Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Опитах - не е толкоз ръжда, колкото старото шупнало покритие - явно требе да се отнесе с абразиви... Нататък обаче не знам. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баят зле изглежда, ако е стара оксидация - питай Евгени, той ще ти даде най-добър съвет как се маха. 

Link to comment
Share on other sites

дядо Пламене, вземи си kc400, а не някое рандъм ССД... просто съвет, има го в бг на прилична цена и добра гаранция

 

Благодаря за съвета дединото, но се чудя дали има много смисъл....или казано по друг начин - дали ще мога да му оползотворя пълните възможности (най-вероятно не), защото ще го слагам като втори диск с caddy-преходник PATA->SATA на мястото на записвачката на един по-стар лаптоп, който поддържа само SATA II и поради тази причина ми се струва, че ще имам спънка в трансфера точно там.

И друг въпрос - намерил съм едни доста евтини SSD-та на SANDISK (пак са SATA III), но са Manufacturer refurbished. Трябва ли да ме притеснява това, след като са минали за втори път през производителя, но отново са с гаранция?

Link to comment
Share on other sites

знаеш с какво се занимавам, помисли дали не съм ти казал точно модел защото доста добре знам ще изкара по-дълго, ще работи по-добре, има добра гаранция ;) 

 

премислено е като съм го казал, иначе нямаше да ти предлагам

 

стари бои се свалят много лесно със спирачна течност, ръжда с гела който е позлвало това момче (би могло да се вярва на темата) >

http://e30reload.com/forum/viewtopic.php?p=19949#p19949

Link to comment
Share on other sites

знаеш с какво се занимавам, помисли дали не съм ти казал точно модел защото доста добре знам ще изкара по-дълго, ще работи по-добре, има добра гаранция ;)

 

Абе знам, ама и гледам малко по-практично, понеже и да взема някое хипербързо SSD с трансфер (примерно) 500/400, при положение, че заради шината и преходниците ще получа най-много 250/200, а и след 2-3 години вероятно ще продам тоя лаптоп барабар с SSD-то, та затова разсъждавам...още повече, че от него смятам да зареждам само операционната, а всичко останало ще си остане на един хибриден (sshd) Сийгейт, от който също съм сравнително доволен поне що се касае до бързодействието му при зареждане на приложенията и на самата OS (както е конфигурацията в момента).

Link to comment
Share on other sites

Разбрах. :thumbsup:

 

И веднага питам друго, некасаещо предишната тема.

Понеже ми се прецака репийтърчето (всъщност сам си го прецаках, като го огънах няколко пъти), и понеже беше от този тип, сега смятам да си взема от 'стандартния' тип и искам да попитам - за да работи, трябва ли задължително да има твърда връзка с RJ45 порта или има възможност за настройка/работа подобно на вариантите без RJ45 порт, каквото ползвах досега?

Link to comment
Share on other sites

Как на един сешоар мога да му обърна посоката на движение на мотора? Вместо да духа - да смуче?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Как на един сешоар мога да му обърна посоката на движение на мотора? Вместо да духа - да смуче?

ЧеСно ли го задаваш този въпрос!?!

 

П.п. Обърни му поляритета. Става, като му запоиш на обратно изправителчето.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Разбрах. :thumbsup:

 

И веднага питам друго, некасаещо предишната тема.

Понеже ми се прецака репийтърчето (всъщност сам си го прецаках, като го огънах няколко пъти), и понеже беше от този тип, сега смятам да си взема от 'стандартния' тип и искам да попитам - за да работи, трябва ли задължително да има твърда връзка с RJ45 порта или има възможност за настройка/работа подобно на вариантите без RJ45 порт, каквото ползвах досега?

Само ще спомена, че дори най-евтините тплинкчета 740n с алтернативен фърмуер (който се качва елементарно през уеб-интерфейса) може да заработят като рипийтър.

Link to comment
Share on other sites

Само ще спомена, че дори най-евтините тплинкчета 740n с алтернативен фърмуер (който се качва елементарно през уеб-интерфейса) може да заработят като рипийтър.

 

Това е идея...и дори ще имам повече покритие от тия "контактните" репийтърчета. :bowdown:

 

П.П. Понеже видях, че си написал "рипийтър" (което е малко по-правилно от моето изписване)...проверих как са го транскрибирали всъщност на български. Оказа се, че е по най-неправилния начин - "репитер", но пък така е най-семпло. ;)

Link to comment
Share on other sites

Чесно го задавам тоз въпрос. Пишман жичкаджия съм още, като запоявам, си държа наръчника под ръка.

Link to comment
Share on other sites

Само ще спомена, че дори най-евтините тплинкчета 740n с алтернативен фърмуер (който се качва елементарно през уеб-интерфейса) може да заработят като рипийтър.

 

Точно това смятам да направя аз, защото ми трябва кабелна връзка в другата стая за едно устройство, че безжичния му нет е алтав, а имам един TP LINK 740, който ми седи резервен.

Мога ли да сложа TP Link 740 в стая номер 2 да приема сигнала от главния рутер в стая номер 1 и да го пуска по един от Ethernet портовете на въпросното устройство?

Link to comment
Share on other sites

Може. Режим Wireless bridge. Сега ще проверя дали го има в стоковия фърмуер...
Edit:

Има го. Цъкни в емулатора на меню Wireless; -Wireless settings слагаш тикче на Enable WDS Bridging. Отдясно има и пояснения в текстов вид. Имай предвид, че поради голямото разнообразие в хардуерните версии може да има леки вариации в менютата.
Обръщам внимание, че режимите repeater и bridge са различни. На теб ти трябва (или поне както го описваш) bridge, а на Пламен - repeater.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

При мен ми трябва само да разпръсква в друга част на жилището, че като ходя с един по-слабо приемащ таблет навсякъде из нас, има места, дето сигналът поотслабва и и макар и рядко, приемането на видеострийм спира за няколко секунди, което доста ме изнервя.

Link to comment
Share on other sites

решили сме да си вземем за офиса папагал/папагали ... аз преди време имах голям александър, но за жалост умря. беше ми подарък и не съм го купувал, та си нямам на идея като се стигне до закупуването на такова животинче ... откъде?

 

към момента разглеждаме предимно александър - малък и голям, като събраната сума е към 350 лв.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Александърчетата не са рядскост, но скоро не съм виждал из пловдивските ошушкани магазини. Може да погледнеш срещу мола (първия) в магазина на Мазнев ако има. В Еврозоовет няма (бившия Скалар), в тракийския магазин не знам какво е положението.

 

Имай предвид, че птици не се гледат НИКАК лесно и искат страшно много внимание. Поради тази причина и аз не гледам. Грижите са ежедневни, вниманието постоянно. Никакво пушене около птицата, внимание с шума и прочее и прочее неща, с които трябва да се съобразявате.  

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, on 25 Apr 2016 - 21:28, said:

Чесно го задавам тоз въпрос. Пишман жичкаджия съм още, като запоявам, си държа наръчника под ръка.

На мен ми стана интересно, щото звучи нестандартно. Никога не знаеш какъв заек ще изскочи. Например: от CD-ROM, вентилатор, проста схема на регулатор на напрежение и разни подръчни материали направих лабораторна магнитна бъркалка. Работи екстра.

 

 

При мен ми трябва само да разпръсква в друга част на жилището, че като ходя с един по-слабо приемащ таблет навсякъде из нас, има места, дето сигналът поотслабва и и макар и рядко, приемането на видеострийм спира за няколко секунди, което доста ме изнервя.

Ако се спреш на този вариант, из форума се появяват чат-пат бройки за 15-тина лева. Ще ударя едно рамо на проекта.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

На мен ми стана интересно, щото звучи нестандартно. Никога не знаеш какъв заек ще изскочи. 

Аз искам мини-циклон за работната маса да си направя, че като почна да фрезовам разни дреболии, после си вадя алуминиеви/медни/кокосови и прочие стърготини от дупките..

Link to comment
Share on other sites

Що, да не си се навил да си купуваш такива? Щото после трябва да забравиш за година-две всякакви покупки на палатки, челници и др. такива (ако жена ти не те изгони междувременно). :P

 

Не за друго, ами понеже не е рядкост да видиш модели струващи по няколко десетки $$$$$...а и обикновено са с едни тънички мембранки...и трудно може да ги захраниш по "нормалния" начин...въобще, малко крива хава, пък ако ще и да разправят, че били много качествени...

 

 

 


Прост софтуер за рипване на аудиото от *.ts файл?

 

Преди време Лъки питаше за програма, с която да смени качеството/компресията на видеофайл. Предложих му Xilisoft Video Converter, после писа, че не успял да разбере как да го направи с нея, но на теб не ти пречи да опиташ дали ще разбереш как да измъкнеш аудиото от ts-файл (преди малко опитах с един почти 4 гигабайтов - става за секунди...или минути, в зависимост от големината и машината, с която ще го правиш).

Link to comment
Share on other sites

Аз си компресирах файла с Wondershare video converter free. Стана за минути, програмата е безплатна и ми свърши отлична работа. Точно това, което исках - от гига и нещо стана 498MB.

Link to comment
Share on other sites

решили сме да си вземем за офиса папагал/папагали ... аз преди време имах голям александър, но за жалост умря. беше ми подарък и не съм го купувал, та си нямам на идея като се стигне до закупуването на такова животинче ... откъде?

 

към момента разглеждаме предимно александър - малък и голям, като събраната сума е към 350 лв.

 

Два налични Александъра - син и зелен в Еврозоовет - бившия Скалар. 

 

Не мога да повярвам, че някаква селска пача е отнесла едната амазонка "за дицата". Дано прокопса животното, че и говореше... Последно НиЛо шаврантията отнесе едно зайче, което бях заплюл "да има детето какво да гушка до София" - правете си изводи...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...