Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли къде в Пловдив извършват услуги за машинно рязане на релефни

гранитогресни плочки?

Става въпрос за за 10-15 бр. плочки 60х20 см.

Имам обикновена машина за рязане на плочки, но с нея срезът е доста неравен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 8/2/2022 at 11:05 AM, SteveN said:

Някой знае ли къде в Пловдив извършват услуги за машинно рязане на релефни

гранитогресни плочки?

Става въпрос за за 10-15 бр. плочки 60х20 см.

Имам обикновена машина за рязане на плочки, но с нея срезът е доста неравен.

Ъглошлайф с качествен диск е решението

Link to comment
Share on other sites

Счупиха ми няколко държача на съдомиялната.
Пластмаски, дето сигурно струват стотинки и не мога да ги намеря.
В Амазон ги има за 9 Евро - то за 6 броя - по-добре да купя нова миялна.

Някой с опит къде може да се намери това:

 

https://www.amazon.de/-/en/Original-Bauknecht-481253578098-Storage-Dishwasher/dp/B01J7O6Z6W

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако отиде по гробниците за такива уреди, но верно си е магия, а пък принтването - по-добре нова миялна втора ръка :)

 

Link to comment
Share on other sites

Като реша да си правя картофи в еърфрая и трябва да ги подсуша от водата, кое е по природощадящо - да ги сложа на 6 7 мин на 100С преди да ги овкуся и реално да приготвя, или да изхабя много кухненска ролка да обера водата?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Като реша да си правя картофи в еърфрая и трябва да ги подсуша от водата, кое е по природощадящо - да ги сложа на 6 7 мин на 100С преди да ги овкуся и реално да приготвя, или да изхабя много кухненска ролка да обера водата?


Зависи колко скорбяла ти се губи. По принцип си ги отцеди по натурален път и бъди търпелив

Link to comment
Share on other sites

ма стават много меки и кашкави така, ако не ги изсуша. Досега ползвах хартия(щото го правеше жената :) ) ама днес, на обяд трябваше аз - пък мен ме мързи и реших да правя хватката с подсушаването в уреда. И се замислих - дал ие по-добре да троша хартия или ток.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се и не мога да реша как да си начеша крастата. В момента имам PS4 fat и остарял лаптоп с i7-6 gen и gtx 950. Чудя се дали да си взема PS5 (~1300лв) или готова конфигурация с ryzen 7 и rtx3060 (+ монитор за около 2300лв общо)?

Имам доста налични игри и за двете платформи, но каквото и да избера PS4ката заминава, което означава, че абонамента ми за още половин година изгаря. Често гледаме филми, които стриимвам от лаптопа на тв-то и ми се струва, че в последно време се затормозява, което също ме накланя към нов комп, но все пак не знам.

Link to comment
Share on other sites

Други хора вероятно са против, но аз откактоо купих Xbox Series S смятам, че това беше най-добрата ми покупка. Скоро не съм играл, но въпреки че бях hardcore фен на Windows, сега съм много доволен от взетото решение. Xbox-а е супер. Малък и тих. 

Имам и лаптоп. Мога да ти го продам за 1000 лв. Малко по малко мисля да го заменя с macbook. 

Но основното - препоръчвам конзолата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, ако си играеш редовно на PS4-ката, си вземи PS5-ца. Ако телевизора ти е смарт, винаги можеш да платиш един нетфликс или HBO MAX и да си гледаш филми без да се притесняваш. 

Лаптопа, ако му смениш пастата и го изчистиш сигурно ще върви по-добре ;) 

 

Онзи ден се сдобихме с PS5-ца та ще видя как е :) 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите! Тъпо е като се набие човек в няколко екосистеми и трябва да избира коя да остави :grin:Харесва ми как на конзолата, която е произведена 2013 мога да играя игри, които излизат сега, докато лаптопа от 2016-7 вече изостава. Но пък самото РС си има доста по-голяма функционалност, въпреки че на мен не ми е особено необходим за работа.

Link to comment
Share on other sites

Двете неща са различни. Няма еднозначен отговор кое е по - добро. Аз съм се спрял и на двете. PS4(засега) + pc + laptop(не играя игри на него).

Link to comment
Share on other sites

Не знам каква е тази готова конфигурация с монитор за 2300лв, като само картата е половината пари, че и повече. Всичко друго в този комп ми се струва, че ще е компромис и пак няма да става щом идеята е игри. Иначе конзола и пс не са взаимозаменими неща както казаха.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Не знам каква е тази готова конфигурация с монитор за 2300лв, като само картата е половината пари, че и повече. Всичко друго в този комп ми се струва, че ще е компромис и пак няма да става щом идеята е игри. Иначе конзола и пс не са взаимозаменими неща както казаха.

https://www.emag.bg/nastolen-kompjutyr-gaming-lenovo-ideacentre-g5-14acn6-amd-ryzentm-7-5700g-16gb-ddr4-512gb-ssd-m-2-pcie-geforce-rtx-3060-12gb-gddr6-no-os-90rw005xri/pd/DD7HGPMBM/

за тази става въпрос

Link to comment
Share on other sites

Компютърченце 30 см... Ни място за охлаждане, нито възможност за някави дискове да се сложат за сторидж - примерно някакъв терабайтов САТА. И го водят гейминг. Слагаш 2-3 игри от новите и диска свърши.

Вземи си ПС5-цата

Link to comment
Share on other sites

От последните 3 мнения единственият проблясък е в насока "въздухопоток".

Машината е с качествени, макар и базови компоненти, захранването е напълно адекватно.

Място за допълнително сторидж има. Което ще остане в общи линии единствения смислен ъпгрейд...

 

Woox е прав в едно, машината струва горе-долу толкова и ако сам си я сглобиш.

Най-малкото, след време ще можеш да си ползваш кутията и захранването за следващата сглобка :)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, chasti said:

...Най-малкото, след време ще можеш да си ползваш кутията и захранването за следващата сглобка :)

Което ще е доста лоша идея, защото нито захранването е АТХ стандарт, нито кутията е с нормални размери.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Компютърченце 30 см... Ни място за охлаждане, нито възможност за някави дискове да се сложат за сторидж - примерно някакъв терабайтов САТА. И го водят гейминг. Слагаш 2-3 игри от новите и диска свърши.

Вземи си ПС5-цата

Моята кутия също е малка, нещо искаш да ми кажеш ли :D 

 

Да ще слагам скоро 2 вентилатора отгоре, че става малко жешко като се напъне. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

От последните 3 мнения единственият проблясък е в насока "въздухопоток".
Машината е с качествени, макар и базови компоненти, захранването е напълно адекватно.

 

380W, Efficiency 85% = 323W

The RTX 3060 at its peak consumes around ~170 Watts.
AMD Ryzen™ 7 5700G, Default TDP 65W

DDR4 2x8GB - 6W
Regular Motherboard - 25 to 40 W
NVMe SSDs draw a maximum energy load of 25 watts compared to about 7.2 watts for a 15,000 RPM HDD

SSD - 0.6 to 2.8 W, can hit upwards of 7-8W under load

3.5" Hard Disk Drive HDD - 6.5 to 9 W

 

Лично за мен, 10-15% резерв, означават точно това, което написах - "на ръба"

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kotora said:

Моята кутия също е малка, нещо искаш да ми кажеш ли :D 

 

Да ще слагам скоро 2 вентилатора отгоре, че става малко жешко като се напъне. 

Да. Че имаш компютърченце някакво, колкото да се лъжеш, че имаш. Ако няма място за 4-5 харда и 2 видео карти + място за кутия за пуканки, не ми хвали кутията си.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...