Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Той уреда Галин вече го показа, ама нещо не съм още сигурен как да постъпя... 
Нищо не пречи и ти да споделиш някои идеи, разбира се

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, RaptoR said:

Той уреда Галин вече го показа, ама нещо не съм още сигурен как да постъпя... 
Нищо не пречи и ти да споделиш някои идеи, разбира се

 

1. Върнах се и видях, че ти е препоръчано Лански - не ти трябва, защото е с излишно завишена цена.

2. Електрическо точило също не ти трябва, защото не знаеш как да го използваш и ще му заминат камъните, а рядко се намират резервни - скъпо е и яде метала и резултата е незадоволителен, освен ако не дадеш 250-400$.
3. Ръчно точило от ония с 3-те прореза, не ти трябва, защото хем е скъпо, хем керамиката му на финото заточване се чупи лесно и съм на 99% сигурен, че не знаеш как се този на такова.

- Аз лично си предпочитам водните камъни, защото е удоволствие да слушаш звукът и е вид медитация - но както си решиш. :)
 Забравих да ти кажа, че офертата ще е от Алито и ще трябва малко да почакаш, но за паричките си получаваш повече от Лански-то и реално ще работиш бързо и ще си накефен от резултатите.

  Това ти е оптималният вариант с diamond set за 57.67лв., който е с абразиви от 240-1000 грит, който ти е оптималния комплект за заточване, абразивите се водят диамантени, но всъщност са изкуствен диамант и ги водят напрактика вечни. Този тип абразиви са много агресивни и затова се капва малко машинно масло когато се заточва и като за начало си избери най-смотания нож върху който да се научиш. Буквално за някакви минутки ще си готов.

  Можеш да си харесаш и други вариации на устройство/абразиви, но като цяло този принцип на фиксиране на ъгъла на заточване ти гарантира 100% повтаряемост, не са ти нужни никакви умения и в същия момент ножа ти става ТОП качество като заточка, просто ще ти трябва малко опити/четене/ютуб.

Иначе, ето ти клипче на любител, който ще те научи на всичко, ЦЪК

Link to comment
Share on other sites

Тончо, тва направо го поръчах. Ако нещо случайно не ми се понрави - заминава на село и купувам другото на Галин. И сега следващ въпрос. единственото, което ми остана да купя е ръкавица. От над месец насам гледам и мисля и не мога да измисля по интернет снимки. Определено евтините са боклуци, говоря за тая гама:

https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Cut+Resistant+Gloves+Stainless+Steel+Wire+Metal&tt=API&d=y&aff_platform=api-new-link-generate&origin=n&dp=171652-88731.20530396&aff_fcid=9d7f4d00258d4e1f8ec5fc405f103c32-1631364941556-02396-_vrU7Sw&aff_fsk=_vrU7Sw&sk=_vrU7Sw&aff_trace_key=9d7f4d00258d4e1f8ec5fc405f103c32-1631364941556-02396-_vrU7Sw&terminal_id=55a87a7ecb75418e9f394cd547e13311

Другия вариант са португалските, но пък ми идва малко като рицарска броня това... 

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=РЪКАВИЦА+рязане

Абе, Галицин, от някоя месарница не можем ли взе втора употреба нещо? :laughing1:
Професионалните са над 100 лева... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Тончо, тва направо го поръчах. Ако нещо случайно не ми се понрави - заминава на село и купувам другото на Галин. И сега следващ въпрос. единственото, което ми остана да купя е ръкавица. От над месец насам гледам и мисля и не мога да измисля по интернет снимки. Определено евтините са боклуци, говоря за тая гама:

https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Cut+Resistant+Gloves+Stainless+Steel+Wire+Metal&tt=API&d=y&aff_platform=api-new-link-generate&origin=n&dp=171652-88731.20530396&aff_fcid=9d7f4d00258d4e1f8ec5fc405f103c32-1631364941556-02396-_vrU7Sw&aff_fsk=_vrU7Sw&sk=_vrU7Sw&aff_trace_key=9d7f4d00258d4e1f8ec5fc405f103c32-1631364941556-02396-_vrU7Sw&terminal_id=55a87a7ecb75418e9f394cd547e13311

Другия вариант са португалските, но пък ми идва малко като рицарска броня това... 

https://www.pazaruvaj.com/CategorySearch.php?st=РЪКАВИЦА+рязане

Абе, Галицин, от някоя месарница не можем ли взе втора употреба нещо? :laughing1:
Професионалните са над 100 лева... 

Значи, тези ръкавици са излишни, ако си поръчал уреда от линка и няма как да се порежеш на него. :)

Но и като цяло при точене и на обикновен камък, ръкавиците са излишни. :)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ton4o said:

Значи, тези ръкавици са излишни, ако си поръчал уреда от линка и няма как да се порежеш на него. :)

Но и като цяло при точене и на обикновен камък, ръкавиците са излишни. :)


Ръкавиците и точенето нямат нищо общо! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Мен схемата от Галин ми допада повече поради няколко причини свързани с удобството на работа.

Фиксираните дупки са точно по ъглите, не е нужно да меря аз някакви си и да се чудя сега как е, после как е, всеки път различно.

Също така това китайското самото застопоряване на ъгъла е с врътка, която предоставя възможност да почне да изпуска. Я не си го затегнал добре, я нещо приплъзне.

Също така имат вариант всичките врътки да са удобни, вместо да пазя и търся лимбус дето може да го запилея по всяко време някъде какъвто е мъничък. И може да се работи без нужда от допълнителни инструменти.

А тази фирма(Гадова-та) гледам има и стойки за допълнително закрепване като китаеца за масата или на друга гладка повърхност, ако не може да се справиш без тях.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, аз бизнес няма да правя с точене, нали го обясних вече? :laughing1:

 

Да бе, но сравнението е детайлно и добре направено. Може поне да го погледнеш информативно. :) 

Link to comment
Share on other sites

Сега без прибора няма какво да кажа повече. Като дойде ще коментирам. Както казах ако нещо не ми хареса, ще го командировам и ще си купя другия по съвета на Галицин.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, RaptoR said:

Тончо, тва направо го поръчах. Ако нещо случайно не ми се понрави - заминава на село и купувам другото на Галин. И сега следващ въпрос. единственото, което ми остана да купя е ръкавица. От над месец насам гледам и мисля и не мога да измисля по интернет снимки. Определено евтините са боклуци, говоря за тая гама:

 

 

Аз щях да ти препоръчам и по-големия комплект с едни натурални камъни, които съвсем правят ножовете като самурайски - но нека се позарибиш първо и чак тогава ще ти препоръчам някои.

 - Важното е, да не забравяш, че се работи с масло върху диаманта при точене, иначе сваля прекалено много материал.

Масло можеш да използваш и такова, което ти е останало за доливане в двигателя, ако не те е гнус от миризмата му, разбира се или такова за шевни машини от 2лв шишенцето.

 - А относно бронираните ръкавици, гледай ревютата на братушките; те правят реклами на неща от Алито, които са качествени и на ниска цена; бях попадал неволно на такова ревю и помня, че обърнато от левове в рубли, той казваше че за 5лв. си е купил ръкавици със здравина на такива от ~30лв.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече ще си мълча за точилата ;)

 

П.п. Не малко ножове съм направил, ама ще чакам експертните мнения.  :)

Link to comment
Share on other sites

  

19 hours ago, gado said:

Примерно

Тъкмо като за хора без навици, но пък върши страхотна и прецизна работа.

 

19 hours ago, RaptoR said:


Не беше ли си купил Пешо май такова? И не че нещо, но не ми се вижда никак мързелива тая схема :laughing1:

 

Баш с този комплект Пешо си точи ножовете и сатърите вкъщи от около 5 години. Гледаш едно-две видеа по 10-на минути и след 3-4 заточвания правиш ножовете на бръсначи. Бях качвал във фейса клип как със сатърче за 10-на лева си бръсна космите на ръката.

Времето за заточването зависи от стоманата. Имам един руски сатър, дето като дойде време да се точи ми се проревава, тъй като пада зверското жулене, дорде му направя косъм. От друга страна пък много рядко ми се налага да го точа, вероятно заради стабилна стомана. Останалите пунта-мара ножове вкъщи ги заточвам за отрицателно време няколко месеца единственото, което правя с тях е да ги тръкна един в друг , за да позагладя ръба.
______________________________
Ред: С'я видях, че тоя комплект е с 3 точила, моя е с 5, по скоро този комплект.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Какви възглавници ползвате? Нещо, от което сте впечатлени?

 

edit: видях medico. Някакви мнения за тях? Пише, че са произведени в Германия 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vikktorpenchev said:

Какви възглавници ползвате? Нещо, от което сте впечатлени?

 

edit: видях medico. Някакви мнения за тях? Пише, че са произведени в Германия 

 

Най-хубавата възглавница на която съм спал и интересното най-евтината, е ръчно изработена от съвсем евтини материали.

 Просто ти трябва малко фин чаршав и едни дунапренени топчета за пълнеж, на които количеството им за една възглавница, навремето струваха под 5лв + още горе-долу толкова и за пликът.

 Готиното е, че си я тъпчеш с топчетата до удобна твърдост.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktorpenchev said:

Какви възглавници ползвате? Нещо, от което сте впечатлени?

 

edit: видях medico. Някакви мнения за тях? Пише, че са произведени в Германия 

 

За мое огромно съжаление не мога да отговоря на този въпрос.

През последните няколко години съм дал към 500лв за възглавници и до този момент все още не съм намерил такава, която да ми е удобна. Всичко е строго индивидуално.
Като качество на продуктите, мога да ти препоръчам да погледнеш тези на IKEA. KRONBORG в JYSK също са хубави.

Link to comment
Share on other sites

Наистина относно възглавниците за всеки е различно. Аз например на висока възглавница изобщо не мога да заспя дори. Максимум 3 пръста височина. Майтап или е спя на възможно най-некадърните и евтини възглавници - тия дето са меки като ги купиш и като ги изпереш вътре стават на разни топченца и гранули. Идеални са ми. Тия разни дунапрени, мемори пяни и прочее бла бла - само като ги гледам ме боли врата. Възглавница не може ли главата ми да потъне спокойно не ми я хвали...  

Link to comment
Share on other sites

Ние ползваме сега Adry Cool и сме доволни, че са малко по-твърди. За всеки е много индивидуално като цяло.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

 

За мое огромно съжаление не мога да отговоря на този въпрос.

През последните няколко години съм дал към 500лв за възглавници и до този момент все още не съм намерил такава, която да ми е удобна. Всичко е строго индивидуално.
Като качество на продуктите, мога да ти препоръчам да погледнеш тези на IKEA. KRONBORG в JYSK също са хубави.

  

Препоръчвам ти да направиш консултация с КАДЪРЕН физиотерапевт - да ти погледне ъгли, напрежения, възпаления, хипертрофии, атрофии поне  и още 5 - 6 неща . Тогава ще ти каже как , защо и на какви възглавници да спиш.  Всяка тънка рабта си иска точния Специалист.
 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dubo said:

  

Препоръчвам ти да направиш консултация с КАДЪРЕН физиотерапевт - да ти погледне ъгли, напрежения, възпаления, хипертрофии, атрофии поне  и още 5 - 6 неща . Тогава ще ти каже как , защо и на какви възглавници да спиш.  Всяка тънка рабта си иска точния Специалист.
 


Ходих. Направиха ми снимка, откриха ми 3 различни неща в шията и прешлените около. Не съм питал за възглавницата обаче. Аз знам каква трябва да е. Ниска, но мека и с достатъчно опора. Просто не мога да я намеря…

Link to comment
Share on other sites

Някой да има излишен LCD монитор, 19" и да е черен на цвят на тънка цена? Не искам да взимам нов, че рядко ще се ползва, само да бачка и да няма дефекти.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Някой да има излишен LCD монитор, 19" и да е черен на цвят на тънка цена? Не искам да взимам нов, че рядко ще се ползва, само да бачка и да няма дефекти.


Ся като се замисля май имам един тук на село, но дали ще стигна до горния етаж в следащите дни не се знае, та ми звънни утре по обед. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Някой да има излишен LCD монитор, 19" и да е черен на цвят на тънка цена? Не искам да взимам нов, че рядко ще се ползва, само да бачка и да няма дефекти.

4:3 или 16:9 ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...