Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой продавал ли е имот? В Пловдив имаме стара къща, която е в процес на разпад - от хола вече се вижда небето. Към кой да се обърна за продажба заедно с парцела - агенция за недвижими имоти или директно да търся строителна фирма?

Link to comment
Share on other sites

Какво да поддържа? Не е ли само "пъхаш в HDMI-то, захранваш по USB и толкова"...после тоя донгъл се грижи за останалото....Таблетът ми има MIracast, тая джаджа също я поддържа, та си мислех с нея да направя и телевизорите ми съвместими с MIracast...но може и да не съм разбрал нещо...

 

Устройството (ТВ-то) трябва да е миракаст сертифицирано за да има съответния софтуер за Миракаст-а. Този преходник по-скоро го виждам за физическа връзка таблет-ТВ, ако нямаш WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Борисе, къщата я отпиши, реално ще вземеш парите за мястото и правото на строеж. Ако е на добро място и има интерес за строеж (и няма някаква забрана), би могъл да й вземеш добри пари или компенсация (според зависи). Понякога в апетитна част на града е достатъчно само да имаш място без нищо друго и вече си си оправил живота (имам познат, който взе сумати неща...магазини, гараж и голям апартамент само защото имаше стара къща с място в Съдийския квартал).

 

@exabyte, не съм сигурен, но може и да си прав, въпреки че ми се струва, че самото устройство приема безжично сигнала от някакъв уред по Miracast (в случая от таблета ми) и след това със собствен софтуер просто го препредава към телевизора по HDMI без да се интересува повече какво поддържа телевизора, а и телевизорът не се интересува какво му се подава по HDMI-то след като подаващото устройство и донгъла вече са осъществили връзка помежду си - реално му остава само да "изобразява" картината дето влиза в HDMI входа ; не знам...така го разбирам аз...

Link to comment
Share on other sites

Води се "център" - близо до подхода към Стария град. Имам нулево желание да се занимавам с къщата, но тъй като баща ми има същото нулево желание, започвам да се притеснявам, че в някой слънчев ден от изневиделица ще ми се стоварят разходи, свързани с нея. Около нас се издигнаха доста кооперации, така че би трябвало да има интерес. Има един долепен съсед, който май няма желание да прави нищо, затова си мисля, че ще е по-добре да продадем нашия имот на някоя фирма, която после да се занимава с него. Но май не стават така нещата. Добре ще е да се образовам на тази тема.

Link to comment
Share on other sites

Има един долепен съсед, който май няма желание да прави нищо, затова си мисля, че ще е по-добре да продадем нашия имот на някоя фирма, която после да се занимава с него. Но май не стават така нещата. Добре ще е да се образовам на тази тема.

 

Стават, стават...дори и аз лично съм го правил. Просто се разбираш със собственика на фирмата и сключвате предварителен договор ако те урежда това, дето си успял да се уговориш с него.

Link to comment
Share on other sites

Устройството (ТВ-то) трябва да е миракаст сертифицирано за да има съответния софтуер за Миракаст-а. Този преходник по-скоро го виждам за физическа връзка таблет-ТВ, ако нямаш WiFi.

Нещо май се бъркаш. Ако телевизора поддържаше Миракаст, нямаше да има нужда от това устройство. То е точно за това. Да осигури Миракаст на телевизори, които нямат.

Link to comment
Share on other sites

Абе и аз така го разбрах, но понякога започвам да се съмнявам в това, дали правилно съм го разбрал, особено ако е нещо ново за мен, с което не съм си имал досег. Ето 3 изречения от описанието, които достатъчно ясно го казват...

 

- Support 2.4G WiFi 802.11 b/g/n wireless connectivity and strong anti-jamming capability.
- This WiFi display dongle receiver applies to LCD / TV / Projector with HDMI interface sharing picture / video / music of iPhone, Android, tablet PC and etc.
- Support DLNA, Miracast, EZAir (Airpaly), multi-screen interactive by pushing only one button.
Link to comment
Share on other sites

Води се "център" - близо до подхода към Стария град. Имам нулево желание да се занимавам с къщата, но тъй като баща ми има същото нулево желание, започвам да се притеснявам, че в някой слънчев ден от изневиделица ще ми се стоварят разходи, свързани с нея. Около нас се издигнаха доста кооперации, така че би трябвало да има интерес. Има един долепен съсед, който май няма желание да прави нищо, затова си мисля, че ще е по-добре да продадем нашия имот на някоя фирма, която после да се занимава с него. Но май не стават така нещата. Добре ще е да се образовам на тази тема.

 

Разходи не, но може да добиеш нови собственици. Дай ако искаш да коментираме по-подробно на лични.  

Link to comment
Share on other sites

По принцип може. Ако къщата е пред самосрутване, ще го накрат да я събори. Ако не го направи в срок, ще я съборят от общината, след което ще си плати събарянето, плюс глоба. Той пък, от своя страна, ще обжалва глобата и парите, като ще трябва да докаже, че няма средства да я събори и така до безкрай. Примери с лопата да ги ринеш.

Link to comment
Share on other sites

Още едно питане - имам някакви изостанали компютърни компоненти. Къде в Пловдив бихте посъветвали да оставя работещите и съответно неработещите?

Не търся да получа пари.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

За 2.5" ли говориш? И какво имаш предвид като казваш "читав", защото аз например ползвам 5-6 броя от 2 различни модела и всичките ми се струват читави, в смисъл не ми създават никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Още едно питане - имам някакви изостанали компютърни компоненти. Къде в Пловдив бихте посъветвали да оставя работещите и съответно неработещите?

Не търся да получа пари.

 

Ако някой също се интересува да провери тук: 

http://www.plovdiv.bg/mobile/

http://www.eltechresource.com/

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Има. Според модела двигател е. Като маслото е, трябва да отговаря на определена спецификация.

За моя например е G12 и е розов.

Търсиш в нета по модел на матора.

Link to comment
Share on other sites

Има да, но за предпочитане е да продължиш да ползваш такъв какъвто е бил, че ако смениш цветовете, може да има проблеми, някой са по агресивни и може да протечеш от нейде.

Link to comment
Share on other sites

Има да, но за предпочитане е да продължиш да ползваш такъв какъвто е бил, че ако смениш цветовете, може да има проблеми, някой са по агресивни и може да протечеш от нейде.

 

:thumbsup:

 

Колата ми е с алуминиев двигател, респ. би трябвало да ползвам розов (или такъв за алум. блокове) ; да, ама като сменях всички течности когато я купих, впоследствие установих, че в сервиза са напълнили син (или зеленикавосин...някакъв на ШЕЛ). Питах ги защо има такъв цвят и ми отговориха, че бил съвместим с алуминиеви блокове, в което много не им повярвах. Да, ама сумати години карам с него и нямам абсолютно никакви проблеми през зимата, а лятото колата не качва и градус дори да катеря баири на 40 градуса или да стоя с часове по задръстванията в жегите. Наскоро ми се наложи да долея малко и по пътя на логиката си купих същия от Шел, понеже и аз знам, че не е добре да се месят различните видове.

Link to comment
Share on other sites

Викам си сигурно ще е със син и взимам една туба,прибирам се,развъртам капачката и по закона на мърфи - разбира се е червен.Благодаря,че като нищо щях да ги смеся :D

Edited by t_tunchev
Link to comment
Share on other sites

Да попитам за следния казус: след закупуване на телевизор и инсталирането му вкъщи забелязвам изгорели пикселчета, имам ли право да го върна и да искам замяна без излишни обяснения ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...