Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не се засягам. Просто работя като съпорт с английски език и доста често го чувам :P.

Ето ти го преводът на двете изречения.

Thank you for the first class support - Благодаря ви за първокласния съпорт. (с the членуваш съществителното).

Thank you for first class support - Благодаря ви за първокласен съпорт - не звучи добре и на английски и български :).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

И двете са правилни, защото става въпрос за точно определен случай на "first class support". Без the или your щеше да звучи нелепо. Та не разбирам за какво точно се шашкаш.

Link to comment
Share on other sites

Ами шашкам се, понеже не съм карал някакви специализирани курсове и това, което съм понаучил през годините е било малко по малко, от тук от там, така че нямам някакви систематични знания. Освен това като музикант съм свикнал да разчитам много на вътрешното си чувство за "музикална фраза" най-общо казано - един вид и в езика ако нещо ми прозвучи добре, то обикновено е и правилно. В случая 'фор дъ фърст' звучи по-благозвучно и се произнася по-лесно от 'фор фърст', защото 'дъ'-то разделя двете срички, започващи с "ф", а и чисто граматически е по-правилно да се членува, но пък знам, че има редки случаи (за които пример сега не мога да се сетя поради несистематичните ми знания), когато нещо не се членува, понеже просто така е прието в практиката, та се зачудих дали и това не е един от тези редки случаи. Както и да е, благодаря за консултацията - сега ще мога да заспя спокойно без да се терзая...след 2-3 часа де... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Пламене, не знам к'во се втелясваш, като най-вероятно от другата страна е китаец или индиец, който прави Upgradation :lol:

Иначе трето мнение - правилно си се изразил.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Мерси. :) Просто съм свикнал доколкото ми е възможно да се опитвам да бъда перфектен във всички области, но за съжаление поради липса на опит и/или знания, в много от тях това не може да се получи. Всъщност в случая по ме ядоса факта, че го допуснах поради бързане и недоглеждане и то точно в края, а като музикант знам, че по средата на една песен по може да има някакви пропуски, но началото и края са най-важни - началото, защото това е първия досег с отсрещния и формира първоначалното впечатление, а краят затвърждава впечатлението от всичко, което е било преди това. :P

 

А иначе между ония няма индийци или китайци - чисти американци от Лонг Айлънд са си и са много точни винаги. ;)

Link to comment
Share on other sites

А иначе между ония няма индийци или китайци - чисти американци от Лонг Айлънд са си и са много точни винаги. ;)

 

Кой, къде и кога те е излъгал, че американците говорят правилен английски?

 

Ти в случая си се изразил добре и правилно. 

Link to comment
Share on other sites

Вероятно, но най-малкото си им е майчиния език. А досега след трите мнения вече бях сигурен на 99.999999...% (в период), че е правилно, но щом и ти го казваш - вече съм сигурен на 999.999999...% (в период), че е така. :D

 

И понеже пак стана излишна дискусия, сега отивам да си направя едно капучино и после ще пренасоча към темата на Теди и Сие това-онова...

Link to comment
Share on other sites

Ама нали знаете, че това ще е до време? :)

По-добре свиквайте с новия. На мен лично ми харесва повече, не знам вас кое ви дразни. Аз от около 2 месеца си го ползвам.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ама нали знаете, че това ще е до време? :)

 

Предпочитам времето, вкоето щеси оправят бъговете и грешките да го прескоча. И не - на мен ИЗОБЩО не ми харесва - отвратителен е. Гледам не съм единствен.

Link to comment
Share on other sites

Да се включа и аз с едно питане:

Някой да знае аналога на WS-2000 за полиране на пластмаса?

Навремето се продаваше във WS Teleshop, но вече го няма. Обърнах света и не, та не. А, другите препарати не са ми познати и честно казано не смея да рискувам.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали някъде в Пловдив има място, където мога да се отърва от ненужна стара електроника: става въпрос за стари монитори, компютри и периферия (клавиатури, мишки и тн)? Стоят неизползваеми от години и само пречат, но някак си не ми се струва правилно да ги изхвърля в контейнера за боклук пред блока. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

У нас се появиха едно много досадни малки насекоми. Светло кфеви са и приличат малко на хлебарки, но са много по-малки от хлебарки. Реших, че може да са дървеници, но не приличат на снимките в Интернет, освен по цвета и размера.

 

Някакви предположения?

Link to comment
Share on other sites

У нас се появиха едно много досадни малки насекоми. Светло кфеви са и приличат малко на хлебарки, но са много по-малки от хлебарки. Реших, че може да са дървеници, но не приличат на снимките в Интернет, освен по цвета и размера.

 

Някакви предположения?

Хлебарки са, ама са още малки...

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, колко време са малки тия хлебарки и не стават големи? :)

И аз мислех, че са хлебарки, но вече прекалено много време се размотават като се появяват само по 1-2 големи, и започнах да се съмнявам.

Link to comment
Share on other sites

Хлебарки са. Просто породата им е такава. Бабами едно време им викаше - мокрици.

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, колко време са малки тия хлебарки и не стават големи? :)

И аз мислех, че са хлебарки, но вече прекалено много време се размотават като се появяват само по 1-2 големи, и започнах да се съмнявам.

Ние с такова ги морим, ама пак се появяват понякога halek-pudra-za-letqshti-i-palzqshti-nase

Link to comment
Share on other sites

Хлебарки са. Просто породата им е такава. Бабами едно време им викаше - мокрици.

 

На "мокрици" не излиза снимка на тези същества в интернет.

Исках да избегна публикуването на снимки, но ще поместя една като успея да ги снимам. Най-вероятно ще са размазани обаче, защото не мисля, че ще позират за фотосесия.

Link to comment
Share on other sites

... не мисля, че ще позират за фотосесия.

 

Сложи им малко лакомства, погали ги по главичките и все ще успееш да направиш някоя прилична снимка. :grin:

 

А аз да попитам за един мой "проблем" - какво ми спира клиповете от VBox7? Изключил съм всичко - флаш-блок, ад-блок и пак не тръгват...цикли, цикли и стои на началния екран. Интересно обаче, че рекламата преди клипа си я изглеждам без проблем, но самият клип - не. :online2long:

 

П.П. Колкото го мразя тоя сайт още откакто го пуснаха навремето, сега още повече го намразвам...що не си качват клиповете в нормални сайтове като тубата, ами продължават да се (ме) мъчат с тоя...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...