Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имат го като политика, но не го прилагат. Скоро нещо дребно върнах - дойдаха, взеха си го и си тръгнаха. После ми върнаха цялата сума. ЕМаг са много коректни!

Абсолютно. Връщал съм и очаквах куриерска такса. Не ми начислиха нищо.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В противоположният край на този от който са тръбите трябва да има за обезвъздушаване

Трябва да има,но няма.Моите радиатори както казах са чугунени,от 70-те на миналия век.Отзад на последното ребро има шестостенни тапи.

Ще ги хвърлям тези радиатори.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да има,но няма.Моите радиатори както казах са чугунени,от 70-те на миналия век.Отзад на последното ребро има шестостенни тапи.

Ще ги хвърлям тези радиатори.

Мисля, че може да се монтират на мястото на тапите. Ако го правиш, да не забравиш да спреш притока на водата.

Link to comment
Share on other sites

Чугунения ми радиатор ми прави номера.От 12 ребра греят само 4.Каква  може да е причината за липса на нормална циркулация на топлата вода?Естествено вързан е към топлофикация.

 

Викни EVN, да си обезвъздушат радиатора. Изобщо не се заигравай с такива неща. Има си начин и той е EVN - има си дежурни, обади се на 070017898 и подай сигнал, че имаш проблем. Ако звъннеш сега, имаш шанс до 23ч. да са дошли и да имаш парно, ако не оставаш за утре. Ако радиаторите ти са здрави, не виждам смисъл да ги изхвърляш. Един хубав радиатор гони 200лв. за средна мощност. Може на твоите да се монтират обезвъздушители, но не е твоя работа, ще си платиш на параджия и ще стане. 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Трябва да има,но няма.Моите радиатори както казах са чугунени,от 70-те на миналия век.Отзад на последното ребро има шестостенни тапи.

Ще ги хвърлям тези радиатори.

 

Не прави глупости. Тези същите шестостенни тапи се свалят, носят се на стругар, той ги разпробива с резба на половин цол и после си навиваш обезвъздушител, който струва няма и два лева. Това съм го направил преди 18 години. Понеже съм почти сигурен, че не можеш да го направиш сам, ще си викнеш хора за целта. 

 

Викни EVN, да си обезвъздушат радиатора. Изобщо не се заигравай с такива неща. Има си начин и той е EVN - има си дежурни, обади се на 070017898 и подай сигнал, че имаш проблем. Ако звъннеш сега, имаш шанс до 23ч. да са дошли и да имаш парно, ако не оставаш за утре. Ако радиаторите ти са здрави, не виждам смисъл да ги изхвърляш. Един хубав радиатор гони 200лв. за средна мощност. Може на твоите да се монтират обезвъздушители, но не е твоя работа, ще си платиш на параджия и ще стане. 

 

Тая работа, брат, е ден до пладне. Да взима мерки сега март като спрат парното и да действа.

Link to comment
Share on other sites

Писах му на ЛС нещо, няма да има нужда да ходи той по стругари. Има си хора за тая работа и ще му я свършат от-до, по време на отоплителния сезон  ;)

Link to comment
Share on other sites

Здравйте, интересува ме да си сменя патрона на входната врата на апартамента.

-Знам, че няма такива, които да са неразбиваеми, но все пак ще се радвам на някаква препоръка.

Link to comment
Share on other sites

Здравйте, интересува ме да си сменя патрона на входната врата на апартамента.

-Знам, че няма такива, които да са неразбиваеми, но все пак ще се радвам на някаква препоръка.

 

MAUER

Link to comment
Share on other sites

Здравйте, интересува ме да си сменя патрона на входната врата на апартамента.

-Знам, че няма такива, които да са неразбиваеми, но все пак ще се радвам на някаква препоръка.

ABLOY.Цената обаче едва ли ще ти хареса...

Неразбиваеми няма,вероятно няма и да има,обаче има адски трудни за ОТКЛЮЧВАНЕ.Което не е малко.Опре ли работата до силови методи,вратата губи по точки винаги.

 

https://youtu.be/N7lWM_yDxU0

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Пичове, кажете ми доверен човек/сервиз в Пловдив, в който да закарам един телевизор (плазма) за поправка. Благодаря предварително :).

Link to comment
Share on other sites

MAUER

Да, същия си купих, 87лв. Ти и също форумът на майките го препоръчваха :laughing:

 

 

ABLOY.Цената обаче едва ли ще ти хареса...

Неразбиваеми няма,вероятно няма и да има,обаче има адски трудни за ОТКЛЮЧВАНЕ.Което не е малко.Опре ли работата до силови методи,вратата губи по точки винаги.

 

Благодаря, но струва 230лв :D

Link to comment
Share on other sites

Да, същия си купих, 87лв. Ти и също форумът на майките го препоръчваха :laughing:

 

Форумът на майките? БГ мама ли имаш предвид? Моля те сакън...

 

Иначе МАУЕР имат патрони и по 480 лева и нагоре, какво си купил е по твой избор. 

Link to comment
Share on other sites

Какъв модел и марка бойлер (без проточни), ще ми препоръчате.

-Препоръчват ми Stiebel Eltron, но сервизното им обслужване било проблемно.

Дайте ми съвети.

Благодаря.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Stiebel Eltron, ако ти се дават пари, ако не - Елдом, Теси... Аз въртя, суча, все Елдом купувам и нямам особени проблеми, да не кажа никакви. Реално и няма какво толкова да му стане на един бойлер, а ти ако си тръгнал да купуваш, с идеята, че ще трябва да опреш до сервизно обслужване - взимай си един Елдом и не се занимавай с глупости.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

ABLOY.

 

 

Щом има клип с принципа на действие, вече не е сигурна.

Сигурните заключващи системи не се рекламират - за тях се носят само слухове и легенди, къде истински, къде измислени.

Решат ли да влезнат - не можеш ги спря. Никой няма да се занимава да отключва.

Крадат се автомобили с един милион защити, пръстови отпечатъци, скенери на какво ли не. И не могат нито да ги проследят, нито да ги намерят.

Колкото е по-обикновена вратата и ключалката, толкова е по-малък шанса да ти обърнат внимание. Освен ако не си толкова глупав, че да парадираш с много пари. Кажеш ли: ела, Вилчо изяш ма, Вълчо идва и те изяжда :P

Link to comment
Share on other sites

ABLOY.Цената обаче едва ли ще ти хареса...

Неразбиваеми няма,вероятно няма и да има,обаче има адски трудни за ОТКЛЮЧВАНЕ.Което не е малко.Опре ли работата до силови методи,вратата губи по точки винаги.

 

Всички такива глупости с трудни за отключване се отварят за по-малко от минута без помен от силови методи! Мога да ти гарантирам, даже ако искаш бас и да ти докажа с човек нагледно! Една идея по-сигурни, трудни и бавни за отваряне, са врата с ключалка и чип карта, която трябва да плъзнеш на определено място в нея, за да можеш да отвориш.

Link to comment
Share on other sites

Колкото е по-обикновена вратата и ключалката, толкова е по-малък шанса да ти обърнат внимание. Освен ако не си толкова глупав, че да парадираш с много пари. Кажеш ли: ела, Вилчо изяш ма, Вълчо идва и те изяжда :P

 

Принципно му подминавам бисерите на този индивид, но тук тъпомера се строши... 

 

За бога, братя, да не вземете да се вслушвате в подобни малоумия. 

Link to comment
Share on other sites

Всички такива глупости с трудни за отключване се отварят за по-малко от минута без помен от силови методи!

Да и един Мърмот завива станиола...Аман от форумни "специалисти".Точно тоя без да го разбиваш ще го отключиш за минута на куково лято.Особено ако е зад бронировка.

 

За колегата по горе дето пита за бойлер,купи си с неръждаем водосъдържател,с възможно най-дългата гаранция.Още по добре си поръчай да ти направят.Ето тук примерно:http://www.philinox.net/cgi-bin/index.pl?_state=Info_uni&dtype=broadcast&id=25192

 

Всякакви варианти на емайлирани ги забрави,особено разни теси и тн.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Да и един Мърмот завива станиола...Аман от форумни "специалисти".Точно тоя без да го разбиваш ще го отключиш за минута на куково лято.Особено ако е зад бронировка.

 

За колегата по горе дето пита за бойлер,купи си с неръждаем водосъдържател,с възможно най-дългата гаранция.Още по добре си поръчай да ти направят.Ето тук примерно:http://www.philinox.net/cgi-bin/index.pl?_state=Info_uni&dtype=broadcast&id=25192

 

Всякакви варианти на емайлирани ги забрави,особено разни теси и тн.

Налагало ми се е да викам ключар в София да отвори в пъти по-скъп и уж по-сигурен от тоя, ама явно ти ги разбираш много... Взимай и бъди сигурен, че няма отключване така е!! Прав си!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

По темата за ключалките - ако искате да ви е мирна главата си застраховайте имуществувото (апартамент, вила, кола) против гражба и си вземете такава врата, ключалка, и аларма каквато изисква застрохователната фирма. Ако няма специфични изисквания - значи не е необходимо от превантивни мерки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...