Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Къде го чукаш, къде се пука... Май искаш да кажеш, че в козметиката всичко и е наред и е със супер полезно и безвредно съдържание. Поне гледай да си уредиш добро заплащане като рекламен агент при производителите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Накратко, с по-често миене и душове.

 

Ама има го и моментът с постигане на ефекта потта да мирише на чисто от само себе си. Не е лесно, ама ми се е получавало. Например и един приятел от университета изобщо не ползваше аромати и дезодоранти - просто няма нужда когато тялото си има естествена хубава миризма. Трябва да се поддържа много добро здравословно състояние и обмяна на веществата, да има баланс на вътрешните процеси. Да липсват почти разните лоши вещества, които да трябва да се отделят. Чист и здрав човек отвътре, тогава отвън същото излъчване има.

 

Тука някой писал по темата:

 

То и моята пот не мирише като се потя - а се потя всеки ден на тренировка. Идеята е като се изкъпеш до два-три часа няма никакъв проблем, ама не винаги имаш тази възможност и душа може да е след 10-15 часа...

Link to comment
Share on other sites

Нео, различни хора - различни миризми. Дори и без сериозни натоварвания - в края на един работен ден съм прилично лепкав и нерядко - смърдящ. Трябва ми само едно пътуване до и от работа, за да се осмърдя. А се къпя минимум веднъж дневно. В офиса няма къде да се къпя (както е и в повечето офиси, в които съм работел). Просто се потя изключително обилно от няма нищо... За сравнение - за едно качване с колелото до Здравец изпивам три литра вода и я пикая веднъж, я не...

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой хубав плаж около Пловдив . Бил съм на 9ия километър , рачич и тракийския стан и беркут . Мисля за равнища или онова на руен - мелиса ама не намирам никакво инфо за тях , нито като цени нито дали въобще работят . Равнища басейна май е станал само за клиенти на хотела . Ако някой знае друг плаж около Пловдив да казва , особенно ако е сред природата .

Link to comment
Share on other sites

Нео, различни хора - различни миризми. Дори и без сериозни натоварвания - в края на един работен ден съм прилично лепкав и нерядко - смърдящ. Трябва ми само едно пътуване до и от работа, за да се осмърдя. А се къпя минимум веднъж дневно. В офиса няма къде да се къпя (както е и в повечето офиси, в които съм работел). Просто се потя изключително обилно от няма нищо... За сравнение - за едно качване с колелото до Здравец изпивам три литра вода и я пикая веднъж, я не...

 

Напълно съм съгласен с теб! Точно затова предполагам, че ползваш някакви дезодоранти за целта. instinct горе се опитваше да ме убеди, че можело да си караш и без никакви дезодоранти и парфюми, ако не ти миришела потта. Пак казвам и аз го мога, ако имам възможност на всеки 3 часа максимум да си правя душ и да си сменям дрехите - тогава колкото и да се потя, няма да замирише нито за секунда, но почти никой не може да си го позволи това в ежедневието предполагам.

Кажете някой хубав плаж около Пловдив . Бил съм на 9ия километър , рачич и тракийския стан и беркут . Мисля за равнища или онова на руен - мелиса ама не намирам никакво инфо за тях , нито като цени нито дали въобще работят . Равнища басейна май е станал само за клиенти на хотела . Ако някой знае друг плаж около Пловдив да казва , особенно ако е сред природата .

Този преди Пазарджик не бил лош ми казаха Луда Яна май се казваше...

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой хубав плаж около Пловдив . Бил съм на 9ия километър , рачич и тракийския стан и беркут . Мисля за равнища или онова на руен - мелиса ама не намирам никакво инфо за тях , нито като цени нито дали въобще работят . Равнища басейна май е станал само за клиенти на хотела . Ако някой знае друг плаж около Пловдив да казва , особенно ако е сред природата .

 

Чувал съм добри отзиви и за Белово, но не мога да гарантирам на 100% :)

Link to comment
Share on other sites

instinct горе се опитваше да ме убеди, че можело да си караш и без никакви дезодоранти и парфюми, ако не ти миришела потта.

 

Потта не мирише по принцип. Нали точно това горе е обяснено. Просто трябва да е чиста, а не смесена с отпадни вещества, които я използват за да се отделят чрез нея от организма. С две думи - веществата в тялото, подлежащи на изчистване, трябва да са малко и да излизат почти напълно по другите начини. Тогава няма да възниква неприятна миризма колкото и да се потиш, и колкото и време да минава.

 

Ама това е въпрос на много добра обмяна на веществата, много зависи колко пълно се усвоява храната, състоянието на всички системи в тялото - храносмилателна, отделителна, качеството на самата храна, и т. н. Затова е трудно постижимо, обаче възможно - имам лични наблюдения, човека заедно сме учили четири години, спорт, футбол, излизания, а и при мен се е получавало същото за определени периоди.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

A бактериите, дето се въдят по тия места къде ги слагаш?

 

Содата ги гони да ходят по други места. :)

Това с немиришещата пот и сода бикарбонат са някакви недомислици..

За да не миришеш от потта, трябва да седиш с вдигнати ръце, без дрехи, за да може като се появи кристално чистата органична пот, да се изпарява веднага. Дрехи, прах, бактерии, миризма на кожата - всичко се смесва и започва да отделя миризма.

Link to comment
Share on other sites

Много пари могат да се изкарат от хора без опит, ама с твърдо собствено мнение  - само да се ловяха на бас, а не да дават заден веднага като им споменеш ама ти сигурен ли си (примерно за содата), ай една сума да сложим тука...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Айде. Аз съм склонен да заложа 20лв, че дори да се изкъпеш със сода, след 10 часа на тая ужасна температура, в тоя малоумен сезон - ще имаш телесна миризма.

Link to comment
Share on other sites

A бактериите, дето се въдят по тия места къде ги слагаш?

Не знам къде, може да питаш специалистите. Пък те да ти обясняват що има различни хора, пък защо са с различно тяло, пък как така източноазиатците и корейците имат пот, която не мирише (и съответно не ползват дезодоранти), и как 2% от европейците могат да се похвалят със същото.

 

“While only 2-percent of Europeans lack the genes for smelly armpits, most East Asians and almost all Koreans lack this gene,” an expert named Ian Day, a genetic epidemiologist at the University of Bristol, told the publication. Still, in the Western world, the study by LiveScience found that more than three-quarters of people who don’t actually smell still use deodorant.

 

Some lucky people’s sweat doesn’t cause body odor. “No bacteria buffet, no smell.” About 2 percent of Europeans and a majority of people in some East Asian countries like Japan and China don't produce the protein, so they don't make the apocrine underarm sweat that attracts bacteria (it's worth noting we produce two types of sweat, the other being body-wide ecrine sweat, salty water, which isn't affected by this gene)

Айде. Аз съм склонен да заложа 20лв, че дори да се изкъпеш със сода, след 10 часа на тая ужасна температура, в тоя малоумен сезон - ще имаш телесна миризма.

А не искаш ли теста да включва и един малък марш на скок 50 километра за тия десет часа, и после и кубинките да са свежи като маргаритки :D

 

Това не е някаква манна небесна, а просто действа като нормалните дезодоранти и стикове, съобразно тях и резултатите. Или ти си препоръчал вече в темата нещо, което за 10 часа навън те запазва все едно сега излизаш от душа?

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Кажете някой хубав плаж около Пловдив . Бил съм на 9ия километър , рачич и тракийския стан и беркут . Мисля за равнища или онова на руен - мелиса ама не намирам никакво инфо за тях , нито като цени нито дали въобще работят . Равнища басейна май е станал само за клиенти на хотела . Ако някой знае друг плаж около Пловдив да казва , особенно ако е сред природата .

 

Иди до морето. Няма и 2 часа по магистралата. И в Бургас да отидеш на плаж, по-добре отколкото в тея басейни...

Link to comment
Share on other sites

A бактериите, дето се въдят по тия места къде ги слагаш?

 

Освен това как ли би могло в отпадна система да няма отпадъци... Интрересно, рийш ли... Вероятно ако си малоумен веган дето прави кафе от лимец... Може би, евентуално, тъй временно... 

 

Това с немиришещата пот и сода бикарбонат са някакви недомислици..

 

Меко казано. 

 

Със сода може да си миеш зъбите от време на време за избелване. Дотам. 

Link to comment
Share on other sites

А не искаш ли теста да включва и един малък марш на скок 50 километра за тия десет часа, и после и кубинките да са свежи като маргаритки :D

Това не е някаква манна небесна, а просто действа като нормалните дезодоранти и стикове, съобразно тях и резултатите. Или ти си препоръчал вече в темата нещо, което за 10 часа навън те запазва все едно сега излизаш от душа?

 

Не съм добавял аз такова условие към баса.

 

Ясно, но нормалните дезодоранти освен, че неутрализират потта, при навлажняване отделят и миризма, за да тушират тази, която тялото пуска, била тя и минимална.

 

Да, препоръчал съм сносен продукт. Преди малко се прибрах от работа. Сега си наврях носа в мишницата - мирише си на стик-а. Не съм трамбовал по улиците цял ден все пак, но не е като да не съм се потил изобщо. Към 50 минути вървене на жегата сумарно ми се събират.

Link to comment
Share on other sites

Не съм добавял аз такова условие към баса.

Не си добавял, ама все едно си. С твоя стик навън след 10 часа на тая температура и жега ще имаш телесна миризма. И според твоята логика трябва да обявим, че стиковете не вършат никаква работа.

 

 

Пишете тия думи в гугъла "сода дезодорант" - 160 000 резултата. Е па такова животно нема", рекъл шопът, като видял жирафа.

 

П.П. И недейте пробва да сложите и да видите сами има ли ефект... или да.

Баси, направо не е за вярване за какви очевидни и лесни за проверка неща се намират хора да спорят - :wtf:

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Не си добавял, ама все едно си. С твоя стик навън след 10 часа на тая температура и жега ще имаш телесна миризма. И според твоята логика трябва да обявим, че стиковете не вършат никаква работа.

 

 

Пишете тия думи в гугъла "сода дезодорант" - 160 000 резултата. Е па такова животно нема", рекъл шопът, като видял жирафа.

Ами не е, защото ако говори за стика, който ми препоръча на Жилет - обикалял съм по заведения и барове цяла нощ, изпивайки сериозни количества водка и съм се прибирал след 8-10-12 часа миришещ на алкохол и цигари, ама под мишниците няма кофти миризма! Аз лично и други такива стикове съм имал, на Нивея примерно, но оставят петна по дрехите след определено време на използване!

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, ама нали знаеш като става дума за условия как се изпълняват - трябва да обикаляш навън, 10 часа, на тая жега и на тая температура като днес - 40 градуса било макс-а в Пловдив ми казаха пред малко. И да "нямаш телесна миризма" накрая, каквото и да означава това :). Ти колко пари ще сложиш на жилета в такъв случай?

Link to comment
Share on other sites

... 40 градуса било макс-а в Пловдив...

 

Off/ Не знам къде, кога и как ги мерят тия температури, но днес следобеда и трите ми външни термометъра показваха над 40 градуса на сянка (това в центъра) - вероятно и излъчването от стените на сградите оказва влияние, ама пък чак толкова...

Link to comment
Share on other sites

Днес 17ч. Норвежки термомртър.

 

Къде е това, във вашия квартал ли...някакви дървета ми се мяркат на заден фон...тука около нас грам дърво няма. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Дърветата около Румбата също оказват влияние, а около нас както казах няма дървета, сградите са много нагъсто и всяка излъчва топлина...оставям настрана, че съм на самата улица, където постоянно минават коли - затова показва над 40.

Link to comment
Share on other sites

Има ли човек, който е запознат с ресторантите в Слънчев Бряг и тези с изглед към морето в Стария Несебър, не искам да се набутам в някой скъпарски.

Link to comment
Share on other sites

В стария несебър, като влезеш през вратата, директно първият ресторант в ляво е с нормални цени и хубава гледка. Един голям е, открит, на две нива. Хемингуей се казва.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...