Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

2. Галицин, ти защо си напусна шефа бре? Нали бяхте чудесна симбиоза??? Защо отиваш да рискуваш да си сам и да си слагаш главата в торбата? Или не си мечташ някой ден да спреш да се вреш по мазно и опушено хотелско оборудване заради някого, ако и добре да плаща??

 

Що го напуснах ли? Щото в колкото и добра симбиоза да бяхме, дойде моментът в който тя спря да ме устройва в досегашния и вариант. Прецених, че възможностите ми за развитие в онази фирма са се изчерпали и просто преминахме в нова форма на симбиоза. О, да... Човекът, ъъъ...., така, де - Изедникът е абсолютен пич и ми помага доста в момента. Така че, взаимоотношенията ни изобщо не са прекратени, а преминаха на ново ниво.

Частта с рискуването и слагането на главата в торбата няма да я коментирам, защото е величайша глупост.  Колкото до мечтите ми, те не включват спиране на човъркането, понеже било заради акъл, било от чист късмет, но се случи да превърна хобито си в професия (завирането в мазни и опушени машинарии е съвсем мъничка част от нея). И ще си я бачкам с кеф докато ме слушат ръцете и главата. Като през това време ако даде Господ, ще обуча още някой и друг мераклия на наистина екзотичен занаят (дето и следващите 15-20 години ще си остане екзотичен), та да си вади едни прилични пари и да сме си от взаимна полза.

За хотелски и ресторантьорски персонал хич недей да питаш, щот читав такъв почти липсва, а малкото, което не е измет си ги къткат, като писани яйца.

Други въпроси? Или успях да ти пооткрехна капаците от БТР?

 

П.п. Онова болднатото си го прочети няколко пъти, та дано го схванеш, понеже е общовалидно и отговаря на много от питанките в поста ти. :))

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Я да видим сега, понеже са много големи тарикати някои и требе да има некой тиган да ги плесне, да питам нЕкои нестандартни неща:

 

И все пак си остават работодатели и би било леко неприятно ако ги нямаше.

А това което питаш - навсякъде по света такива позиции плащат смешни пари. Но няма и как иначе да бъде. Ако г-н инженера получава 1000 лева то колко да се плащат на този който я е завършил основно образование я не ? И какво предлага като скилсет вторият? Може да оперира с каса?

Този в Макдоналдс винаги ще взима по-малко от инженера, а колко точно зависи от държавата.

Link to comment
Share on other sites

Що го напуснах ли? Щото в колкото и добра симбиоза да бяхме, дойде моментът в който тя спря да ме устройва в досегашния и вариант. Прецених, че възможностите ми за развитие в онази фирма са се изчерпали и просто преминахме в нова форма на симбиоза. О, да... Човекът, ъъъ...., така, де - Изедникът е абсолютен пич и ми помага доста в момента. Така че, взаимоотношенията ни изобщо не са прекратени, а преминаха на ново ниво.

Частта с рискуването и слагането на главата в торбата няма да я коментирам, защото е величайша глупост.  Колкото до мечтите ми, те не включват спиране на човъркането, понеже било заради акъл, било от чист късмет, но се случи да превърна хобито си в професия (завирането в мазни и опушени машинарии е съвсем мъничка част от нея). И ще си я бачкам с кеф докато ме слушат ръцете и главата. Като през това време ако даде Господ, ще обуча още някой и друг мераклия на наистина екзотичен занаят (дето и следващите 15-20 години ще си остане екзотичен), та да си вади едни прилични пари и да сме си от взаимна полза.

За хотелски и ресторантьорски персонал хич недей да питаш, щот читав такъв почти липсва, а малкото, което не е измет си ги къткат, като писани яйца.

Други въпроси? Или успях да ти пооткрехна капаците от БТР?

 

П.п. Онова болднатото си го прочети няколко пъти, та дано го схванеш, понеже е общовалидно и отговаря на много от питанките в поста ти. :))

 

И все пак на теб много ли ти се работи или предпочиташ някъде да опъваш търнака? Хм? Кое предпочиташ? 

 

И все пак си остават работодатели и би било леко неприятно ако ги нямаше.

А това което питаш - навсякъде по света такива позиции плащат смешни пари. Но няма и как иначе да бъде. Ако г-н инженера получава 1000 лева то колко да се плащат на този който я е завършил основно образование я не ? И какво предлага като скилсет вторият? Може да оперира с каса?

Този в Макдоналдс винаги ще взима по-малко от инженера, а колко точно зависи от държавата.

 

Никой не отрича очевидното, разбира се....

Link to comment
Share on other sites

И все пак на теб много ли ти се работи или предпочиташ някъде да опъваш търнака? Хм? Кое предпочиташ? 

 

Зависи от това, колко съм изморен.

Истината  обаче е, че колкото и да съм скапан, на третия - четвъртия ден от опъването на търнака и вече започват да ме сърбят ръцете, а на петия-шестия, откровено започва да не ме свърта. А такива едноседмични почивки 3-4 пъти в годината, винаги съм имал възможност да си правя. Е... Сега вече ще ми е много по-трудно да си го позволя, понеже нали, и аз съм с тенденцията да ставам пак изедник....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Я да видим сега, понеже са много големи тарикати някои и требе да има некой тиган да ги плесне, да питам нЕкои нестандартни неща:

1. ............

2..............

3. ............

4. ............

5. ............

6. ............

7. ............

8. ............

9. ............

10. .........

 

Я! (На) Виден пак се е изправил. :thumbsup: Туй ще да е от сутрешната ерекция, ама много рано бе...в 5 и 10 още...при мене обикновено идва към 7.  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

В какъв срок работникът трябва да предаде болничен лист на работодателя?
Ако може и официален цитат от наредба или нещо.

Link to comment
Share on other sites

В какъв срок работникът трябва да предаде болничен лист на работодателя?

Ако може и официален цитат от наредба или нещо.

 

Виж това дали ти върши работа.

 

Едит: Май не. :(...но това долу, май да (цитат от сайта на НОИ):

 

Осигурените лица представят болничния лист на работодателя/осигурителя си за оформяне на отпуск и ведомост за заплати, който го завежда в отделен дневник. Осигурените лица са длъжни да представят болничния лист на осигурителя си или да го уведомят за него до два дни от издаването му.
Link to comment
Share on other sites

Шума може да те залъгва, най-много шум идва от гумите респективно калниците. Битумна лента и гума със затворена структора вършат пперфектна работа, казвам го от първо лице.

Link to comment
Share on other sites

Както казах по-назад - всеки знае какво му се иска, но някак си няма как да стане без съществуващата система.

Всеки иска да лежи на сянка и да му веят с пауново перо леко облечени жени, а други такива да му белят гроздето. Е да ама не става. И за каква система говориш всъщност?

 

Я да видим сега, понеже са много големи тарикати някои и требе да има некой тиган да ги плесне, да питам нЕкои нестандартни неща:

 

1. Ники, ти защо не щя да останеш да работиш за Рахнев бре? И ако нямаше друг избор и беше останал, дали щеше да ги говориш тия? И защо така сам каза, че ти се ще ей тъй да си полегнеш на Малдивите? Нима няма перфектна симбиоза във вашия офис? Защо спиш през деня и работиш по цяла нощ? Това ли ти беше детската мечта? Дъли щеше при други условия да си на монитор 12352352х4523452 пиксела, на стол за 6 бона, лежерна стойка за 2 бона и т.н.? И в тоя ред на мисли всички твои служители на такива монитори ли са, на такива столове и с такива стойки? Хм? Щото ако не са - издишаш...

Видене, докато работех при него получих предложение от друга конкурентна фирма и заплата 2 пъти и половина по-висока. Отказах го.

 

Напуснах защото няколко години по-късно положението беше същото като при започването, аз бях момчето, което върши всичко и се бяха натрупали едни такива стандартни битовизми между нас, като решаващата роля се оказа в моите гащи - бях харесал една мацка от Видео Зона по която буквално полудях и затова отидох да работя при Марио. За малко даже да започна да слушам чалга покрай нея... преди да осъзная колко безнадеждно просто момиче е всъщност. 

 

Относно столовете и мониторите - ти май не си идвал в моя офис... всички бюра са направени по поръчка, всички компютри са с по 3 броя монитори DELL. Столовете леко издишат, но при последния разговор те ме направиха на нищо, че се лигавя и всъщност столовете си били перфектни, а аз съм единствения, който се оплаква... 

 

Това със симбиозата май не го разбираш - значи ли, че няма по-добра симбиоза или че индивидите са неразделни, веднъж започнали подобни взаимоотношения? То е малко като любовта - случва се да се разделят хората и това не значи, че единия е изнасилвал другия, докато са били заедно.  

 

3. Някой наясно ли е при какви условия работят например персоналите на големите хипермаркети у нас спрямо заплащането им?

 

4. Някой наясно ли е как се работи примерно в Макдоналдс тук и какво е заплащането за тия изисквания?

 

5. Някой знае ли принципно в почти всички заведения в страната персонала за какво какво получава?

 

6. Някой от вас знае ли какви са условията в шивашката индустрия в страната и какво се случва с работещите там?

 

Напълно. Хайде сега обясни ми хората, работещи на гореспоменатите места какви умения и знания предлагат насреща и какви са техните отговорности? В смисъл колко висши са необходими за да работиш нещо подобно и колко стаж е нужен преди да можеш самостоятелно да си вършиш работата, а не да си "обучаващ се"? Нещо с някаква специална техника да се борави може би? 

 

След като си отговориш, че не само нищо не е необходимо, ами голяма част от техните задачи се поддават на автоматизация и съвсем скоро ще има роботи, вършещи тази работа за 0.00лв/месец може да стигнеш и сам до извода, че тези хора могат да вземат претенциите си и да отидат при арменския поп. Ако се окаже, че опашката чакащи за работно място липсва, докато всички чакат за попа може и да се променят заплатите. Защото примерно на въпросните места за 50лв/месец никой няма да се хване, нали? Т.е. явно заплатите са такива, защото по-ниски няма как да са. От друга страна получаваш това, за което си плащаш. Явно плащащите ги устройва това, което получават.

 

8. Някой знае ли например, че и постоянно дъвканите доктори, какви и как били, са редовно прецаквани от собствениците на болниците на тема пари?

 

Ммммм хайде да не си говорим за лекари, става ли? Не че нещо, ама аз поне съм много по-навътре в нещата по темата, та по-добре недей...

 

9. Някой наясно ли е колко десетки хиляди души работят без никакви договори и осигуровки ежедневно? Вероятно щото им се иска е яка симбиозата?

 

Същото като за т.3-т.6 

Знания+Умения+Опит+Отговорности+Риск. 

 

Това ли е единственото, което тези хора могат да вършат? Положението според теб е пълна безизходица, а?

 

Аз познавам едно момиче, което в един момент напусна подобна работа и се захвана да чисти офиси. В момента си докарва бившата заплата (че и отгоре) за само 3 дни работа седмично (само сутрин - верно започва в 6:30 някъде, но според нея тя и преди е ставала в 6, сега пак става в 6). 

 

Като гледам в България каква симбиоза е в бизнеса, направо ми е чудно защо се натискат хората да са чиновници и полицаи на държавна хранилка...

И кой това? Защото аз грам желание нямам да си губя времето "на държавна хранилка". Бях известно време асистент в университета - не мерси. Трябва да си голяма мърда (нищо лошо междувпрочем - трябва такъв да си за да доживееш до 100 години) за да ти е това "детската мечта" - да искаш да не си даваш кой знае колко зор, но да знаеш, че вали-гърми заплатата си идва и работното ти време е от 8 до 5, като ти в 4:55 вече си грабнаш шапката и се носиш към вратата. 

Link to comment
Share on other sites

Всеки иска да лежи на сянка и да му веят с пауново перо леко облечени жени, а други такива да му белят гроздето.

 

Точно така - всичко останало е някакъв вид изедничество. Ще се научиш и ти, спокойно, ще се научиш. 

 

За лекарите знаел повече от мен - дооообрет! Почти цялата ми рода са лекари бе, мисир.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Точно така - всичко останало е някакъв вид изедничество. Ще се научиш и ти, спокойно, ще се научиш. 

 

За лекарите знаел повече от мен - дооообрет! Почти цялата ми рода са лекари бе, мисир.  :laughing:

 

ОК, ще го пишем наравно в такъв случай, но само след като успееш да схванеш разликата между ИЗ и Амбулаторна процедура :P

 

Относно изедничеството - ще ми се най-накрая да сложиш на кантара и уменията на човека, отговорностите и риска, а не само претенциите и полученото насреща заплащане. Защото има хора, които колкото и да им даваш пак е много. 

Link to comment
Share on other sites

Относно изедничеството - ще ми се най-накрая да сложиш на кантара и уменията на човека, отговорностите и риска, а не само претенциите и полученото насреща заплащане. Защото има хора, които колкото и да им даваш пак е много. 

 

Няма как да стане - за нищо такова не съм говорил. Ти пак си латернаджийстваш и то след като ДВА пъти написа баш това, което казвах. 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да стане - за нищо такова не съм говорил. Ти пак си латернаджийстваш и то след като ДВА пъти написа баш това, което казвах.

Как да не си. Нали ме попита дали съм наясно какви са условията на труд във веригите магазини? Я питай Васко колко дава на подобни хора и дали успяват и тези пари да си заработят?

Link to comment
Share on other sites

Не си прав, но друг път ще ти обяснявам. Явно не си се замислял философски над живота, вселената и всичко останало и особено над момента "аз защо аджеба живея и с какво ще ме запомнят мен/какво ще остане след мен"

Link to comment
Share on other sites

Не си прав, но друг път ще ти обяснявам. Явно не си се замислял философски над живота, вселената и всичко останало и особено над момента "аз защо аджеба живея и с какво ще ме запомнят мен/какво ще остане след мен"

С айляка и мързела, брат. То е толкова лесно колкото 2+2 = 5.

Абе що се правите на ударени с мокър парцал, хора на по 30 и нагоре години. Да не сме на по 12 пред блока, че да викаме Рамбо и да се надлъгваме, кой е хванал най-големия шаран...че така като гледам май всички сме шарани щото всички бачкаме. Кой за повече, кой за по-малко, кой за Бог да прости

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми харесва да работя, разбира се когато работата е това, което мога да правя най-добре, а не к'во да е, само и само за да се изкарат някакви пари. Даже може да се каже, че ужасно много ми харесва да работя в такива моменти - мога да се бъхтя часове наред без спиране, без спане, но пък когато на финала изкарам продукта във вида, в който съм предвидил да излезе (разбирай в качество близко до 100-те процента) и когато на другия ден клиент ми се обади да ми благодари и да изрази възхищението си - тогава удовлетворението е най-голямо и в случая парите далеч не са най-важното нещо в такава ситуация. :))

 

Знам, че в разбиранията си с Чефо сме на около 5-6 светлинни години един от друг и няма да ме разбере, но всеки си има приоритети в живота. Да, и аз бих предпочел да почивам на Малдивите, отколкото да отида на вилата или пък да карам LFA вместо форда, но се съобразявам с държавата, в която живея и с доходите, които имам и се чувствам също толкова прекрасно когато съм 2 месеца лятото на вилата в абсолютното спокойствие или пък когато карам в 3 през нощта по някой спокоен път с много завои. :f1:

 

 

 

Явно не си се замислял философски над живота, вселената и всичко останало и особено над момента "аз защо аджеба живея и с какво ще ме запомнят мен/какво ще остане след мен"

 

Дедо, какво беше това "философия", някаква нова дума ли е или нещо много отдавна забравено...

Link to comment
Share on other sites

Не си прав, но друг път ще ти обяснявам. Явно не си се замислял философски над живота, вселената и всичко останало и особено над момента "аз защо аджеба живея и с какво ще ме запомнят мен/какво ще остане след мен"

 

АХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХА

 

На мен пък ми харесва да работя, разбира се когато работата е това, което мога да правя най-добре, а не к'во да е, само и само за да се изкарат някакви пари. 

 

Ти изобщо няма ДА СА Убаждаш! Твоята работа е изкуство. Там нещата са много по-други. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...