Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не виждам настройки например за бърз/кратък или там някъв друг маршрут по подразбиране. Има дали да избягва магистрали и разни други пътища, но като цяло. Аз не искам да избягвам магистралите. Искам да мога да избера дали да мина през магистралата или не. Може да е забито другаде и просто да не го знам.

За трафика. Не казвам, че беше от този с иконка за натоварено движение. Просто отсечката беше червена и показваше, че се кара с 14 км, а реално булеварда беше празен и бяхме 3 коли на светофара

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да. Заради тая тъпа настройка един ден минах през Нови Хан от София към Пловдив. Трябва да др оправи. Задължително. 
 

waze преди имаше една екстра, която може да се окаже недостатък, но принципа е, че ако 9 от 10 минат по един път, то припритетът ще ти към тези 9 дори и там да е черен път. Не знам дали са го променили, но според мен това е яко. Google maps примерно ме изпрати от Ковачевица към една гора към магистралата. Да, стигнах до магистралата, ама от другата страна на мантинелата. Трябваше да се върна наобратно… може би беше повече от час път. Ако беше waze почти съм сигурен, че нямаше да ми посочи този път. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikktorpenchev said:

Google maps примерно ме изпрати от Ковачевица към една гора към магистралата. Да, стигнах до магистралата, ама от другата страна на мантинелата. Трябваше да се върна наобратно… може би беше повече от час път. Ако беше waze почти съм сигурен, че нямаше да ми посочи този път. 

 

Хубаво, че не си ползвал Гугъл Мапс като си отивал към Ковачевица от Пловдив, защото щеше да видиш къде щеше да те прекара... 2 часа и половина минавах отсечка от 15-20км с моята кола, която хич не е висока. Спокойно можех да го извървя този маршрут за това време. И това се случи, защото се надявах, че отсечката ще е 1-2-3км и ще се влее в нормален път. Ами не... свърши в селото.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

Хубаво, че не си ползвал Гугъл Мапс като си отивал към Ковачевица от Пловдив, защото щеше да видиш къде щеше да те прекара... 2 часа и половина минавах отсечка от 15-20км с моята кола, която хич не е висока. Спокойно можех да го извървя този маршрут за това време. И това се случи, защото се надявах, че отсечката ще е 1-2-3км и ще се влее в нормален път. Ами не... свърши в селото.


оле честно ли и ти си минал от там? Тогава бях със Сузуки swift и беше по-добре, защото другата опция беше Peugeot 307 която щеше да опре. 

 

Тоя с магистралата беше друг случай. Но Ковачевица - Пловдив беше адакия път. Все се надявах, че е някакъв ремонт, който ще свърши. Май се оказа корито на река. 

Link to comment
Share on other sites

Пътя се преплита и минава покрай река Канина. Но това не е точно път. Не ви ли направи впечатление, че няма номер? А и не трябва да се вярва съвсем сляпо на навигацията.... Мен един път се опита да ме прекара през път, където и ЗИЛ-131 няма шанс... Но, само се опита..... 

В момента гугъл твърди че трябва да минем през пътя на горското, а Уейз показва правилните три маршрута....даже на картата изобщо не съществува онзи път. Но трябва и да се гледа малко... Най-малкото трябваше да ви усъмни, това че пътя няма номер... 

Link to comment
Share on other sites

Waze е твърде далеч от представата ми за реално отчитане на трафика.

Сравнение от преди 5 мин. Скрих имената на улиците в Maps, за да се видят по-добре детайлите в трафика.

 

waze-traffic.png

 

maps-traffic.png

Link to comment
Share on other sites

Това с преизчисляването на маршрута го бях забравил. Един път съм ползвал навигацията и то в града. Знаех къде отивам, просто я пуснах да я тествам. Отклоних се от маршрута и вместо веднага да ме пренасочи, не спря да ми повтаря една и съща реплика на всеки 5-10 секунди, докато не стигнах някакво друго кръстовище доста по-надолу по маршрута. Ужасно дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Отворите над последните етажи на панелните блокове изпълняват ли някаква функция, освен да служат като заслон за гълъби?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Отворите над последните етажи на панелните блокове изпълняват ли някаква функция, освен да служат като заслон за гълъби?

Има едни пластмасови "тапи", които се слагат. Хем пречат на гълъбите да влизат, хем оставят въздуха да циркулира. Преди години сложихме такива. Алтернативен вариант срязани шишета с подходящия диаметър. Въздуха минава през гърлото му, но е тясно да се навре гадта

Link to comment
Share on other sites

Отворите са вентилационни и съответно важни. Защо е дълга история, но е логично дори да си неграмотен да се сетиш, че не случайно са там. Продават се вече мисля мрежести прегради за блокаж на птиците
 

НО!!!!!!

Преди да се поставят или веднага като се поставят се влиза в подпокривното и се проверява да няма птици вътре. Типично неграмотният български КРЕТЕН и ДЕБИЛ с обичайното си ИЗРОДСКО ТЪПОУМИЕ - нарочно пиша така, защото такива бих ги зазидал да умрат вътре от същата бнезбожно мъчителна гладна и жадна смърт като птиците - лепи изолации и затапва без да мисли. Щото нали то мисленето е трудно, па и кво ни пука нЪли. Особено в размножителния период ако някои дебили решат да затапват вентилационните отвори или да уепат стиропоро отгоре настъпва КОШМАР - жесток кошмар. В работните фуги на сградите има прилепи, във въздушните пространства има гълъби. Тогава точно гълъбите отглеждат малките си вътре и започва едно кошмарно блъскане и лутане в отчаяни опити да стигнат до тях, докато те умират в адски мъки гладни и жадни в тъмницата вътре. 

Накратко - мисленето е велика сила! А на тези, които не мислят пожелавам точно същата смърт - от глад, жажда и почти без въздух там вътре в тъмницата...

Link to comment
Share on other sites

Мини ми е любимо... Напоследък обаче 12-ката се налива с промишлени количества.... :bgrin:

Отделно имам и шише Заарска някъде из шкафовете.... :lol:

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Благодаря. За съжаление Пломари спада към боклока. Не губя чак зрение, но си ми е зле. Затова наливам Барбаяни, но си е цифра.

Ще пробвам Заарска.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mockingbird said:

Рикара е по-добрата...., но не са чак толкоз класи над останалите.... Пък и е въпрос на вкус.... 

Няма как да е по-добро при положение че са различно алкохолно съдържание и съответно се консумират по различен начин... Въпрос на вкус на мен ми допада повече Перно...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sasshko said:

Към анасонлийката вървят калмари нали, а къде има пресни с Пловдив? Всичко е прясно РАЗмразени... 

От къде очакваш да ги докарат пресни? Не знам в нашето море да има и да ловят, всичко е от танганайка си. Не вярвам да може да намериш пресни тук.

Link to comment
Share on other sites

 Мастика Пещера за износ, ако успееш да си намериш, доста по-добре е от купешката, която се продава в магазина. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

От къде очакваш да ги докарат пресни? Не знам в нашето море да има и да ловят, всичко е от танганайка си. Не вярвам да може да намериш пресни тук.


Всеки божи ден се кара пресно морско от Гърция. 

Link to comment
Share on other sites

Hallo,

 

Някой да има добър майстор да препоръча да сборим влага в стените/пода и евентуален теч ако се намери такъв ?

 

Имам съмнения, че е или от банята или от chiller-a на терасата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...