Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

21 minutes ago, Mockingbird said:

Тук описание на цялата система:

https://legrand.bg/products-connected-home

Накрая са различните възможности за гейтове, освен този за DIN монтаж. Нетатмо е наша собственост. Заедно с колегите разработихме умните ключове и контакти от различните серии, както и умните модули за таблата. Всичко се разработва в Италия, Франция. Имаме си апи-та и е отворено всичко. Напомни ми утре да ти пратя линк към описанията им. Даже ако искаш, може да си девелопнеш нещо…:grin:

Не знаех, че Нетатмо са на Легранд. Но самите Нетатмо правят готини неща :) Разпознах доста от списъка:)))

Иначе е точно това което си търся, изглежда ще изчакам да си пуснете и трифазовия модел за да го сложа отпред :))) 

А така директно интегрирани с апче ще е лесно да сложа и няколко малки където имам място. Пишейки се сещам, че мога да заменя един умен "контакт", който ми стои в едното табло и го ползвам да си включвам/изключвам помпата за поливане от телефона. Вашето ще стои много по-културно в таблото на ДИНа :))

А след това просто ще си говоря с вашето апи. 

Супер, мерси много, че ми ги показа! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моля, моля. Все пак е много по-културно от индустриалните приложения. А и можеш да си разширяваш системата по всяко време без големи усилия. И най-важното, цената е много разумна.

Ето апи документация:

Netatmo Connect | Legrand API Documentation

 

Ще ти кажа, когато комерсиализираме и трифазния модел.

Link to comment
Share on other sites

Това апи ви ли си го пишете, или просто го предлагате. Понеже не съм наясно със ситуацията за продукта, фирмата и т.н. Дали е нещо собствено производство цялото нещо или представителство и т.н

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ARPAnet said:

Не знаех, че Нетатмо са на Легранд. Но самите Нетатмо правят готини неща :) Разпознах доста от списъка:)))

Иначе е точно това което си търся, изглежда ще изчакам да си пуснете и трифазовия модел за да го сложа отпред :))) 

А така директно интегрирани с апче ще е лесно да сложа и няколко малки където имам място. Пишейки се сещам, че мога да заменя един умен "контакт", който ми стои в едното табло и го ползвам да си включвам/изключвам помпата за поливане от телефона. Вашето ще стои много по-културно в таблото на ДИНа :))

А след това просто ще си говоря с вашето апи. 

Супер, мерси много, че ми ги показа! :)

 

 

Разгледа ли продуктите на Shelly от Pro серията?

https://www.shelly.cloud/en/products/shop/shelly-pro-1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Това апи ви ли си го пишете, или просто го предлагате. Понеже не съм наясно със ситуацията за продукта, фирмата и т.н. Дали е нещо собствено производство цялото нещо или представителство и т.н

Ние сме го направили ( в смисъл колегите у френско) - приложението ни е Home+Control. Но е отворено за комуникация и към трети страни/апове. За това имаме и тези апита, чрез които можеш да си спретнеш нещо.

Шели ползват WiFi споделено с другите устройства - телефони, лаптопи и т.н.  В зашумена среда е ужас работата.  А и не винаги има място в конзолата да сложиш модула.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Veno said:

Разгледа ли продуктите на Shelly от Pro серията?

https://www.shelly.cloud/en/products/shop/shelly-pro-1

Не бях, аз релето си го имах от преди, нещо подобно на това, даже ако не е и същото WOOX WiFi Switch 10A - WiFi Switch | Alza.cz  и си работи с апа на Gosund които също използвам. 

И не бях търсил, но покрай електромера на Легранд за който стана дума по-горе се замислих, че мога да ползвам и други техни продукти, вкарвайки ги заедно в една среда също. 

  

1 hour ago, Mockingbird said:

Моля, моля. Все пак е много по-културно от индустриалните приложения. А и можеш да си разширяваш системата по всяко време без големи усилия. И най-важното, цената е много разумна.

Ето апи документация:

Netatmo Connect | Legrand API Documentation

Ще ти кажа, когато комерсиализираме и трифазния модел.

Ново хоби, хахаахах :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mockingbird said:

Ние сме го направили ( в смисъл колегите у френско) - приложението ни е Home+Control. Но е отворено за комуникация и към трети страни/апове. За това имаме и тези апита, чрез които можеш да си спретнеш нещо.

Шели ползват WiFi споделено с другите устройства - телефони, лаптопи и т.н.  В зашумена среда е ужас работата.  А и не винаги има място в конзолата да сложиш модула.

Api-та за какво са, ясно. Ама просто видях как са кръстени ендпойнтите, как на едно място приемаш Х различни обекта и щото не ме кефи как е, затова запитах.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Не бях, аз релето си го имах от преди, нещо подобно на това, даже ако не е и същото WOOX WiFi Switch 10A - WiFi Switch | Alza.cz  и си работи с апа на Gosund които също използвам. 

И не бях търсил, но покрай електромера на Легранд за който стана дума по-горе се замислих, че мога да ползвам и други техни продукти, вкарвайки ги заедно в една среда също. 

  

Ново хоби, хахаахах :D

Това което си дал като пример няма нищо общо с другото, на теория вършат една и съща работа, на практика едното струва 5$ другото е 50 евро и има защо!
Надявам се помпата ти е 200-300W макс, нищо че това сигурно е рейтнато на поне 10А. Иначе, Shelly също имат много богато API, интеграцията с homeassistant e чудесна и все пак е Българска фирма, станала една от водещите компании в IoT маркета.... само заради това се струва да се съпортват, иначе например Sonoff имат същото доста добри неща и съм пълен с вкъщи от тях и въпреки по-ниската цена предпочитам Shelly по ред причини освен горно изброената!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Veno said:

Това което си дал като пример няма нищо общо с другото, на теория вършат една и съща работа, на практика едното струва 5$ другото е 50 евро и има защо!
Надявам се помпата ти е 200-300W макс, нищо че това сигурно е рейтнато на поне 10А. Иначе, Shelly също имат много богато API, интеграцията с homeassistant e чудесна и все пак е Българска фирма, станала една от водещите компании в IoT маркета.... само заради това се струва да се съпортват, иначе например Sonoff имат същото доста добри неща и съм пълен с вкъщи от тях и въпреки по-ниската цена предпочитам Shelly по ред причини освен горно изброената!

Това съм имал под ръка, това съм сложил, но си работи идеално с помпата вече цяла година, която е 1100W. Минуса му е за мен е, че не е за DIN монтаж, та стои малко досадно в ъгъла на кутията. Заради това и го споменах в контекста, че мога да ползвам една екосистема :) Би било досадно на едно място да имам Легранд, на друго Шели примерно

Всичко тръгна от въпроса ми за "умен" електромер който да мога да си чета програмно, от там Легранда и останалата част от продуктите им :)

А иначе не знаех, че са Българска компания, виждал съм ги, но ми изглеждаха/звучаха еднакви на Sonoff/WOOX и подобните :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mockingbird said:

Как би те кефило? Мога да пусна разни съвети по веригата…

Най-вероятно тия ги иска да са:

PATCH /states/id

GET /scenarios

GET /roommeasures/id

POST /thermmodes

GET /measures

Screenshot_20230119_180507_Brave.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Някой може ли да помогне със идея и съвет къде в Пловдив или въобще в България може да се ремонтира фотоапарат Canon?

Става дума за Canon eos 60d, не тръгва. След зареждане на батерията.

Почвам ги един по един, вчера ходих до градската градина, магазина беше изчзнал(онлайн само), затова и реших да питам тук.

Благодаря mIRCata !

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Нямат ли официален сервиз като Никон?

Иначе съм чувал за един сервиз близо до градската май и хората са доволни. В смисъл той не е точно за дадена марка. Трябва да разтърся точното име, да проееиш има ли ги още.

 

Значи в Пловдив тези са Интел дизайн. Мо са споменавани най-вече за почистване на обективи. Други варианти digi-service.eu също споменати с Канон, макар, че на сайта им не пише да работят тази марка. И Пан сервиз също. Потърси контакти и говори с тях да видиш ще имаш ли късмет.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ARPAnet said:

Това съм имал под ръка, това съм сложил, но си работи идеално с помпата вече цяла година, която е 1100W. Минуса му е за мен е, че не е за DIN монтаж, та стои малко досадно в ъгъла на кутията. Заради това и го споменах в контекста, че мога да ползвам една екосистема :) Би било досадно на едно място да имам Легранд, на друго Шели примерно

Всичко тръгна от въпроса ми за "умен" електромер който да мога да си чета програмно, от там Легранда и останалата част от продуктите им :)

А иначе не знаех, че са Българска компания, виждал съм ги, но ми изглеждаха/звучаха еднакви на Sonoff/WOOX и подобните :)

 

 

Затова имаш homeassistant, което да е по средата между всичко без значение дали е sonoff/shelly... wifi/zigbee/z-wave... и най вече да ти работи offline, не като ти умре интернета да не може да си пуснеш помпата, щото приложението няма връзка с облака...

Link to comment
Share on other sites

Абе духа вятър от контакти и ключове, които са на външни стени. За първи път ми се случва, а съм живял на 6-7 места вече. Сградата е с външна изолация. Да не са объркали нещо?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, earache said:

Абе духа вятър от контакти и ключове, които са на външни стени. За първи път ми се случва, а съм живял на 6-7 места вече. Сградата е с външна изолация. Да не са объркали нещо?


Изкарали са отдушник да се вентилира отгоре :laughing1:

Това наистина е интересен феномен. А ти сигурен ли си, че "духа вятър"? Щото тва е адски трудна задача за изпълнение :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм, даже като е мръсен въздуха вънка, пречиствателя не може са насмогне. Аз се чудех какво му става, пък то си имало постоянно "проветрение".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Абе духа вятър от контакти и ключове, които са на външни стени. За първи път ми се случва, а съм живял на 6-7 места вече. Сградата е с външна изолация. Да не са объркали нещо?
Сигурен съм, даже като е мръсен въздуха вънка, пречиствателя не може са насмогне. Аз се чудех какво му става, пък то си имало постоянно "проветрение".

От чисто любопитство ново или старо сторителство?
На същатата стена има ли комин или тела за аспирация?
Има ли прекарвани тръби да климатик на тази стена, където са ключовете и контактите?
Вътрешна изолация, кнауф някъде слаган? Ако сложиш запалена свещ играе ли пламъка?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тва е ебати феномена честно!!! Аз тоя коптор отдавна да го бях обявил за продан предвид какви ги слушаме от няколко месеца... 

ЕДИТ: Тва врно вътре сигурно картон без нищо на конструкция и от някоя работна или друга фуга хлуят виелици, особено ако е високо... :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Някой има може ли да препоръча фирма или човек за ремонт на сравнително малка външна тераса на апартамент? Имаме идеи за лепене на плочки, мазилка и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...