Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Чудно ми е,и то много,как след като влязох и разглеждах сайта Airbnb.com във фейсбука вече имам оферти помежду другото :rolleyes:

 

Cookies. Ако не искаш такива неща, може да си браузваш incognito, без да се логваш в gmail акаунти.

 

Търгуват се яко мета данните.

Не се учудвай влизам в златарски магазин прекарвам 40мин след 2ч отварям фейса и ми вади като оферти за приятелство човека от магазина. 

Друг случай познат харесва в фейса по спомен заглавията  "Дърти алкохолици"  след 2ч получава спам мейл "При проблеми с алхолизма ние сме насреща". 

 

Случайно да си записал телефона на продавача или на магазина в указателя си?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cookies. Ако не искаш такива неща, може да си браузваш incognito, без да се логваш в gmail акаунти.

 

 

Случайно да си записал телефона на продавача или на магазина в указателя си?

Да телефона съм му го записал.

Не съм гледал дали му е шернат в фейса, но моят не е записан в фейса и съм блокирал и скрил всичко възможно.

Link to comment
Share on other sites

Да телефона съм му го записал.

Не съм гледал дали му е шернат в фейса, но моят не е записан в фейса и съм блокирал и скрил всичко възможно.

 

Ами ето ти го отговора. :) Няма значение ти какво си споделил. Важното е той какво е споделил и дали си е регистрирал месинджъра на телефона с телефонния номер.

Месинджъра ти сканира контактите, защото при инсталацията му даваш достъп и ако някой е използвал същия телефон, който ти е в указателя, профила му ти излиза като предложение за приятели.

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който се поинтересувам по-сериозно от нещо и поват да ми скачат съответните релативни реклами на фейса. Системата работи безпогрешно. Всеки написан сърч в Гугъл е достатъчен. Потърсих инфо за 70 инчовия ТВ, който купих наскоро - във ФБ ВЕДНАГА започнаха да ми изскачат реклами на същият и подобни телевизори. Същото стана с LEGO, с китайски мошеници, които се оптват да пробутват неща между три и повече от 10 пъти по-скъпи от реалната им цена... SUGGESTED POST, брат, ако щеш... Виж тука тва може би те интересува... И системата си действа. Някои хора така стават богати. Особено предвид световния мащаб, който е на практика необятен. 

Link to comment
Share on other sites

Използвайте си браузърите в incognito режим и няма да имате реклами според интереси и търсения. Ще си получавате нормалните реклами, които изобщо не ви интересуват. Това е targeted content promotion. Четат ви кукитата, гледат какво сте търсили и посещавали - показват ви релевантни реклами. Другия вариант е да си триете кукитата по-честичко.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам чувство, че телефоните Samsung имат и гласово разпознаване. Много от нещата, за които си говорим с моята приятелка, която има samsung, по-късно ги виждаме като реклами или предложения.....

 

И май ще става по-зле... Снощи гледах "Кръгът" - част от нещата случващи се във филма вече са реалност, за някои знаем, за други само подозираме. Всякаква информация се продава и се използва - от това да те накарат да си купиш нещо, до това да те разберат по настроенията за кого ще гласуваш, а повечето хора всъщност излагат прекалено много информация за живота си дори без да се усещат. ;)

 

Благодаря за предложението, ще го гледам.


Използвайте си браузърите в incognito режим и няма да имате реклами според интереси и търсения. Ще си получавате нормалните реклами, които изобщо не ви интересуват. Това е targeted content promotion. Четат ви кукитата, гледат какво сте търсили и посещавали - показват ви релевантни реклами. Другия вариант е да си триете кукитата по-честичко.

Мисля, че рекламираха Opera (или Vivaldi) като имат сериозна сигурност вградена без да включваш incognito mode. Или пък може да е било за vpn...

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте, че доста сайтове имат фейсбук интеграция за лайкове/коментари. :) Влизайки в тях вие казвате "здрасти" и на фейсбук отваряйки плъгинчето което ви логва във фейсбук чрез куукитата които имате запазени (нали искате да сте винаги логнати) :)

 

@vikktorpenchev - "сигурността" зависи основно от юзъра. :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав - или трийте кукитата често, или включвайте на инкогнито. Аз всъщност не го правя, понеже отчасти съм спасен, че нямам FB акаунт и засега се търпи, пък и никога не гледам какво ми изкарва като реклами, тъй че ми е все тая.

 

Off/ Вчера си плащам в М-тел и оная ми вика - "...гледам, че нямате телевизия, ако желаете...", а аз веднага я парирах, че нямам време за телевизия, обаче оная продължава - "...и интернет нямате...", след което аз веднага я прекъснах и й викам "- Как да нямам, имам, но съм си доволен от доставчика и нямам намерение в близките години да го сменям..." и офертите приключиха дотук...просто й парирах кукитата в системата овреме. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам чувство, че телефоните Samsung имат и гласово разпознаване. Много от нещата, за които си говорим с моята приятелка, която има samsung, по-късно ги виждаме като реклами или предложения.....

 

 

Благодаря за предложението, ще го гледам.

Мисля, че рекламираха Opera (или Vivaldi) като имат сериозна сигурност вградена без да включваш incognito mode. Или пък може да е било за vpn...

 

Параноясваш се. Просто нещата, за които си говорите, също ги и търсите в интернет на даден етап.

Аз използвам Опера в къщи. Не съм видял някаква разлика, но и не обръщам толкова внимание на рекламите.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че това с рекламата не е никак лошо. Аз съм рекламодател и може би за последната година съм дал на фейса 10К+ за реклама, и определено ще искам да таргетирам хора, които биха използвали моя услуга или продукт....

Link to comment
Share on other sites

Ако зависеше от мен, Румен трябваше да си търси друга работа, понеже отдавна щях да съм забранил всички реклами. :P

 

И щяхме да браузваме дедовия.

Link to comment
Share on other sites

И сега може да си забраниш рекламите, никой не те е спрял...

 

Би ли ми казал как точно, понеже гугъл друго ми обяснява...;)

Link to comment
Share on other sites

Можеш, има една представка за браузъра, казва се Social Fixer с него можеш да правиш един тон неща и да си подобриш фейсбук много


Пламене, кой реклами и къде не искаш да виждаш?

Link to comment
Share on other sites

Пропуснал си десетките пъти, когато съм казвал, че нямам FB акаунт - питам за тия при браузването (приставки към браузера не вършат работа).

Link to comment
Share on other sites

Пламене, знаем, че още живееш в средновековието, но би ли дал специфичен пример, че нещо ХИЧ не те разбирам....

 

Това за фейсбука не беше за тебе, чети по-нагоре...

Link to comment
Share on other sites

Това за фейсбука не беше за тебе, чети по-нагоре...

 

Пишеш непосредствено под моя пост...не цитираш...какво трябва да си помисли човек....

 

П.П. Липсата на стадно чувство премества ли автоматически един човек в Средновековието?

Link to comment
Share on other sites

Това, че не искаш или по-точно НЕ можеш да си спреш рекламите ли те прави с липса на стадно чувство, че не разбрах?

 

Както и да е, аз спирам да говоря.

 

Идеята беше, че ВСЕКИ един рекламодател би искал да таргетира определена група хора...няма как иначе да работи...

 

Нима по време на шампионска лига сме гледали реклами на сутиени...

 

Преди 2 години сменихме стратегията с рекламата, от 40К годишно към гугъл, минахме на по-стрикто таргетиране с фейсбук....и общо взето няколко пъти са по-добре нещата.

Link to comment
Share on other sites

Това, че не искаш или по-точно НЕ можеш да си спреш рекламите ли те прави с липса на стадно чувство, че не разбрах?

 

Нищо не си разбрал - говорех за стадното чувство и връзката, която правиш за Средновековието заради липсата ми на FB акаунт...ако разбира се това си имал предвид, въпреки че не виждам друга причина да я направиш. ;)....карай, забрави, нещо трудно комуникираме с тебе днес...почти като изгубени в превода сме...

Link to comment
Share on other sites

Нищо не си разбрал - говорех за стадното чувство и връзката, която правиш за Средновековието заради липсата ми на FB акаунт...ако разбира се това си имал предвид, въпреки че не виждам друга причина да я направиш. ;)....карай, забрави, нещо трудно комуникираме с тебе днес...почти като изгубени в превода сме...

 

При мен с Адблокъра на Opera се блокират всичките реклами, освен на сайтовете, които изискват да нямаш adblocker, иначе не показват съдържание. Не знам за какво говориш в предните си постове ...

Link to comment
Share on other sites

Не, абсолютно не съм имал това предвид...много хора нямат фейсбук акаунт.. това си е тяхна работа...

 

Аха, в такъв случай би ли обяснил базирането ти на това, в коя епоха живея, понеже аз нямам такива наблюдения...дори и да си го казал на майтап, не намирам връзка, а и не ми се вижда смешно...

Link to comment
Share on other sites

Ми смешно ми е, казваш ми, че гугъл ти бил казал, че не можеш да си спреш някви реклами, така и не разбрахме какви са те...Та си представих монитора с отворен браузър и пълен с мигащи и кви ли не реклами....

 

Ама поне не съм сам, явно и Ангел не разбира за какво говориш...

 

Ангеле, има решение и за тия сайтове с поп-ъп да си махнеш адблокъра :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...