Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ми нали точно това написах горе - зарядното бачка яко, само ако си хване неговия телефон. Яките хуавей зарядни пускат само на моя и на жената (р30, р40лайт) бързо зареждане. На щерката Redmi-to зарядното само на нейния телефон пуска якия ток, а е най-мощно от всички. Кръстосаме ли ги - 2А. Толкова

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, mIRCata said:

Ми нали точно това написах горе - зарядното бачка яко, само ако си хване неговия телефон. Яките хуавей зарядни пускат само на моя и на жената (р30, р40лайт) бързо зареждане. На щерката Redmi-to зарядното само на нейния телефон пуска якия ток, а е най-мощно от всички. Кръстосаме ли ги - 2А. Толкова

 

Затова качеството на кабела не винаги е от значение. Без значение дали са 18 или 28лв, пак може да е несъвместимо и телефонът/зарядното да не го харесат.

 

Пробвал ли си да сложиш кабелите от Huawei-ите на зарядното на Redmi-то да видиш какво ще стане?
Huawei мисля, че ползват 5A кабели заразлика от другите производители.

Специално за Huawei имам афтърмаркет кабел 5А, който си пуска Super Charge-а без проблем.

Link to comment
Share on other sites

За мен суперзареждането е от самото зарядно. Вътре има някакъв софтуер и засича телефона. Защото това зарядно съм го слагал на стар тъп телефон с копчета и той вместо да зарежда ми вика връзка с Windows. Та не знам колко ни подслушват телефоните, ама зарядни сигурно :) :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mIRCata said:

За мен суперзареждането е от самото зарядно. Вътре има някакъв софтуер и засича телефона. Защото това зарядно съм го слагал на стар тъп телефон с копчета и той вместо да зарежда ми вика връзка с Windows. Та не знам колко ни подслушват телефоните, ама зарядни сигурно :) :)

 

Супер зареждането на Huawei зависи и от кабела със сигурност. Ако кабелът не го поддържа (не е 5А), зарядното няма да го пусне. Сега пробвах на 20W зарядно - не го пуска. Пуска Бързо, но не Супер Зареждане.

Останалите телефони обаче са с Qualcomm SoC и имат унифицирани QuickCharge стандарти, редом с тези, които производителите им бутат.

Link to comment
Share on other sites

На моя хуавей, супер бързото зареждане работи само с оригиналното зарядно и читав афтърмаркет кабел или оригинален. Също така държи бързо зареждане със зарядно 3А някакво китайско от 3 долара, което е QC сертифицирано. Примерно обаче, зарядното на хуавея с оригиналния кабел включени към Самсунг S21, зарежда нормално. А китаеца от 3 долара го зарежда бързо... Та да, подслушват ни и зарядните даже....

Читав кабел USB 3 type A to USB C с дължина 1,5 до 3 метра и 5А(на хартия) с QC сертификат струва макс 5-6 долара... Имам няколко такива и с тях хуаяея държи super charge без драми.... 

Link to comment
Share on other sites

Аз взех Mcdodo-то от Технополис понеже на практика бях останал без телефон, което ме прави глух, сляп и сакат в работата и всичко останало. "Качествените" боклуци, които купих по 5-6 лева както вече казах едно че при работещ Waze в колата телефона падаше, вместо да вдига и второ - за да заредя на стационар си беше цяла нощ. Абсолютно непоносимо и недопустимо. И тук идва момента на логиката както винаги - дали да остана един месец на практика без нормално ползване на телефон и да чакам да дойде някакъв незнаен "качествен" кабел за 3 долара (ако изобщо пристигне) или да дам 2-3-5 лева отгоре и да си го купя ВЕДНАГА от магазина, където мога да видя и пипна какво купувам, както и да им го трясна в главата на другия ден ако нещо не ми хареса. И между другото тоя кабел по-горе едно че няма нищо общо с моя, но и го има и в България и то на почти същите пари, че има и по-евтин дори. Само че при размер 1.20 и нагоре цените скачат, а както споменах аз по-къси кабели изобщо не гледам.
А относно другият, който е 2 метра и е различна марка - вече не помня каква - там освен че имаме ефекта зареждане за час-два на телефони, които не знаят какво е суперчардж (или три до пет пъти по-бързо със СЪЩИТЕ зарядни от всички останали "качествени" кабели от 5 лева, които изхвърлих), то спокойно мога да кажа, че както съм 80кг мога да се обеся на него от някоя греда. Купих го специално за баща ми поради ред причини, които няма да обяснявам сега.   
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antares said:

Случайно някой да може да препоръча учител по китара?


Интересен въпрос. Учителите по отношение на музикални инструменти са кът, отделно пък да намериш и добър педагог... Много трудна задача. Иначе учителка по арфа мога да ти препоръчам веднага... Видях я на един концерт на децата и забравих къде съм и защо съм.

243123731_614150706630215_78430994169266

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Antares said:

Случайно някой да може да препоръча учител по китара?


@Antaresпробвай тези, телефоните ги имам отдавна и не знам дали са актуални. Първият ми е препоръчан от шефа на музикалния магазин в стария град. Малко по-към-центъра от пицария Ориджинале. Вторият е приятел ка Радо, който свири в няколко пловдивски групи и отделно има акустични самостоятелни изяви. 
 

Теодора Бояджиева - 0895000034

Момчил - 0878612223

Link to comment
Share on other sites

Някой да ползва HBOGo? И има ли проблеми с него? На телефон (2 различни пробвано) не пуска картина.. само звук и букви...и за това плащаш 8 кинта на месец... Wtf? 

И още едно питане, взех си Firetv stick 4K. Беше на прИмоция от немския амазон.... Та и на него нещо неще да тръгне същото приложение....някой да е оттренирал този проблем? 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Mockingbird said:

Някой да ползва HBOGo? И има ли проблеми с него? На телефон (2 различни пробвано) не пуска картина.. само звук и букви...и за това плащаш 8 кинта на месец... Wtf? 

И още едно питане, взех си Firetv stick 4K. Беше на прИмоция от немския амазон.... Та и на него нещо неще да тръгне същото приложение....някой да е оттренирал този проблем? 

 

Няма HBO GO за Андроид TV в момента. Свалиха го преди 2 години. Трябва да намериш APK-то и да го сайдлоуднеш.

 

Сега като се замисля, аз го имам, няма какво да го търсиш. :D 
Заповядай. Дано все още работи. Моят абонамент изтече Април, но си работеше без проблем. Един приятел обаче каза, че при него на Файърстика спряло. Нищо не пречи да пробваш. Ако не стане, потърси и по-нова версия, може моята да е стара.

hbogo.apk

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Сайдлоуднал съм го, инсталирано е, акаунта е активен, но не могат да се разберат нещо и не тръгва. А пък на телефона всичко работи, ама няма картина.... Звук и букви само...тъпа работа... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ами, значи единственият ти вариант е да чакаш да пуснат HBO Max идните месеци, за да се смени изцяло приложението. Явно HBO Go са го зарязали на доизживяване.

Link to comment
Share on other sites

Не знам. Пълна тъпотия. Да не говорим, че е и бъгаво приложението. Иначе през браузър на компа си работи....

w00x, файла е неналичен за сваляне.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Да, ама нещо не тръгва. 

В app store на LG, няма приложението HBOGo. Вярно, че ми е стар телевизора.... ако това има значение де.... За това го ръчкам през Firestick-а, ама и там не тръгва... Пробвах 3 версии на приложението и нито една не работи. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Не знам. Пълна тъпотия. Да не говорим, че е и бъгаво приложението. Иначе през браузър на компа си работи....

w00x, файла е неналичен за сваляне.

 

Пак тоя проблем със свалянето на файловете...

 

Ще го кача някъде другаде после, но щом си пробвал 3 версии, вероятно си пробвал и моята..

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

яма HBO GO за Андроид TV

Аде бе! На 2 Андроид телевизора си го сложих и използвам. Новото приложение е от камара време. И го изпозлвам активно, защото на тв в спалнята нямам кабел за кабелна и там само IPTV приложението на Телекабел се ползва и HBO Go. Друг е въпроса, че няма нищо струващо си гледането в 98% от времето в това HboGo.

И на телефоните също върви. Сега видях

Слагам снимка на това какво ми излиза в Google Play като дам gbogo. Вижда се, че е инсталирано. И това е слагано преди нова година. Скоро даже го ъпдейтнаха, направиха промени по превъртането на картината. Това забелязах основно в новите неща

хбо.jpg

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, netrootbg said:

Има го. Потърси пак.

 

Няма смисъл да търси. Лимитират го по устройства.

За Fire Stick-а го няма. За Nvidia Shield също го махнаха.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...