Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Може да пробваш да затриеш кеша на браузъра. С друг браузър прави ли го проблема?

 

Да - и това. Прави го с всички, просто трябва да си вътре достатъчно дълго дни...

 

======================================

 

Питам аз редно ли е на входа на Дома на КУЛТУРАТА да има изпраскана панаирджийска селска каравана-стрелбище? Нещо някак си на мен лично ХИЧ не ми се връзва. Малоумници...

Link to comment
Share on other sites

Хора, някой от бил ли е ухапван от кърлеж? Снощи видях една такава малка гадинка на крака и ходих в дежурния кабинет в хирургиите да ми го махнат. Биха ми инжекция за тетаност и ми казаха следващата седмица да се наблюдавам за обриви и повишена температура, които били най-често срещаните (след)симптоми за незнам-си-какво (забравих) и ако забележа, да ходя в инфекциозна клиника. Попитах колко е вероятно да се появят, казаха ми "не можем да кажем".
Някой ако е имал подобен случай, моля да сподели, мерси !

Link to comment
Share on other sites

Дишай спокойно. Шансът не е голям, но все пак го има. За това са те посъветвали по този начин. Ако беше много голям шансът за някакви други болести, то тогава по селата всичко да е измряло ;) Правилно си постъпил, че си отишъл при лекар за отстраняване, щом нямаш опит с тези неща. Не е приятна история, но не е и повод за някаква паника.

Link to comment
Share on other sites

Дишай спокойно. Шансът не е голям, но все пак го има. За това са те посъветвали по този начин. Ако беше много голям шансът за някакви други болести, то тогава по селата всичко да е измряло ;) Правилно си постъпил, че си отишъл при лекар за отстраняване, щом нямаш опит с тези неща. Не е приятна история, но не е и повод за някаква паника.

Благодаря за успокоението. Аз доста се шашнах снощи като се прибрах и тъкмо да си лягам и я видях тая гад. В паниката я откъснах, ама не успях нацяло, та в 03:00 запалих гумите към хирургиите...

Дано си прав :)

Link to comment
Share on other sites

Тук има информация

https://medpedia.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BE%D1%82%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%B6

Другаде четох,че най-ефективно е с натриване на чесън :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми интернет доставчик за Кичука (Сточна гара), който да е евтин и с безсрочен договор. Скоростта не е от значение.

Бяхме пуснали заявка към Булсатком за оптика на 12 лв/мес, обаче кутията била в съседния вход и трябвало потребителя да осигури разрешение от тамошния домоуправител да прекарат трасе (или нещо подобно са обяснили на бабата), което няма как да стане в конкретния случай. 
Ситуацията е доста сложна, като се има предвид, че става дума за възрастен човек с увреждания. Наскоро се принудихме да обединим няколко услуги в един оператор (вива), за да елиминираме космическите сметки и сега фиксиран, мобилен телефон и телевизия са от едно място. Проблемът е, че избрания план има някакъв мобилен нет, но картата е в обикновен телефон - слушалка, а доколкото съм запознат, вива не предлагат разделяне на услугата с втора сим-карта.

Търся отделен доставчик с безсрочен договор, защото искам да удовлетворя желанието на човека с увреждания за таблет с интернет, но не съм убеден дали изобщо ще се справи с всички тези космически за него технологии.

Link to comment
Share on other sites

Моят доставчик (Angelsoft) няма ли да ти свърши работа? Скоростите са прилични и постоянни, а таксата е под 15 лв. с безсрочен договор.

 

П.П. Не му предлагайте Булсат - там има друга спънка, за която е писал, а предполагам, че и мобилния не го урежда..

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, Пламене, мислих и за Гаров, обаче в сайта най-ниската е 20 лв и ме отказа. Обаче ще им се обадя лично, щом казваш,че има под 15 лв.
За мобилния от Булсат - малко постфактум осмислих технологията, но пак не ни урежда лимитирания нет. 

Link to comment
Share on other sites

Angelsoft  доколкото си спомням предлагаха нет за 14.40 лв. при едногодишен договор.

 

+1 - в началото, след това остава на безсрочен.

 

@alchemy, щом не те касаят скоростите, питай за всеки случай дали няма и някаква олекотена за пенсионери.

Link to comment
Share on other sites

Какви бяха тези червени хеликоптери, които казнаха за кратко около панаира или Брезовско и после се изтеглиха в посока запад? Летяха доста ниско. Преди около час беше това?

Link to comment
Share on other sites

Gerasim Panteleev, on 19 Jun 2017 - 12:41, said:

...

 

 

Midex, on 19 Jun 2017 - 13:53, said:

...

...

 

 

galaxi, on 19 Jun 2017 - 15:58, said:

...

 

 

Lucky Luciano, on 19 Jun 2017 - 17:50, said:

...

 

 

UzITo, on 19 Jun 2017 - 21:10, said:

...

 

Благодаря на всички отзовали се.

Как се развиха нещата: разнищвайки ситуацията в един от офисите на булсат се оказа, че освен по влакно (което всъщност стана препъни-камъка), предлагат И по LAN скромен като скорост, но достатъчен домашен нет за 11 лева. Ключови бяха безсрочен договор, възможно най-ниска тарифа и никакви задължения по оборудване. Осигурил съм рутер, настроен и готов за екшън :). Е, с влакно щеше да ми е по-спокойно при гръмотевични бури, ама какво да се прави - ако думне ще ходя да смемям и толкоз. Осигурих и таблет с читав дисплей. Поднових заявката и ще видим като как ще е.

Link to comment
Share on other sites

Не знам в кой офис си бил, но явно не са в час. Какво пречи от съседния вход да дръпнат влакно, вместо UTP. И за първи път чувам, че в един квартал поддържат два типа мрежа, предвид, че махат LAN и остават на оптика. Някоя как в офиса, пак е била в силно умопомрачение. Викни ги да дръпнат едно влакно от съседния вход и да не се правят на луди.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, нямам време и нерви за разправии и да вниквам в дебрите на Закона за етажната собственост. Ситуацията е повече от ненормална особено след технологичния шок, който бабата още изживява с новите устройства, дистанционни и т.н. Нямаш представа колко пъти стисках зъби до счупване, понасяйки упреци от въпросната баба заради промените, независимо че редуцирахме над тройно сумите плащани от нея последните месеци поради незатворен телефон или набиране на разни скъпо тарифирани дестинации. Суми от порядъка на половината й пенсия.
Изобщо... не е за разправяне.

Link to comment
Share on other sites

Кой от нашите мобилни оператори прадлага сим карта с по-изгодни условия за чуждестранен турист, за държава, която не е в европейския съюз, например Украйна.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в колко часа отваря гишето за подаване на документи за шофьорски книжки в КАТ ? 

 

Че искам да си сменя обикновения талон със златен и се чудя кога да отида. То ясно, че винаги ще има опашка...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...