Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

6 hours ago, jozo said:

Задължително си е да има възвратен клапан, даже понякога си е нормално да прикапва и от накрайника му. Той се сменя, но и другия може да прикапва също.

 

Е, да, да - не искам да го махам. Не искам да се взривя хаха

Но ми се струва, че капе доста. Постоянно. Спирам го като побурна чопчето да се застопори... на магия. Ако не го наглася хубаво не капе, направо тече. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На него идеята ми не е ли да тече? Когато налягането в бойлера при загряване на водата е по-голямо и от там да изпуска, че да го намалява?

Link to comment
Share on other sites

Обсъждали сме го преди. Възвратния клапан не трябва да пуска вода (да капе) в нормален режим на работа. В днешно време обаче, повечето капят. Периодично се вдига лостчето, за да изтече малко вода и да се прочисти, от песъчинки примерно. Виктор, сменяй го. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

 

Е, да, да - не искам да го махам. Не искам да се взривя хаха

Но ми се струва, че капе доста. Постоянно. Спирам го като побурна чопчето да се застопори... на магия. Ако не го наглася хубаво не капе, направо тече. 

Щом капе постоянно и тече, сменяй. При мен може и да не е естетически издържано, но съм монтирал малко по-различен клапан. Щто т.н. оригинални са тотални боклуци.

 

 

53 minutes ago, mIRCata said:

На него идеята ми не е ли да тече? Когато налягането в бойлера при загряване на водата е по-голямо и от там да изпуска, че да го намалява?

Не, Слакър! Идеята му изобщо не е да тече, а да ти спаси къщичката от бутане. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да притоплим този стар въпрос. Парадоксално или не старите клапани са в пъти по-добри от сегашните боклуци. Масово каквото се продава с бойлера е евтинджос 4-6 лева боклук и може да направи кошмарни бели. Капят, че и текат. Да спомена отново, че в днешни времена правещите бани вече отвеждат със силиконов шлаух боклука в канал! А скапаният боклук няма работа нито да капе, камо ли да тече, освен ако не сме пред взрив. За целта се намира клапан от 12-15 лева (вече може би и повече), който е истински клапан, а не боклук с потенциал да те наводни. Такъв клапан няма лостче за ръчкане и реално може да си спомниш за него само ако те спаси от експлозия някой ден. Има и друг вариант - моя рационализация - боклукът с лостчето се обработва с парченце медна тел така, щото хем да не капе, хем да не блокираш основната му функция. Фина и тънка работа за минути по принцип, но трябва да се внимава и мисли. Не е за хора с ръцете в гъза и разбира се копченатискачи. 

Link to comment
Share on other sites

и на мен ми хрумна това с тел, но

10 hours ago, Mockingbird said:

Обсъждали сме го преди. Възвратния клапан не трябва да пуска вода (да капе) в нормален режим на работа. В днешно време обаче, повечето капят. Периодично се вдига лостчето, за да изтече малко вода и да се прочисти, от песъчинки примерно. Виктор, сменяй го. 

ми разясни цялата ситуация. 

 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Дам, с шлаух в канализацията,  и благодарение на боклучавите клапани, не един и двама са получили звездни сметки за вода, след постоянно течене... :D

 

Тел? Вместо да се смени за 10 минути? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, vikktorpenchev said:

и на мен ми хрумна това с тел, но

ми разясни цялата ситуация. 

 

Благодаря.

 

13 minutes ago, ARPAnet said:

Дам, с шлаух в канализацията,  и благодарение на боклучавите клапани, не един и двама са получили звездни сметки за вода, след постоянно течене... :D

 

Тел? Вместо да се смени за 10 минути? :laughing1:


Виждам, че не увират някои главички - освен ако не намериш качествен клапан, който повтарям е къмто 15 лева и ПАК няма гаранция на 100% дали няма да капне, то ВСИЧКИ, ама ВСИЧКИ останали текат! Без изключение! Или един вид смяната само ще доведе до различен вид теч. Казах вече, че бойлерите НОВИ идват с боклук клапани. И понеже просто няма как да си късметлия и да имаш запазен клапан отпреди 30-на години, който да профилактира и монтираш, то ти остава надеждата да попаднеш на читав от скъпите. ВСИЧКО ДРУГО ТЕЧЕ. 
Надявам се сега е по-ясно за копченатискачите.... :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

Виждам, че не увират някои главички - освен ако не намериш качествен клапан, който повтарям е къмто 15 лева и ПАК няма гаранция на 100% дали няма да капне, то ВСИЧКИ, ама ВСИЧКИ останали текат! Без изключение! Или един вид смяната само ще доведе до различен вид теч. Казах вече, че бойлерите НОВИ идват с боклук клапани. И понеже просто няма как да си късметлия и да имаш запазен клапан отпреди 30-на години, който да профилактира и монтираш, то ти остава надеждата да попаднеш на читав от скъпите. ВСИЧКО ДРУГО ТЕЧЕ. 
Надявам се сега е по-ясно за копченатискачите.... :laughing1: 

С това копченатискачество, икономисти почнаха за клапани да ми обясняват, въпреки техническото ми образование :laughing1:  Същият клапан съм го сменял няколко пъти, и последният път май нацелих правилният, но ТЕЛ ? На възвратният ми клапан ? :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

С това копченатискачество, икономисти почнаха за клапани да ми обясняват, въпреки техническото ми образование :laughing1:  Същият клапан съм го сменял няколко пъти, и последният път май нацелих правилният, но ТЕЛ ? На възвратният ми клапан ? :lol:

 


Да, тел, на възвратния ти клапан! С техническото ти образование трябваше да вденеш какво и защо върши. естествено не съм те насилил да я слагаш. И колко пъти за копченатискачи да повторя, че ВСИЧКО от магазина тече? Нещо не четеш ли или пак директно ще се мяташ на амбразурата в защита на ЛГБТ, талибаните и либерастията? :laughing1::effemine2::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Така категорично казано, това не е вярно, че всичко евтино "тече". Много зависи от налягането. Слагал съм от евтините клапани (че набързо по магазините други няма) почти винаги през годините, един път през годините да се е случило нещо да капне, иначе не.

Кажете къде може да се купят от скъпите клапани над 5-6 лв, за следващия път ако се наложи.

Link to comment
Share on other sites

Софитерм например. По цената се познава. И да - съсвем абсолютно категорично мога да го кажа, а ако на някой у се професорства да попита във всеки строителен магазин защо откъм 10 години силиконовият шлаух на метър е задължителен артикул. 
При свръхналягане не капе, а директно тече. Баща ми така без да се усети се озова с наводнено мазе и целия гараж беше плувнал. При 6 атмосфери се случват "интересни" неща, та се даваха едни луди пари за редуцир на налягането... А аз в Пловдив хидрофор ползвам дето се вика... 
 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ARPAnet said:

Хем ти казвам, че според мен намерих хубав кран .. хем продължаваш да поучаваш, за неща с които живея от години :D 


Абе момче, не ме интересува на какъв клапан си попаднал в Чехия. И не ме интересува индивидуалната ти ситуация. Инсталирай 30-40 бойлера, поддържай 5 твои постоянно в различни условия и тогава може да ми говориш. Когато заявявам нещо твърдо го правя само и единствено заради сериозния опит, който имам извън копченатискането. А той е МНОГО сериозен. И както бях припомнил в случая с теча на Виктор, който в първия пост му казах от какво е - за някои работи като говоря си водете записки. И както е казал големият Галин - ако ме слушате, може да се събудите утре малко по-умни. Изборът е ваш.  

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RaptoR said:


Абе момче, не ме интересува на какъв клапан си попаднал в Чехия. И не ме интересува индивидуалната ти ситуация. Инсталирай 30-40 бойлера, поддържай 5 твои постоянно в различни условия и тогава може да ми говориш. Когато заявявам нещо твърдо го правя само и единствено заради сериозния опит, който имам извън копченатискането. А той е МНОГО сериозен. И както бях припомнил в случая с теча на Виктор, който в първия пост му казах от какво е - за някои работи като говоря си водете записки. И както е казал големият Галин - ако ме слушате, може да се събудите утре малко по-умни. Изборът е ваш.  

Абе чичка, да не ти умря циганката дето те хвалеше ? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

За клапан бих отишъл на ул. Родопи северно от кап. Райчо, има една постройка до блока точно. Тея от години само с бойлери се занимават, с нов бойлер винаги са ми давали клапан и не съм имал драми. Отделно, че и цените им са отлични.

 

От 15 годишния ми опит със Софитерм, от там и пластмасова врътка за чешма не бих си купил! Там винаги ги е интересувало само цената, а и продават и ментета на цената на оригинал.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

м

4 hours ago, ARPAnet said:

Абе чичка, да не ти умря циганката дето те хвалеше ? :laughing1:

 

Не съм проверявал - ти записки водиш ли, щот не само натискачи, и пикОчи сте.  С изпърдяно самочувствие, което удря челно баш кога си мислиш, че си много голям. 

ЕДИТ: Жорка - там е каквото си поискаш и каквото си платиш. Има и тАко и вАко. Ако си аджамия будала..... Сеш'са

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

 

ЕДИТ: Жорка - там е каквото си поискаш и каквото си платиш. Има и тАко и вАко. Ако си аджамия будала..... Сеш'са

 

Не съм съгласен. Точно там въртяха схема, плащаш помпа Грундфос, получаваш чайна майна с лепенка Грундфос.... Та не случайно казах, че от там и врътка за кранче не бих купил! Има достатъчно фирми за ОВК, които продават много по-качествена стока.

Link to comment
Share on other sites

Just now, jozo said:

 

Не съм съгласен. Точно там въртяха схема, плащаш помпа Грундфос, получаваш чайна майна с лепенка Грундфос.... Та не случайно казах, че от там и врътка за кранче не бих купил! Има достатъчно фирми за ОВК, които продават много по-качествена стока.


1. Ами не е така, но нека друг път спорим

2. Дай да видим друга фирма с такъм инвентар, че не се сещам 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


1. Ами не е така, но нека друг път спорим

2. Дай да видим друга фирма с такъм инвентар, че не се сещам 

1. Както казах 15 години бачкам с тях професионално, моите шефове от повече години. Не е да съм ходил, 5 пъти да си купя 1 тръба и 2 кранчета! Още повече, знам какво са искали от нас, та не си правя вятър на клавиатурата!

2. Мултиком например.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jozo said:

1. Както казах 15 години бачкам с тях професионално, моите шефове от повече години. Не е да съм ходил, 5 пъти да си купя 1 тръба и 2 кранчета! Още повече, знам какво са искали от нас, та не си правя вятър на клавиатурата!

2. Мултиком например.


Знам добре, че не говориш наизуст, а пък ако си обърнал внимание и аз съм ги попържвал. Свещи на оня няма да паля, но пък не е като да нямат и качествена стока. За съжаление ако не си я поискаш, ще ти пробутат ЦАМ и прочее... 
Мултиком за сефте чувам, но ще имам предвид. 

Link to comment
Share on other sites

Няма да споря, просто казвам че продаваха преди ментета на известни марки, на цена за оригинал. Всеки да си решава за него си.

Ако някой ще посещава Мултиком да иде в шоурума между двете колела на пътя за Белашица. Отзад цялото хале им е склад и има от пиле мляко. Магазина на Карловска е малък и може да нямат всичко налично.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

1. Както казах 15 години бачкам с тях професионално, моите шефове от повече години. Не е да съм ходил, 5 пъти да си купя 1 тръба и 2 кранчета! Още повече, знам какво са искали от нас, та не си правя вятър на клавиатурата!

2. Мултиком например.

За Мултиком седи мирен и си прави тихото, че имам пресен пример от тази пролет за едни три пътни вентли! 1200 лева, пич! Резил тотален! От там вече нищо!

Ебал съм ги (всъщност няма да ги еба, че да им правя хубавото) ония пачи, дето са ги турили за консултантки.

Направих грешка, че изпратих директно клиента да си ги купи, ами не отидох аз, че да им обясня колко точно са тъпи и смотани.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...