Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами сменяш разклонителя с разглобяема 3-ка, ако сегашния ти се захранва от мостовия кабел. Или пък режеш кабела и усукваш към кабела на новия разклонител. За предпочитане не под напрежение.

Или махаш единия 12В адаптер и връзваш двете устройства за един 12В адаптер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За тесни пространства и кутии аз си правя хвърчащи разклонители - на жици си слагам подвижни малки контактчета точно като за разни адаптери, и така мога да ги наместя както искам, за разлика от тия големите разклонители. Различни адаптери, и често е предизвикателство човек да ги нареди без да загуби някое гнездо от разклонителя, защото различни адаптери са различни и често пречат на съседните дупки.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tedy said:

За тесни пространства и кутии аз си правя хвърчащи разклонители - на жици си слагам подвижни малки контактчета точно като за разни адаптери, и така мога да ги наместя както искам, за разлика от тия големите разклонители. Различни адаптери, и често е предизвикателство човек да ги нареди без да загуби някое гнездо от разклонителя, защото различни адаптери са различни и често пречат на съседните дупки.

 Това не е ли опасно ?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, това на снимката не е разклонител, а контакт за открит монтаж. Може да пробваш с това:

 https://www.legrand.com/ecatalogue-mobile/695004-standard-multi-outlet-extension-3x2p-e.html

Много по-удобно и компактно е. Едното гнездо е 90°, а другите под 45° и са напълно използваеми заедно.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Мисля да уволнявам takeaway, някой пробвал ли е глово или foodpanda?

Glovo купиха foodpanda. Аз не съм доволен от тях. Пробвах ги два пъти. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Мисля да уволнявам takeaway, някой пробвал ли е глово или foodpanda?

 

Същото е като Takeaway. Каквото те дразни в Takeaway ще е проблем и при Фуудпанда. А Foodpanda бяха окей преди да ги купят Glovo. Сега са в някакъв процес на преход и някакви неща липсват, като чат на сайта им, например. Ако имаш проблем, трябва да пишеш мейли и т.н. Преди си имаше чат и всичко ставаше за минути.

Link to comment
Share on other sites

Що ядете лайна?

Искате ли да ви разкажа приказка, за нещата които ядете през тези сайтове? Същите са като изходният продук, който творите като копченатискачи и няма да има хепи енд тази приказка.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Що ядете лайна?

Искате ли да ви разкажа приказка, за нещата които ядете през тези сайтове? Същите са като изходният продук, който творите като копченатискачи и няма да има хепи енд тази приказка.

 

И как сайтовете се различават от яденето директно в ресторантите, които издават поръчките? Или и по ресторанти да не ядем?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gado said:

Що ядете лайна?

Искате ли да ви разкажа приказка, за нещата които ядете през тези сайтове? Същите са като изходният продук, който творите като копченатискачи и няма да има хепи енд тази приказка.

Айде пък ти всеки ден ядеш био храни с ясен произход :D Младо телешко от планински ферми и т.н. 

 

Поне за бирата съм сигурен, че не пиеш пиринско :)

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2021 at 12:50 AM, vikktorpenchev said:

 Това не е ли опасно ?

Как точно е опасно. Подвижни "хвърчащи" контактчета за малки уреди като зарядни, свързвам си жица, и заема минимално място и ги нареждам доста по-лесно. Като тия.

 

Kato stana дума за разните гловота и глупости... не знам защо, но аз избягвам всякакви такива, които бъкат от реклами по телевизията - почти изцяло органичната ми ненавист към рекламите и неща, които ти се натрапват от сутрин до вечер навсякъде (въпреки всичките ад блокери и стратегии за избягване на реклами по ТВ) ме отблъсква като дявол от тамян да ползвам такива. И не съм умрял, хич не ми трябват. Айде мерси съм, поне за това ще си карам по стария метод да отида до магазина да видя какво да си взема за ядене. Ако поспрат с рекламите, може и да се замисля. 2-3 пъти съм се подлъгвал по реклама да взема някакви неща, винаги са се оказвали безмерни боклуци, вкл. някакви "лекарства".

 

Link to comment
Share on other sites

Рекламата е, защото сменят марката. От фудпанда на глово. И трябв хората да го разберат, за да не идат към конкуренцията. Пък и идеята им не е да ти носят от магазина, а от ресторанта. Вместо ти да идеш. Дали ще прочетеш менюто в ресторанта или в сайта им и ще си поръчаш.Не влизаш в кухнята да видиш какво да си вземеш за ядене нали? Само парите са различни(поне ако говорим за поръчки от местата за бързо хранене. С мен на опашка са чакали takeaway и за пици, и за дюнери, гироси и т.н) Нищо поразлично от това, което дават на другите клиенти. Ако в ресторантите правят врътки е друго вече.

 

Link to comment
Share on other sites

Реклами на тия не са спирали, 4-5 са подобни.

За ядене, ако толкова не мога да приготвя нещо, почти всеки магазин вече има богата топла витрина с какви ли не готвени неща. И ги виждам добре преди да поръчам нещо. Даже точно там е и кухнята, където готвачките щъкат напред назад, вижда се и самата кухня отзад, където готвят.

Който го кефи, да ползва каквото ще. Мен супер адски ме дразнят рекламите и като видя нещо да се рекламира, го Избягвам където и както мога. Само това ми е фактора в случая, колкото и на някои да се вижда лишен от разум.

Виждам ги по улиците разните "куриери" с чантите на гърба. И по-малък фактор - още един фактор по пътя на храната до мен, изключително небезопасно ми се струва това, точно за храна!

 

On 3/10/2021 at 11:42 AM, tedy said:

- понеже са с една мощност (3kW средно), температурата зависи от силата, с която пускаш струята вода. Това е голям недостатък, и за лятото смятам, че няма да става, понеже дори на силна струя вероятно ще пари водата, имам го от около 3 месеца и ще видя как е лятото.

Еми дойде лятото и условия, в които тва проточно бойлерче дето се монтира вместо смесителя, показа, че е доста трудно ползваемо в горещи дни.

Тия дни силата на водата на моя етаж е по-малка, по-малко налягане, и водата от бойлерчето е вряла и общо взето не става за миене. Няма ли нещо по-нормално, 2-2.5 kW?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

С мен на опашка са чакали takeaway и за пици, и за дюнери, гироси и т.н) 

 

В някои обекти храната за доставчици се приготвя с предимство пред чакащите на опашка. Виждал съм така в pizzaLab на центъра.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, gado said:

Що ядете лайна?

Искате ли да ви разкажа приказка, за нещата които ядете през тези сайтове? Същите са като изходният продук, който творите като копченатискачи и няма да има хепи енд тази приказка.


Тука силно се обърка, освен ако не искаш да кажеш, че де що има ресторанти, закусвални и прочее правят лайна и съответно никой никъде не трябва да ходи и да яде от манджите на баба на село. Да не говоря, че вече ако ти скимне ти и пазаруват от магазина. 

Аз си ползвам FOODPANDA най-редовно и съм изключително доволен. Имам си места, от които знам добре какво ще дойде, плащам си с картата и само на вратата поемам една торба. 

Греди стават с места, които са неизвестни за потребителя и имат свой доставчик. Наскоро ей така някакво капанче ги чаках ... 78 минути. Естествено влизат в блеклиста. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:

Греди стават с места, които са неизвестни за потребителя и имат свой доставчик. Наскоро ей така някакво капанче ги чаках ... 78 минути. Естествено влизат в блеклиста. 

 Именно за това не препоръчвам glovo. Пазарувал съм от ресторанта, доволен съм от качеството, но като реших да пробвам glovo резултатът не беше задоволителен. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

 Именно за това не препоръчвам glovo. Пазарувал съм от ресторанта, доволен съм от качеството, но като реших да пробвам glovo резултатът не беше задоволителен. 


Глово нали е система за доставки? Или искаш да кажеш, че Глово ти носят нещо различно от това в ресторанта? Защото аз такова нещо не съм виждал досега.

Link to comment
Share on other sites

То така и не се разбра изначално какъв проблем е имал колегата earache с takeaway. Само разлая кучетата и избега :lol: 

Щото аз съм поръчвал поне 20 пъти през тях и всичко си е било нормално. Даже много често са идвали по-бързо, отколкото пише в тракер-а. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


Глово нали е система за доставки? Или искаш да кажеш, че Глово ти носят нещо различно от това в ресторанта? Защото аз такова нещо не съм виждал досега.

Искам да кажа, че доставката на голово е некачествена. И това се доказва от факта, че съм пазарувал от съответното място с друга доставка. 

Link to comment
Share on other sites

Явно ще трябва да ви разкажа приказка :)

Приказка, защото докато разказвам ще ви звучи толкова приказно и фантастично, че няма да повярвате така или иначе. Ама поне ще е поучителна история с кофти енд. Естествено, няма да я разказвам тук.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gado said:

Явно ще трябва да ви разкажа приказка :)

Приказка, защото докато разказвам ще ви звучи толкова приказно и фантастично, че няма да повярвате така или иначе. Ама поне ще е поучителна история с кофти енд. Естествено, няма да я разказвам тук.

100% ЕЖК.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vikktorpenchev said:

 

В някои обекти храната за доставчици се приготвя с предимство пред чакащите на опашка. Виждал съм така в pizzaLab на центъра.

Тя е с предимство, но е същата, която се дава и на останалите. А Галин намеква за някакви схеми когато е през доставчик. Затова писах, че където е за бързо хранене съм виждал - каквото за нас , такова и за тях. Ако ресторантите правят мизерия през ТА/ФП - лошо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, netrootbg said:

100% ЕЖК.

Всъщност ще е споделяне на лични впечатления, лични наблюдения и факти. Малко снимков материал също. Трупани през последните 15 години покрай професионалните ми занимавки. Ама щом ти си рекъл, че е 100% ЕЖК, кой съм аз, че да споря.  :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Искам да кажа, че доставката на голово е некачествена. И това се доказва от факта, че съм пазарувал от съответното място с друга доставка. 


Ясно, сега те разбрах.
 

1 hour ago, gado said:

Явно ще трябва да ви разкажа приказка :)

Приказка, защото докато разказвам ще ви звучи толкова приказно и фантастично, че няма да повярвате така или иначе. Ама поне ще е поучителна история с кофти енд. Естествено, няма да я разказвам тук.


Тая приказка съм я чували знам какво имаш предвид. 
И все пак - ти наясно ли си, че предлагаш да закрият заведенията за обществено хранене и да си готвим вкъщи? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...