Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

ако чаткаш руски - ето

Ми да видим за три години почти, на кво ма е научила другарката Ирина Тончева от тоя руски :unsure: Иначе най-логично беше от руската Уикипедия да търса...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

някой може ли да ми отдели песента от това клипче , тая песен ми стана любима след като докато вечерях се бях загледал в мюзик айдъл :

http://www.vbox7.com/play:131bc69b

:D:D:D:D:D

Virtual Dub може да ти изтегли звука от целия клип в mp3.

 

 

А аз да питам разрешителното за газов/боен патлак важи ли извън БГ (Гърция примерно).

Link to comment
Share on other sites

Virtual Dub може да ти изтегли звука от целия клип в mp3.

А аз да питам разрешителното за газов/боен патлак важи ли извън БГ (Гърция примерно).

Разрешително за газов пистолет в България не се изисква, не съм сигурен за Гърция. Иначе и с въздушен пистолет не можеш да минеш през летището...или поне ще е много сложно да не ти направят проблем.

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми отдели песента от това клипче , тая песен ми стана любима след като докато вечерях се бях загледал в мюзик айдъл :

http://www.vbox7.com/play:131bc69b

:D:D:D:D:D

орк. Орион - Шест кокошки :)

Link to comment
Share on other sites

Разрешително за газов пистолет в България не се изисква, не съм сигурен за Гърция. Иначе и с въздушен пистолет не можеш да минеш през летището...или поне ще е много сложно да не ти направят проблем.

За газовия ми бяха издали фактура с която удостоверявам ,че патлака е мой (което е важното в случая).

Link to comment
Share on other sites

За газовия ми бяха издали фактура с която удостоверявам ,че патлака е мой (което е важното в случая).

Фактура - да, но не си длъжен да я носиш винаги със себе си. Иначе до преди няколко години и за газов пистолет се изискваше разрешително, след това го отмениха, както и забраниха патроните с нервно паралитичен газ. А фактурата би трябвало да важи навсякъде.

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

А фактурата би трябвало да важи навсякъде.

с фактурата може да докажеш,че си го купил пищова,а не си го крал...дали в чужбина искат някакъв документ за носене на този пищов се определя по тамошното законодателство или с други думи:не препоръчвам на никой да си носи пищова в чужбина

 

 

някой на евроком ще ми каже ли дали отваря www.football24.com?

Link to comment
Share on other sites

нтересуват ме хора които са предприемачи,строителен надзор или бригадири(съответно и хора които имат връзки с гореизброените).

ако има такива пишете ми ЛС за да разясня за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

колко е стандартната комисионна за адвоката, който те е представлявал по делото, от присъдено обезщетение в проценти?

 

 

едит: frodo, благодаря, но ме интересуват по-точни числа. общите положение си ги знам. а самта наредба къде да я прочета?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

колко е стандартната комисионна за адвоката, който те е представлявал по делото, от присъдено обезщетение в проценти?

Чл. 36. (1) Адвокатът има право на възнаграждение за своя труд.

 

(2) Размерът на възнаграждението се определя в договор между адвоката и клиента. Този размер трябва да бъде справедлив и обоснован и не може да бъде по-нисък от предвидения в наредба на Висшия адвокатски съвет размер за съответния вид работа.

 

 

(3) При липса на договор, по искане на адвоката или клиента адвокатският съвет определя възнаграждение съгласно наредбата на Висшия адвокатски съвет.

 

 

(4) Възнаграждението може да се уговори в абсолютна сума и/или процент върху определен интерес с оглед изхода на делото, с изключение на възнаграждението за защита по наказателни дела и по граждански дела с нематериален интерес.

 

в тая наредба е минимума за заплащане за водене на делото пред съответната инстанция-райнен,окръжен/апелативен и вкс

 

абе определя се по споразумение още преди делото да стане висящо някъде си

Link to comment
Share on other sites

колко е стандартната комисионна за адвоката, който те е представлявал по делото, от присъдено обезщетение в проценти?

 

Фиксирана точна цифра няма, но има регламентирани минимални хонорари, които почват от 150 лева. Хонорарът е на база процент от интерес по делото. Оттам вече зависи от адвоката. С точност не мога да ти цитирам, но процентите са между 5 и 10 от интереса. Аз съм плащал и двоен хонорар. Всичко над фиксирания минимум е въпрос на разбирателство между адвоката и клиента. Тук в зависимост от това кой е адвоката, какво е делото, интереса, шанса за спечелване сядат двамата с клиента и се разбират.

Link to comment
Share on other sites

добре, прочетох наредбата за минималните цени. намерих си точните проценти които ме интересуват по чл. 7 от раздел III.

благодаря за помощта.

именно за сядането и разбирането с адвоката искам да се подготвя и да не говоря глупости.

 

R_a_p_t_o_R: за трудни вземания плащаш двойни проценти, т.е. от 2х5% до 2х10% ? и ако са лесни вземания не се удвояват нали?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея дали мога и къде, да продам една камара платки. Имам предвид стари дъна, видеокарти, захранвания и други подобни, че почват заплашително да ме притискат в ъгъла ;)

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да поръчам куриер да достави цветя за 8-ми? Въпроса е, че няма да са само цветя ами и още една кутия.

Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R: за трудни вземания плащаш двойни проценти, т.е. от 2х5% до 2х10% ? и ако са лесни вземания не се удвояват нали?

 

Има и такива моменти... И все пак - последното ми дело във ВАС бе такова едно особено. С моята адвокатка се разбрахме ако спечеля да получи двоен хонорар, като при явяване платих само нормалния и чак след като спечелих - още толкова. С радост й ги дадох, защото осъдих митницата :punk

Link to comment
Share on other sites

Има и такива моменти... И все пак - последното ми дело във ВАС бе такова едно особено. С моята адвокатка се разбрахме ако спечеля да получи двоен хонорар, като при явяване платих само нормалния и чак след като спечелих - още толкова. С радост й ги дадох, защото осъдих митницата :punk

ок. аз пък съм срещу застраховател, който беше решил, че не е нужно да ми изплаща законните лихви за 6-годишното протакане.....

Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\Idiot.000\Local Settings\Temp

 

Значи тази папка е пълна със сякакви щуротий! Мога ли да изтрия всичко в нея защото ми взима адски много от C:\ Вътре не забелязвам важни файлове или папки..само папка Cookies.. :wacko:

 

 

 

edit: мерси и на двама ви..

Edited by I`GoT`Da`PoWeR
Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\Idiot.000\Local Settings\Temp

 

Значи тази папка е пълна със сякакви щуротий! Мога ли да изтрия всичко в нея защото ми взима адски много от C:\ Вътре не забелязвам важни файлове или папки..само папка Cookies.. :wacko:

Според мен ако използваш Disc Cleanup ще е по-сигурно и ще изтрие доста от това.

Start>Programs>Accessories>System Tools>Disc Cleanup

Link to comment
Share on other sites

Можеш да триеш всичко там. Даже може да изтриеш още доста. Дори и не можеш да си представиш колко още може да триеш. Погледни тук. ;)

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми отдели песента от това клипче , тая песен ми стана любима след като докато вечерях се бях загледал в мюзик айдъл :

http://www.vbox7.com/play:131bc69b

:D:D:D:D:D

 

 

 

аз точно този вариант от клипчето искам тоя пич ме изкърти как я пее :music :music

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Когато се отговя на нечий въпрос, защо пред ника му се слага @?

 

ed. Psihara^^, мерси

Edited by $abrina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...