Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вътре в pdf-a има линк. Още в началото на документа.

 

Я пък на каква интересна позиция попаднах аз: https://nato.taleo.net/careersection/2/jobdetail.ftl?job=160141&lang=en Интересно ми стана на програмисти какви пари дават :)

 

Малко ниско ми се вижда заплащането обаче... Поне е в Белгия...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За хора като теб със семейство гледай тук:

http://www.nato.int/cps/en/natolive/recruit-wide.htm

Заплата без данъци, осигуровки за цялото семейство, допълнителни бонуси за децата, плащат детски градини/училища/университети на децата и т.н.

Хм, май ще взема да се замисля и аз за НАТО, че тук с тия хвърчащи цени вече взе да ми писва сериозно.
Link to comment
Share on other sites

Но пък много готини имения има при вас. (Цените ще пропусна да ги коментирам)

 

Току-що си погледнах RescueTime dashboard-a... 51 часа... а още е вторник... (тъй де - беше допреди 2 часа)

 

ПС: Избягвайте да влизате с болница идните 30-40 дена, освен ако много не ви се налага... ама много. Наистина!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

 

ПС: Избягвайте да влизате с болница идните 30-40 дена, освен ако много не ви се налага... ама много. Наистина!

Защо?

Link to comment
Share on other sites

Но пък много готини имения има при вас. (Цените ще пропусна да ги коментирам)

 

Току-що си погледнах RescueTime dashboard-a... 51 часа... а още е вторник... (тъй де - беше допреди 2 часа)

 

ПС: Избягвайте да влизате с болница идните 30-40 дена, освен ако много не ви се налага... ама много. Наистина!

Колко да са извън коментар цените?

Днес видях един билборд от Сан Франциско с реклама на новички апартаменти на хит цена започваща от $1 000 000.

CHMgvNx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Сан Франциско е патологичен случай. Тъй като искали да запазят "духа на града" и не разрешават високо строителство, а в същия град се опитват да се натъпчат 10 пъти повече хора съответно цените скачат безумно. То и заплатите ама зависи. Няма как...

 

 

 

Защо?

 

НРД 2016.. сменят една камара неща и гаранция част от персонала ще са под тотален стрес известно време. А пък като влезе и австралийското кодиране съвсем весело ще стане лятото...

Link to comment
Share on other sites

Днес видях един билборд от Сан Франциско с реклама на новички апартаменти на хит цена започваща от $1 000 000.

 

За 1 милион в различните щати и градове можеш да вземеш тотално различни къщи/апартаменти.

Link to comment
Share on other sites

Я пък на каква интересна позиция попаднах аз: https://nato.taleo.net/careersection/2/jobdetail.ftl?job=160141&lang=en Интересно ми стана на програмисти какви пари дават :)

 

Малко ниско ми се вижда заплащането обаче... Поне е в Белгия...

B5 е прилична позиция, но като цяло не е много висока. Заплатата наистина не е добре за нея. Все пак това са и чисти пари. Няма данъци. Имаш и малко надбавки понеже си чужденец. Не е много добра обаче.

Хм, май ще взема да се замисля и аз за НАТО, че тук с тия хвърчащи цени вече взе да ми писва сериозно.

От време на време се появяват някои интересни позиции които бих казал са много атрактивни. Ще ти кажа ако засека такава.
Link to comment
Share on other sites

Дайте акъл за безплатна андроидска навигация, която да има възможност за добавяне на потребителски POI.

Link to comment
Share on other sites

Идея си нямам какво е POI, но рагледай ако искаш Orux Maps. Намират се карти, включително и offroad-аджийски. До момента е най-добрата offline навигация, която съм ползвал.

Link to comment
Share on other sites

Идея си нямам какво е POI, но рагледай ако искаш Orux Maps. Намират се карти, включително и offroad-аджийски. До момента е най-добрата offline навигация, която съм ползвал.

Points Of Interest

Тоест, възможност ти сам да си бележиш, кръщаваш и запаметяваш разни места. Ето това търся. По принцип опцията я има по разни платени приложения, ама цената след активиране на допълнителните хави става като на някой малък Гармин.

Link to comment
Share on other sites

Дайте акъл за безплатна андроидска навигация, която да има възможност за добавяне на потребителски POI.

HERE Maps няма ли я тая опция? Ти искаш всички да ги виждат тия POI ли? Защо не ползваш Favorites?

Link to comment
Share on other sites

Интернетът не е проблем, стига да го има изобщо. Here няма такава опция. Не, не искам да се виждат от всички (което автоматично отмята и Waze), понеже са ми за лични нужди.

Link to comment
Share on other sites

Начи както каза и Ангел. Аз ако ползвам навигация ползвам мапса и някои адреси си ги запаметявам като фейворитс.

Link to comment
Share on other sites

Points Of Interest

Тоест, възможност ти сам да си бележиш, кръщаваш и запаметяваш разни места. Ето това търся. По принцип опцията я има по разни платени приложения, ама цената след активиране на допълнителните хави става като на някой малък Гармин.

Пробвай Sygic. Имат безплатна версия.
Link to comment
Share on other sites

Сан Франциско е патологичен случай. Тъй като искали да запазят "духа на града" и не разрешават високо строителство, а в същия град се опитват да се натъпчат 10 пъти повече хора съответно цените скачат безумно. То и заплатите ама зависи. Няма как...

 

Скоро видях една статия за служителка на Yelp!, на която заплатата не стигала да си покрие наема (на 40 мили от офиса) и транспортните разходи. Така че заплатите - не.

 

За 1 милион в различните щати и градове можеш да вземеш тотално различни къщи/апартаменти.

 

За 1 милион в 99% от градовете в САЩ можеш да си купиш голяма къща, а на места и имение. 2007 година, сносна къща в предградията на Атланта струваше $300 000. От тогава, както знаем, цените на имотите в САЩ паднаха.

 

Интернетът не е проблем, стига да го има изобщо. Here няма такава опция. Не, не искам да се виждат от всички (което автоматично отмята и Waze), понеже са ми за лични нужди.

 

Преди 2 години ходих до Румъния с HERE и използвах Favorites, за да си отбелязвам разни точки. Тогава дори беше още в затворена бета версия приложението. Може да се сортират по категории. Може и да се задават като отправна или крайна точка в пътуването. Точно това, което ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

За 1 милион в 99% от градовете в САЩ можеш да си купиш голяма къща, а на места и имение. 2007 година, сносна къща в предградията на Атланта струваше $300 000. От тогава, както знаем, цените на имотите в САЩ паднаха.

 

Процентът ти не е много точен и трябва да е малко надолу. Мога да ти покажа 2 имота на стойност милион в различни градове - единият е огромна луксозна къща с голямо място, а другата "леко мизерна" къщурка дори и по нашите разбирания с почти никакво място...мисля, че се сещаш за някои примерни градове и квартали. ;) (П.П. И на двата имота имаше по десетина снимки отвън и отвътре)

Link to comment
Share on other sites

Процентът ти не е много точен и трябва да е малко надолу. Мога да ти покажа 2 имота на стойност милион в различни градове - единият е огромна луксозна къща с голямо място, а другата "леко мизерна" къщурка дори и по нашите разбирания с почти никакво място...мисля, че се сещаш за някои примерни градове и квартали. ;) (П.П. И на двата имота имаше по десетина снимки отвън и отвътре)

 

Като се има предвид, че има десетки хиляди градове в САЩ, мисля, че процентът ми е доста правилен. :)

Link to comment
Share on other sites

...но иначе си прав. ...

 

Моля ти се - не може да сваляш така бързо гарда ...не е характерно за теб и не съм свикнал да те виждам в такава светлина. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Не ти е на място закачката. Когато някой е прав, прав, дори га е седнал. Няма причини да не му го призная. 

 

Извинявай, не го знаех - това от вчера насам ли е? :lol:

 

П.П. Не за друго, ама съм загрижен за тебе да не си се разболял нещо...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...