Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

У нас се появиха едно много досадни малки насекоми. Светло кфеви са и приличат малко на хлебарки, но са много по-малки от хлебарки. Реших, че може да са дървеници, но не приличат на снимките в Интернет, освен по цвета и размера.

 

Някакви предположения?

 

Хлебарки са си. Понеже не виждам шанс да се справиш с гледане на жаба, ползвай отрова.

 

Къде в Пловдив могат да ми ламинират парче хартия с размери 57 на 65 см?

 

Предполагам в копи цвнтъра на Гладстон под бившето лъки синема. Макар че тоя размер си е криминален . 

Link to comment
Share on other sites

Да питам, може и фитнесфеновете да препоръчат също.Търся хранителна добавка за стави. Изчетох света, на пазара хиляди продукти, а не ми се харчат излишно пари за проби...препоръчайте нещо.

Link to comment
Share on other sites

Глюкозамин, хондроитин, МСМ, колаген, хиалуронова киселина или най-добре комбинация с някои от тях - имай предвид обаче, че трябва да се пият бая време, за да има достатъчно натрупване.

 

П.П. И да не направиш глупостта да си купуваш от нашенски магазини или аптеки - специално с добавките, наш'те винаги са ги продавали между 3 и 8 пъти по-скъпо, отколкото отвън (според зависи откъде ще си ги купиш тук и дали ще ги вземеш на промоция отвън). И като казвам 8 - няма майтап...някои от продуктите на Аква сорс примерно, излизат точно толкова пъти по-скъпо при един и същ брой хапчета с една и съща концентрация на активното вещество.

Link to comment
Share on other sites

Да питам, може и фитнесфеновете да препоръчат също.Търся хранителна добавка за стави. Изчетох света, на пазара хиляди продукти, а не ми се харчат излишно пари за проби...препоръчайте нещо.

Глюкозамин. Мога да ти донеса американски доста добри. Виж тези от снимката. Цената е в долари.

 

19449589_10155406405484663_431745205_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това е скъпо за 80/120 хапа глюкозамин/хондроитин - 1500 mg ли е, че не е снимано от задната страна? Сега ще сметна на мен колко ми излизаше трипъл стренджа (пак са американски - глюк.+хондр.+МСМ+колаген+хиалуронова).

 

Едит: Сметнах го - 1500 мг глюкозамин + 1200 мг от останалите изброени + още някакви милиграми за разни елементи като манган, бор и др. - $23 за 360 хапа с доставката, също се пият по 2 на ден като тия от снимките (преди месец бях обяснявал на NEO_DDT на ЛС как ми се формира тая цена). :))

Link to comment
Share on other sites

У нас се появиха едно много досадни малки насекоми. Светло кфеви са и приличат малко на хлебарки, но са много по-малки от хлебарки. Реших, че може да са дървеници, но не приличат на снимките в Интернет, освен по цвета и размера.

 

Някакви предположения?

Честито. Таракани :lol:

https://nashzeleniymir.ru/таракан

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото, и все пак от къде мога да ги купя? И имат ли срок на годност? Примерно да се запася за цяла година....

П.П. Пламене, всички тея вещества ги изчетох по няколко пъти, но кой от производителите да избера?!? Вероятно няма голямо значение, тъй като всичко е синтетично и сигурно ще се гледа цената, но...

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото, и все пак от къде мога да ги купя? И имат ли срок на годност? Примерно да се запася за цяла година....

П.П. Пламене, всички тея вещества ги изчетох по няколко пъти, но кой от производителите да избера?!? Вероятно няма голямо значение, тъй като всичко е синтетично и сигурно ще се гледа цената, но...

Имат срок на годност, но той е години, така че няма проблем за запасяването за година. За производителите не съм съгласен! Качеството от производител до производител си има разлика! Хранителните добавки нямат особен контрол, на качеството на съдържанието, стига то да не е опасно за здравето или не съдържа забранени съставки. Аз примерно съм доста доволен от една фима NOW Foods, които имат почти всичко в тяхната гама от продукти.

Link to comment
Share on other sites

Не е само глюкозамин. Цял комплекс е. По - евтино не мисля ще го намериш ;).

 

Да де, тия дето аз пия от миналата година също не са само глюкозамин, ами и останалите изброени неща, а за евтиното - нали съм писал цената в предишния пост, точно 2 пъти надолу при една и съща доза. ;)

То се почна след проблем в една става - докторът ми изписа "Бонартос" - 30 хапчета, 1 месец - 30 лева. После като проверих какво съдържа, оказа се че е прост глюкозамин и нищо повече. Като започнах да си ги купувам отвън, не само че към глюкозамина добавих и хондроитин, MSM, колаген и хиалуронова киселина (всичкото в единен комплекс и доза на глюкозамина еднаква с тази на 'бонартос'-а), но и цената за месец хапчета вече беше неколкократно по-ниска.

Едит: Грешка - зачеркнах 2-та пъти, понеже хаповете не са 180, а 360, което при цена $23 прави 4 пъти разлика. :))

 

Благодаря за инфото, и все пак от къде мога да ги купя? И имат ли срок на годност? Примерно да се запася за цяла година....

П.П. Пламене, всички тея вещества ги изчетох по няколко пъти, но кой от производителите да избера?!? Вероятно няма голямо значение, тъй като всичко е синтетично и сигурно ще се гледа цената, но...

 

Имат срок на годност както всяко едно лекарство, добавка или храна - обикновено е към 1-2(+) години (според вида добавка), хубаво е повечето да си ги съхраняваш в хладилник, а за някои (като тия с Омега 3...6...9) е абсолютно задължително да ги съхраняваш на тъмно и студено. Ако имаш избор за една и съща добавка да я вземеш на хапчета или течна - мое мнение е да предпочетеш хаповете, понеже течната излиза по-скъпа и има по-малка трайност. А откъде ще си вземеш добавки - не е от голямо значение, стига фирмата да е реномирана и да спазва всички стандарти при производството на продуктите си. Щото по някой път има "скрити лимонки" - примерно калцият, когато го извличат от корали (има такъв вид калций на хапчета и е хипер евтин), ако го извличат да речем от коралите в Японско море някъде около Окинава, обаче ти спестят тази информация, няма и да разбереш, че там коралите са абсорбирали големи количества тежки метали (олово и живак), което автоматично ще се пренесе и в извлечения калций, колкото и да го пречистват. Разбира се при сериозните фирми това няма как да се получи, понеже изискванията при тях са изключително строги и никой няма да си плюе на името и бизнеса. :)

Link to comment
Share on other sites

Момчета кажете някое хубаво местенце за риболовче и пикник на не повече от 100 км от Пловдив . Искаме да отидем някъде да полувим малко риба , да направим един пикник и една разходка и да се приберем . Бяхме на пясъчник и то е само за риболов а на Батак не ми се ходи пак , ако знаете някое хубаво местенце казвайте .

Link to comment
Share on other sites

Момчета кажете някое хубаво местенце за риболовче и пикник на не повече от 100 км от Пловдив . Искаме да отидем някъде да полувим малко риба , да направим един пикник и една разходка и да се приберем . Бяхме на пясъчник и то е само за риболов а на Батак не ми се ходи пак , ако знаете някое хубаво местенце казвайте .

Язовирът на село Климент. Близо е до Баня и е в Средна гора. От риболова там не очаквай чудеса, но е доста живописно място. Другото, което ми иде на ум на първо четене е Домлян.

Link to comment
Share on other sites

Момчета кажете някое хубаво местенце за риболовче и пикник на не повече от 100 км от Пловдив . Искаме да отидем някъде да полувим малко риба , да направим един пикник и една разходка и да се приберем . Бяхме на пясъчник и то е само за риболов а на Батак не ми се ходи пак , ако знаете някое хубаво местенце казвайте .

 

Може да пробвате и язовира на с.Бодрово, след Първомай. Язовира се стопанисва, има си сенки, има си доста приятна кръчма с най-добрия пържен шаран, който съм ял (ловят го на момента), има даже бунгалца за преспиване, ако ви дойдат бирите в повече. Информацията ми е от миналото лято, когато ходих за последно, но не вярвам нещо да се е променило драстично от тогава.

https://yazovirbodrovo.alle.bg/

Link to comment
Share on other sites

Харесах си язовир Голям Беглик . Някой знае ли там как е , има ли сенки , има ли къде да се направи пикник и риболова свободен ли е . На снимки ми изглежда много красиво .

Link to comment
Share on other sites

Уникално красиво и перфектно за пикници, но за риболова не мога да ти кажа. Предполагам е свободен, но дали е разрешен е друга работа... 

Link to comment
Share on other sites

Уникално красиво и перфектно за пикници, но за риболова не мога да ти кажа. Предполагам е свободен, но дали е разрешен е друга работа...

 

А до там май има и черен път , дали е трудно проходим и колко точно е дълъг , защото сме с опел корса а е нисичка ...
Link to comment
Share on other sites

А до там май има и черен път , дали е трудно проходим и колко точно е дълъг , защото сме с опел корса а е нисичка ...

 

Ами като цяло риболова е свободен (трябва да имаш билет все пак), но дали ще хванеш не е ясно. Принципно на този язовир има специални места за палатки, с готови огнища :) Преди 2 години бях там и пътят не беше идеално лош (едно поло си мина без проблем) :)  https://www.google.bg/maps/@41.7975837,24.1310674,519m/data=!3m1!1e3 ето от тук мисля, че се ходеше към местата за палатки (тръгваш по черния път покрай язовира), но не съм на 100% сигурен и е хубаво да попиташ и някой друг :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив може да се вземе инвалидна количка под наем? Намерих само на едно място срещу МОЛ Пловдив.

Обикновена или акумулаторна?

За колко време?

Link to comment
Share on other sites

Обикновена за около 10 дена.

Имам акумулаторна. Съжалявам.

Но, може да видиш в олх:

https://www.olx.bg/ads/q-инвалидна-количка/?search%5Bdescription%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

Не знам колко лева е наема на ден, но за 70-80 лв. може да си вземеш количка годна за използване.

Link to comment
Share on other sites

Имам акумулаторна. Съжалявам.

Но, може да видиш в олх:

https://www.olx.bg/ads/q-инвалидна-количка/?search%5Bdescription%5D=1&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

Не знам колко лева е наема на ден, но за 70-80 лв. може да си вземеш количка годна за използване.

ОК, мерси.

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко лева е наема на ден, но за 70-80 лв. може да си вземеш количка годна за използване.

 

5 на ден, но искат и 150 депозит.

 

Обикновена за около 10 дена.

 

За кога ти трябва - имам предвид кога ще са тези 10 дена?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...