Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

По въпроса за бойлера, ето го моя фаворит https://vimax.bg/multipozicionen-boyler-ariston-velis-evo-80-eu-vh.html

 

Някой е направил грешка или това е някаква специална 65 литрова версия? 

И са го писали 1500W, а той май е 1500W+1000W

 Velis_65l.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой е направил грешка или това е някаква специална 65 литрова версия? 

И са го писали 1500W, а той май е 1500W+1000W

Бъди мъж - използвай онлайн чата!

 

ariston.png

 

 

Щото сега като се почне едно писане и брисане..., отидоха 10 страници глупости.

Освен това, всеки съд за течности под налягане (най-вече!) има геометричен обем и работен (полезен) обем, който варира от 75 до 85% от геометричният. Щото въздуха се свива сигур..., а некой трябва да поеме при липса на разширителен съд.

Нали си гуру във всичко, би трябвало да го знаеш!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Грешка е хора, не се карайте. Търговеца има хиляди артикули и е нормално да се правят грешки, най-вече като преписват един от друг.

Та в сайта на производителя е истината и тя е 80 литра 1500+1000 вата, а има версии и по 50 и 100. Бойлера е с два резервоара и съответно 2 нагревателя. Има екстра да запомня кога се къпе човек и предварително да затопля.

Link to comment
Share on other sites

Грешка е хора, не се карайте. Търговеца има хиляди артикули и е нормално да се правят грешки, най-вече като преписват един от друг.

Та в сайта на производителя е истината и тя е 80 литра 1500+1000 вата, а има версии и по 50 и 100. Бойлера е с два резервоара и съответно 2 нагревателя. Има екстра да запомня кога се къпе човек и предварително да затопля.

 

Точно в сайта на производите пише 1500 W.

за цялата гама обеми 50-100 литра:

http://ariston-bg.com/products/elb/velis#

http://ariston-bg.com/docs/1/155_Velis_2011.pdf

 

с два нагревателя е серията ПЛЮС:

http://ariston-bg.com/products/elb/velisplus

 

 

ФУНКЦИЯ FAST (бързо) (за моделите снабдени с интерфейс за потребителя показан на фигури 3 и 5) Продуктът работи нормално на базова мощност. Функцията FAST се състои в това да активира допълнителна мощност, за да ускори загряването на водата. За да се активира тази мощност, натиснете клавиш (В), който ще светне. За да я деактивирате натиснете отново същия клавиш, който ще угасне.

 

 

и линк към упътването:

http://ariston-bg.com/docs/34/velis-manual.pdf

 

В серията ПЛЮС, в техническата спецификация е пропуснат втория нагревател (незнайно защо), но в описанието си пише ясно, че го има.

 

И тъй като италЯнците са малко като циганите, най-добре е да се види на съответният модел дали има бутон FAST.

Ако има, значи е 1500W+1000W, ако няма, значи е 1500W.

 

Не виждам особена драма в случая. Като искате прецизна документация и описание, купете си американска, европейски вариант за 220В, произведена в Китай или германска, произведена в бившите соц. страни И Китай техника :lol:

Вторият вариант обаче не е за предпочитане, защото ако попаднете на нещо произведено от германска фирма в БГ..., хич няма да се радвате, а ще плачете след година-две.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Освен това, всеки съд за течности под налягане (най-вече!) има геометричен обем и работен (полезен) обем, който варира от 75 до 85% от геометричният. Щото въздуха се свива сигур..., а некой трябва да поеме при липса на разширителен съд.

Нали си гуру във всичко, би трябвало да го знаеш!

 

Въздух под налягане може да има в нечии черепни кухини, но не и в нормално работещ бойлер.

Коефициентът на обемно топлинно разширение на водата при температура 60 – 80 °C е 0.000587 и за такова количество вода не е необходим разширителен съд.

Освен това има предпазен вентил, обикновено интегриран с възвратния клапан.

Link to comment
Share on other sites

 

Въздух под налягане може да има в нечии черепни кухини, но не и в нормално работещ бойлер.

Коефициентът на обемно топлинно разширение на водата при температура 60 – 80 °C е 0.000587 и за такова количество вода не е необходим разширителен съд.

Освен това има предпазен вентил, обикновено интегриран с възвратния клапан.

 

Благодаря, едва ли бих могъл да го кажа по-добре...  :punk

Link to comment
Share on other sites

500+ лева за бойлер, който ще работи на варовита вода в Пловдив? Вие луди ли сте?!

При положение, че може да си купиш с неръждаем водосъдържател за по-малко пари:

https://shishkov.bg/14-вертикални#/обем_в_литри-80

 

ама не е италЯнски или германски :lol:

WTF 

 

boiler.png

Link to comment
Share on other sites

WTF 

 

Ми не е италиански, не е германски...  :D

 

====================================

 

За справка на колегите аз съм с чудесен ЕЛДОМ, 120 литра, със серпентина (за по-нататък) на цена от 420 лева.   

Link to comment
Share on other sites

 

Въздух под налягане може да има в нечии черепни кухини, но не и в нормално работещ бойлер.

Коефициентът на обемно топлинно разширение на водата при температура 60 – 80 °C е 0.000587 и за такова количество вода не е необходим разширителен съд.

Освен това има предпазен вентил, обикновено интегриран с възвратния клапан.

 

Ъхъм. Точно защото няма въздух, всички водосъдържатели (като изключим неръждаемите) се пробиват точно в горната част, над мястото на заварката между мантела и капака.

Предпазният вентил не се слага за да регулира топлинното разширение водата, а за да поддържа максималното налягане в съда на максимум 8 бара, и не виждам в каква връзка вкарваш коефициента на топлинно разширение (изменение на обема на флуид (в случая) при увеличение на температурата с 1 градус при постоянно налягане.)

Това, че предпазният клапан е интегриран с възвратния клапан в един корпус пък изобщо защо го казваш?!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

@Plameni

 

Някои типове неръждаеми стомани стават на язви от сондажните води,използват се различни типове неръждавейка за различни места.Преди време ходих в цеха на Филинокс,собственика ми показа какво причинява на водосъдържателя сондажната вода,фланеца изглежда като наяден от дървояди...Явно за да се застраховат са го написали,и вероятно ползват най-евтиния тип неръждавейка в С.Шишков...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Явно за да се застраховат са го написали,и вероятно ползват най-евтиния тип неръждавейка в С.Шишков...

 

Този тип неръждавейка много добре го познаваме - ръждясва. Това е такъв боклук, че няма накъде повече... 

Link to comment
Share on other sites

Преди време ходих в цеха на Филинокс

Горе препоръчвам всичко изработено от Филинокс. Вече няколко неща са ми правили и всичките са перфектни.

И един въпрос към HEMO. Нали знаеш, че човекът с който си говорил е един от администраторите на форума?

Link to comment
Share on other sites

Горе препоръчвам всичко изработено от Филинокс. Вече няколко неща са ми правили и всичките са перфектни.

И един въпрос към HEMO. Нали знаеш, че човекът с който си говорил е един от администраторите на форума?

Разбрах случайно че има профил тук,не знаех че е и администратор.В халето отзад беше паркирал едно огромно бяло многоцилиндрово американско пикапче(и него разгледах:-) ) а после го видях в темата с хвалбите...та направих връзката :-) Както и да е ,човека е в час и следващия ми бойлер ще е техен със сигурност.

Конкретно за Аристон,монтирах най-скъпия възможен в апартамента на моя близка,чист китаец е от вътре,електрическата му част е под сякаква критика,смених всичките кабели на момента.Иначе е шукаритетен на външен вид,дисплей ала бала и...за момента работи.

Link to comment
Share on other sites

Windows Security ми хвана това.

 

- https://gyazo.com/064c441b9e2a0cdd909f5d9f0d5a5d52

 

Не съм инсталирал такова нещо как да го изтри нацяло... Имам съмнения, че може да е някакво вирусче

 

-https://gyazo.com/c01c5aed796b6e343bdf10e6ce2e7508

 

Ако изтрия цялата папка ще стане ли нещо или трябва да се деинсталне по някакъв начин.

 

Натиснах това - uninstall.bat излезна ми Command Prompt  (черния прозорец дето е само за програмисти) и след 2 секунди се самозатвори. Да взимам ли някакъви по- сериозни мерки - преинсталл на компа?

Link to comment
Share on other sites

 

Въздух под налягане може да има в нечии черепни кухини, но не и в нормално работещ бойлер.

 

В лека грешка си  ;)

Въздушна възглавница се получава във всеки стандартен бойлер, пък колкото и да се стремят да я минимализират.

 

П.п. То не, че няма как да се избяга от това нещо, ама работата се поусложнява, а на производителите явно не им се занимава.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Сега и аз имам две питанки.

 

1. Читав татуист в Пловдив, който да се занимава и с къстъм ?

2. Изпитан сервиз за телефони, пак в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

В лека грешка си  ;)

Въздушна възглавница се получава във всеки стандартен бойлер, пък колкото и да се стремят да я минимализират.

 

П.п. То не, че няма как да се избяга от това нещо, ама работата се поусложнява, а на производителите явно не им се занимава.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Сега и аз имам две питанки.

 

1. Читав татуист в Пловдив, който да се занимава и с къстъм ?

2. Изпитан сервиз за телефони, пак в Пловдив?

Ако намериш наистина читав татуист в Пловдив свиркай, щото аз от години търся такъв. А за телефоните ми звънни да те пратя при изпробван с години майстор.

Link to comment
Share on other sites

Това май ще ви е полезно и на двамата. Много млад и талантлив е. Невероятни негови изпълнения съм виждал с аерограф. От известно време се занимава и с татуировки. Това на снимките са негови творби.

 

https://www.facebook.com/BloodyTatooD/

 

Предпочитам вайс бира ;).

Link to comment
Share on other sites

В лека грешка си  ;)

Въздушна възглавница се получава във всеки стандартен бойлер, пък колкото и да се стремят да я минимализират.

 

П.п. То не, че няма как да се избяга от това нещо, ама работата се поусложнява, а на производителите явно не им се занимава.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Сега и аз имам две питанки.

 

1. Читав татуист в Пловдив, който да се занимава и с къстъм ?

2. Изпитан сервиз за телефони, пак в Пловдив?

Нейчо, ама са му доста запълнени часовете...

Link to comment
Share on other sites

В лека грешка си  ;)

Въздушна възглавница се получава във всеки стандартен бойлер, пък колкото и да се стремят да я минимализират.

 

П.п. То не, че няма как да се избяга от това нещо, ама работата се поусложнява, а на производителите явно не им се занимава.

 

Може да се избегне и не е сложно, но тя в случая е технически необходима. Заради нея, конструктивно тръбата за отвеждане на топлата вода е направена по-къса с около 100-200мм от физическият размер на водосъдържателя. При пълнене на водосъдържателя, системата е отворена и нивото на водата няма как да подмине тези 100-200мм., защото колкото влиза, толкова и излиза (диаметрите на тръбите за топла и студена вода са еднакви, следователно и входящия/изходящ дебит е еднакъв.). Тази възглавница си намаля размера единствено при повишаване на налягането вследствие на загряването на водата. Тогава част от въздуха излиза през предпазният клапан, защото той започва да отваря частично при около 40-50% от стойността на налягането за което е настроен да отвори 100%. Така се избягват и геометричните изкривявания на водосъдържателя, който няма никакви оребрения от една страна и от друга е изпълнен от тънкостенен материал (заради себестойността). Сега производителите прилагат друг трик за да си осигурят по-тънкостенен материал. Терморегулаторите изключват на 55-60 градуса. Така може да се използва листова ламарина с дебелина на стената 0.75-0.8 мм. По тази причина един съвременен бойлер тежи 20-30% от един нормален водосъдържател, който е с дебелина на ламарината 2.5мм и се изпитва на 16 бара. 

 

По-горе имаше пост, че неръждавейката ставала на язви защото е некачествена.

Причината не е тази а електролизата. Ако си направите труда да закачите един амперметър на заземителния проводник, ще се учудите ток с каква големина протича през него, когато е ИЗКЛЮЧЕН! (прекъсната фаза от еднополюсен прекъсвач) бойлера  :)

И преди форумният професор да е заключил умно и саркастично, че проблемът ми е в електроинсталацията, то тя е в 100% здраве. Не съм правил измервания при PVC тръбна разводка, но при металните тръби е така. И това, естествено си има обяснение, но не ми се занимава точно сега с него. Ще оставя тази част на професор пламени.

Благодарение на този ток във водосъдържателя протича електролиза. При водосъдържателите с керамично/стъклено покритие електролизата е минимална и разяжда само непокритите със стъкло/керамика части. Затова и техните водосъдържатели нямат язвички, но за сметка на това си заминават нагревателите.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Нейчо, ама са му доста запълнени часовете...

Въпросния Нейчо последния път такива шамари щеше да отнесе, че неам думи. Добре че беше жена ми да ме хване и да ме спре. Питам го кога ще има час и тоя цървул взе да ми се кара, колко много работа имал, колко клиенти...и аз превъртях, пък аз като превъртя не е на добре.

Link to comment
Share on other sites

Въпросния Нейчо последния път такива шамари щеше да отнесе, че неам думи. Добре че беше жена ми да ме хване и да ме спре. Питам го кога ще има час и тоя цървул взе да ми се кара, колко много работа имал, колко клиенти...и аз превъртях, пък аз като превъртя не е на добре.

Честно казано не го познавам и аз не съм го ползвал, но имам много приятели на които е направил много добри татуировки. На двама даже оправи грозилища от Матора и ги направи на съвсем различни, но пак много добри татуировки. Криво е наистина, че месеци напред понякога са му заети часовете, но аз говоря за качеството му на работа

Link to comment
Share on other sites

Въпросния Нейчо последния път такива шамари щеше да отнесе, че неам думи. Добре че беше жена ми да ме хване и да ме спре. Питам го кога ще има час и тоя цървул взе да ми се кара, колко много работа имал, колко клиенти...и аз превъртях, пък аз като превъртя не е на добре.

 

Не мисля, че си загубил. На снимките в тая Фейсбук страница. картинките не изглеждат нищо особено.

 

Аз бях видял снимки с татуси на един, които много ми харесаха. Не е в Пловдив обаче. В Чирпан е.

 

Spiro

https://www.facebook.com/Spiro-Tattoo-159058850797039/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...