Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, RaptoR said:


Ся като се замисля май имам един тук на село, но дали ще стигна до горния етаж в следащите дни не се знае, та ми звънни утре по обед. 

 

Ще се чуем.

 

12 hours ago, pamporov said:

4:3 или 16:9 ?

Без значение, стига да бачка безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 11:20 AM, w00x said:


Ходих. Направиха ми снимка, откриха ми 3 различни неща в шията и прешлените около. Не съм питал за възглавницата обаче. Аз знам каква трябва да е. Ниска, но мека и с достатъчно опора. Просто не мога да я намеря…

Знам, че звучи зле, затова ще уточня - не се заяждам, но човече ти определено ще отидеш при кадърен доктор, изглежда за съжаление чак когато се докараш до 'под кривата круша'.
Върху възглавницата си прекарваш от 1/4 до 1/3 от денонощието. Ти не си питал - ок;  те не са те питали - не е ок. те не са ти препоръчали - явно не са ок тез снимачи. Предполагам си си направил скенер - пази си го, защото там може да има ключови неща които не са видяни.  А ако само ренгенова снимка са ти правили .... ами жалко , пак уточнявам, че не се заяждам - ама просто нищо не е направено за да ти се помогне. За да се усвои едно направление за специалист е направено, но за да те лекуват, не е .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dubo said:

Знам, че звучи зле, затова ще уточня - не се заяждам, но човече ти определено ще отидеш при кадърен доктор, изглежда за съжаление чак когато се докараш до 'под кривата круша'.
Върху възглавницата си прекарваш от 1/4 до 1/3 от денонощието. Ти не си питал - ок;  те не са те питали - не е ок. те не са ти препоръчали - явно не са ок тез снимачи. Предполагам си си направил скенер - пази си го, защото там може да има ключови неща които не са видяни.  А ако само ренгенова снимка са ти правили .... ами жалко , пак уточнявам, че не се заяждам - ама просто нищо не е направено за да ти се помогне. За да се усвои едно направление за специалист е направено, но за да те лекуват, не е .

 

Направиха ми само рентген и ме пратиха на рехабилитация. Назначиха ми и масажи. След масажите беше по-добре. Невроложката каза, че за този проблем няма какво да се направи, но ако след рехабилитацията не се почувствам по-добре, може да се наложи да се направи скенер, за всеки случай, за да се види дали няма скрити неща, които поне да могат да се контролират. Така и не отидох на вторичен преглед след като ми свърши рехабилитацията. Но аз не отидох за болките във врата по начало, а заради пищене в ушите, което май се дължи на болките във врата.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dubo said:

ти определено ще отидеш при кадърен доктор,


така и така сме по темата -кой е кадърен невролог? Аз тр да ида на ЕЕГ, пък жена ми за гърба

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Това ще да е някакъв прецедент. Написан акт за липса на зелен сертификат. Дори не знаех, че има проверки..

Проверки има явно доста,в Бриколаж-а отказаха да пуснат дъщеря ми с мен,имало проверяващи и освен на клиента пишат явно и на магазина...В заведенията чета,че на доста места има глобени...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vikktorpenchev said:


така и така сме по темата -кой е кадърен невролог? Аз тр да ида на ЕЕГ, пък жена ми за гърба

НАИСТИНА не ми се влиза в спорове но пиша няколко аксиоми, тоест няма да ги доказвам:

1. Невролозите са два вида 

--химици - предписват лекарства и не лекуват причината, а симптома

-- касапи - тоест исках да кажа хирурзи, от които в Бг е леко невъзможно да намериш адекватен на европейското ниво

 

2. ЛЕСНО се разбира кой доктор е Добър, а не 'добър по душа' - в супердок , като пуснеш търсене на конкретната специалност за Пловдив например - добрите доктори са тези , които имат свободен час най рано след седмица, АКО имаш късмет, защото често става дума за 20 дни до първия им свободен час.

например ако търсим добър пулмолог (супер актуално в момента) в Пловдив - гледаме кой има свободен час след най-много време - да гарантирам ви, че е най-добрия.

ето

https://superdoc.bg/lekari?specialty_id=15&region_id=16

3. Последно трето - писах ти какъв специалист лекар ще ти помогне, но да повтторя - не е невролог, а е физиотерапевт..... разбира се ако искаш да лекуваш причината, а не симптома. АКО си в криза и силна болка - първо лекуваш болката при невролога , а после правиш каквото решиш :) 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

 

Направиха ми само рентген и ме пратиха на рехабилитация. Назначиха ми и масажи. След масажите беше по-добре. Невроложката каза, че за този проблем няма какво да се направи, но ако след рехабилитацията не се почувствам по-добре, може да се наложи да се направи скенер, за всеки случай, за да се види дали няма скрити неща, които поне да могат да се контролират. Така и не отидох на вторичен преглед след като ми свърши рехабилитацията. Но аз не отидох за болките във врата по начало, а заради пищене в ушите, което май се дължи на болките във врата.

Това лечение е 'добро начало'. За да не е двусмислено , да повторя 'начало'.

Пищенето може да е от няколко различни неща, както и ти явно си наясно щом пишеш 'май'.

Може проблемите ти да са били инцидентни , а не хронични и това да ти е цялото 'общуване' с лекари - пожелавам ти да е така.

Скенера е безплатен с направление и е 100-тина лева без. Ако решиш да правиш първо се осведоми къде имат качествен скенер, защото разликите в качеството са чудовищни. Иначе погледни предния ми пост.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, slay said:

Ако ми пишат акт за зелен сертификат, колко му е давността и има ли как да ме принудят да го платя?

Акта поражда наказателно постановление, което налага санкция. Тя има давност.

МОжеш да:

- обжалваш акта - особенно ако при подписването му си написал че имаш забележки - но и да не си го написал, пак  можеш в определен срок да го обжалваш. НО акта винаги го потвърждават въпреки обжалването му - просто Булгаристан баце !

- можеш да обжалваш НП-то - това е безплатно, но по-добре адвокат да го напише обжалването - разбира се има доста верни неща по темата написани в нет-а и може сам да подадеш жалбата .  В Пд потвърждаванията на НП-та от Съд-а са около 99.9999% , защото "Булгаристан"

- след потвърждаването на НП-то от Районния Съд - ако е за Административно нарушение - можеш да обжалваш присъдата пред Административен Съд, там процента потвърдени присъди е малко по-благоприятен , само 99.9% ,  просто защото "Булгаристан"

Не случайно предишния главен обвинител беше от Пд съд-а , просто тук е 99.9% 

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Хора, в продължение на няколко месеца котката ми си опикава всичките легла, в които спи. Изхвърлям, изхвърлям, изхвърлям, ама вече ми писна от тая котка. Имате ли подобни случаи и решения?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktorpenchev said:

Хора, в продължение на няколко месеца котката ми си опикава всичките легла, в които спи. Изхвърлям, изхвърлям, изхвърлям, ама вече ми писна от тая котка. Имате ли подобни случаи и решения?

Преди това правила ли го е това?

Добре е да помислиш какво се е променило в обстановката около времето, когато е започнало опикаването.

Понякога дори и прекомерното внимание/контактуване е възможно да отключи агресия или подобни опикавания. Добре е ида се помисли за лично нейно си кътче, където да е на относително скрито, но да има добър обзор към помещението и да си наложите по никакъв начин да не я притеснявате, докато тя е в него. Котките по принцип са си териториални животинки и при стрес започват да маркират местата, които смятат за свои.

 

П.п. Мъжко или женско коте е това и имате ли и второ коте?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kotora said:

Кастрация ? 

Вече е възрастна за такива интервенции

 

3 hours ago, gado said:

Преди това правила ли го е това?

Добре е да помислиш какво се е променило в обстановката около времето, когато е започнало опикаването.

Понякога дори и прекомерното внимание/контактуване е възможно да отключи агресия или подобни опикавания. Добре е ида се помисли за лично нейно си кътче, където да е на относително скрито, но да има добър обзор към помещението и да си наложите по никакъв начин да не я притеснявате, докато тя е в него. Котките по принцип са си териториални животинки и при стрес започват да маркират местата, които смятат за свои.

 

П.п. Мъжко или женско коте е това и имате ли и второ коте?

Женско. Точно там е проблема, че си опикава кътчетата.

Опикавала ни е две килимчета, тогава нямаше никакви промени в обстановката. Внимание? Тя по цял ден спи, само става да хапне и пак ляга. Не вярвам да я мързи толкова много, че да не иска да си мръдне гъ*за, за да се изпикае където трябва.

Да кажем, че има безвъзвратни промени в обставновката. Вече не мога да й направя кът, защото тя опикава всичките..... Явно протестира за нещо. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktorpenchev said:

Вече е възрастна за такива интервенции

 

Женско. Точно там е проблема, че си опикава кътчетата.

Опикавала ни е две килимчета, тогава нямаше никакви промени в обстановката. Внимание? Тя по цял ден спи, само става да хапне и пак ляга. Не вярвам да я мързи толкова много, че да не иска да си мръдне гъ*за, за да се изпикае където трябва.

Да кажем, че има безвъзвратни промени в обставновката. Вече не мога да й направя кът, защото тя опикава всичките..... Явно протестира за нещо. 

Именно, протестира.

Като човек с три котки ти го казвам това. Патил съм и аз от такива протести, доста при това.

Щом не можеш да върнеш обстановката, остави и едно от нейните си опикани кътчета (не е точно пикня това), ама го направи такова, че да се чувства скрита, когато е в него. И после упорито се правете, че не я виждате. Добре е и предварително да го третираш с феромони (има ги във ветеринарните кабинети)

А останалите места ги напръскай със спрейче, дето котките не му се кефят никак. Също го има във ветеринарните аптеки и ти би усетил ароматът му като лимонен.

Link to comment
Share on other sites

Интересно - аз в един момент имах 5 у дома и не помня да е имало простести. НО - ако няма да се правите на развъдчици, 6 месеца и кастрация. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Интересно - аз в един момент имах 5 у дома и не помня да е имало простести. НО - ако няма да се правите на развъдчици, 6 месеца и кастрация. 

трябваше... когато му беше времето

 

1 hour ago, gado said:

Именно, протестира.

Като човек с три котки ти го казвам това. Патил съм и аз от такива протести, доста при това.

Щом не можеш да върнеш обстановката, остави и едно от нейните си опикани кътчета (не е точно пикня това), ама го направи такова, че да се чувства скрита, когато е в него. И после упорито се правете, че не я виждате. Добре е и предварително да го третираш с феромони (има ги във ветеринарните кабинети)

А останалите места ги напръскай със спрейче, дето котките не му се кефят никак. Също го има във ветеринарните аптеки и ти би усетил ароматът му като лимонен.

благодаря

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...