Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Скоро видях една статия за служителка на Yelp!, на която заплатата не стигала да си покрие наема (на 40 мили от офиса) и транспортните разходи. Така че заплатите - не.

 

 

За 1 милион в 99% от градовете в САЩ можеш да си купиш голяма къща, а на места и имение. 2007 година, сносна къща в предградията на Атланта струваше $300 000. От тогава, както знаем, цените на имотите в САЩ паднаха.

 

 

Преди 2 години ходих до Румъния с HERE и използвах Favorites, за да си отбелязвам разни точки. Тогава дори беше още в затворена бета версия приложението. Може да се сортират по категории. Може и да се задават като отправна или крайна точка в пътуването. Точно това, което ти трябва.

Те убуу паднаха ама ако нямаш 300 в Илинойс ще трябва да дебнеш нещо на foreclosure и Най-вероятно да ремонтираш после. Новопостроените къщи тия с двата етажа започват от 750 и the sky is the limit после. Не е като да то трябва милион но минимум 1/3та поне
Link to comment
Share on other sites

Пробвай Sygic. Имат безплатна версия.

В безплатната липсва тази опция и на всичкото отгоре, след седем дни ти спира и гласовата помощ. В платената си има всичко, но се активират нещата като отделни блокове и на края цената става като на читав Гармин.

Проблемът е, че не искам, а и нямам възможност да разнасям със себе си по милион устройства.

 

Преди 2 години ходих до Румъния с HERE и използвах Favorites, за да си отбелязвам разни точки. Тогава дори беше още в затворена бета версия приложението. Може да се сортират по категории. Може и да се задават като отправна или крайна точка в пътуването. Точно това, което ти трябва.

Ще пробвам, въпреки, че нещо не ми се получават нещата.....

 

Болен съм аз от много неща, ама да вземем да се запознаем ли, що ли? 

Верно нещо не ти е добре... Притесняваш ме...

 

П.п. Я бягай в темата за War Thuder да ми напишеш пак някоя глупост, че да спра да се притеснявам.

Link to comment
Share on other sites

В безплатната липсва тази опция и на всичкото отгоре, след седем дни ти спира и гласовата помощ. В платената си има всичко, но се активират нещата като отделни блокове и на края цената става като на читав Гармин.

 

Мисля, че sygic може да се кракне и да имаш всичко, но не мога да ти кажа как, защото на мен един приятел ми я направи :(

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам, въпреки, че нещо не ми се получават нещата.....

 

Супер лесно е. Току що го пробвах. Наричат се Collections, а не Favorites.

 

Отиваш на мястото на картата, което искаш да запазиш.

Задържаш с пръста, и на бутончетата, които ще се появят, плъзгаш върху звездичката. Тогава ще те пита в коя папка (колекция) да добавиш мястото. После може да си влизаш до колекциите от менюто на приложението.

 

Можеш да ги менажираш и онлайн, ако имаш акаунт създаден.

 

https://help.here.com/mobileweb/maps/#q3647

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Верно нещо не ти е добре... Притесняваш ме...

 

П.п. Я бягай в темата за War Thuder да ми напишеш пак някоя глупост, че да спра да се притеснявам.

 

Голем си мисир, честно.... Великани като Близард не могат се справи с тия проблеми, пикльовците от скапаната фирмичка с гръмкото име Гайджин са недосегаеми.... Не може да пасеш толкова трева, просто не може... 

Link to comment
Share on other sites

В безплатната липсва тази опция и на всичкото отгоре, след седем дни ти спира и гласовата помощ. В платената си има всичко, но се активират нещата като отделни блокове и на края цената става като на читав Гармин.

Постоянно пускат промоции. Два пъти съм я купувал с по 70% намаление на цената. Накрая за цял свят излиза 30 евро. Нещо от сорта.
Link to comment
Share on other sites

Постоянно пускат промоции. Два пъти съм я купувал с по 70% намаление на цената. Накрая за цял свят излиза 30 евро. Нещо от сорта.

 Потвърждавам, аз си купих за около 30лв за Европа.

Link to comment
Share on other sites

Скоро видях една статия за служителка на Yelp!, на която заплатата не стигала да си покрие наема (на 40 мили от офиса) и транспортните разходи. Така че заплатите - не.

 

Хаха - Open Letter to My CEO нали? А погледна ли коментарите? Тази пикла точно освен, че е тъпа е и с безкрайни претенции. Нещата изобщо не са такива, каквито тя ги представя. Погледни малко коментарите и виж реално колко й е грешна представата за живота. Пръдлата не стига че става единствено да вдига телефона и да въвежда данни, не стига че й плащат една камара неща, като безплатно пълно здравно осигуряване, храна в офиса и т.н. ами заплатата й ниска, офиса й бил далече, остана да каже, че и работното време не й е удобно и иска да може да идва когато на нея й е кеф...

 

Ето част от единия коментар (има и доста по-солени)

 

"We are talking about a 25 year old who moved to the bay area in the hopes that they would be paid 100k/year to write funny tweets and couldn’t even last a year without bad mouthing the company that was giving them the opportunity to get their foot in the door"

Те убуу паднаха ама ако нямаш 300 в Илинойс ще трябва да дебнеш нещо на foreclosure и Най-вероятно да ремонтираш после. Новопостроените къщи тия с двата етажа започват от 750 и the sky is the limit после. Не е като да то трябва милион но минимум 1/3та поне

 

Мой приятел за около $250 си взе в приличен квартал в LA апартамент. Не е къща и не е в gated community но е доста прилично.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Мой приятел за около $250 си взе в приличен квартал в LA апартамент. Не е къща и не е в gated community но е доста прилично.

За $250,000 при нас можеш да си вземеш само кокошарник или нещо на три туби бензин път. :lol:

Link to comment
Share on other sites

За $250,000 при нас можеш да си вземеш само кокошарник или нещо на три туби бензин път. :lol:

 

Принципно неговото сега вече струва над 350,000 но той го взе във възможно най-правилния момент и някак успя да изнуди банката да му отпусне безумно добър кредит... голяма маймуна и половина е той... иначе не е нищо особено нито апартамента нито квартала, но не е и зле. 

 

Имам познат с къща в Irvine която по време на най-тежката криза струваше около $750,000, а къщите на съседната пряка с гледка към голф игрището бяха двойно... без да са кой знае колко големи къщи все пак

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Принципно неговото сега вече струва над 350,000 но той го взе във възможно най-правилния момент и някак успя да изнуди банката да му отпусне безумно добър кредит... голяма маймуна и половина е той... иначе не е нищо особено нито апартамента нито квартала, но не е и зле.

 

Имам познат с къща в Irvine която по време на най-тежката криза струваше около $750,000, а къщите на съседната пряка с гледка към голф игрището бяха двойно... без да са кой знае колко големи къщи все пак

Не лоши цени за Америка. В краен квартал на Прага, до офиса ни, за 104 квадрата с 3 спални искат от 304К $ и на горе, това без мазе и паркинг.... А ако отидеш по-близко към центъра то цените скачат сериозно.
Link to comment
Share on other sites

 

Хаха - Open Letter to My CEO нали? А погледна ли коментарите? Тази пикла точно освен, че е тъпа е и с безкрайни претенции. Нещата изобщо не са такива, каквито тя ги представя. Погледни малко коментарите и виж реално колко й е грешна представата за живота. Пръдлата не стига че става единствено да вдига телефона и да въвежда данни, не стига че й плащат една камара неща, като безплатно пълно здравно осигуряване, храна в офиса и т.н. ами заплатата й ниска, офиса й бил далече, остана да каже, че и работното време не й е удобно и иска да може да идва когато на нея й е кеф...

 

Ето част от единия коментар (има и доста по-солени)

 

"We are talking about a 25 year old who moved to the bay area in the hopes that they would be paid 100k/year to write funny tweets and couldn’t even last a year without bad mouthing the company that was giving them the opportunity to get their foot in the door"

 

 

Мой приятел за около $250 си взе в приличен квартал в LA апартамент. Не е къща и не е в gated community но е доста прилично.

Аз говорих за къща, но да - така е.
Link to comment
Share on other sites

........
iGo има тая фунционалност даже се редактират като файл на компютър ползвах я за създаване на база от обекти преди време... Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

iGo има тая фунционалност даже се редактират като файл на компютър ползвах я за създаване на база от обекти преди време...

Тази функционалност ми е необходима на мене именно за това. Обаче IGo още от както се опита да ме затрие един път, изобщо съм го зачеркнал като навигация.

Link to comment
Share on other sites

 

Обаче IGo още от както се опита да ме затрие един път, изобщо съм го зачеркнал като навигация.
Според мен е грешка но ти си знаеш.Перфектна навигация няма,всички се дънят все някъде...Айго като функционалност е най-добрата за мен...лично мнение.Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!
Link to comment
Share on other sites

Според мен е грешка но ти си знаеш.Перфектна навигация няма,всички се дънят все някъде...Айго като функционалност е най-добрата за мен...лично мнение. Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

Вервай ми... Път между Лилково и михалково НЯМА! Няма.... Няма, бе! Пък каквото и да твърди тази измислица IGo.

Всъщност... Според историци и археолози път там е имало, ама преди около 2000 години (римски път). В днешно време трасето е подходящо единствено за маунтийн байкъри, леки кросарки (тия с тежките ще берат ядове) или за нещо от този род =>

Понеже там и триоските на горското закъсват съвсем редовно.....
Link to comment
Share on other sites

Сигурно е така но това са недостатъци на картите,а карти на един и същ производител ползват повечето навигации...Ако картата е на Телеатлас(примерно) грешките ще ги има при всички софтуери работещи с нея.

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

И аз така мисля - не само навигацията е виновна, а най-вече картата каквото й е въведено. Аз нямам софтуерно IGo, но пък имам хардуерно такова и съм много доволен от него, въпреки че веднъж и мен се опита да ме "затрие" както казва Галин и ме накара да направя 3-4 пъти разни безсмислени обиколки идвайки от Пловдив, докато успее да ме закара на МЕТРО Ст.Загора, което се пада почти извън града. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е така но това са недостатъци на картите,а карти на един и същ производител ползват повечето навигации...Ако картата е на Телеатлас(примерно) грешките ще ги има при всички софтуери работещи с нея. Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

А защо подобни живото застрашаващи проблеми не съм имал с Гармин мобайл, който ползвах навремето под Симбиан?

Впрочем, IGo-то беше втората навигация, която ползвах след Мобилния Гармин и очаквах същото или поне близко качество. Та заради тази си глупост бях и принуден да измина половината от онова трасе с БАНИЧАРКА (Ренде Канго) :punk 

Оцелях благодарение единствено на намесата на някаква висша сила и с цената на леко пукнат (в областта на пробката за източване) картер.

Link to comment
Share on other sites

Гармин с офроуд картата в Бг е без конкуренция но само и единствено заради картата.Самата програма е меко казано отврат,толкова гаден софт с крива структура друг просто няма.При хардуерните им устройства нещата са по-различни но пак ме дразнят много,имал съм поне 10-на техни устройства,куп ограничения и простотии в стил епъл...Мога да напиша статия по въпроса B) Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

А защо подобни живото застрашаващи проблеми не съм имал с Гармин мобайл, който ползвах навремето под Симбиан?

...

Може би защото Гармин са най-силни точно в офроуд картите си. И всъщност картите са основния проблем в такива случаи.

Само като пример - помниш ли коя година затвориха за автомобили прелеза на Сточна гара? Е, според един от издателите на карти, през този прелез те прекарваше с кола докъм средата на 2012 г.

Link to comment
Share on other sites

 

Може би защото Гармин са най-силни точно в офроуд картите си. И всъщност картите са основния проблем в такива случаи.

Само като пример - помниш ли коя година затвориха за автомобили прелеза на Сточна гара? Е, според един от издателите на карти, през този прелез те прекарваше с кола докъм средата на 2012 г.

Картата беше на Геотрейд и наистина беше OFRM. А шибаната недомислица IGO с шибаните гугълмапс (на правячите на тези карти мога само да им пожелая - Синове да им се раждат, зетьове да им довеждат!) става само и единствено за градски условия, щото поне се сеща да те предупреди в коя лента да се престроиш. HERE става само за основни пътища и нищо повече. Шибанията упорито се опитва да ме прекарва (примерно) през центъра на Якоруда, при условие, че от библейски времена той е недостъпен директно от главния път и най бързият маршрут си е по шосето покрай реката (всъщност, единственият възможен).

Явно ще се купуват гармински устройства, а таблетът ще го играе единствено като папка с техническа информация и документи. Въпросът е де ще го дявам, когато съм с моторчето.....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Галине, от Гармин по-добро няма. За съжаление, тва е истината. Много хора се мъчат да натъпчат офр карти в масовите навигации, ама к*р. Да не говори, че Here още не показва отклонението за магистрала Марица.

Link to comment
Share on other sites

 

Вервай ми... Път между Лилково и михалково НЯМА! Няма.... Няма, бе! Пък каквото и да твърди тази измислица IGo.

Всъщност... Според историци и археолози път там е имало, ама преди около 2000 години (римски път). В днешно време трасето е подходящо единствено за маунтийн байкъри, леки кросарки (тия с тежките ще берат ядове) или за нещо от този род =>

 

Що бре, има си....ъъъ нещо...

https://www.google.bg/maps/@41.8600991,24.5060869,3a,75y,89.42h,80.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4x7QNARVqzKuPYdlGztwbQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Може и път да се нарече... :laughing:

 

Щом и гугъл са били там....ама до къде ли...:lol:

 

Иначе мен HERE ме зачука из едни пътища един път, майко мила (от Смолян, до Тешел през Мугла..път НЯМА... :grin: )....та и аз го нареждах, но като цяло за мен е най-удовлетворяващата навигация.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...