Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Усещането за студ не идва ли от разликата между телесната температура (36-37 гр) и околната температура? По тази логика, утре трябва да бъде -36 или -37 градуса.

Защо 0та трябва да ти е отправна точка? Има много системи за отмерване на температурата - Фаренхайт, Целзий, Калвин...

 

Освен това ако погледнем твоето решение - аз днес съм с 36,5 гр темп., а вън е 0. Утре за да е 2 пъти по-студено според теб трябва да е -36,5. Ами ако беше 40гр. на сянка - аз пак имам 36,5. Един вид излиза, че винаги, лято или зима, 2 пъти по-студено е когато е -36,5. Как става тая работа.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Математически погледнато и "утре" би трябвало да е 0 градуса. Не може баче "ей така" да се дефинира студа, защото той има и други параметри - едно е да е 0 и да е тихо, друго е да брули и вятър (примерно)... Оттук следва, че учителката по физика е уникално тъпо парче ако се е опитала да те подведе с 2х0=0 по този начин...

Link to comment
Share on other sites

сега се стих за уникалния въпрос: "ако днес е нула градуса, колко ще е утре, ако са казали, че ще е два пъти по-студено?"

Link to comment
Share on other sites

сега се стих за уникалния въпрос: "ако днес е нула градуса, колко ще е утре, ако са казали, че ще е два пъти по-студено?"

тоя дето е разискван неколкократно в тази тема ли? явно всяка пролет ще се пита едно и също :)

Link to comment
Share on other sites

не знаех. извинявам се. чух го по brainiac на discovery.

Link to comment
Share on other sites

чета някви плакати за еротично шоу всеки вторник в exit...някой ходил ли е?има ли вход?от колко часа почва и заслужават ли си мадамите?

Link to comment
Share on other sites

хора, много ми е важно. искам да разбера от коя страна е този телефонен номер: +306975424993. много благодаря

Link to comment
Share on other sites

хора, много ми е важно. искам да разбера от коя страна е този телефонен номер: +306975424993. много благодаря

скайпа го показва като гръцки :)

Link to comment
Share on other sites

+30 Greece, но продължение 6, 69 или 697 не отговаря на регионалните там

 

+306 Canada, Saskatchewan... примерно

 

Стига сте мързелували и готованствали - в Гугъл за по-малко от 5 мин се намират отговори на 95% от въпросите

Link to comment
Share on other sites

благодаря ви. предполагам, че е гърция. едва ли от канада ще правят мизерии в България

Link to comment
Share on other sites

благодаря ви. предполагам, че е гърция. едва ли от канада ще правят мизерии в България

tova e grycki mobilen telefon na operatora cosmote. sestra mi e tam i nomera i e takyv +3069*****,+30 e koda na gyrcia a 69 e na operatora.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

http://www.pokerbg.com/ -чети тук. Напиши в google покер и ще намериш още много информация. Успех!

 

Упс, забравих за играча

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Защо 0та трябва да ти е отправна точка? Има много системи за отмерване на температурата - Фаренхайт, Целзий, Калвин...

 

Освен това ако погледнем твоето решение - аз днес съм с 36,5 гр темп., а вън е 0. Утре за да е 2 пъти по-студено според теб трябва да е -36,5. Ами ако беше 40гр. на сянка - аз пак имам 36,5. Един вид излиза, че винаги, лято или зима, 2 пъти по-студено е когато е -36,5. Как става тая работа.. :rolleyes:

Абсолютно прав си, голяма глупост излиза. Но аз имах предвид да се сметне разликата между телесната температура и тази на въздуха - в задачата е зададена като 0, та затова 0-та е отправна точка. Ако е било напр. 25 градуса на първия ден, става така: телесната температура 36.5 - 25 = 11.5 ;та на следващия ден би трябвало да е 25 - 11.5 = 13.5.

 

Само че усещането за студ, както каза Раптор, наистина е субективно и зависи много от вятъра, а не само от температурата, така че се получава пак безсмислица. Да се надяваме даскалката да се е пошегувала с надеждата народът да се размисли, а не да се е надявала на много сериозен отговор. :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно прав си, голяма глупост излиза. Но аз имах предвид да се сметне разликата между телесната температура и тази на въздуха - в задачата е зададена като 0, та затова 0-та е отправна точка. Ако е било напр. 25 градуса на първия ден, става така: телесната температура 36.5 - 25 = 11.5 ;та на следващия ден би трябвало да е 25 - 11.5 = 13.5.

 

Само че усещането за студ, както каза Раптор, наистина е субективно и зависи много от вятъра, а не само от температурата, така че се получава пак безсмислица. Да се надяваме даскалката да се е пошегувала с надеждата народът да се размисли, а не да се е надявала на много сериозен отговор. :)

nadqvam se 4e se e izbuzikala 6tot v toq foum skoro 6te go obarnem na voina zaradi onaq nenormalnata

Link to comment
Share on other sites

Хора, къде се намира хронологията на Скайп на компютъра?Ако може ръчно да се изтрие ша е много добре :allien Ако естествено е на компютъра изобщо ...

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...