Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

7 minutes ago, mIRCata said:

Виж, това не знам. Нямам идея. От теб разбирам за тази фамилна връзка :)

Аз имах проблем. Обадих му се и каза, че той няма да може да дойде понеже не е в Пловдив, но изпрати брат си за да ми оправи проблема. Той също се занимава с тези неща. Звънни му на Галин и го питай най - добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли някой, който се занимава с мебели?

 

Трябва да направя една пейка, избрал съм да следвам тези инструкции, но ми е трудно да направя сметките.

 

Разстоянието ми е 0.88 от первазите или 0.93 над первазите. В най-добрия вариант искам краката да са на 0.88, а ширината на пейката да е над перваза - 0.93. Разбира се, няма да е проблем да е 0.90 в случей, че има кривини (в този блок такива има)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Проблем ли е просто да сложиш високи крака, вместо тези, които са по скица?

Не е проблем. Но тогава се променя скицата. Какво имаш предвид?

Link to comment
Share on other sites

Да си направиш скицата както си му е реда и да сложиш просто 4 крака отдолу в ъглите, за да повдигнеш сандъчето над перваза и да можеш да го допреш до стената. Може и колелца да му сложиш, за да го местиш по-лесно, ако се налага.
Елементарни колелца и крака се продават в хипермаркетите и магазините за мебелен обков. Също има и в ИКЕА. Предвидени са за техните мебели, но някои от моделите са със стандартно захващане със самонарезни видии и може да ги сложиш на всякаква мебел.

 

Тези например.

https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/living-room-systems/eket-system/eket-cabinets-shelving-units/eket-krak-10-sm-4-br-v-k-t/80474151

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да, но не мога да намеря подходящ tutorial.

Най-първоначално си мислех да взема 4 греди, да закова по 4 дъски от всяка страна и да измисля някаква дъно като в скицата от по-горе. Ама се зачудих дали няма да се сгъне като хармоника, защото освен за сандък, ще се ползва и за пейка. Не ми трябват колела, единственото ми желание е, да изглежда като вградено. Т.е. колкото може по-близо до двете стени. Разбира се трябва да мога да го вкарам до там :D така че, готов съм на няколко мм разстояние :D

 

Link to comment
Share on other sites

ей т'ва мога да използвам за 4-те страни: 

Слепен плот Стандарт Бор 200х2000 23995901 на топ цена — Home Max | ex Baumax (home-max.bg)

20 см, ако ги наредя по 3 с разстояние 0.5 см между тях, ще стане малко над 60 см. Стола вкъщи е 55 см така, че ще е ок. Важно е да извлека максимално много място за съхранение и все пак да е удобно за сядане.

Някаква такава греда за 4 крака 

Греда нерендосана 100x100x3000 30179516 на топ цена — Home Max | ex Baumax (home-max.bg)

и всъщност ако сложа гредите на разстояние 0.88 така, че да опират перваза и сложа тези дъски от слепения плот - те са 1.8 см дебели - ще ми стане 0,88 + 0,018 * 2 = 0,92 коет ме устройва.

Дали ще се получи?

 

6nsfoSt8vZsf4SBGfDIJXd0MbBx2k_fOiRbMFM0-ZYEj9H3mHDf_IjO0s2OHagIDNy6gdyNTqCp_34DkhpMAOJG_z-XkWU9TobXjqKfbbt7FGGgnXajixgP_nDM0ddMiO-HGUBN3PXNQwF_EO20AAqYE7sYDv7QJEmbdt2KKzc-4T6qwbCZht5EChRrUz6t0AvxDOjgZcvz0eWHbMY589GX1R9uJKuHg5FBRdzSuEmgfLQuUgda-WpZyCxkrp7DHnzhjRzB-DVMy87Nz6rH19Tzt7hIbs6e0EzAc-PUH4cwYwdrVnyWSp_3WLYQ7zqp3fj_0gfydOvjIQY_C_kgCW31kaoLW3GSNqhivt3k0ZJT7GZ5Luxzt8GDSNUJ95XDkJZOa7voUBNqhgSdBNm6T_iK-uO6g_Koc1x5ndH5ZuREtCAO3ErVcTMrkpOdaUAw9_rjoMAj4oDuJ6Ww4vPwckc_HX2rFOr9STub8F-QbpuEGXmgSReKnp1CXrX8jrVjJLmNzkaNXJ4ZE4XxMMWXcz6DVkfwISSbjXsGX0-35NsWorGr_YNSywsD3ngTc7I9tYvaBhTjKLd8nE8NjxYSePEE6L0J30M0Ck9K__n58Eg_s-3Rs7GbZ-yNCggXt5OHe6ImwamMC2cx8ySxt0V6T5yjpAiUpugGdJeUjeCdNQAO0WpUBJ578nvMjJols3jEKAhVINUiWAQydIynrRWlqJNIwIikjScuKUbPZopYTYI7h_BMvEW7XTCeiW-k9=w678-h903-no?authuser=0

Link to comment
Share on other sites

Аз лично тотално се обърках от това обяснение. :D

Идеята ти е да направиш такъв сандък/пейка и да е максимално близо до стената, нали? Просто следвай проекта, който си дал по-горе, но му сложи крака в 4-те ъгъла. Тъкмо ще го вдигнеш малко, за да може да се чисти под него. Ако искаш да сядаш на него, намери крака, които ще могат да издържат. Да не се скършат на първото сядане.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vinyl_master said:

Такова нещо ли се мъчеш да направиш, че и аз не разбирам.

Това е последния шкаф, който правих за у нас.

Да, но повече си мислех за нещо, както казва @w00x - краката да са навътре, не да режа от дъската.

Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2022 at 8:24 PM, chasti said:

Приятел се занимава с мебели, мога да видя дали може да те вмести в графика...


я го питай една пейка с място за съхранение кога и за колко може да стане. 
приблизителните размери са 0,95 широчина 0,50 дълбочина и около 0,50 височина

Link to comment
Share on other sites

Гледам има начин телефоните Самсунг да записват разговори, но доста сложно, чрез флашване на някои части от фирмуера.
Някой ползвал ли е сервиз в Пловдив за нещо такова - да ми го препоръча този сервиз?

Link to comment
Share on other sites

Гледайте сега майтапи а.к.а как точно Форума е съставен от 99% копченатискаческа сган :laughing1::laughing1::laughing1:

Понеже имам огромни площи за косене - около 10 декара и нагоре - се заглеждам по тракторни косачки. Предвид обаче, че те са къмто 3-4 хилди леа ми хрумна, че е по добре да си купя един мини трактор, който да върши разнородни дейности чрез прикачна техника, включително разбира се и косене. Някакви идеи? :laughing1:
Бюджетът ми е около 6 хилди леа, демек за ново няма начин. 
 

Link to comment
Share on other sites

Освен ако някак си не си написал този пост с диктуване, а с натискане на клавиатура под някаква форма - ти си към 100% сган дето пише във форума. Ся нЕкои са професионални коптенатискачи, други само любители.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Освен ако някак си не си написал този пост с диктуване, а с натискане на клавиатура под някаква форма - ти си към 100% сган дето пише във форума. Ся нЕкои са професионални коптенатискачи, други само любители.


Ко каза, ко?!?! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Че форума е 100% съставен от коптенастилачи. Щото всеки пише постовете с натискане на копчета. Но както ти сам каза преди време за шофьорите, че професионални са тези, които им е работа, така и тука коптенатискачите са 2 вида. Ти си аматьор коптенатискач. Т.е си от сганта, както се изказа.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

Гледайте сега майтапи а.к.а как точно Форума е съставен от 99% копченатискаческа сган :laughing1::laughing1::laughing1:

Понеже имам огромни площи за косене - около 10 декара и нагоре - се заглеждам по тракторни косачки. Предвид обаче, че те са къмто 3-4 хилди леа ми хрумна, че е по добре да си купя един мини трактор, който да върши разнородни дейности чрез прикачна техника, включително разбира се и косене. Някакви идеи? :laughing1:
Бюджетът ми е около 6 хилди леа, демек за ново няма начин. 
 

 

Аз тея малките трактори не ги харесвам, освен западните лозарски, ама те са такава цифра, че свят ми се завива. Отдавна искам да си купя такъв, но за добро или лошо с баща ми имаме ЮМЗ от около 25 години. Наскоро гледах обяви, имаше ЮМЗ-та, Болгари, МТЗ-та за 1500-2000 лв., купуваш една косачка, после ако искаш плуг и т.н. Обслужването е жълти стотинки.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

 

Аз тея малките трактори не ги харесвам, освен западните лозарски, ама те са такава цифра, че свят ми се завива. Отдавна искам да си купя такъв, но за добро или лошо с баща ми имаме ЮМЗ от около 25 години. Наскоро гледах обяви, имаше ЮМЗ-та, Болгари, МТЗ-та за 1500-2000 лв., купуваш една косачка, после ако искаш плуг и т.н. Обслужването е жълти стотинки.


Много голям ми идва подобен тюфлек. Между другото не се заблуждавай - и те са цифра... Иначе това, което ми харесва е цифра не ми цифра. Ландини, Янмар, Кубота, Исеки - всичко е над 20 бона... Интересно не откривам китайчета, но пък и не ми се занимава с тях. Като ходих до силистра за овцете видях в едни лозя едно мъниче - очите ми напълни! Буквално фотьойл с кабина - може би беше не повече от метър широко... Пусто да бях спрял да го огледам, но други грижи имах тогава... 

EDIT: Слакър, аз разбира се визирах професионалните копченатискачи, не се прави на пръднал :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ще ти е от полза, но като пътувам по карловско, около разклона за Хисаря и след това пред Сарая има 3-4 оградени места, където продават подобна техника втора употреба- малки тракторчета, всякакви видове и големини. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, deus_pld said:

Не знам дали ще ти е от полза, но като пътувам по карловско, около разклона за Хисаря и след това пред Сарая има 3-4 оградени места, където продават подобна техника втора употреба- малки тракторчета, всякакви видове и големини. 


Да, знам ги, всичко ще се обиколи, то се е видяло... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Имам човек който ги внася от Япония


Чудно! Точно посетих няколко такива. Тия са леко изперкали покрай транспорта... Безумни цени за 35 годишни таралясници, миличък... Те не са толкоз чак зле ама... 35 годишни! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

аз разбира се визирах

Няма такова нещо като "аз разбира се". Нищо не се разбира. Като не даваш точни спецификации, после ревете що ви бил тъпо измислен софтуера. Това описали, това получили. ;) И после коптенатискачите ви били криви. Ние работим по задание. На общи приказки, общо изпълнение :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

ама... 35 годишни! 

Без 1000 електроники дето се скапват, щото днес е вторник. И японеца сигурно го е поддържал доста добре. И е преди да стане модерно планираното остаряване и конструиране с цел доходите да са от поддръжката. Та може точно тия да са най-коравите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...