Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди много години, в една далечна галактика.... помня, че като минеш целия стар град и отидеш на другия край, където скалите са над морето - има два семейни ресторанта с уникална гледка и тераси. 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да мина стенд бях на един близо до нас, но работи от 9:00 до 17:30 ( аз работя от 9:00 до 18:00).

Търси си се стенд, който да работи преди 9:00 или след 18:00? Райони Кършияка, Широк център, Мараша, Смирненски.

Link to comment
Share on other sites

Трудна работа е малко. Аз минавам на Вианор срещу ВСИ, работят от 8:30 до 17, но ако закъснее стендаджията както ми се случи ще минеш в 9+....

Link to comment
Share on other sites

Трудна работа е малко. Аз минавам на Вианор срещу ВСИ, работят от 8:30 до 17, но ако закъснее стендаджията както ми се случи ще минеш в 9+....

Кастрола в Кършияка и те са със стандартно работно време. 

В крайна сметка излезнах в ебедната и отидох при един под моста на ален мак до поликлиниката и съм доволен. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Или просто можеше да идеш по-късно на работа ;) Или по-рано. Или да вземеш по-къса обедна. :D

Можеше, но сменям квартирата тази седмица и програмата е плътно 8:00 до 22-23.
Link to comment
Share on other sites

Аз да питам отново, че не получих отговор. Някой да ми препоръча хора с машина за Турбозол? Трябва ми да мажа цяла къща, та не е за малка поръчка.

Link to comment
Share on other sites

Не навсякъде това е възможно....да не говорим, че има и места, където ще ти пуснат цял ден отпуска, заради час отсъствие...

в повечето фирми в IT сектора е плаващо работното време. Ако не е текучеството е голямо.

 

 

Едит: Как да махна неприятна миризма на спарено от Дрехи ? Прани са доста пъти, но няма махане тая миризма...

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ако дрехата позволява, пусни е на високи градуси (например 60) и изполваики качествен течен перилен препарат + омекотител + допълнително изплакване.

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос: на тази търсакча тук ако например напишем готвач някой би ли ми помогнал да намерим по какъв начин се филтрират и показват резултатите?

Link to comment
Share on other sites

Которе, прегледай си пералнята... Щото нашата ми се струва, че тя "ароматизира" дрехите...

Решението е 2 пъти в годината:

3 чаени лъжици сода бикарбонат на местото на праха

300-400 мл оцет в барабана

пускаш програма на 60 или 90 градуса

свършва програмата

може да пуснеш някакви по стари дрехи да се изперът с прах и омекотител ако има остатъчна миризма на оцет да изчезна.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос: на тази търсакча тук ако например напишем готвач някой би ли ми помогнал да намерим по какъв начин се филтрират и показват резултатите?

 

Ами като гледам те не са я направили с опция за филтриране и в такива случаи примерно когато аз търся нещо конкретно и резултатите са доста повече от тези за "готвача" (за него ми изкарва само 70) и да речем, че искам да прегледам само офертите за Пловдив, които са размесени не по азбучен ред - просто в браузера (с FF съм) цъкам 'контрол+F', пиша 'Пловдив' и след това маркирам да ми оцвети само резултатите за Пловдив. Така е съвсем прегледно и се концентрираш на това, което те интересува...отделно, че със стрелката може направо да го прехвърляш към поредния резултат за Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Питането ми е, как се формира резултата от търсенето, на база на какво се филтрира, че едните да са по-нагоре от другите, търся някакъв логичен алгоритъм, не е по дата, не е по азбучен ред и тн...няма никаква логика...

А те трябва да се подреждат в този им вид по някакъв точен алгоритъм.

Link to comment
Share on other sites

Питането ми е, как се формира резултата от търсенето, на база на какво се филтрира, че едните да са по-нагоре от другите, търся някакъв логичен алгоритъм, не е по дата, не е по азбучен ред и тн...няма никаква логика...

А те трябва да се подреждат в този им вид по някакъв точен алгоритъм.

 

И аз се опитах да намеря някакъв логичен алгоритъм, но не успях. Според мен просто ги вадят от базата данни без никакъв филтър (по ред на добавянето им).

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да намеря по нестандартни пощенски кутии или някой който може да я изработи? Трябва ми една или две с относителни размери 25/40/15 см. за монтаж от вътрешната страна на вратата (отварящата се вратичка да е отпред, отвора за писмата да е отзад)

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя читаво зарядно за колата? micro USB. Нямам време да чакам китайска доставка, пък и там нещо все не уцелвам с тея зарядни за кола. Две хвърлям вече и то не от най-евтините.

Link to comment
Share on other sites

Аз поръчах Трансмарт от амазон. 1 седмица и дойде. Това е с quick charge на 3А и би трябвало и тук да ги има. Хвалят ги доста като сходен резултат с оригинално зарядно за nexus 6p. Виж в dice.bg дали няма micro usb каквото ти трябва.

Опа, tronsmart било

Link to comment
Share on other sites

В емага може да има. По течните полиси, маркети също може да има. Имам едно такова в колата, ама вече не помня дали не го взимах от китайци. И зарежда ужасяващо бавно. При пуснати джипси ес и дебилни данни и ползвайки телефона за навигация - г/д пази батерията да не пада :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е,и то много,как след като влязох и разглеждах сайта Airbnb.com във фейсбука вече имам оферти помежду другото :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е,и то много,как след като влязох и разглеждах сайта Airbnb.com във фейсбука вече имам оферти помежду другото :rolleyes:

Търгуват се яко мета данните.

Не се учудвай влизам в златарски магазин прекарвам 40мин след 2ч отварям фейса и ми вади като оферти за приятелство човека от магазина. 

Друг случай познат харесва в фейса по спомен заглавията  "Дърти алкохолици"  след 2ч получава спам мейл "При проблеми с алхолизма ние сме насреща". 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Търгуват се яко мета данните.

Не се учудвай влизам в златарски магазин прекарвам 40мин след 2ч отварям фейса и ми вади като оферти за приятелство човека от магазина. 

Друг случай познат харесва в фейса по спомен заглавията  "Дърти алкохолици"  след 2ч получава спам мейл "При проблеми с алхолизма ние сме насреща". 

 

И май ще става по-зле... Снощи гледах "Кръгът" - част от нещата случващи се във филма вече са реалност, за някои знаем, за други само подозираме. Всякаква информация се продава и се използва - от това да те накарат да си купиш нещо, до това да те разберат по настроенията за кого ще гласуваш, а повечето хора всъщност излагат прекалено много информация за живота си дори без да се усещат. ;)

Link to comment
Share on other sites

Човек... на предната работа работех по един датски онлайн магазин (изцяло на датски) за ученически принадлежности. Работех изцяло върху локално инсталирано копие на сайта. След две седмици работа - във фейса почна да ми излиза в предложенията...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...