Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От пълна промяна има някакъф фитнес инструктор незнам точно какъф се води как се казва а също доколкото знам е издал и книга как се казва тя и къде може да се намери ?

ЕДИТ: имах предвид за в интернет дали я има извинявам се за неточноста ми !

Да..има ли я в нета?

Link to comment
Share on other sites

От пълна промяна има някакъф фитнес инструктор незнам точно какъф се води как се казва а също доколкото знам е издал и книга как се казва тя и къде може да се намери ?

ЕДИТ: имах предвид за в интернет дали я има извинявам се за неточноста ми !

За кво ти е :confused

Аз си ползвам ето тази и съм много доволен.Обяснява ти в подробности кое как,какво и защо.Има си и снимки на различните упражнения.

Все пак де,то си твой избора ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Търся си подобна чантичка на тази тук на Adidas,може и същата! Ако някой е мяркал из града такова нещо или има идея къде може да има ще се радвам да сподели... :rolleyes:

 

bf4b1uv8.jpg

Няма ли някой по-запознат? :( Наложително ми е!

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

в адидаса на центъра имаше миналата седмица подобни на вторият етаж от колекцията на миси елиът , преди време съм виждал в магазина в санкт петербург , дори съм почти сигурен че последният път като бях имаше някакви такива подобни чантички

Link to comment
Share on other sites

Къде продават или могат да ми направят метален стелаж с дължина 70 см, в големите магазини няма подобен размер?

Link to comment
Share on other sites

в адидаса на центъра имаше миналата седмица подобни на вторият етаж от колекцията на миси елиът , преди време съм виждал в магазина в санкт петербург , дори съм почти сигурен че последният път като бях имаше някакви такива подобни чантички

Благодаря Злобил! :P ...ще проверя този на центъра.В другия ми се струва,че много надуват цените. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

всъщност е точно обратното на центъра цените са надути понеже се водят някви нови колекции макар и от преди година а в ст.петербург са старите колекции аз лично от там предпочитам да пазарувам има някои много изгодни неща

Link to comment
Share on other sites

не, думата е проста

ако има възможност да не си го дочул добре и на звук думата да го докарва до нещо подобно на "дуля", значи е нецензурен жаргонен израз за женски първични полови органи. можеше да ти кажа и че в буквален превод е "пу..а" ама сигурно щяха да ме санкционират :bgrin:

 

edit: @breakneck, а жестът с ръка, който описваш е символ на женски полови органи. обикновено дулята я полдчертават именно с този жест, за да се сетиш за кво става дума. тука и на запад при скандали по пътищата се размахват средни пръсти, а там - п..ки :)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

някой знае ли от руски какво значи

 

"Дюла" "Дюля"

Ако си спомням правилно, дюля викаха на ръката, когато палеца е застанал между показалеца и средния. Не мога да намеря сега такава снимка, но би трябвало да се сещаш. ;)

 

mobo, п...а на руски е пиз.а. :)

Edit: ^Верно има логика тука. ;)

 

Ето и още едно значение, което открих в сайт подобен на википедията. Означавало диария. :D

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

Ако си спомням правилно, дюля викаха на ръката, когато палеца е застанал между показалеца и средния. Не мога да намеря сега такава снимка, но би трябвало да се сещаш. ;)

 

mobo, п...а на руски е пиз.а. :)

Edit: ^Верно има логика тука. ;)

 

Ето и още едно значение, което открих в сайт подобен на википедията. Означавало диария. :D

Точно с 'у', както казва mobo е. Иначе и руснаците също като при нас си имат доста думи за тая работа ;)

Link to comment
Share on other sites

Кое е с "у"?! п♛тка на руски е пизда... няма "у"

 

http://en.wiktionary.org/wiki/%D0%BF%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0

 

 

В линка, който сте дали за дюля - ето този:

 

http://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%B4%D1%8E%D0%BB%D1%8F

 

има някаква грешка - там от една страна ясно си е казано, че българската дума "дюля" означава на руски "айва" - което (айва) на свой ред си е дюля в превод на български от руски - плод с крушовидна форма, жълт цвят, силен специфичен аромат, твърда консистенция и тръпчиво-сладък вкус... От друга страна в колонката отстрани имаме изредени формите на "диария" место формите на "дюля" - това очевидно е сгрешено - или знанията за българския на въвеждащия са били ограничени или е решил да се подиграе...

 

Справка - обратно засичане с "айва" - http://ru.wiktionary.org/wiki/%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B0

 

1. дерево высотой до 4—5 метров, единственный представитель рода Cydonia из семейства розоцветных

2. плод [1]

 

и малко по-надолу четем:

 

Перевод

 

* Английский:

* Болгарский: дюля

* Венгерский:

* Испанский:

* Итальянский:

* Китайский:

* Латинский:

 

 

 

* Немецкий:

* Нидерландский:

* Португальский:

* Украинский: айва

* Французский:

* Шведский:

* Эсперанто: 1. cidoniujo, cidoniarbo; 2. cidonio

* Японский:

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Кое е с "у"?! п♛тка на руски е пизда... няма "у"

 

..........

"Дуля" с У, а не "Дюля" от руски на български се превежда като "п♛тка", ако е употребена в разговорна реч. Знам за "пизда", но думата просто не е единствена.

затова попитах ако човека с оригиналния въпрос само е чул думата , дали може той да е омекотил У-то и затова да пита за "Дюля".

Link to comment
Share on other sites

Като гледам колко време дискутирате чуждоезичните термини за женски полов орган, сега минахте и в "задна позиция'.....я да сменя малко пола и да попитам друг тъпизъм: Защо в изречението "К*ра ми Янко", присъства въпросното лице Янко и кой е той всъщност? :woot :lol:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Като сме на езиковедска вълна да обсъдим следния казус:

 

Защо "вкъщи" се изписва слято, а "в гъза" не?!

Щото не е официално приет израз, който ша употребиш в някъф официален документ :lol:

 

Като гледам колко време дискутирате чуждоезичните термини за женски полов орган, сега минахте и в "задна позиция'.....я да сменя малко пола и да попитам друг тъпизъм: Защо в изречението "К*ра ми Янко", присъства въпросното лице Янко и кой е той всъщност? :woot :lol:

Може би мистичен, фолклорен герой от време оно, който е изпитвал изключителна любов към к*ра си и го е кръстил на някой :)

Link to comment
Share on other sites

***

 

И аз не знам на кой е кура и защо се именува Янко... ама ето какво рисърч-нах за въпросния кор - бори се за world domination

 

:lol: :lol:

 

....(|).............
....| |...........
....| |.............
....| |.... ...........
.(")|_|(")............. 
Дис из кура ми Янко.
Копи енд пейст Янко инту йор сигначър ту хеуп хим гейн уърлд доминейшън!!!

Edited by abortivus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...