Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Казват, че се нагрява от външната страна стъклото със сешоар и тя падала, но си личи, че е сваляна.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали някой е запознат с глобите . Днес ми пристигна писмо , че на 15 юни съм минал на булевард Санкт Петербург д 82 км , което е 32 км над позволеното и ест глоба от 400 лв . Но нито са ме спирали нито има снимка , явно е имало патрулка и е снимала . Дали да ходя да обжалвам или направо да плащам ...

Link to comment
Share on other sites

В това писмо снимка нямаше ли? Защото следва да я има ако е правена такава. Отиди и разбери какво става. Ако си заснет не виждам какво ще обжалваш. Но ако платиш в 7 дневен срок намалят глобата с 30%, така че веднага виж какво става. 

Link to comment
Share on other sites

Пише , че имам 14 дневен срок за да получа 30 % отстъпка , но няма никва дата на писмото , и незнамнот кога се броят тия 14 дни . Снимка няма никва , нито някой ме е спирал . А гледам , че по закон ако съм карал до 30 км от позволеното глобата е 100 лв а над 30 е 400 лева .

Link to comment
Share on other sites

Ами отиваш на място и проверяваш. Аз текста на писмото ти не го знам. Не знам какъв вид писмо е. Не знам дали имаш фиш,НП или акт. Някак си няма как да знам! Така че отиваш при тоя дето ти праща писмото и установяваш какво е положението.  

Link to comment
Share on other sites

Кой те пратил писмото бе човек? Няма ли институция, име, телефон? От Марс ли е това писмо? 

На мен ми го пратиха с препоръчано писмо, вътре с фиша, със снимката - всичко. 

Link to comment
Share on other sites

За да се брои някакъв срок, трябва да има доказателство кога е получено - сиреч, писмото трябва да е препоръчано и да си се разписал.

Link to comment
Share on other sites

Мда на 20ти в дошло в пощата да отида да го взема и го взех днес , демек и аз мисля , че срока започва от днес , макар , че може да го броят от 20ти знам ли .

Link to comment
Share on other sites

Брои се от момента в който си се разписал за него, даже мисля че когато си се разписвал, би трябвало да има и обратна разписка.

Link to comment
Share on other sites

Ок де , а нямам ли право да поискам от някъде снимката заради която фактически съм глобен . Смисъл просто да поискам снимката , без да обжалвам и тн .

Link to comment
Share on other sites

На мен навремето надлежно ми пратих всичко с препоръчано писмо. 
Да се има предвид, че по едно време в София и за снимката ти взимаха пари... 
За пореден път казвам - отиваш на място. Там може да ти я покажат на екран и да не я плащаш. 
За обжалване - отсега забрави. 

Link to comment
Share on other sites

Търся лаборатория която може да прави изпитание за огнеустойчивост по G50 / G100. Каквото успях да намеря ми казаха, че не правели такива и незнаят някой да прави. Моля, ако някой е чул, знае нещо или може да помогне да ми пише.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...