огъват и лепят.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. На тези цени, по-добре да си дам малко зор и да си свърша работата със стъкло.

Link to comment
Share on other sites

Мерси. На тези цени, по-добре да си дам малко зор и да си свърша работата със стъкло.
Не знам точно какво целиш да направиш от плексигласа, но с един нож тип "орлов нокът", линеал и повечко време, можеш да си свършиш чудесна работа. Орлов нокът става и от обикновена и от машинна ножовка. Само си приготви лейкопласт за пръста, с който натискаш ножа, че доста се подбива и после е много неприятна болка.
Link to comment
Share on other sites

Не ми хареса цената на квадратен метър плекси. Щеше да ми е по-удобен, защото на стъклото трябва да правя прозорче със залепена мрежа, а на плексигласа само да разпробия необходимата площ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...