Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да, ако говорим за принтери, които си купуваш готови, от магазина. За този принтер, тип "направи си сам", вероятно нищо не е предварително смазано.

Като цяло няма какво да се смазва. Има 4 електромотора. 2 задвижват ремъци, 2 метални шпилки които планирам да смажа. Другото което се движи са тези споменатите линейни лагери по няколко метални пръта. Лагерите дойдоха доста мазни от фабриката. Иска ми се обаче да ги свазвам от време на време с нещо. Смятам да използвам това което Галин препоръча.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честито, много як изглежда! И така като гледам този кит е на много прилична цена. :)

Ааа. Това не е моят. Моят е по - готин :P. Има само един проблем. Когато поръчвах частите забравих една от най - важните. Сега всичко е готова и само чакам да дойде последната част и да я монтирам. С един колега го сглобяваме. Първо беше неговият. Намерихме си много хубав дизайн за рамка. От 3мм алуминии го направихме. Нека да го довърша и ще покажа снимки и повече обяснения.

Link to comment
Share on other sites

И на мен ще ми е интересно, макар че аз повече с роботиката се чопкам, принтерите засега са ми само в далечното бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Понеже смятам да си взема едно SSD, прави ми впечатление, че трансфера при по-малките обеми респ. е по-малък - това някакъв маркетингов трик ли е или има някаква зависимост от броя/вида чипове, които се използват?

 

Capacity                60GB       |120GB     | 240GB    | 480GB
Sustained Read  500MB/s | 513MB/s | 520MB/s | 534MB/s
Sustained Write  140MB/s | 230MB/s | 380MB/s | 450MB/s

 

Link to comment
Share on other sites

Понеже смятам да си взема едно SSD, прави ми впечатление, че трансфера при по-малките обеми респ. е по-малък - това някакъв маркетингов трик ли е или има някаква зависимост от броя/вида чипове, които се използват?

Не е маркетингов трик. Обема влияе. Чиповете са еднакви. Вземи по-голям. И живота му ще е по-дълъг.

Link to comment
Share on other sites

Не е трик. При SSD-то писането не е последователно както при HDD-то, а паралелно по няколко потока едновременно, тоест по голям драйв означава повече потоци за запис. Зависи от контролера и заделения кеш. Освен това чиповета памет в SSD не са еднакви. Има бързи, но скъпи, и по ефтини но по бавни. В по големите SSD-та бързата памет е повече....

Link to comment
Share on other sites

След като вече е в MP4, нямаш кой знае колко опции, освен да го смачкваш още като му разваляш качеството и/или му намаляваш резолюцията ; може да го донамалиш (евентуално) още малко с WinRar, но предполагам, че в архив не ти върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Не, трябва ми да е под 500 или 500MB, нищо, че ще му смачкам качеството. Дай идея с коя програма. И чак сега виждам в коя тема съм писал...

Link to comment
Share on other sites

Ти пък ако мислиш, че аз съм забелязал в коя тема съм ти отговорил... :P ...ама пък поне е поправимо.

 

А иначе програмите са много...примерно Xilisoft Video Converter или някоя подобна.

Link to comment
Share on other sites

дядо Пламене, вземи си kc400, а не някое рандъм ССД... просто съвет, има го в бг на прилична цена и добра гаранция

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ти пък ако мислиш, че аз съм забелязал в коя тема съм ти отговорил... :P ...ама пък поне е поправимо.

 

А иначе програмите са много...примерно Xilisoft Video Converter или някоя подобна.

 

Тази програма, незнайно защо не оряза резолюция и качество, а просто резна клипа на 3мин., което не ме устройва. Идея за друга?

Link to comment
Share on other sites

има спрейчета боя на които капачката не пръска конус (кръг), а пръска ветрило (линия)... виждали ли сте такива, и каква марка са

Link to comment
Share on other sites

Късата цев на Мозберга ми е тотал щета... Залята е с преобразувател, но оттук нататък не знам какво да правя - ни оксидация, ни прахово боядисване мога да изпълня... Глупости от сорта на спрейове предполагам ще осерат нещата докрай... Някакви идеи? 

Link to comment
Share on other sites

има спрейчета боя на които капачката не пръска конус (кръг), а пръска ветрило (линия)... виждали ли сте такива, и каква марка са

 

Те са накрайници.

 

http://www.natamno.com/categories/%D0%93%D0%A0%D0%90%D0%A4%D0%98%D0%A2%D0%98/%D0%94%D1%8E%D0%B7%D0%B8/

 

Не знам кой точно е твоят.

На Английски са Spray caps, 

http://granjow.net/sprayCaps.html

Може да потърсиш. :)

Link to comment
Share on other sites

Късата цев на Мозберга ми е тотал щета... Залята е с преобразувател, но оттук нататък не знам какво да правя - ни оксидация, ни прахово боядисване мога да изпълня... Глупости от сорта на спрейове предполагам ще осерат нещата докрай... Някакви идеи? 

Да беше постнал снимка лии.....

Link to comment
Share on other sites

Видене, да беше пратил и на мен...

Наталия помага по принцип, ако си изчистил ръждата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...