Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

29 minutes ago, vikktorpenchev said:

И аз имах съмнения за това, но реших все пак да затвърдя. За 1080p става въпрос. За втори Монитор ще де ползва, но с предния компютър имаше vga, този има само hdmi. Нищо друго. Не че се очудвам…

 


Ще ти свърши работа. Няма да разбереш разликата между DVI на единия и и HDMI на другия.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/25/2021 at 8:31 AM, HEMO said:

Пичове помагайте имам следния проблем:айпад и айфон със парола за екрана,която не знам.И на двете устройства има регистриран мой пръстов отпечатък,до момента ги държах "будни" така,но вече искат парола.Как мога да я преодолея?Трябва да сваля информацията от двете устройства,до колкото чета може да ги ресетна но ще се загуби всичко...


това пробвал ли си го?

https://support.apple.com/en-us/HT204306

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vikktorpenchev said:


това пробвал ли си го?

https://support.apple.com/en-us/HT204306

Пробвах го обаче след рестор връща пак екранната парола а аз не я знам,това е проблема.Мога да го изтрия и да го конфигурирам като нов,няма проблем но искам да достъпя данните от бекъп-а...Оправих се де с байпас със второ устройство но не всичко успях да видя,но поне снимки,телефони и нещата в гугъл акаунта ги възстанових.Добре че имам достъп до айклауд акаунта,иначе загубена мисия...

Link to comment
Share on other sites

Обсъдихме стойките за телефон в кола, а я кажете с какво зарядно сте, че в момента съм с някво дупотопно и мисля да си взема хубаво някакво ? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kotora said:

Обсъдихме стойките за телефон в кола, а я кажете с какво зарядно сте, че в момента съм с някво дупотопно и мисля да си взема хубаво някакво ? 

 

Аз от години ползвам ето такова.

 

https://tmobibg.com/index.php?_route_=xiaomi-mi-car-charger-czdq01zm

 

Моето е старо. 2.4A. Гледам, че новите ревизии са по-мощни.

Но нямам никакъв проблем с него. Масивно е и не мисля, че ще се развали някога. :) Има и приятно бяло диодче на гърба, което осветява гърба.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Обсъдихме стойките за телефон в кола, а я кажете с какво зарядно сте, че в момента съм с някво дупотопно и мисля да си взема хубаво някакво ? 


Зарядното не е толкова важно, колкото кабела. По цените ще ги познаеш. Откакто започнах да ползвам скъпи и качествени кабели, телефоните зареждат като светкавици.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Зарядното не е толкова важно, колкото кабела.

 

Значи с гадно (или слабо) зарядно, но с хубав кабел, ще стане? Това не е вярно.
И двете са важни, все пак са част от една и съща верига.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

Значи с гадно (или слабо) зарядно, но с хубав кабел, ще стане? Това не е вярно.
И двете са важни, все пак са част от една и съща верига.


Аз гадни зарядни нямам и не знам къде има. Заради стария Ноут във всички коли сложих оригинални зарядни на Самсунг, които ползвам и до днес - по 15 лева са макс. Виж обаче дори и с тях и с насран кабел съм стигал до момент телефонът на зарядно и с включена навигация вместо да зарежда да пада. Кабелът е от основно значение, а пак повтарям - просто не знам как може да си купи човек "гадно зарядно". Много старание се иска. Между другото някои от кабелите ми са по-скъпи от зарядните

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Аз гадни зарядни нямам и не знам къде има. Заради стария Ноут във всички коли сложих оригинални зарядни на Самсунг, които ползвам и до днес - по 15 лева са макс. Виж обаче дори и с тях и с насран кабел съм стигал до момент телефонът на зарядно и с включена навигация вместо да зарежда да пада. Кабелът е от основно значение, а пак повтарям - просто не знам как може да си купи човек "гадно зарядно". Много старание се иска. Между другото някои от кабелите ми са по-скъпи от зарядните

 


Може и още как. Просто не подават достатъчно ток. Те са си със спецификации тия зарядни все пак. За един телефон е едно, за друг телефон е друго. За тези за стената говоря, защото при тези в автомобила няма къде толкова да се мърда.
А това, че кабелите ти са по-скъпи от зарядните си е лично твоя грешка. :D

Един качествен кабел (USB * - USB *) е 5-7лв едрова цена, пък ти си взимай и по 30 ако искаш. То докато има кой да ги купува, ще има и кой да ги продава, знаеш.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:


Един качествен кабел (USB * - USB *) е 5-7лв едрова цена, пък ти си взимай и по 30 ако искаш. То докато има кой да ги купува, ще има и кой да ги продава, знаеш.


Пълни, тотални глупости!

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


Пълни, тотални глупости!

 


Както кажеш.

Предполагам, че имаш факти, с които да подкрепиш твърдението си? :D 

Все едно. Виден има право на собственото си мнение.


Останалите, не го слушайте, това не е вярно. Има качествени кабели и за по 10лв (в Китай) за 1 метър. Само за Айфон са малко по-скъпи.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:


Както кажеш.

Предполагам, че имаш факти, с които да подкрепиш твърдението си? :D 

Все едно. Виден има право на собственото си мнение.


Останалите, не го слушайте, това не е вярно. Има качествени кабели и за по 10лв (в Китай) за 1 метър. Само за Айфон са малко по-скъпи.


Естествено че има, както е и естествено, че всички тези боклуци от по 5 лева съм ги изхвърлил. Фактите са налице откакто съм с новите кабели. Нямам намерение да се занимавам с вентилатори тази вечер. Всеки има право да прави глупости. Който разбрал, разбрал. Има и кабели от по 2-3 лева също така! 
 
Който каквото иска да си купува. Аз съм със супер пластични плоски кабели на Mcdodo в колите (супер приятно е и че светят в буксата към телефона, което вечер е голямо удобство), а на баща ми купих един жесток звяр, който освен всичко е с мощна метална оплетка. Аз лично кабели под 1.20 метра не ги броя за кабели поради ред практически причини, също доказани с годините. Освен всичко друго важно, качественият кабел пасва перфектно в буксата на телефона, а не се клати и хлопа като бит педераст като при "качествените" кабели от 5 лева. Истински хубав кабел е в диапазона 18-28 лева. Важно е да се внимава, защото дори и в магазини като Технополис има ментета на подобни цени. Но то е казано - с питане до Истанбул се стига... Изключително важно е обаче кого питаш, както ясно се вижда за пореден път, пак. 

Link to comment
Share on other sites

Хубавите кабели са скъпи. Има значение вътре материала какъв е. Допълнително цената се вдига и от това как е направена обвивката, как е измислено около буксата да държи да не се къса.

https://www.amazon.de/-/en/Anker-Powerline-Cable-Nylon-Charging-Red/dp/B01GN0M6NE/ref=sr_1_16?dchild=1&keywords=anker+usb-c&qid=1632934707&sr=8-16

ей тука, 4та снимка дава яснота.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Естествено че има, както е и естествено, че всички тези боклуци от по 5 лева съм ги изхвърлил. Фактите са налице откакто съм с новите кабели. Нямам намерение да се занимавам с вентилатори тази вечер. Всеки има право да прави глупости. Който разбрал, разбрал. Има и кабели от по 2-3 лева също така! 
 
Който каквото иска да си купува. Аз съм със супер пластични плоски кабели на Mcdodo в колите (супер приятно е и че светят в буксата към телефона, което вечер е голямо удобство), а на баща ми купих един жесток звяр, който освен всичко е с мощна метална оплетка. Аз лично кабели под 1.20 метра не ги броя за кабели поради ред практически причини, също доказани с годините. Освен всичко друго важно, качественият кабел пасва перфектно в буксата на телефона, а не се клати и хлопа като бит педераст като при "качествените" кабели от 5 лева. Истински хубав кабел е в диапазона 18-28 лева. Важно е да се внимава, защото дори и в магазини като Технополис има ментета на подобни цени. Но то е казано - с питане до Истанбул се стига... Изключително важно е обаче кого питаш, както ясно се вижда за пореден път, пак. 

 

Пак генерализираш и сееш мисинформация...

Между другото, плетените кабелите на McDodo са по 7лв, цена на дребно. По твоята логика са тотален боклук? Но пък ти ползваш на тази марка, та ....?

 

3 minutes ago, mIRCata said:

Хубавите кабели са скъпи. Има значение вътре материала какъв е. Допълнително цената се вдига и от това как е направена обвивката, как е измислено около буксата да държи да не се къса.

https://www.amazon.de/-/en/Anker-Powerline-Cable-Nylon-Charging-Red/dp/B01GN0M6NE/ref=sr_1_16?dchild=1&keywords=anker+usb-c&qid=1632934707&sr=8-16

ей тука, третата снимка дава яснота.

 

Дават яснота снимките, да. Че тоя кабел за 24лв е боклук. 0.97А на 2А зарядно...

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

А на зарядното може ли да се вярва? Това, че зарядното пише 2А, може и половин да е. Аз например преди за колата имах с 2 букси. Едната беше 1А, другата 2А според надписите.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, w00x said:

 

Пак генерализираш и сееш мисинформация...

Между другото, плетените кабелите на McDodo са по 7лв, цена на дребно. 

 

Дават яснота снимките, да. Че тоя кабел за 24лв е боклук. 0.97А на 2А зарядно...

 


Споменах ,че съм уморен и ще оставя някой друг да те напъха на кучето сеш'са къде тази вечер. Пълни тъпотии!!! Както винаги тотални тъпотии. Кабел на тази марка за 7 лв. няма, поне аз никога никъде не съм го виждал. "Качествени" фалшификати вероятно да. И също както при зарядните има параметри, така ги има и при кабелите. При зарядните ще ти подскажа, че цифрата е 5, а за кабелите хич няма да коментирам, защото обичам, когато си лягаш по-тъп, вместо по-умен. 
Миро, ако ти се занимава - ти си. Както винаги Ангел ще ми обяснява на мен как работи нещо, което виждам с очите си всеки ден, пробвал съм как и къде ли не ... със снимки от нета. Смях в залата за пореден, хиляден път.  

ЕДИТ: Аз само да припомня как има кабели за акумулатори и кабели за акумулатори например. Ама то се иска да разрежеш някой "качествен" такъв заряден кабел, па да видиш вътре какво е и т.н. 
 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mIRCata said:

А на зарядното може ли да се вярва? Това, че зарядното пише 2А, може и половин да е. Аз например преди за колата имах с 2 букси. Едната беше 1А, другата 2А според надписите.

 

Говорим за зарядни за стена. С такива се правят тестовете. Има устройства, които са само преход. Освен това, самия телефон отчита колко ток му се подава и обозначава съответната стойност (тип зареждане).

 

20 minutes ago, RaptoR said:


Споменах ,че съм уморен и ще оставя някой друг да те напъха на кучето сеш'са къде тази вечер. Пълни тъпотии!!! Както винаги тотални тъпотии. Кабел на тази марка за 7 лв. няма, поне аз никога никъде не съм го виждал. "Качествени" фалшификати вероятно да. И също както призарядните има параметри, така ги има и при кабелите. При зарядните ще ти подскажа, че цифрата е 5, а за кабелите хич няма да коментирам, защото обичам, когато си лягаш по-тъп, вместо по-умен. 
Миро, ако ти се занимава - ти си. Както винаги Ангел ще ми обяснява на мен как работи нещо, което виждам с очите си всеки ден, пробвал съм как и къде ли не със снимки от нета. Смях в залатра за пореден, хиляден път.  

 

"Аз не съм виждал, следователно няма"
- RaptoR


В аналите ще влезеш с тоя цитат. Както и "Аз го ползвам, значи няма по-добро."

 

Нямам намерение да споря с теб.

 

image.png

 

6лв.


Не е същия, но вероятно цената е сходна като тази на твоя плосък кабел.

 

Тъй като не те знам какви кабели взимаш, ето един Micro USB.

 

image.png

 

По-малко от 6лв. Пак.

 

Чакам да ми обясниш как са фалшификати. :D 

 

Кой прави фалшификати на незнайни Китайски продукти, ти слушаш ли се?!

 

Няма кой да ме пъха на кучето където и да било. Аз веднага мога да ти изкарам супер качествен силиконов кабел 5А (да, не 2.4А като тия боклуци дето ги взимаш за 28лв от Технополис) за 5лв едрова цена. Срещу 12лв ще ти го продам дори, да си го имаш, да си го тестваш и да не подвеждаш хората с гръмките си изказвания завбъдеще.

Това, че ти си се нахакал с кабели за 28лв, които може или не да са хубави, не означава, че цената е определяща за качеството (което и сам си казал, между другото, та хептен ми бягат аргументите ти).

Коя цифра е 5 при зарядните? :D :D :D :D :D При кои зарядни е 5? :D :D :D :D За всички телефони или...?

Отново си неразбрал, но бързаш да се дуеш. Аз не коментирам това дали твоите кабели работят и са хубави. Все ми е тая.
Аз коментирам твърденията "Кабелите са по-важни от зарядните" и "Хубавите кабели са межуд 18 и 28лв". И двете от които са грешни. Ти ако искаш и кабели по 90лв си взимай за по-сигурно. Просто не подвеждай хората, които може да не са информирани. Вероянто повечето са информирани и знаят какви глупости говориш, но все пак приемам, че не всеки се интересува от това или си е патил с кабели.

Link to comment
Share on other sites

Имам едно любимо съкращение - ПВГ!!! И си сипвам и те отсвирвам! :laughing1:
При мен както винаги казусите са решени, проблемите елеминирани, ефектите доказани. ТОЧКА за вентилацията. 
 

Link to comment
Share on other sites

Това е така. Твоите проблеми са решени и елиминирани. Това не прави мнението ти абсолютно обаче, за да го налагаш като такова. Не прави и решението ти най-добри или най-оптимално.

 

Не всеки може да си позволи като теб, да дава 28лв за кабел 3-то качество, който реално струва 6лв.

Аз лично го намирам за разхищение с оглед надценката от 22лв и това, че по-високо качество кабели на други производители се продават по 10-12-15лв максимум.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

Не всеки може да си позволи като теб, да дава 28лв за кабел 3-то качество, който реално струва 6лв.


Пак говориш неверни неща - нито съм дал 28 лева за моя кабел, нито има нещо общо с тоя боклук, който си показал. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

Говорим за зарядни за стена. С такива се правят тестовете

Имам зарядни за стена, дето показват към 0.5 А - 1А. Също така имам зарядни, които пускат силен ток, само ако е вързан техния телефон, иначе не.

Горе снимката с какво зарядно си я правил?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Имам зарядни за стена, дето показват към 0.5 А. Също така имам зарядни, които пускат силен ток, само ако е вързан техния телефон, иначе не.

Горе снимката с какво зарядно си я правил?

 

Не е моя снимката. От коментарите в ревютата на продукта е. Аз също бих предпочел Anker като марка, затова съм малко изненадан от този резултат.
По принцип устройството се слага само между източника и консуматора. На някой от изходите е включен телефон, а на другото е включен кабела със зарядното. В случая устройството може да симулира само заряд. Виж маркировките около портовете.
Едно такова устройство е към $40. Като бях решил да внасям кабели от Китай щях да си купувам, за да ги тествам дали са качествени, но не се стигна до там. :) 

 

С Андроид телефоните е елементарно да се тества качеството на кабела дори и без уред. 99% от тези, излезли през последните 4-5 години, поддържат бързо зареждане, което се контролира от SOC-а на телефона и се показва индикатор върху lock screen-а. Ако кабелът е качествен (правилен за конкретното устройство) и се сложи на оригиналното зарядно, на телефонът ще се изпише съответният надпис. Ако не - няма.

При някои производители обаче, дори качествен кабел/зарядно не е гаранция, че ще зарежда възможно най-бързо.

Тествал съм със Samsung S10+ и Huawei P20. Самсунгът има 15W, 2.4A зарядно, Huawei-a има 18W, 5A зарядно за активиране на Super Charge режим.

На зарядното на Huawei-а, Samsung-а не пускаше Quick Charge режима си, а зареждаше бавно, нищо че зарядното е по-мощно и зарежда по-бързо.
Не помня дали Huawei-ът можеше да зарежда с кабела и/или зарядното на Самсунг-а, но след всичките тестове заключих, че не са взаимнозаменими ако искаш да използваш fast charge стандартите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...