Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А Sygic все още си мисли, че пътя от Пловдив до Габрово е през магистралата до Стара Загора... мъкаааа, това колко пъти им писах на тия нещастници. Пътя наобратно го намира правилен, но не и оттук натам. 

 

До момента here като че ли е най-приличната навигация, която съм ползвал на телефона.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Що бре, има си....ъъъ нещо...

https://www.google.bg/maps/@41.8600991,24.5060869,3a,75y,89.42h,80.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4x7QNARVqzKuPYdlGztwbQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Може и път да се нарече... :laughing:

 

Щом и гугъл са били там....ама до къде ли... :lol:

Ти не видя ли кво пожелание отправих към пишкосмучещите, мазногъзи и межноръки пръдльовци, дето се занимават с т.н. им карти?

Онова, което е показано като път, не е път. Било е по римско време, но сега не е! Което иде дарече, че тия от гугъл вероятно освен всичко друго, май си имат и машина на времето....

Link to comment
Share on other sites

Имат раници с камери. И ако я сложиш на едно магаре спокойно може да обиколиш района - все пак магаретата са доста по-проходими от автомобилите :)

Link to comment
Share on other sites

Ти пък, Галине....Бил съм в района, знам го "пътя"..не виждаш ли, че се шегувам...И не е само този "път", маркиран на картите като истински, а не от времето на Пламен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как може да се почистят петна от мастило получени по време на пране?Оказа се,че съм оставил химикалка в едно от многото джобчета на гащеризона  :shy:  :rolleyes:

А пръски по пластмаса?

Link to comment
Share on other sites

Възможно най-безобидните разтворители за мастило са алкохоли - етанол, изопропанол. Не знам каква е пластмасата, но повечето са устойчиви на гореизброените и с мек парцал или памуче може да се почисти. Петната върху плат трябва да се третират с гъста кашичка от стрита креда и алкохол. Идеята е кредата да "дръпне" разтвореното мастило, вместо петното да се разпростре по материята. Като изсъхне се изчетква, ако е необходимо намазва още няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

Някой интересувал ли се е от стойки за стена за телевизор?

46" е телевизора - 18кг.

Гледам тоя продукт:

 

http://www.emag.bg/stenna-stojka-za-tv-a-reguliruema-32-55-cherna-sp44t/pd/DHJ4RBBBM/

 

Като възможности ми е напълно достатъчен. Вижда ми се подозрително евтин и малко паянтав. Да не се озове телевизора на земята?

Универсални ли са стойките по принцип?

Link to comment
Share on other sites

Не съм гледал стойки, но като ѝ гледам конструкцията на тази - няма да имаш никакви проблеми. Слагаш и 4 дюбела и единственото, от което остава да се притесняваш е дали си избрал правилните дюбели :)

 

Колкото до универсалност - да, тази е една от най-универсалните. Имаш предостатъчно отвори, за да си нагласиш телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Някой интересувал ли се е от стойки за стена за телевизор?

46" е телевизора - 18кг.

Гледам тоя продукт:

 

http://www.emag.bg/stenna-stojka-za-tv-a-reguliruema-32-55-cherna-sp44t/pd/DHJ4RBBBM/

 

Като възможности ми е напълно достатъчен. Вижда ми се подозрително евтин и малко паянтав. Да не се озове телевизора на земята?

Универсални ли са стойките по принцип?

Само си измери точно разстоянието между укрепващите отвори на гърба на телевизора и ги сравни с дължината на конзолата на стойката, че после да няма криви усмивки ;)

На времето на такова нещо окачих една от първото поколение виери (тежеше към 30 и на горе кила и все още телевизорът си седи на мястото.

И наистина, подборът на правилните дюбели е от критически важно значение!

Link to comment
Share on other sites

Виж също и да не би някоя от 2-те вертикални шини да затапи някой от изходите на ТВ, ако изобщо изходите са отзад, а не отстрани някъде. А ако са отзад, дали ще може да се сложи кабел и колко ще стърчи назад и дали ще се огъне толкова за да се закачи ТВ на стойката на стената.

Link to comment
Share on other sites

Някой интересувал ли се е от стойки за стена за телевизор?

46" е телевизора - 18кг.

Гледам тоя продукт:

 

http://www.emag.bg/stenna-stojka-za-tv-a-reguliruema-32-55-cherna-sp44t/pd/DHJ4RBBBM/

 

Като възможности ми е напълно достатъчен. Вижда ми се подозрително евтин и малко паянтав. Да не се озове телевизора на земята?

Универсални ли са стойките по принцип?

 

С две от този тип съм, дори дали не са същите. Никакви проблеми. 42 и 50 инча си седят кат такоа...

Link to comment
Share on other sites

Някой интересувал ли се е от стойки за стена за телевизор?

46" е телевизора - 18кг.

Гледам тоя продукт:

 

http://www.emag.bg/stenna-stojka-za-tv-a-reguliruema-32-55-cherna-sp44t/pd/DHJ4RBBBM/

 

Като възможности ми е напълно достатъчен. Вижда ми се подозрително евтин и малко паянтав. Да не се озове телевизора на земята?

Универсални ли са стойките по принцип?

Утре ще потърся една стойка която купих от Англия. Можеш да променяш и ъгъл и не знам си какво. С 3 броя 20 сантиметрови дюбела дойде. Издържа мисля беше 70 кила, на практика може би и повече.
Link to comment
Share on other sites

В тубата има доста клипчета, но някои в някои руски има събрани всички приложения на WD40 - оказва се, че дори може да чисти петна...баси... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

...само не и да смазва.....

Първо пръскаш с ВД40 за да се разкисне клеясалата стара смазка. След като поизсъхне ВД40, тогава вече наистина може да смажеш, с някоя по-гъста смазка.

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

аз не бих пръскал с WD40 , а с контактен спрей в положение в което вентилатора да работи, а течността да може да се оттече свободно към кърпа/салфетка 

 

смазване на лагерен вентилатор ... с високооборотна грес (по избор :D ) дали ще се смаже добре с пръскане отвън без разглобяване (ако позволява)... може би... има ги и на спрейчета тия греси не са скъпи и за лично ползване ще служат с години

Link to comment
Share on other sites

Пак си в грешка. Гигантска.

 

Нещо конструктивно да предложиш вместо да драпаш безуспешно насреща ми както обикновено? Не, не е грешка - и с WD40 става. Пробвано и доказано. 

Link to comment
Share on other sites

Всеобща заблуда е че ВД40 е панацея за всичко. ВД40 не смазва! Ратзваря, почиства стари наслоявания, клеясвания и т.н. Пръснеш, и о чудо, нещото тръгва! Еми как няма да тръгне като са се ратворили стари спечени смазки и т.н. Но след малко, ВД40 се изпарява и лагера остава да трие на сухо. Затова е необходимо след това да се смаже с вече наистина някакво масло, грес и т.н. според вида на изделието(обороти, температура, среда и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

Далеч не е панацея за всичко в никакъв случай... Но кара няколко месеца. Това, което споменах кара годината - не гася машината. Най-добре разбира се е грес, ама да се вкара на място - трудна задача... И после като направи паста с праха - кофти ралта. Ако пък вече лагерът е заминал - не мож'го спря да бучи с никакви масла..

Link to comment
Share on other sites

Тъй де тъй - с него карам година, преди съм пробвал и с ВД40 - факт е, че за няколко месеца си замина ефекта... Но пък те вече и лагерите бяха заминали....

 

Иначе друго ми хрумна на мен - какво ли ще стане ако успеем да смажем с маслото за шевни машини?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...