Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

WD40  става ли за смазване на вентилатор за захранване?

 

Захранване, чийто вентилатор се е разтропал или е спрял (спечен от прах) по всяка вероятност е и с надути кондензатори вече и е хубаво направо цялото захранване да се смени. 

 

Само казвам. Дори да спре да трака това няма да го бъде дълго тъй или иначе, само ще ти остане разправията по разглобяването, почистването и заниманията с вентилатора.

Иначе друго ми хрумна на мен - какво ли ще стане ако успеем да смажем с маслото за шевни машини?  

 

Както казах - дори да успееш - това е захранване - там вентилатора е само една от частите, които дефектират. Особено на китайските - обикновено веднага след вентилатора заминават и кондензаторите. А толкова да не си струва усилията да се ремонтират, че няма накъде. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой замислял ли се е какво означава това WD че го предлагате смело за смазване на каквото и да е?

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ти недей така - захранването ми съм го купувал близо 300 лева. Леко да не си струва. Да чукна на дърво нищо му няма от 2007 досега, а командва и новата машина вече. Ако е "захранване" за 20 лева - съгласен - фърляй и бягай... То и без това при всеки токов удар такова гърми...

 

Нищо не ти пречи ако вентилаторът започне да шуми да си го смажеш - дори е полезно. Виж ако вземе да вие - вече е дал фира... Маслото е ден до пладне.  

 

ЕДИТ: НЕМО - Western Digital!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой замислял ли се е какво означава това WD че го предлагате смело за смазване на каквото и да е? Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

И кой по-точно го предлага за смазване, че нещо не разбрах?

Link to comment
Share on other sites

Наско просто попита дали става - еми става. Друг е въпроса колко става... 

 

 

Главната съставка на продукта е минерално масло, което, полепвайки по метална повърхност, осигурява смазване и дълговременна защита от влага.

 

От друга страна според спесификацията минералното масло е едва 15% от сместа... Оттам и "дълготрайния" ефект...

Link to comment
Share on other sites

маслото за шевни машини е отлично и за подхранване на кожени тапицерии, обувки и т.н.

 

захранвания no name, или маркови... все е неприятно да вият

 

5лв по-късно или 20 минути по късно си го разглобил цялото, изчеткал, промил, смазал и сглобил

 

казах ви какво е най-добре да се направи, wd40 е сред най-безмислените продукти спрей който може да се купи е България, далеко е от това което беше

 

същото е и с Меглио в България

 

другаде може и да си струват, тук има други по-добри

 

а най-добре проникващ спрей за развиване и раздвижване става от масло ATF+ацетон 1:1... който му се занимава, пробвано

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

От малък помня, че е жестока смазка - къде се продава между другото? На България има един магазин за професионални шевни и плетачни машини - вероятно там ще има... 

Link to comment
Share on other sites

във всеки сервиз за шевни машини има, или голям магазин, аз знам че има в една от пресечките на Янко Сакъзов ама не помня коя, отдавна не съм вземал

 

http://www.nikisltd.com/bg/продукти/шевни-машини/масла/

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

WD40  става ли за смазване на вентилатор за захранване?

Не взимай акъл от лаЙкове!

Ей тук http://spannereurope.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8/ можеш да си избереш (асортиментът им от почистващи праймъри и всякакви греси всъщност е много по-голям). От както ги ползвам съм отписал всички останали. В пъти са по евтини от тези на Вюрт примерно, но качеството е абсолютно същото ;)

 

П.п. Пешо също може да ги преслуша за смазка за веригата на кол'лото...

Link to comment
Share on other sites

ако конкретни марки ще даваме мога да кажа още една проверена > 

http://markita.net/sprej-smazochen-400ml-s159-xt10-ambro-sol.html

 

най-добрия проникващ, раздвижващ който съм ползвал лично

 

____________________

Spanner в Пловдив има ли ги налични на място или с доставка?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

ако конкретни марки ще даваме мога да кажа още една проверена > 

http://markita.net/sprej-smazochen-400ml-s159-xt10-ambro-sol.html

 

най-добрия проникващ, раздвижващ който съм ползвал лично

 

____________________

 

Spanner в Пловдив има ли ги налични на място или с доставка?

Имат си представител, да.

Това, което го няма в момента в наличност се доставя до два-три дена. Само че, в момента не мога да дам телефон.

Link to comment
Share on other sites

ако конкретни марки ще даваме мога да кажа още една проверена > 

http://markita.net/sprej-smazochen-400ml-s159-xt10-ambro-sol.html

 

най-добрия проникващ, раздвижващ който съм ползвал лично

 

____________________

 

Spanner в Пловдив има ли ги налични на място или с доставка?

Абе може и да върши някаква работа, ама рекламата им е трепач.... :grin:  Толкова противоречащи си суперлативи , явно е писана от някой дето си няма понятие от тия неща.

 

 

Поради висококачествените си съставки има силата на лубрикант, ултрапроникващ обезмаслител

Хем обезмаслява, хем пък и смазва

 

 

смазваща, проникваща, обезмасляваща

Link to comment
Share on other sites

Пичове, да ва еба и в енциклопедиите. :D Имам едно дърто Вайо, дето му цвили вентилатора, че е заминал - заминал е, искам да го закрепя малко, докато намеря нов. Имам масло за фина механика(не за шевни машини), ще го намажа с него.

Link to comment
Share on other sites

ако си идваш до Плд ми пиши, да ти го оправя ;) 

 

тоя вентилатор не е лагерен, няма нужда от смазване има нужда от добро почистване и от добра термопаста на радиаторчето 

Link to comment
Share on other sites

Ха, супер! Има ли термолепенка на някой от чиповете? Да знам да ходя ли да търся. Паста имам сребърна.

Link to comment
Share on other sites

всеки модел е различен, знаеш сам че са хиляди ;) няма как да ти отговоря дали има или няма

 

ако има, и не ти се дават 30лв за листче термоподложка ... слагаш старата и ще ти я сменя като минеш към Плд

 

сребърната пастичка много пестеливо, по-малко от едно зърно ориз - тия сребърни пасти са много слабоефективни спрямо керамика и силиконовобазирани (но пак не си струва да вземаш нова само за 1 чистене)

 

дори да се скъса термоподложката не е толкова трагично ако няма да се товари много и ще е временно докато се обслужи като хората машината

Link to comment
Share on other sites

Имам 3 различни вида пасти, наскоро си играх с едни диоди, та си бях накупил от всичко по малко. Имам и силиконова, и метален окис. Ще пробвам.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми 2 парчета с приблизителни размери 15/10/10см от Кориан ( Corian ) или друг вид акрилен камък. Видях в knives bg че има ама са малки парчета. Идея къде мога да потърся? Не върви да купя цял плот и т.н.

 

Или парче орех, абанос, махагон

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Кориана е скъп. Като купуваха в ножарския форум, правиха партия 20-30 човека, ако не се лъжа. Кажи ми за какво ти трябва? Абанос и махагон можеш да намериш в магазините за екзотичен паркет, но дали ще имат такива размери...

Link to comment
Share on other sites

Найш кво.. Я се свържи с kalinux от ножарския форум и го питай кви по-големи парчета стабилизирана дървесина има. Май ще седи яко.

Link to comment
Share on other sites

Ей...луд умора нема... Кво стана с 'джелезната?

 

Желязната е в процес на римейк ... чакай да й дойде времето, междувременно имаме 2 оригинални, едната от които е при тапицер в Коматево (некав боК ако се верва на познати), другата я видя ми е в момента на колата. 

 

Иначе да, определено ще стане яко това - оригиналния модел е от 70те и края на 60те ползван от БМВ, Порше също имат подобни

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...