Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търся камион или голям бус за транспортиране на гардероб, разтегаем диван, две бюра и немалко багаж от София до Пловдив. Ще ми трябва за началото на Юли. Ще съм благодарен ако можете да препоръчате хора, които няма да ми одерат кожата :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да има представа защо в преводача на Гугъл от известно време насам не може да се маркират отделни думи или малки части от превода с други предложения както беше преди, а само цели абзаци? Да не би да са добавили някакви нови опции, които трябва да настроя допълнително?

Link to comment
Share on other sites

Търся камион или голям бус за транспортиране на гардероб, разтегаем диван, две бюра и немалко багаж от София до Пловдив. Ще ми трябва за началото на Юли. Ще съм благодарен ако можете да препоръчате хора, които няма да ми одерат кожата :)

Атлант евентуално.
Link to comment
Share on other sites

Такива са плановете :)

 

Че те "плановете" май са pretty much set in stone, щом си търсиш транспорт и имаш конкретни дати. :D

 

Едит: Оп, извинявам се. Не видях темата. Магданоза ме подведе!!!

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Бе аз се чудя как пак да бягам от тоз град вие за завръщане говорите... :rolleyes:

П.С.Имам и аз питане.Искам да си сложа метална врата на избата.Но ми трябва опитен човек за монтажа.Някой може ли да препоръча железар за тази работа?

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Че те "плановете" май са pretty much set in stone, щом си търсиш транспорт и имаш конкретни дати. :D

 

Едит: Оп, извинявам се. Не видях темата. Магданоза ме подведе!!!

ИзвинявЪм съ.... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Бе аз се чудя как пак да бягам от тоз град вие за завръщане говорите... :rolleyes:

П.С.Имам и аз питане.Искам да си сложа метална врата на избата.Но ми трябва опитен човек за монтажа.Някой може ли да препоръча железар за тази работа?

 

Имам една метална решетъчна врата с каса, но не знам какъв е размерът за твоята каса. Ако нямаш врата, пиши. Мога да ти дам координати на едни образи, които слагат врати.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде може да се даде мед за изследване на съдържанието и евентуално колко струва горе-долу?

 

Не става ясно за метала мед ли става въпрос или пчелен мед за ядене.

 

Ако е второто: http://www.komihris.com/

 

Не съм на 100% убеден, че анализират конкретно мед, защото не ми е трябвало, но по принцип изследват абсолютно всякакви храни по стотици различни показатели. На сайта има списък с показателите и цени.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Не става ясно за метала мед ли става въпрос или пчелен мед за ядене.

 

Ако е второто: http://www.komihris.com/

 

Не съм на 100% убеден, че анализират конкретно мед, защото не ми е трябвало, но по принцип изследват абсолютно всякакви храни по стотици различни показатели. На сайта има списък с показателите и цени.

За пчелен мед ставаше въпрос, благодаря ти :)

Link to comment
Share on other sites

За пчелен мед ставаше въпрос, благодаря ти :)

 

Би трябвало да могат да ти свършат работа в Комихрис, ползвал съм ги за различни неща (олио, масла, зърно, боб и тн) и работят добре, имат акредитация и анализните им свидетелства се признават навсякъде.

По принцип е добре да знаеш предварително какво точно търсиш в този мед: добавена захар, токсини, пестициди, микроорганизми, механични примеси. В смисъл твърде много са нещата, които могат да се анализират, пък и повечето са скъпи.  

Link to comment
Share on other sites

На Комихрис може да се разчита. Съвет от мен: набележи най-важните за теб характеристики и попитай какво количество е достатъчно за изпитването. Остатъкът не се връща на клиента.

Link to comment
Share on other sites

На Комихрис може да се разчита. Съвет от мен: набележи най-важните за теб характеристики и попитай какво количество е достатъчно за изпитването. Остатъкът не се връща на клиента.

 

Саше, ако ми поискат една тенекия за изследване бих се усъмнил.... леко  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Остатъкът не се връща на клиента....

 

...и винаги отива за почерпка на персонала - ако е дал безопасен резултат разбира се...

Link to comment
Share on other sites

Приемам шегата ;)

А извън майтапа - колегите са професионалисти и такива кокошкарски работи нямат място там. Въпроса с невръщането на остатъка от пробите има съвсем друг смисъл, но е излишно да занимавам аудиторията с безинтересни подробности.

Целта на горния ми пост беше да улесня колегата NEO_DDT, тъй щото да намери най-бърз и точен отговор и не на последно място - да не дава пари за излишни неща.

П.П. Има крайни случаи, когато идват при мен хора с някаква течност в шише и искат "пълен анализ". Такива се изкушавам да ги упътя към "колегата" Хорейшо :laughing:

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Приемам шегата ;)

А извън майтапа - колегите са професионалисти и такива кокошкарски работи нямат място там. Въпроса с невръщането на остатъка от пробите има съвсем друг смисъл, но е излишно да занимавам аудиторията с безинтересни подробности.

Целта на горния ми пост беше да улесня колегата NEO_DDT, тъй щото да намери най-бърз и точен отговор и не на последно място - да не дава пари за излишни неща.

П.П. Има крайни случаи, когато идват при мен хора с някаква течност в шише и искат "пълен анализ". Такива се изкушавам да ги упътя към "колегата" Хорейшо :laughing:

Сега се замислих, скъпо ли е да изследвам съдържанието и качеството на белтъка в хранителна добавка? :D 

Link to comment
Share on other sites

Сега се замислих, скъпо ли е да изследвам съдържанието и качеството на белтъка в хранителна добавка? :D

 

Предвид, че съм ПРИНУЖДАВАН да изследвам проба от шибаната митница, която си плю в сурата и загуби очевадно загубено дело - минимум три цифрички. Говоря за лаборатория в университета ако изобщо съществува още, а и твоето изследване може да раздуе сумата предвид спецификата. 

Link to comment
Share on other sites

Сега се замислих, скъпо ли е да изследвам съдържанието и качеството на белтъка в хранителна добавка? :D

Ако просто искаш да ти изкарат общото белтъчно съдържание в единица продукт- не е скъпо, 30-40лв ще ти струва.

Ако идеята ти е обаче да ти изкарат всички белтъчни фракции и аминокиселини- не само, че ще е скъпо, ами не съм сигурен, че изобщо някой в Бг го прави.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Защо ако тръгна да превъртам напред или назад клипче във Фейсбук и забива? Някой имал ли е подобен проблем? Това става на пц-то вкъщи и на пц-то в офиса...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...