Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, earache said:

В сайта на WD40 има статия как да смажем пантите на врата с него. Някой пробвал ли го е?

По принцип го ползвам за почистване на всякакви труднодостъпни места, но не съм наясно със смазващите му качества.


Не е нужно да е непременно скъпото WD40. Има много варианти. Купуваш си смазочен аерозол като внимаваш да не е грес и проверяваш да не вони на химически завод. След това си пръскаш спокойно пантите. Aз съм с дървени врати и няколко пъти годишно правя тази процедура. 

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с дървени, но са 11. :laughing1: Ако WD40-то трае по повече, ще заложа на него. Иначе ми звучи като да работя само това.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, earache said:

И аз съм с дървени, но са 11. :laughing1: Ако WD40-то трае по повече, ще заложа на него. Иначе ми звучи като да работя само това.


Ами пак казвам - имаш варианти. WD мирише неприятно и дълго. В магазина си пръсваш и проверяваш кое е поносимо. Останалото общо взето не е много различно. 

Link to comment
Share on other sites

Има и финно масло, което също върши работа. На мен ми харесва малко повече от wd 40. 
 

а между другото знаете ли защо се казва wd 40? Интересна история е. 
 

Къде продават държачи за капсули на lavazza blue? Няколко дни прерових интернет и намирам основно за dolce gusto и nesspresso. 

Link to comment
Share on other sites

Децата ми спретнаха купон с чеснов сос в колата. Къде перат тапицерии? Ама наистина да ги перат с препрати, изсмукване на водата/мръсотията, а не да ми ги намокрят с маркуча и после - чакай 2-3 дена на слънце да изсъхне. Че на задната седалка е весело. Обърсах колкото може, но в тия жеги очаквам да стане приказно.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо ще ходя да оставям килима в Барите, та ще мина и през тях после. Идея колко време ще отнеме, че колата ми трябва? Или на място според ще кажат?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mIRCata said:

Тъкмо ще ходя да оставям килима в Барите, та ще мина и през тях после. Идея колко време ще отнеме, че колата ми трябва? Или на място според ще кажат?


Отиваш и ще разбереш - не знам какво мазало си сътворил. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:

Хора, има ли нещо по-добро от калчища и тефлонова лента? Имам един проблем, с който се боря вече години :D


Опиши го проблема. 

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли магазин, в който да има мебелировка или аксесоари,предмети и украшения за дома, направени от автомобилни части ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Хора, има ли нещо по-добро от калчища и тефлонова лента? Имам един проблем, с който се боря вече години :D

Loctite 55
https://markita.net/korda-teflon-za-upl-na-rezbi-50m-loktajt.html
https://www.henkel-adhesives.com/bg/bg/product/thread-sealants/loctite_55.html

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dunc said:

Някой знае ли магазин, в който да има мебелировка или аксесоари,предмети и украшения за дома, направени от автомобилни части ?


Тука ме уби - почти съм сигурен, че няма. Провери в интернет - веднага ще разбереш. Дори да има подобно нещо, то ще е в София и/или Варна.

===========================

 

За тефлона най-сигурния е течният, но сложи ли се връзката остава вечна и нерушима като тази със СССР

8884256964638.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:


Опиши го проблема. 


Едно кранче постоянно сълзи. Свалях, сменях калчища, слагам една салфетка - на сутринта мокра. Пак същата процедура, добавих и тефлонова лента. Смених кранчето с някво скъпо. Пак сълзи. И “тъст”-а идва и неговата версия не стана. Една зима го бях забравил и сега гипсокартона е почернял. Та от три дена свалям и слагам всеки ден. 

 

9 hours ago, RaptoR said:

За тефлона най-сигурния е течният, но сложи ли се връзката остава вечна и нерушима като тази със СССР


да, чух че има течен тефлон, но малко ме притеснява частта с “вечно”. Ако го оакам остава вечно оакано. А и това е вода, може да се наложи това кранче да стане Т-образно… 

Link to comment
Share on other sites

Огледай внимателно, да не би да е спукано я кранчето, я тръбата? Ползвай оптика - лупа и т.п. При такъв малък теч, вероятно пукнатината ще е микроскопична.

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2021 at 7:01 PM, vikktorpenchev said:


Едно кранче постоянно сълзи. Свалях, сменях калчища, слагам една салфетка - на сутринта мокра. Пак същата процедура, добавих и тефлонова лента. Смених кранчето с някво скъпо. Пак сълзи. И “тъст”-а идва и неговата версия не стана. Една зима го бях забравил и сега гипсокартона е почернял. Та от три дена свалям и слагам всеки ден. 

 


да, чух че има течен тефлон, но малко ме притеснява частта с “вечно”. Ако го оакам остава вечно оакано. А и това е вода, може да се наложи това кранче да стане Т-образно… 

Да не би да е предвидено да уплътнява челно, не по резбата? В този случай ще ти трябва нов пръстен.

Link to comment
Share on other sites

Купих течен тефлон. На етикета пише, че демонтажа се извършва с ръчни инструменти. От тва предполагам, че не е завинаги като заварка. Кранчето и връзката са едни и същи на топлата и на студената, къде няма проблем. Преди да сложа течния тефлон ще изчакам няколко дена, защото варовика също прави хубаво оплътнение. 

Link to comment
Share on other sites

Ако направиш успешен демонтаж ръчно след течен тефлон трябва някаква награда да ти дадат :bgrin:
И повтарям - докато не видим снимков материал можем само да си гадаем. Нито ти знам какво ти е кранчето, нито откъде таи. Ако например таи от салник или гумичка нищо няма да го оправи освен смяна.
Няма как да хвърлям боб относно проблема без да го видя.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vikktorpenchev said:


Тука може да имаш много по-ужасен проблем - ако тоя ППР модул отдолу за батерията е от боклучавите, напълно е възможно при навиването на крана да е превъртял метала (женското) в пластмасата и тогава е ад. За начало махни тефлона лента, свали крана, почисти и подсуши ИДЕАЛНО с пистолет или сешоар повърхностите и залепи с течния тефлон. Моли се това да ти е решението. Течният тефлон се слага внимателно по резбите, като после при навиване се върти бавно да влезе в резбите, като се навива и развива няколко пъти преди стягане да се разнесе. После затягаш и мяташ боб да не е лошата диагноза. 
АКО е лошата диагноза имаш още един мъничък шанс преди да къртиш. С портативна горелка (един от най-великите помощници при работа с ППР) нагряваш около женската метална част с надежда да го "завариш". 

Link to comment
Share on other sites

Няма да се наложи да къртя, ако трябва да се смени женското. Това е в шкаф. Мога да отрежа гърба и ще имам достъп до гипсокартон. Отзад минава тази тръба. 
 

значи тефлона на сухо се слага. Това ясно. Кранчето е чисто ново от най-скъпите, които ми препоръчаха.

 

и тоя тефлон после остава завинаги така ли? Ако проблема не е там ще трябва да отрежа тръбата от  по-назад?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Няма да се наложи да къртя, ако трябва да се смени женското. Това е в шкаф. Мога да отрежа гърба и ще имам достъп до гипсокартон. Отзад минава тази тръба. 
 

значи тефлона на сухо се слага. Това ясно. Кранчето е чисто ново от най-скъпите, които ми препоръчаха.

 

и тоя тефлон после остава завинаги така ли? Ако проблема не е там ще трябва да отрежа тръбата от  по-назад?


Вече ти казах, че тоя тефлон е вечна и нерушима дружба като със СССР. Това да не те притеснява. Кранчето е много добро и си струва 8-те лева. Определено най-доброто и най-удобното от този тип към момента. 
Проблем и то сериозен ще се яви, ако не спреш таенето с тефлона. Тогава идва лошата диагноза. И не - не е толкова просто, защото отзад имаш това:
 

thumb2_040865.jpg

И ще трябва да го смениш ако не се получи заварката с горелката. Но нека първо тестваме тефлона. Ще го мислим ако стигнем дотам

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...