Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нещо доста често започна да гасне тока при мен (за един месец четири пъти), а пък си държа компютъра непрекъснато включен, та си мисля дали да не си купя някакъв UPS. Но не съм много наясно по този въпрос. Трябва ми нещо, което да предпази PC- то от тези внезапни изключвания.

 

Каква е разликата м/у тези

UPS MAKELSAN,MSAR600 (600va,AVR)+ 55.00лв и

UPS Protector Power INFOSEC Protector(220v,6 гнезда,1.8м) 21.00лв.

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Нещо доста често започна да гасне тока при мен (за един месец четири пъти), а пък си държа компютъра непрекъснато включен, та си мисля дали да не си купя някакъв UPS. Но не съм много наясно по този въпрос. Трябва ми нещо, което да предпази PC- то от тези внезапни изключвания.

 

Каква е разликата м/у тези

UPS MAKELSAN,MSAR600 (600va,AVR)+ 55.00лв и

UPS Protector Power INFOSEC Protector(220v,6 гнезда,1.8м) 21.00лв.

UPS MAKELSAN,MSAR600 (600va,AVR)+ 55.00лв

това предполагам е базов непрекъсваем токоизточник, който при спиране на напрежението би поддържал работата на комп+монитор за около 10-15 минути. това време е напълно достатъчно за да сейвнеш всичко и да загасиш компа по-цивилизовано или ако имаш късмет австрийците да ти върнат тока навреме и дори да не спреш работа. съдейки по неизвестната за мен марка и ниската цена предполагам ще е с доста голямо време на задействане и има вероятност да пропусне някой и друг токов удар да достигне до захранването на компа, ако е по-злокачествен. предполагам са поспестили малко от крайните тиристори или поне половината от филтровите кондензатори, но все пак ако си с добро захранване на компа, най-много да ти изгори некое бушонче през него. другото което подозирам че няма в този модел е защита на ETHERNET порт, или на прост език: защита с/у токови удари идващи откъм кабела за нет-а/кабелна телевизия, които са често явление при гръмотевични бури и лошо изградена и незаземена въздушна разпределителна мрежа на интернет доставчика.

UPS Protector Power INFOSEC Protector(220v,6 гнезда,1.8м) 21.00лв.

това е единсвено и само защита срещу пренапрежение, т.е. това е ел. схема с въпросните силови тиристори, които подозирам, че са поспестили по-горе в горното. комбинация от двете би била добра застраховка с/у неволните грешки на милите австрийци от енергото.

 

препоръчвам да потърсиш UPS от по-висок клас с цена около 100 лв и батерии 800 VA (20-25 минути самостоятелна работа), който да комбинира добра защита с/у пренапрежение, бързо време за реакция и поне един защитен RJ45 (ethernet). обикновено тези модели успяват ако напрежението вас е традиционно ниско (при мен например постоянно е 190V, а кат се понатовари минава и под 175) да го закрепят в по-нормални граници около 220 волта, ама не разчитай много на тази им функция ;)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Къде има магазин на TCM?

срещу планет клъб

Link to comment
Share on other sites

Къде има магазин на TCM?

 

И двата са в посока митницата. Единият е отдясно веднага след кръстовището на Рекорд, голяма сграда навътре отгоре с големи букви пише КВАЗЕР. Другите са на последната отбивка вляво преди прелеза в улицата - виждат се множество жълти магазини с големи витрини - първите 2 са ТСМ.

 

Но не виждам какво би си взел човек от тия....

 

В малките магазини има по-читава стока, но и цените са по-високи

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Но не виждам какво би си взел човек от тия....

 

В малките магазини има по-читава стока, но и цените са по-високи

 

Определено има неща, които стават.

Да не говорим, че има такива глупости, които едва ли някоя нормална голяма компания би се навила да произведе...

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя гети...в смисъл не тези мъжките, с които се играе футбол, а женските, които ся се носят мн :rolleyes: ?Спешно е ;Р

Link to comment
Share on other sites

намери къде да питаш...

по-скоро кого

Link to comment
Share on other sites

Оф ми то почти няма снимки на гети, ама ето тука горе-долу да видите за кво става въпрос, може да сте виждале някъде?? :rolleyes: :unsure:

 

21-girly-gaiters.jpg

efspat1.jpg

1670657.jpg

Link to comment
Share on other sites

УжасТ. Как може да носят такива гадории...
Колелото се върти и периодично редува циклите. Преди 20-ина години гетите бяха на гребена на вълната ;)
Link to comment
Share on other sites

Пф, ми че направи си :) Иди до руския пазар, спазари някой по-пухкав пуловер за 2 лева и го префасонирай както си искаш. И без това днешните момиченца се кичат с всякакви нискокачествени, почти DIY, парцалки, които граничат с дрипи, само и само да са "модерни" :)

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

Въпрос към GSM "маниаците" (относно батерия за NOKIA).

Онзи ден попаднах на един екземпляр BL5C (който разбира се не е оригинален), има размерите на стандартната батерия, но "твърди", че е с капацитет 1400 mAh. Продавачката ме уверяваше, че капацитетът не зависел толкова от размерите. icon_question.gif Та се питам на глас може ли да е това, което пише или е поредния ментак? Цената беше 15 лв.

Знам, че има оригинална BL6C 1070 mAh, но трудно се намира. Освен това е забележимо по-дебелка от BL5C, което ме озадачава - 1400 mAh по-тънка от 1070 mAh?

Link to comment
Share on other sites

ами аз ползвам 8800 до скоро я ползвах с оригиналната и батерият от 760mAh , като съвсем случайно се натъкнах на 1 сайт който предлагаша батерийки от 1400mAh та поръчах си въпросната батерия и в момента съм с нея по размери е 1към1 с оригиналната само дето държи 2 пъти повече така че е напълно възможно не съм 100% сигурен но при моята нокиа е така .... а и може да има логика в това че не е от значение батерията все пак има страшно тънки телефони а батериите им карат доста време , така мисля аз естествено може и да греша :P

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос - колко г/д изразходва един най-обикновен компютър и монитор 17" :wacko: Около 300 W/ час :rolleyes:

колко обикновен комп? какъв монитор - CRT или LCD?

на мониторите на гърба обикновено пише.

на компа - зависи от захранването - ватовете, които може да подаде към компа са добър ориентир. реално консумираната електроенергия е поне с 20% повече поради загубите от преобразуването от променлив в постоянен ток.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...