Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не се чуди, това при Виден е практика - двама човека му казват 250 лева, той обаче като голям играч ще се набута двойно...после няма да пропусне да спомене за кинкалериите и как нищо не разбираме...нищо ново... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравейте, от къде да си купя читав плажен чадър? В Джъмбо гледах има няколко варианта, но като цяло избягвам техните 'качествени' стоки. Искам нещо което да пази от слънцето, не само да имитира сянка.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не се чуди, това при Виден е практика - двама човека му казват 250 лева, той обаче като голям играч ще се набута двойно...после няма да пропусне да спомене за кинкалериите и как нищо не разбираме...нищо ново... :popcorn:

 

Сърбите имат една приказка - "Море зАщо се праиш на йебан у главу..."

 

Аз казах, че намирам тапет с тоя размер на 104, СТО и четири лева, но не ме устройва, понеже искам нещо българско, г-н чукча.

 

А от тая фирма какво къпане ми лепнаха не е истина. Тънко, мазно, по пързалката, с тарикатско оплюване "между другото" на почти всичко друго на пазара - професионална работа. Ако поръчам по-специална хартия, някакъв вид ламиниране или пък не дай си боже и монтаж и тоя тапет ще подмине 1000 лева. Просто избиха де що има риба и потрошиха санитарния фаянс... Ама снимката била единствена и плащали лиценз за нея, ама много повече енергия се влагало за индивидуален тапет по размер (?!?!?) Мисля да им върна един мейл с текст "Домати с коловете не ядем"  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Успех с търсенето на нещо което те устройва за 104лв. В интврес на истината мога да предложа добра цена за размера на два много релефни тапета, ако ми предоставиш снимка с подходяща резолюция. Тапета е флиз и се лепи ръб в ръб без застъпване. Направен такъв можеш да видиш в Южния полъх в тракия. А и какво странно виждаш в това че някой плаща за изображение? Минаха годините когато всичко беше 'безплатно'. Но си прав, че цената е твърде висока от този сайт.

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Успех с търсенето на нещо което те устройва за 104лв. В интврес на истината мога да предложа добра цена за размера на два много релефни тапета, ако ми предоставиш снимка с подходяща резолюция. Тапета е флиз и се лепи ръб в ръб без застъпване. Направен такъв можеш да видиш в Южния полъх в тракия. А и какво странно виждаш в това че някой плаща за изображение? Минаха годините когато всичко беше 'безплатно'. Но си прав, че цената е твърде висока от този сайт. Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

То го има - не ме устройва избора на образи. 

 

Не се учудвам, че плащат, "учудва" ме факта, че в тоя тапет има къмто 100 лева за лиценз на снимката явно. Сеш'са?

 

Ще се замисля сериозно далида не ти дам верно моя снимка... Каква резолюция обаче би била добра за тоя сериозен размер? 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да е 1:1 на 100на дпи. Не го знам в мегапиксели кво излиза. Иначе ще е доста размазано. Виж тапета който имам предвид дали ще ти хареса. При него детайл почти няма. По-скъп вариант е на фолио с мат ламинат. Тогава стената трябва да е гладка и грундирана и лепенето е малко по-трудно

100лв на реализация е твърде висока цена според мен.

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

Къпя се поне 2 пъти на ден - като се събудя от сън и след тренировка. Колкото и парфюм да слагаш, ако нямаш нещо за подмишницата по някое време, особено в топли помещения ще има кофти полъх... 

Ами и аз съм човек и се изпотявям :D Аз това ползвам - стикове течни, сухи, сега съм на дезодорант Dove ама на белите ми тениски и ризи понякога доста бързо стават кофти оцветявания под мишниците и съответно не стават за носене... Това за бедните нещо не го разбирам - нито съм богат, нито имам А7, освен това имам и стикове на Hugo Boss и Roberto Cavali, с които като си се мацнал и се изпотиш, аромата става още по-кофти! От Nivea и Dove съм най-доволен, ама и те прецакват дрехите...

 

То против изпотяване няма как нали трябва да ти се охлажда тялото, неутрализиране на миризмата, без да ти скапва дрехите :)

 

Така... случайно ми попадна един стик с кристален дезодорант - Pierre d'Alun, deodorant naturel, 100% potassium (естествен калий). Антиперспирант, затварял порите, както прочетох. Но докато търсех повече информация за него, попаднах ей тук, където в коментарите има много съвпадащи мнения (и френски, и английски), че обикновената сода за хляб е най-ефикасно средство и може да се използва вместо скъпи дезодоранти и стикове с алуминий... Малко под мишниците и готово - цял ден чисто.

Link to comment
Share on other sites

Така... случайно ми попадна един стик с кристален дезодорант - Pierre d'Alun, deodorant naturel, 100% potassium (естествен калий). Антиперспирант, затварял порите, както прочетох. Но докато търсех повече информация за него, попаднах ей тук, където в коментарите има много съвпадащи мнения (и френски, и английски), че обикновената сода за хляб е най-ефикасно средство и може да се използва вместо скъпи дезодоранти и стикове с алуминий... Малко под мишниците и готово - цял ден чисто.

 

И на какво миришеш? Курабийка?

Link to comment
Share on other sites

Курабийките обикновено миришат на ванилия, канела или нещо подобно. Содата... не съм сигурен дори и толкова добре дали ще мирише :lol:

Link to comment
Share on other sites

По принцип содата за хляб (Натриев хидрогенкарбонат) като химично съединение няма аромат. 

 

Сама по себе си тя няма да спре изпотяването, но би могла да намали миризмата, тъй като повечето неприятни миризми са хим. съединения с киселинен характер, а содата е с основен и съответно ги неутрализира. 

 

По същата логика содата помага и при миризливи крака: като си накиснете смърделите в леген с вода със сода, алкалният разтвор унищожава бактериите по тях, които причиняват миризмата.

 

В общи линии всички "чудеса", които се приписват на хлебната сода се свеждат до елементарната реакция на неутрализация, от химията за 7-ми клас: основа + киселина -----> сол + вода 

Link to comment
Share on other sites

Така... случайно ми попадна един стик с кристален дезодорант - Pierre d'Alun, deodorant naturel, 100% potassium (естествен калий). Антиперспирант, затварял порите, както прочетох. Но докато търсех повече информация за него, попаднах ей тук, където в коментарите има много съвпадащи мнения (и френски, и английски), че обикновената сода за хляб е най-ефикасно средство и може да се използва вместо скъпи дезодоранти и стикове с алуминий... Малко под мишниците и готово - цял ден чисто.

А ти лично пробвал ли си го със содата? Експериментирай и кажи дали си доволен от резултата :)

Link to comment
Share on other sites

Днес пробвах, действа идеално. След леко навлажняване може и по фланелата отвътре да сложите, за по сигурно. Който иска потвърждение за качествата и приложенията на содата (и като дезодорант), из мрежата и на български има много писано. Сода бикарбонат (сода за хляб) привлича и убива неприятните миризми, също има и дезинфекциращи свойства.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Днес пробвах, действа идеално. След леко навлажняване може и по фланелата да сложите отвътре, за по сигурно. Който иска потвърждение за качествата и приложенията на содата (и като като дезодорант), из мрежата и на български има много писано. Сода бикарбоната (сода за хляб) привлича и убива неприятни миризми, също има и дезинфекциращи свойства.

А дали остава следи по дрехите?

Link to comment
Share on other sites

А дали остава следи по дрехите?

 

По скоро не... ако се ползва правилно. То затова бяха писали хората, че правят смеска с нишесте - изглежда е добра идея поради това:

 

 

https://cosmeticsandoils.blogspot.bg/2013/06/domashni-antiperspiranti-i-dezodoranti-chast-2.html Содата поглъща миризмата и влагата, тъй като променя киселинността (рН) - бактериите не могат да оцелеят в алкално рН. Когато содата за хляб се смеси с арарут, царевично нишесте или оризово брашно (обикновено съотношението е 1:1), се получава още по-добра комбинация. Ако се използва като самостоятелен продукт, содата може да раздразни кожата, особено чувствителната, както и да остави нежелани бели петна върху дрехите.

 

Аз чувствителна кожа нямам, така че проблем нямам. За следите, при употреба на чиста сода не виждам такива от един път слагане, това мога да кажа.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не става въпрос за пари. Просто напоследък с доста информация по въпроса за съдържанието и химиите в различните продукти на пазара (не само козметики, ами храни и т.н.), гледам да мина където мога с неща прости и с естествен произход.

 

П.П. Плюс, че в редките случаи досега, в които съм ползвал стик против изпотяване (обикновено слагам само парфюм и по-рядко дезодорант), не ми е харесвало мазното, някак задушаващо усещане по кожата от него. Стик не бих ползвал редовно, със сигурност.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

П.П. Плюс, че в редките случаи досега, в които съм ползвал стик против изпотяване (обикновено слагам само парфюм и по-рядко дезодорант), не ми е харесвало мазното, някак задушаващо усещане по кожата от него. Стик не бих ползвал редовно, със сигурност.

 

Как негираш миризмата на пот без дезодорант?

Със стиковете, които аз използвам, не съм изпитвал усещането, което описваш.

Link to comment
Share on other sites

Как негираш миризмата на пот без дезодорант?

 

Накратко, с по-често миене и душове.

 

Ама има го и моментът с постигане на ефекта потта да мирише на чисто от само себе си. Не е лесно, ама ми се е получавало. Например и един приятел от университета изобщо не ползваше аромати и дезодоранти - просто няма нужда когато тялото си има естествена хубава миризма. Трябва да се поддържа много добро здравословно състояние и обмяна на веществата, да има баланс на вътрешните процеси. Да липсват почти разните лоши вещества, които да трябва да се отделят. Чист и здрав човек отвътре, тогава отвън същото излъчване има.

 

Тука някой писал по темата:

 

Потта от повечето от потни жлези не  мирише (с изключение на феромоните).

Миризмата всъщност идва от отпадните продукти които отделя потта, и бактериите които се развъждат там.

Като споменавам отпадни продукти на всички им е ясно за какво става дума. Вече има  и други предпоставки за силно неприятната миризма , но тук става дума за заболявания.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Зависи за колко часа след последния душ говорим... То и путката може да ухае приятно, ама за кратко. Ако трябва да си десет часа навън през лятото, няма спасение без химия, въпросът е дали можеш да минеш с малка доза, превантивно.

Link to comment
Share on other sites

Содата върши работа и е добра алтернатива на химиите, щом и жените го казват по сумати форуми... Днес беше жега, от сутринта до 3 съм обикалял, и кръв даже давах по едно време в окръжна, няма миризми с нея.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Думата "химия" напоследък се е превърнала в нещо страшно, най вече за тези, дето са дремали в часовете по химия. Чуствам се длъжен, да напомня, че и водата е химическо съединение, както и етиловия алкохол, тоест и те са химия. Напълно съм сигурен, че сместа нишесте и сода няма никакви петна да остави по черната ми тениска...

Link to comment
Share on other sites

Някои въпроси се обсъждат публично само с кодови думи и език. Външни непосветени лица никога няма да отгатнат, че в случая химия означава "вредни за здравето и физиологията на човека химични елементи и съединения". Използваме най-модерни методи за шифроване на съобщенията като алегория, синегдоха, символ, аналогия, метафора и олицетворение. Няма да намерите информация за тия методи в интернет. С тях може да се запознаете само в тайните часове по български език и литература. Обучението не се препоръчва на лица със слабо или липсващо въображение. Специалната техника използване на контекста и четене с разбиране е само за особено надарени и напреднали ученици.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...