Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Междудруото, вярно ли е, че ако си на цифрова тв. (без значение на коя) и ако имаш повече от 2 телевизора, ще предават едно и също? Т.е. ако в хола гледам Нова, и в дневната ще предава Нова?

 

Да. Освен ако не платиш по 7 лева месечно за 2-ри приемник.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ludata mi daskalica po fizika me popita-Ako dnes e 0 gradusa a utre e dva pati po-studeno,kolko gradusa 6te e utre? a az stoqh i gledah kato udaren s mokar parcal.Nqkoi da ima ideq?

 

вземи някъв ориентир и смятай... примерно стайна температура 23-26 градуса... значи според акъла (или липсата на такъв) на даскалката ти бая бахър ще си е - към -26 до -23....... тва си беше бая интересен въпрос.... хахахахха... поздрави на даскалицата!

Link to comment
Share on other sites

Ludata mi daskalica po fizika me popita-Ako dnes e 0 gradusa a utre e dva pati po-studeno,kolko gradusa 6te e utre? a az stoqh i gledah kato udaren s mokar parcal.Nqkoi da ima ideq?

Пак 0. :lol: 2х0=0 :lol:

 

Fibaman, Marianne Premiere е заглавието (има такова ударение на е-то след i, но не излиза). :) Така го намерих в някакъв френски сайт.

Между другото в темата за любимо детско има отговор на въпроса ти.цък

Edited by ludoto_mimi
Link to comment
Share on other sites

Ludata mi daskalica po fizika me popita-Ako dnes e 0 gradusa a utre e dva pati po-studeno,kolko gradusa 6te e utre? a az stoqh i gledah kato udaren s mokar parcal.Nqkoi da ima ideq?

Математически - недоказуемо. Физически зависи от мн фактори, но при липсата на такива : -7 градуса по Целзий.

Link to comment
Share on other sites

Ludata mi daskalica po fizika me popita-Ako dnes e 0 gradusa a utre e dva pati po-studeno,kolko gradusa 6te e utre? a az stoqh i gledah kato udaren s mokar parcal.Nqkoi da ima ideq?

Ако преобразуваме нулата по целзий в Келвин градуси, тогава => 0С = 273К => 273/2=136.5К => на следващия ден ще е -136.5 градуса по целзий и училищата ще имат дървена ваканция, а на пролет ще се преброяват оцелелите. :)

Може да го сметнете и по фаренхайт. Там ще е по-цивилизовано. ;)

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

Fibaman, Marianne Premiere е заглавието (има такова ударение на е-то след i, но не излиза). :) Така го намерих в някакъв френски сайт.

Между другото в темата за любимо детско има отговор на въпроса ти.цък

:) Е-то и аз го пиша с ударение само че аз го търсех "Marianne la Premiиre" и нищо не излиза, а като написах "Marianne Premiиre" и хоп :) 10х много!

Пфу бати простия френски език (само дето го уча :) )

Само, че се съмнявам дали ще открия я някоя серия я някоя песничка от филмчето :cry

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

вземи някъв ориентир и смятай... примерно стайна температура 23-26 градуса... значи според акъла (или липсата на такъв) на даскалката ти бая бахър ще си е - към -26 до -23....... тва си беше бая интересен въпрос.... хахахахха... поздрави на даскалицата!

xa xa xa ok 6te i predam

 

ako edno semeistvo patuva okolo Ekvatora sas 55 km/4as te obikalqli Ekvatora 62dena no se setili 4e ne postavili orientir za izmervane na obikolkite spored vas kolko obikolki sa napravili s tazi skorost( moje da se re6i s matematika)

Link to comment
Share on other sites

xa xa xa ok 6te i predam

 

ako edno semeistvo patuva okolo Ekvatora sas 55 km/4as te obikalqli Ekvatora 62dena no se setili 4e ne postavili orientir za izmervane na obikolkite spored vas kolko obikolki sa napravili s tazi skorost( moje da se re6i s matematika)

2 обиколки (по-точно...2.04 обиколки) :)

 

Едит: И за да не те попита защо точно 2.04...ето разсъжденията:

1. Обща дължина на екватора: 40 075 км.

2. Със скорост 55 км/ч.. се обикаля за 728.64 часа (или 30.36 денонощия)

3. 62 денонощия дето са обикаляли / 30.36 денонощия за обиколка = 2.04 обиколки

 

Никога не съм бил силен по математика и знам само таблицата за умножение, но това е ужасно лесно (ако правилно разсъждавам). :rolleyes:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

2 обиколки (по-точно...2.04 обиколки) :)

 

Едит: И за да не те попита защо точно 2.04...ето разсъжденията:

1. Обща дължина на екватора: 40 075 км.

2. Със скорост 55 км/ч.. се обикаля за 728.64 часа (или 30.36 денонощия)

3. 62 денонощия дето са обикаляли / 30.36 денонощия за обиколка = 2.04 обиколки

 

Никога не съм бил силен по математика и знам само таблицата за умножение, но това е ужасно лесно (ако правилно разсъждавам). :rolleyes:

bravo to naistina si be6e lesno sq mislq nekav drug tupizam

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли саит в които може да се открият химичните формули на различните видове наркотици имам предвид хероин , екстазита , метаамфетамини там други каквито има .

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли саит в които може да се открият химичните формули на различните видове наркотици имам предвид хероин , екстазита , метаамфетамини там други каквито има .

http://www.erowid.org/

Link to comment
Share on other sites

nqkoi nekva ideq ot kude da si svalq na ustata i sofi taq burqta no na ruski kakto q peqt v evroviziq ?

 

http://djheavyb.data.bg/Pop%20Folk%20Hits%...%20Q%20tvoq.mp3

 

Пробвай следващия път в раздела за мп3ките ;)

Edited by I`GoT`Da`PoWeR
Link to comment
Share on other sites

Защо вече половин ден няма mail.bg ?

 

И един много странен въпрос с много труден отговор :

Имало е преди няколко години кратки филмчета от типа на койотката и том и джери на Looney Tunes, дублирани на БГ език.

Става дума за някакво дебело бяло пиле, което постоянно се прецаквало с някаква котка :)

Та във едно от тези филмчета, котката викнала някаква невестулка и я питала "Искаш ли пиле ?", а тя отговорила "Да дададдадада"........ Забих ви нали ? Да, знам, но обещах да попитам :bgrin:

 

EDIT :

Хах! Благодаря на хората, които ми пишат на лично за филмчето :D Все още има хора с много добра памет :) Пилето се казвало Foghorn Leghorn, а котката не била котка, а било куче :D Името на кучето било Barnyard dog :) Вече търся линкове :)

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Ludata mi daskalica po fizika me popita-Ako dnes e 0 gradusa a utre e dva pati po-studeno,kolko gradusa 6te e utre? a az stoqh i gledah kato udaren s mokar parcal.Nqkoi da ima ideq?

Усещането за студ не идва ли от разликата между телесната температура (36-37 гр) и околната температура? По тази логика, утре трябва да бъде -36 или -37 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...