Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дали има някой УНГ работещ в събота? Че ухото ми прави номера и почна ммого силно да дразни. И май е някакво възпаление, а не ми се чака до понеделник.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

58 minutes ago, mIRCata said:

Дали има някой УНГ работещ в събота? Че ухото ми прави номера и почна ммого силно да дразни. И май е някакво възпаление, а не ми се чака до понеделник.


Слакър, има едни капки за възпаление - буквално за часове си го забравил, но не помня как им е името. Минаха 25 години вече... 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да отида в аптека и да кажа - дайте ми едни капки за уши дето преди 25 г са работили :)

Между другото заради разните наркомани, капките за уши или очи вече не помня са с рецепта. Че почнали да ги пият и сега само с рецепта.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Няма как да отида в аптека и да кажа - дайте ми едни капки за уши дето преди 25 г са работили :)

Между другото заради разните наркомани, капките за уши или очи вече не помня са с рецепта. Че почнали да ги пият и сега само с рецепта.



Два клика в Гугъл, Слакър със слакъра ти!!! Естествено оттогава досега са сменили имена и всичко... 

https://galen.bg/otipaks-kapki-pri-vazpalenie-na-ushite-h15-ml-biocodex

Link to comment
Share on other sites

Фуроталгин, Отипакс и т.п. Без рецепта. Ако положението ти не е много сериозно, още, опитай с топло олио, зехтин. Ухото обича затопляне по принцип.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pamporov said:

Фуроталгин, Отипакс и т.п. Без рецепта. Ако положението ти не е много сериозно, още, опитай с топло олио, зехтин. Ухото обича затопляне по принцип.


В никакъв случа топло при възпаление!!!! Равно е на самоубийство! 

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Отипакс, но не са панацея. Нали тая вечер сме на тема искрено и лично. За съжаление дъщеря ми няколко пъти е имала вече възпаление на ушите, 1 път стигнахме и до детска клиника за парацентеза. Капките и помагаха за известно време да не я боли и толкова, само антибиотици. Ама за това си иска УНГ да прецени.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jozo said:

Ама за това си иска УНГ да прецени.

 

1 hour ago, mIRCata said:

Дали има някой УНГ работещ в събота?


така е в 90% от форумите :read:

Link to comment
Share on other sites

Викторе, затова на първо време препоръчваме простичкото без рецепта и лекарско предписание непременно. В почти всички леки случаи решава проблема. И поне ще изкара задушница без да търси лекари.:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Само дето, Слакърът пропусна да уведоми Уууважаемата общественъст дали проблемът му е неврологичен, възпаление на канала или какво?

Аз примерно имам някакъв неврологичен проблем с нерва, който обикаля дясната половина на физиономията ми. И когато се изнервя или го преохладя, направо ми идва да си изтръгна ухото. От което, ставам още по-зъл.

Ама и нищо ми не помага, освен евентуално капка спирт в ухото или затопляне с шепа (ама трябва и стискане на зъби) и спокойствие. И нищо друго не помага.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vikktorpenchev said:

 


така е в 90% от форумите :read:

Това беше в отговор на Виден, че ще сложи капки и ще му мине. Зависи какво е точно, за това казах да пробва с Отипакс, ама може да се наложи отново УНГ ако няма траен ефект.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Само дето, Слакърът пропусна да уведоми Уууважаемата общественъст дали проблемът му е неврологичен, възпаление на канала или какво?

Аз примерно имам някакъв неврологичен проблем с нерва, който обикаля дясната половина на физиономията ми. И когато се изнервя или го преохладя, направо ми идва да си изтръгна ухото. От което, ставам още по-зъл.

Ама и нищо ми не помага, освен евентуално капка спирт в ухото или затопляне с шепа (ама трябва и стискане на зъби) и спокойствие. И нищо друго не помага.


Това обяснява много неща.... :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Не е неврологично. Почна с леко наболяване. Сега е вече тъпа болка. Като опитах да ям одеве при дъвчене боли от към ухото, до челюстта. Ако опитам да затворя плътно зъбите, усещам напрягане от страната на проблемното ухо. Усещането при опит да си почистя ухото с клечка за уши е сякаш, е по-тясно. При натиск около ухото, боли.

Намерих Отипакс, сложих и нурофен пих, отпусна ме.

1 hour ago, RaptoR said:

Два клика в Гугъл, Слакър със слакъра ти!!! Естествено оттогава досега са сменили имена и всичко... 

Аз гугъл знам как да ползвам, но няма как да знам ти какво си ползвал. Мисир. И да видя резултатите, аз от къде да знам на Виден капките от преди 25 години кои от всички излезли са.

А и тия Отипакс са обезболяващи, не лекуват. Поне ще замажат положението до понеделник.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

А и тия Отипакс са обезболяващи, не лекуват. Поне ще замажат положението до понеделник.


Ами затова ти ги препоръчваме бе, каун! А за моите от 1993 ти казах, че дори да ги помня едва ли съществуват вече в този си вид! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Верно? Трябва да пояснявам? :laughing1:

Ама ако щеш бе, Чичка...

Привършил съм гадателския боб, ама утре мисля пак да заредя. Та евентуално до тогава и ще тъна в неведение.

 

П.п. Не, че ми е особено притеснено от това неведение, ама все пак...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Ама ако щеш бе, Чичка...

Привършил съм гадателския боб, ама утре мисля пак да заредя. Та евентуално до тогава и ще тъна в неведение.

 

П.п. Не, че ми е особено притеснено от това неведение, ама все пак...


Начи - веднага, ама веднага си сипи! Не си ти, когато си жаден. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mIRCata said:

Не е неврологично. Почна с леко наболяване. Сега е вече тъпа болка. Като опитах да ям одеве при дъвчене боли от към ухото, до челюстта. Ако опитам да затворя плътно зъбите, усещам напрягане от страната на проблемното ухо. Усещането при опит да си почистя ухото с клечка за уши е сякаш, е по-тясно. При натиск около ухото, боли.

Намерих Отипакс, сложих и нурофен пих, отпусна ме.

 

Май ти е запушено ухото. Чуваш ли заглъхване? И това чистене с клечка не е изобщо препоръчително.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mIRCata said:

Отскочих до хирургийте. Много възпален ушен канал. Абокат, антибиотик венозно 3 4 дена и промивки.


Докъде си отскочил?!?!?! 
И какво по дяволите се е случвало в тва ухо? :effemine2:
 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2021 at 9:00 PM, gado said:

Само дето, Слакърът пропусна да уведоми Уууважаемата общественъст дали проблемът му е неврологичен, възпаление на канала или какво?

Аз примерно имам някакъв неврологичен проблем с нерва, който обикаля дясната половина на физиономията ми. И когато се изнервя или го преохладя, направо ми идва да си изтръгна ухото. От което, ставам още по-зъл.

Ама и нищо ми не помага, освен евентуално капка спирт в ухото или затопляне с шепа (ама трябва и стискане на зъби) и спокойствие. И нищо друго не помага.

Да нямаш някакъв "работещ" зъб, който да възпалява периодично лицевия нерв? 

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо. Специално съм ходил при зъбарката ми на преглед, че и снимки правих.

Това беше първото, което направих, след като ото-ларингологът установи, че е неврологичен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Бойлерът ми има възвратен клапан. Изглежда гадно, но един ВиК майстор каза, че е нормално така да почернява. Но капе. Онова му чопче е някак много чувствително и не се затваря напълно. Какво мога да го направя. Изглежда ми като част от бойлера (който е в гаранция, ако има значение)

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mIRCata said:

Отскочих до хирургийте. Много възпален ушен канал. Абокат, антибиотик венозно 3 4 дена и промивки.

 

Хубаво си направил, че капките помагат заради ледокаина вътре.

 

2 hours ago, vikktorpenchev said:

Бойлерът ми има възвратен клапан. Изглежда гадно, но един ВиК майстор каза, че е нормално така да почернява. Но капе. Онова му чопче е някак много чувствително и не се затваря напълно. Какво мога да го направя. Изглежда ми като част от бойлера (който е в гаранция, ако има значение)

Задължително си е да има възвратен клапан, даже понякога си е нормално да прикапва и от накрайника му. Той се сменя, но и другия може да прикапва също.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...