Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да, на Жоро веднъж. Май нещо с дисплея беше, не помня. Пращаш, ремонтира и връща. Тогава май беше някакъв фабричен дефект ли... Жоро да каже.

И извънгаранционно смени на сегашния ми телефон дисплея, 100 лв. излезе с двете доставки. А този дисплей беше строшен от Жоро в земята от 2 метра (без да иска), сега пак е за смяна, защото Ваня го прасна в едни плочки :)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На старото ми Сони спряха да работят тъч бутоните. Смени целия дисплей с нов, от тогава не е имал проблеми и до ден днешен си бачка.

 

Жена ми писа за Xiaomi -то, рязбих му дисплея и си платих за гяволука, но пак ми го оправи. Можеше да откаже.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Питах, защото аз лично бих предпочел да взема устройство от магазин, който използва оторизиран сервиз или заменя гаранционно с ново, а не прави ремонтите в "домашни условия".

 

Защото много често, телефони, които са с по-ниска цена - идват без гаранция, която може да се обслужи в официален сервиз.

 

Сегашния ми телефон имаше нужда от гаранционен сервиз в даден момент. Занесох го директно на LG, вместо да го нося във Виваком, за да му правят бог знае какво.

Link to comment
Share on other sites

Хах, и има в наличност ( с доставка 7 дни, което си е почти налично) Нокиа 7. До сега единствено я имаше в чужбински сайтове, но не и в наши.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Реално не знам той ли ги прави или сервиз, проблеми не съм имал. Колега от работа имаше проблем с един Самсунг и му го оправи. Дали той лично или друг, нямам си идея, важното е, че работата е в срок и без забележки!

Link to comment
Share on other sites

Божееее, къде ми отиде поста..толкоз писане изписах.....Накратко:

Ангел, знам че е класи надолу, но пък в дизайн е адски добър.Както споменах, ползвам А5 2014-та.До сега толкова красив за мен телефон не съм видял (освен трите разглеждани в другата тема, като според мен Нокията бие).Принципно съм много доволен от Самсунга, но имам нужда от двусимов телефон, че вече ми писна (за пореден път) да се разкарвам с два телефона.И си мисля, че е време и малко да се поглезя с ниво средно към високо, ето защо се спрях на конкретните три модела (може би и HTC U11).Но пък нещо се разтяга бюджета, не че съм го фиксирал де.

 

Най-странно ми е, защо LG G6 dual e 1000 лева, а едносимовия е 830....баси, при условия, че всички други са на една и съща цена, без значение с колко карти са.

 

Цените в tmobibg, не са най-добрите, но ако е сигурен магазин и предлага нормалното обслужване без да има цигании е по-добре да платиш малко повече и да ти е мирна главата....

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Божееее, къде ми отиде поста..толкоз писане изписах.....Накратко:

Ангел, знам че е класи надолу, но пък в дизайн е адски добър.Както споменах, ползвам А5 2014-та.До сега толкова красив за мен телефон не съм видял (освен трите разглеждани в другата тема, като според мен Нокията бие).Принципно съм много доволен от Самсунга, но имам нужда от двусимов телефон, че вече ми писна (за пореден път) да се разкарвам с два телефона.И си мисля, че е време и малко да се поглезя с ниво средно към високо, ето защо се спрях на конкретните три модела (може би и HTC U11).Но пък нещо се разтяга бюджета, не че съм го фиксирал де.

 

Най-странно ми е, защо LG G6 dual e 1000 лева, а едносимовия е 830....баси, при условия, че всички други са на една и съща цена, без значение с колко карти са.

 

Цените в tmobibg, не са най-добрите, но ако е сигурен магазин и предлага нормалното обслужване без да има цигании е по-добре да платиш малко повече и да ти е мирна главата....

 

Само в тоя магазин двусимовото ЛГ е толкова по-скъпо. В останалите разликата е 40-50лв.

 

Това за двусимовите телефони е ясно де. Моя въпрос е - защо като си се спрял на 3 телефона висок клас, искаш да вземеш телефон от значително по-нисък клас?

Link to comment
Share on other sites

Той продава телефони, където другаде не са ги и чували. Поне в 4 магазина за аксесоари са гледали моя Sony T2 Ultra като голям камък, въпреки че го виждат на живо. Нямало едва ли не такъв модел......Та не се учудвам, че той го предлага, а другаде го няма.

Link to comment
Share on other sites

Кво ще рече разопакован продукт в Емаг и съответно намален драстично? Харесах си една система за домашно кино, обаче отдолу има оферта да я купя разопакован с леки надрасквания. Цената на разопакования продукт е със сто кинта на долу. В смисъл някой поръчвал ли разопакован продукт, трябва ли да се притеснявам от нещо, или да си поръчам нормалния на пълната цена?

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало - в един от най-големите магазини за про-музикални продукти редовно има такива продукти с по стотина и повече лева надолу, като такива продукти ползват пълната гаранция на новия продукт и се тестват дали отговарят на изискванията както новите продукти:

 

Като B-Stock ние определяме на продуктите, които не може да се считат за напълно нови, фабрично опаковани, неизползвани или неотворени. Характеристиките на B-Stock на продуктите, по една или друга причина, не отговарят на естествените очаквания на клиента при закупуване на нов продукт.Ето защо, ние предлагаме продукти на B-Stock на намалена цена. Всеки продукт се подлага на задълбочена оценка и проверка от нашия технически екип и след това,те предоставят подробна информация за всички причини, водещи до намаляването на цените.

 

Тия външно и функцонално са си като новите, но са били разопаковани, демонстрирани и т.н. Иначе имат и намалени продукти с известни външни дефекти (чукнати тук-там, понадраскани инцидентно, липсва някой аксесоар и т.н.) - те се водят като "продукти с дефекти" и обикновено са с цена още по-надолу от ония, дето само са разопаковани, в зависимост какъв им е дефекта, но за тях важи и по-малка гаранция. Пример - китара Pasadena D344SCE по принцип като нова в сайта е 600 лв...повредена (има резонанс на струните) е 208 лв. ; Michael Kelly 1964 с подобен дефект е 580 лв при цена като нова 1300 лв. и т.н., така че поне тия тестват всеки конкретен екземпляр преди да го намалят, а за Емаг не знам дали си правят този юр с всяка намалена бройка и дали не го правят на око. ;)

Link to comment
Share on other sites

в зависимост какъв им е дефекта, но за тях важи по-малка гаранция.

Гледам, че гаранцията си е стандартна 24 месеца. ще взема да рискувам...100 лв на долу са си 100лв.

 

9262052G.png

Link to comment
Share on other sites

Не е ли само когато има проблем с продукта? Понеже ако го върнеш без причина използвайки законовия срок, би трябвало ти да си поемеш разходите за връщане, понеже това е вид застраховка срещу спекулиране...примерно идва световното по футбол, взимаш един 70-инчов телевизор за финала, изглеждате най-важните мачове с кеф и след това го връщаш на магазина идеално запазен в оригиналния кашон и за тяхна сметка. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 пъти съм връщал продукт, защото не ми е харесвал. Последния път беше миналата година.

Нито един път не съм си плащал за връщането.

 

Моя грешка. Цитираното явно е скорошна промяна. Очевидно някой е прекалявал с услугата. Както смениха и безплатната доставка без значение от цената на "над 40лв."

Link to comment
Share on other sites

 

 

Аз лично купих един офис стол намален на 40лв ( редовна цена 90+лв). Опаковката беше понамачкана по стола нямаше видими следи от употреба. Дойде разглобен с всичко необходимо за сглобяване и найлоните си бяха налице.

Прецени така или иначе го продават с пълна гаранция така, че винаги остава варианта да се върне.

Link to comment
Share on other sites

Имат го като политика, но не го прилагат. Скоро нещо дребно върнах - дойдаха, взеха си го и си тръгнаха. После ми върнаха цялата сума. ЕМаг са много коректни!

Link to comment
Share on other sites

Чугунения ми радиатор ми прави номера.От 12 ребра греят само 4.Каква  може да е причината за липса на нормална циркулация на топлата вода?Естествено вързан е към топлофикация.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Чугунения ми радиатор ми прави номера.От 12 ребра греят само 4.Каква  може да е причината за липса на нормална циркулация на топлата вода?Естествено вързан е към топлофикация.

В противоположният край на този от който са тръбите трябва да има за обезвъздушаване. Вероятно ще ти трябва специално ключе. В практикер има. Отвиваш леко и ще чуеш как излиза въздуха. Аз лично държа около него и хубаво парче кухненско руло. Недей да отвиваш много понеже накрая започва да излиза и вода. Може и да е ръждива. Затова леко отвиваш и да си готов с рулото.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...