Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, SpI7_FiRe said:

В крайна сметка взех PS-a :D

 

Сега за малко пари, може да си направиш един домашен NAS, от който да си гледаш филмите, без да ти насичат и без да се занимаваш с лаптопи. Лаптопът почистваш и остава само за браузване.

 

20 minutes ago, plameni said:

Лично за мен, 10-15% резерв, означават точно това, което написах - "на ръба"

 

Те и тези 10-15% са точно въпрос на интерпретация. С това захранване, не бих разчитал, че са там. Ако закачиш да си зареждаш телефона на някое USB, заедно с един външен USB диск, може и да спре компютъра.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Сега за малко пари, може да си направиш един домашен NAS, от който да си гледаш филмите, без да ти насичат и без да се занимаваш с лаптопи. Лаптопът почистваш и остава само за браузване.

Какво имаш предвид? Имам бегла представа за NAS, но може ли да де направи връзка с PS или тв-то за филмите?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Какво имаш предвид? Имам бегла представа за NAS, но може ли да де направи връзка с PS или тв-то за филмите?

 

Да. На всеки популярен NAS, може да се инсталира PLEX сървър. На PS 5/телевизора/Андроид кутийка, слагаш PLEX приложението и си гледаш филмите по мрежата като пич. :) 
Plex е само един от вариантите, но е най-лесен и удобен.


Имаме и тема по .. темата.

 

Link to comment
Share on other sites

Не може всички да разбираме и от политика, и от компютри :unhappy:

The labelled power on a PC power supply is the Total power output of the device. It is NOT the input power specification.

Сега ако искате включете 7 телефона да се зареждат и го ползвайте без мишка и клавиатура тоя компютър :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да беше продължил цитата.

 

Quote

Virtually all power supplies are now 80-90% efficient, so to get the input power required you sum your output loads and divide by 0.8 to get an indication of input power at 0.9 power factor (which most supplies guarantee).

 

Аз лично захранване, което не ми оставя поне 30% свободен капацитет под пълно натоварване, не бих си взел.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

Ангеле, Plex-a не мачка ли качеството? Преди мноого години го правеше.

 

Има настройка за качеството при локален/ремоут стрийм. Ако си го настроиш винаги да ти го пуска в оригинал, не го мачка.

Link to comment
Share on other sites

Woox, човекът в пасажа от теб явно говори за INPUT POWER и как да го сметнеш!

so to get the input power required you sum your output loads and divide by 0.8 to

 

Отделно на предишната версия виж какво захранване са слагали:

https://tweakers.net/productreview/258982/lenovo-ideacentre-g5-14imb05-90n900d0mh.html

Снимка 6.

380W захранване платинено от АцБел!

 

 

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Как се ограничава достъпа до определни сайтове на определни компютри в офис мрежа. Има ли такъв начин. Или обратното, да се позволи само определни сайтове да бъдат достъпвани.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vinyl_master said:

Как се ограничава достъпа до определни сайтове на определни компютри в офис мрежа. Има ли такъв начин. Или обратното, да се позволи само определни сайтове да бъдат достъпвани.

Най - лесно е през DSN сървъра. Лесен начин е чрез използването на Pi-Hole и въвеждаш каквито искаш филтри.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, plameni said:

Тия от MSI и ASUS са пълни загубеняци. Не са чували за постиженията на Lenovo и не знаят, че може и с много по-малко. :lol:

 

 

По-скоро се презастраховат от такива дето са хал-хабер и не правят разлика разлика м/у AC Input и DC Output.

Дето ползват техни си формули, различни от тези на законите на физиката и дето само се пишат, че разбират /по някога от всичко/ че даже дават и съвети на други потребители :D

 

За да си по-спокоен, вържи го на това 550W захранване:

335ea0a1b9cc26150387100894809279.thumb.jpg.74c709cfd22e5d23564d1de5b2c8a620.jpg

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Подкрепям казаното по-горе - pi-hole за днс сървър + невъзможност на потребителите да пипат тези настройки.

Иначе трябва рутера да почне да блокира.

И всичко това отпада в момента, в който си пуснат един VPN до някъде и прекарат всичко през него.

По-добре тракни кой какво прави и им нашокай канчетата, че гледат нон стоп фейса и тубата вместо да работят.

Например аз установих, че шибания телефон освен днс от рутера има твърдо забити в него гугълски и прескача филтрирането на трафик, реклами и т.н, защото ползва другия DNS да си ги намира.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, chasti said:

За да си по-спокоен, вържи го на това 550W захранване

 

Октомври 2014-а?

Че то и в olx-а не мога да намеря такова :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

... и да се блокира възможността на потребителите да правят ръчни настройки за DNS-ите

Или да се прехваща DNS трафика и потребителя само да си мисли че е променил DNSa си. Стига да не е вграден DoH/DoT в браузъра...

Link to comment
Share on other sites

Никога не ми се е налагало, но вече ми е нужно за да мога да изпращам един и същи мейл до 50 получателя - е ли възможно в Яху да създама група, в която да ги вкарам и като пусна нещо, то да отива до всички?

Link to comment
Share on other sites

В Gmail може със сигурност от доста години. Предполагам, че и в Yahoo ще има начин.
В Gmail се създава група в контактите, където се добавят всички получатели. Виж за същата процедура в Yahoo.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ме кефи как духа климатика. Струва ми се слабо "студеното" Но той е на 14 години.

Изникват ми 2 питанки - идеи кой може да го профилактира качествено. Галин е ясен, но той е на морето и като знам как още миналото лято беше направил график за зимата вече какво има да прави, сега в сезон отново сигурно едвам успява бира да си отвори.

И другия по-интересен въпрос.Ако случайно реша да сменям климатика и понеже съм саниран - има ли чалъм да се размина с къртенето на тръбите минаващи през стената и изолацията и някак си с новото тяло и компресор да се ползват старите? Че нещо идеята да ми направят дупка която не е ясно колко качествено ще замажат не ме кефи и може да ми напълнят от там с вода между стената и изолацията, а нямам и кой да мине да го направи качествено след това.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mIRCata said:

Галин е ясен, но той е на морето и като знам как още миналото лято беше направил график за зимата вече какво има да прави, сега в сезон отново сигурно едвам успява бира да си отвори.

Брат му?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...