Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, mIRCata said:

Ще ходя до любимата ми община - Родопи. да платя данъците. Понеже бях последно преди няколко години, те откриха ли най-накрая чудото на плащането с ПОС или още се правят на луди, че нямат(въпреки министерска заповед), понеже не не знаят как да го ползват? Или да ходя с пари в брой като през каменната ера?

Конкретно за тази община ли? Не е ли вече в каменната ера и самото ходене на крака за плащане на данъци?

Конкретно за данъци, отдавна ги плащам по интернет/epay.bg.

Иначе по друга причина преди 2г. трябваше да платя данък на кола на място, имаха терминал, поне в близкото кметство. И на Радецки имаха, другаде не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Този текст от 2019-а:

Quote

Задълженията си може да платите по един от следните начини:
В брой и чрез ПОС терминално устройства на касата на сектор „МДТ-събиране и контрол” в гр.Пловдив, ул. „Скайлер“ № 7, като и в брой на касите по кметства в селата:

 

Link to comment
Share on other sites

Конкретно тази да. Преди като ходих, обявиха, че нямали. А по заповед трябва да имат. После няколко години ходи майка ми. Сега ще ходя аз и да знам какво да очаквам.

Конкретно за тези искам да имам документите, че аз плащам данъците да един имот. А силно ме съмнява да имат по интернет. Толкова изостанала община и толкова некадърни там, че сигурно са на дъното на класация на общините ако има такава за персонала.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tedy said:

Конкретно за данъци, отдавна ги плащам по интернет/epay.bg.

 

Община Пловдив има виртуален ПОС, без такси. Тази година платих така.

Quote

Начини за плащане:

...

7. По интернет, използвайки системата виртуален ПОС, достъпен с ПИН код, предоставен от Дирекция „Местни данъци и такси” при Община Пловдив, чрез страницата на Община Пловдив за справка за данъчни задължения и плащания

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

Този текст от 2019-а:

 

Е това си е тяхна наредба. Аз още преди това опитах, но тогава ми казаха директно, че нямали ПОС. Не, че не работи, а че нямат. Сега ще ги видя на място.

Link to comment
Share on other sites

Ходи в първия изипей и си плати каквото си сакаш. Ако данъка е на твое име през банкирането ти трябва също да имаш опция да си ги платиш

Link to comment
Share on other sites

Трябва да платя данъците на 4 човека, за няколко имота за няколко години. И искам документ с партидите и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Пак не би трябвало да е проблем в изипей. Аз плащам данъците на жената в София и моите в Пловдив на едно място - изипей беше последния път. Не мога да й ги платя през моето банкиране, но моите си излизат. Питай в някой офис за инфото, което ти е нужно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Има ли някой, който тези дни да е пътувал в посока Бургас по магистралата, защото сега разбирам, че нещо се случва между Чирпан и Стара Загора и трафика бил ужас.

Можете ли да ми дадете информация и съвети за маршрута.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ton4o said:

Здравейте,

Има ли някой, който тези дни да е пътувал в посока Бургас по магистралата, защото сега разбирам, че нещо се случва между Чирпан и Стара Загора и трафика бил ужас.

Можете ли да ми дадете информация и съвети за маршрута.

Благодаря.

Аз пътувах миналия уикенд. Най-добрия вариант според мен е през подбалканския.Тргваш към Казанлък и след това се включваш на магистралата на Стара Загора.
 Пак има коли, но там има места за изпреварване. 

Миналия петък сме седяли 1 час в задръстване преди Стара Загора. И имаше един убавец с някъв умрял бус, пушеше му сверски кошера. 

 

Само да кажа, че в неделя в 12 вечерта пак беше пълно с коли. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotora said:

Аз пътувах миналия уикенд. Най-добрия вариант според мен е през подбалканския.Тргваш към Казанлък и след това се включваш на магистралата на Стара Загора.
 Пак има коли, но там има места за изпреварване. 

Миналия петък сме седяли 1 час в задръстване преди Стара Загора. И имаше един убавец с някъв умрял бус, пушеше му сверски кошера. 

 

Само да кажа, че в неделя в 12 вечерта пак беше пълно с коли. 


Значи недей казвай. Последно видях аз пък, че е айляк тотал. Почасово не, а поминутно явно се случват нещата там. Затова хората са направили група минаващите В МОМЕНТА да споделят как е. Първо го приех като бъзик, но пусто не съм още страдал от това гробаджийско срутище

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

Има си група у Фейса за положението при Ракитница. Утре ще го видя и аз

Благодаря ти, не знаех!

7 minutes ago, kotora said:

Аз пътувах миналия уикенд. Най-добрия вариант според мен е през подбалканския.Тргваш към Казанлък и след това се включваш на магистралата на Стара Загора.
 Пак има коли, но там има места за изпреварване. 

Миналия петък сме седяли 1 час в задръстване преди Стара Загора. И имаше един убавец с някъв умрял бус, пушеше му сверски кошера. 

 

Само да кажа, че в неделя в 12 вечерта пак беше пълно с коли. 

Благодаря ти, чудесна информация, ще разгледам този маршрут и ще го мисля!!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Затова хората са направили група минаващите В МОМЕНТА да споделят как е

 

Мапс не показва ли по-добре ситуацията в реално време?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

 

Мапс не показва ли по-добре ситуацията в реално време?


Само и единствено Уейз го може това. И трябва да се внимава. Аз например реших, че ме гъбарка на магистралата - караше ме да мина през Вакарел и сгафих - катстрофа отпред - 40 мин висене. А аз като келеш реших, че Уейз греши... 
 

Link to comment
Share on other sites

Де да знам... Преди малко гледах участъка Чирпан - Ракитница. Само част от него беше в червено. След 10 мин всичко стана червено, а в момента вече има и тъмночервени зони.

Гугъл в реално време отчита по локацията намиращите се на пътя смартфони. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, plameni said:

Де да знам... Преди малко гледах участъка Чирпан - Ракитница. Само част от него беше в червено. След 10 мин всичко стана червено, а в момента вече има и тъмночервени зони.

Гугъл в реално време отчита по локацията намиращите се на пътя смартфони. 


Посибъл, аз не ползвам нищо освен Уейз, където нещата са базирани на репортите на реалните юзъри. Така или иначе може да се види какво се случва там. Реално нямам дори представа какво са изсрали като организация, само виждам, че хората са полудели в тоя сектор. И не се учудвам де. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, plameni said:

 

Мапс не показва ли по-добре ситуацията в реално време?

 

Показва го, но понякога не преценява правилно.

 

Преди месец и нещо имаше много трафик посока от-към София с огрооомни, километрични тапи на излизане. Не помня какъв повод имаше. Може да е било началото на Май.

Аз пътувах посока към София и Мапс ми каза да се откланям от магистралата, да обикалям там по някакви задни пътища, за по-бързо. Карах си по магистралата както си му е реда, на едно място имаше стеснение на пътя, но като цяло минах без никакво забавяне.

В другата посока имаше 7-10км тапа. По принцип Мапс знае в коя посока се движиш, но може да се е объркало нещо и да е решило, че в моята също има задръстване.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Показва го, но понякога не преценява правилно.

 

Може, но като видя тъмночервени участъци, се замислям дали да тръгна през тях

 

map-2021-07-02-1717-PM.png

 

map-2021-07-02-1923-PM.png

 

Сега изглежда поносимо, но в пет и нещо е кошмар.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бих препоръчал мангалите в Пазарджик! Карат непрекъснато нова стока и яко наблягат на Мииле. Една такава 5 години я лангърках два пъти годишно по републикаските пътища и в момента втора година си върши съвестно работата удома. И освен да и чистя грешките в следствие на задействането на тийлт датчика (щото според жена ми 6 килограма са към кубичен метър) други дертове съм нямал.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...