Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, RaptoR said:

Възможно ли е моят да го прави оттук?

 

Ако ти не си отварял нищо - не. 
Но докато го изгасят, със сигурност е изпратил доста спам, на който тепърва ще реагират. 

Link to comment
Share on other sites

Сменяш си паролата на пощата и готово.

Щото ако там ползва имейл клиента, то като нищо и паролата може да е "взело", в зависимост мейл клиента как я пази.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Нищо чудно да има нещо и при мен. Ще сканирам наред. И последно - това е ли само спамбот някакъв или има опасност от пробив в системата ми?  
Всъщност те са хакнали мейла на Вестел, те пащат на нас, ние настъпваме мотиката и така по веригата. Някой може ли да го прегледа безопасно това ако му го пратя поне да знаем какво е?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

Нищо чудно да има нещо и при мен. Ще сканирам наред. И последно - това е ли само спамбот някакъв или има опасност от пробив в системата ми?  
Всъщност те са хакнали мейла на Вестел, те пащат на нас, ние настъпваме мотиката и така по веригата. Някой може ли да го прегледа безопасно това ако му го пратя поне да знаем какво е?

 

Файлът ли имаш? Дропера.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

 

Файлът ли имаш? Дропера.


Имам го, в мейла от ВЕСТЕЛ ми е - явно са хакнати те, ние се нанизахме на шиша
 

2 hours ago, vinyl_master said:

abv ли е пощата, че от gmail тия соц хитринки няма как да минат.


Пощата е yahoo, Руми, от Додовица

Link to comment
Share on other sites

ESET и Kasperski намират моята машина за сравнително културно сигурна. 
Банката ни се е усетила на мига и е блокирала тотално персоналните ни достъпи... Което пък ще рече, че някой нещо е пробвал... 
 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

ESET и Kasperski намират моята машина за сравнително културно сигурна. 
Банката ни се е усетила на мига и е блокирала тотално персоналните ни достъпи... Което пък ще рече, че някой нещо е пробвал... 
 

Мисир, сменяй веднага де-що имаш пароли за достъп до важни неща, ама го направи от току-що инсталирана на чисто машина. И не разчитай на Касперски, че като те знам какъв си Мисир, нищо чудно и ти да си прихванал "настинката". И не, не се шегувам този път.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, netrootbg said:

Машината му е с Windows 7. Не знам каква сигурност сънува, но не е компютърна.

 

Ти като другия мисир дето си мисли, че карам Фабия - добре сте, шса оправите. 

Иначе наистина работата е сериозна. Само се надявам да няма други пострадали. Разумните, които се обадиха ги спасих, имаше хора, които дори пренебрегнали антивирусната, понеже имат вяра на нашия адрес и добре свалили само архива, не побарали файла. 
Банката ни както казах незабавно е блокирала всякакаъв наш достъп отвсякъде, все още не см прегледал всички щети... 

Link to comment
Share on other sites

Един нормален имейл клиент би предупредил за ехе-та и ако опиташ директно да стартираш нещо от писмо. Една нормална OS също - ако опиташ да стартираш ехе с произход от интернет. С днешния нормален софтуер трябва да настъпиш няколко мотики самоволно за да се случи нещо подобно. Отделно ако е важен компютър, стандартно практика е направо да се забрани изпълнението на ехе-та от произволни места. Това разбира се ако се ползва по-съвременен Windows и човек осъзнава АКО му е важен компютъра за бизнес или нещо такова.

Само не разбрах банката какво общо има с един компрометиран компютър, от който някакъв вирус разпраща писма на контактите. И защо един компютър някъде си, трябва да е компрометиран и той, ако само на друг комп някой е цъкнал някакво ехе.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tedy said:

Само не разбрах банката какво общо има с един компрометиран компютър

Ми ако в браузъра има някаква информация за логване в банковия сайт - най малкото потребител, и този червей да е докопал тази информация и да опитват да се логнат в акаунта и да правят нещо. Банката да засича - нова машина или брутфорс опити за лог на акаунтаи да е задействала процедури по спирането му, за да стане беля.

Аз затова имам няколко пощи. Една сбирщайн, където се регистрирам по разни форуми, сайтове и т.н И една за по-официална комуникация и за различните банкови акаунти. Втория акаунт е със двуфакторна оторизация с динамичен код. Ида ми пробият паролата, код няма. Само ако ми вземат и телефона и го отключат. Ама то тогава явно някой специфично баш мене е таргетирал, че това да стане.

В банковите акаунти за да се прави нещо се иска или допълнителни пароли, или да се влезе със сертификат или разни други неща, та и там да уцелят паролата - най-много само да гледат какво има, но не и да правят нещо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Толкова много неща не си разбрал, че няма накъде, самото задаване на такъв глупав въпрос е показателно. И това е ежедневно като гледам, фактически си вечно неразбрал, така че прескочи моя казус на мига. 
Не съм стартирал аз нищо, така че не знам. Както казах, пазя оригиналния заразителен мейл в траша - ако си толкова отворен и велик мога да ти го пратя за анализ. 
Мейлът съдържа архив, в който се съдържа въпросния файл. Който пък разбира се е именуван така, щото да предизвика някой да пробва да го отвори. Другото е история. Всъщност архаична история предвид такъв елементарен вид атака. 
И за всички мисири тука да припомня - през цялото време говорим за "великия" ВИРУС 10, ДА, същият този титан на сигурността, този скапан боклук. Ако има неразбрали отново мога да повторя. И все така тъънко си мисля, че не ОС-ът е проблем, когато някой сам си е настъпил мотиката. 

ЕДИТ: Добре че има умен Слакър в маалата

Link to comment
Share on other sites

Ок, както кажеш. Ти имаш таланта на всеки опит да се помогне или човек да разбере нещо, което си  описал мъгляво, да се хвърляш с бутонките напред нападателно. Що за човек си ти, ето това няма да разбера. Вероятно има нещо в теб, което отхвърля всичко нормално, с което се срещнеш. Човек като човек ти казва нещо, ти с ножа напред. Евалла! Колкото и да се опитва човек да влезе в нормална дискусия с теб, ти си в състояние винаги да налееш катран във всеки опит.

Настъпвай мотиката, ваша работа, колкото искаш. Само ще кажа, че ако се е стигнало дотам както казваш, това е тотална мърлявщина. Комбинирано с изхвърлянето в кенефа на боклуци от прахосмукачка... явно нещата са адски зле там. Че и се чуди какво "толкова". Просто без думи.

 

Quote

Единственото тъпо нещо на банките, поне ПИБ, не знам дали е специфично за тях или е някаква такава обща политика, но при плащане с КК онлайн, дори да си настроил нещата с 3д парола или динамичен пин, ако сайта, където не си вкарваш данните не е коректен и него иска, банката не го търси. Т.е дори тази включена защита към кредитната карта излиза, че зависи от коректността на търговеца, а не от банката?!?!?!?

Това какво общо има с ПИБ? Това е имплементация по принцип, и ако търговеца не участва в тази "програма" за 3D secure (примерно), не се възползваш от нея. Да, тъпо е, но така е направено, че трябва и търговеца да го имплементира.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Имам афтърмаркет би-ксенон лупи на колата си, които имат Angel eyes рингове на конструкцията, където са ми закачени габаритите. Дааааа, да. Знам, че е някакво смотано ако не е на БМВ, но нямаше модел лупи за моята кола без тях!

 

Проблемът е, че явно единият инвертер на CCFL ринговете е изгорял (предполагам, че е той, в тоя дъжд нямах възможност да ги сменя и да пробвам) и единия ринг не свети вече. Вътре на таблото ми излиза грешка, че не ми работи габарита.

Другият проблем е, че не мога да намеря такъв със същата спецификация като изгорелия.

Ето този тук изглежда по същия начин 1:1 с 2 разлики.

 

Hc09a62737a87466a80ffbb727f94167cO.jpgHdd0504baabe841fe992232a18676e748w.jpg

 

Този има 2 комплекта жици (белите) за 2 ринга. Моят ринг е само един и на моят инвертер има само 1 чифт жици.

 

Другият проблем е, че на моят пише

 

INPUT: 13.5V DC 50Hz

не 12V.

 

Останалото е същото. Но такъв с 13.5V не намирам никъде. Всичките са 12V.

Ето снимка на моя.

 

c8_gK4bhYb7sEUFSVDj6Lm9g6Y4OHPVgiNbup80x

 

Мога ли да купя от тези, на които пише 12V и да заменя моите? Ще купя 2 и ще заменя и здравия, за да са еднакви.

Така като им гледам етикетите и дизайна, направо си мисля, че са един и същи продукт, просто китаеца в един момент е сменил етикета.

 

Ако взема от тези по 12V, мога ли просто да не включвам втория чифт жички, които са предназначени за втори светещ ринг? Или трябва да ги отварям и да правя неща, които не разбирам, за да махна втория чифт жици? :D 

Link to comment
Share on other sites

С тия ш****ни сертификати дето ги въвеждат ся, къде се правят тия бързи тестове? Четох някъде че можело по аптеките.

Също така как се получават/вкарват в телефона тия сертификати във формата на qr код?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

Също така как се получават/вкарват в телефона тия сертификати във формата на qr код?

 

Не ги въвеждат сега,има ги от доста време,сега възприемат европейската практика за използването им.Иначе ако имаш сертификат сваляш Cardbox и си го качваш на телефона,супер удобно приложение за всякакви карти с баркодове...

Link to comment
Share on other sites

Ахаа, значи е направено по-дървеняшки, отколкото очаквах. Значи се сваля в някой PNG формат вероятно картинка с яр кода. Пък ти после се грижиш как да я отваряш и показваш при нужда :Р .

Аз отдавна ползвам Stocard приложението за loyalty карти, сега пробвах с qr кодове, работи нормално и с тях. Пробвал съм и други, вкл. Cardbox, но то ми се видя по-неудобно, май искаше акаунт с телефона ми или нещо, и даже съм го пробвал 2-3 пъти, но все си оставам на Stocard като най-удобното за мен. Засега го ползвам само да показвам картите, и ги ползвам достатъчно рядко, иначе има някакви функции да следи по GPS кога къде си и ако си в магазин, автоматично да ти излиза съответна карта, ама айде мерси, чак толкова..

Остава въпроса къде правят тъпи бързи тестове ако се наложи да влизам в разни тъпи магазини като практикер или подобни тъпотии, ей писна ми вече от простотии. Начи мога да се навра без проблем в кауфланд дето се бутат по 10 баби една в друга, и аз връз тях, или в локалния хр. магазин където в тесни коридори се разминавам с 50 човека в редици, или в гр. транспорт садрелите..., а не може в магазин като практикер дето джанджун през 15 метра я има човек я не!

БА*ТИ логиката!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Във всяка лаборатория (Рамус, Писанец, Синево), каквито има под път и над път.
Освен това твърдят, че държавата щяла да осигури безплатни антигенни тестове, като на кого ще ги осигури, кой ще взима пробата и кой ще издава сертификата, предстои да разберем в следващите ден-два :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...