Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

В една тема на hardware.bg се споменаваха Маркита и Бриколаж, както и някаква фирма Васкони. Допускам да има и в Практикер.

Лично аз бих предпочел пласмасата пред стъклото - по-благодатна е за работа и като че ли по-безопасна.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е за модинг или подобна щуротия. При положение, че квадрат плексиглас е 2-3 пъти по-скъп от такъв стъкло, ще се жертвам :) лейкопласта поне е евтин :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли телефона на пловдивския МОСТ Компутерс ?

 

Most Computers - Пловдив: ул. "Авксентий Велешки" № 56a 032/ 620-972, 032/267-173

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми тънка (<6 мм) плоскост от материал, който не се влияе от вода(полимер или нещо импрегнирано), няма да е под вода, но ще е под постоянна висока влажност. Цената да е под тази на плексиглас, не ме вълнува дали е прозрачно или не.

 

Предложения за материал и къде да го намеря?

 

 

Засега съм се спрял на ламинат(колко квадрата е един пакет?), но предпочитам да не сглобявам парчета, така че препоръчайте нещо на по-големи листове.

Link to comment
Share on other sites

Исторически вярно ли е, че на 29 декември 1944г. в 11 часа/или малко по-късно/ немските войски убиват мирен парламентьор в предградието Кишпещ на Будапеща?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми тънка (

 

Предложения за материал и къде да го намеря?

Засега съм се спрял на ламинат(колко квадрата е един пакет?), но предпочитам да не сглобявам парчета, така че препоръчайте нещо на по-големи листове.

 

Иво ламината ще се надуе от влагата и ще се превърне във вафла за около 5 дни - мисли нещо друго...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Виждал съм ламиниран паркет седял три години на открито, като рекламна табела на такава фирма и единствено беше очукан и избелял. Също така от от ламиниран паркет се правят и капаци на аквариуми.

Link to comment
Share on other sites

Това дето го използват за дъските в ел.таблата - как се казва?! Забравих му името. То би трябвало да издържа на влага и на какво ли не... И не гори :)

 

Гетинакс?

Текстолит?

Стъклотекстолит?

Link to comment
Share on other sites

Гетинакс, текстолит и бакелит.Но и трите са прекалено скъпи, плексигласа е доста по-евтин от тях.Пък и трудно се обработват.Правил съм детонаторно мостче от гетинакс, трябваше да сменя две бургии на дрелката, докато свърша.

 

 

Едит: Какво ходи до летището?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

...Какво ходи до летището?
Май няма регламентиран транспорт. Може да хванеш асеновградския влак и да слезеш на поделението. Такси до КЦМ излиза около 6 лева, до летището ще е малко повече.

Мога и аз да те закарам, но тръгвам в 6.15 сутрин.

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер!

Искам да попитам какво мога да направя по този въпрос.

Става въпрос за сайт, в който пише на френски.Тежко е(с обратно ударение) ми го дава като И, а леко е ми го дава с Й, а другите видове ударения още по-чудати букви. ; ).Пипам тука от флекстайп от контрол панела пипам в настройките на езика нищо не става.Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Нищо не можеш да направиш. Самия сайт така е писан. И другаде съм срещал да пишат така на френски, явно това е френската шльокавица. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нищо не можеш да направиш. Самия сайт така е писан. И другаде съм срещал да пишат така на френски, явно това е френската шльокавица. ;)

Хмммм...Едва ли във такъв сериозен сайт за френски учебници ще пишат на шльокавиьа. ; )

Просто според мен така разпознава символите, още повече, че тези аномалии се срещат само при буквите с ударения.Бас ловя, че може да се оправи. ; )

Link to comment
Share on other sites

Хмммм...Едва ли във такъв сериозен сайт за френски учебници ще пишат на шльокавиьа. ; )

Просто според мен така разпознава символите, още повече, че тези аномалии се срещат само при буквите с ударения.Бас ловя, че може да се оправи. ; )

Може, но от енкодинга на браузъра трябва да се избере Western European.
Link to comment
Share on other sites

Едит: Какво ходи до летището?

 

Транспорт директно до там - има , но е на самото летище. Използват бусове .Трябва да им се обадиш , ако имаш билет за някой от полетите при тях, ще ти кажат от кое място в Пловдив тръгват бусчетата им.Ползвахме го това преди време, но жена ми уреждаше въпросите и повече инфо за момента не мога да ти дам.

Link to comment
Share on other sites

Мога и аз да те закарам, но тръгвам в 6.15 сутрин.

 

Благодаря, аз и без това в 7:00 поне, трябва да съм там.

 

Транспорт директно до там - има , но е на самото летище. Използват бусове .Трябва да им се обадиш , ако имаш билет за някой от полетите при тях, ще ти кажат от кое място в Пловдив тръгват бусчетата им.Ползвахме го това преди време, но жена ми уреждаше въпросите и повече инфо за момента не мога да ти дам.

 

Благодаря, ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

Дават ли се костюми под наем в Пловдив? Търсих в интернет, но или излизат карнавални или не излизат. На едно място пък искаха 70лв на ден.

 

Някой може ли да ме насочи към хубави костюми на достъпна цена. Не искам да давам 500лв за костюм. Айде абитюрентите от миналата година да споделят мнение. Тези които търсят тази година - също. Как вървят цените горе долу? От къде си заслужава? Къде са им хубави кройките. Някой с повече опит моля да ми помогне :)

 

Трябва да си купувам за 2 повода. Един сега и един лятото.

Link to comment
Share on other sites

Aми относно костюмите(татрални) аз едно време си зех от някъв тятър. А костюма си го взех от магазина в дясно от хлаите на ъгъла на съседната сграда. Иначе има йофтини на едно др място ако искаш дай на пм.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...