Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Със сигурност ще го направя, но тъй като е купен днес ще имам ли шанс да го направя утре, че кутията замина към вилата или да паля и да действам

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да попитам за следния казус: след закупуване на телевизор и инсталирането му вкъщи забелязвам изгорели пикселчета, имам ли право да го върна и да искам замяна без излишни обяснения ?

 

На места е 24 часа, на други - 3 дни. Мисля, че за телевизора са 3 дни.

А в магазина като го пусна нямаше ли изгорели пиксели?

 

--------

 

Като обсъждахте конвекторите преди няколко седмици, коя беше спомената като най-добрата марка?

Link to comment
Share on other sites

Намален е данъка, провери в нета, пише си за различните категории колко е намалението.

 

Това ли е? Ако е това моят май остава същия...

 

За колите от клас между 37 и 55 kW налогът се намалява с 9%, при следващия клас до 74kW намалението е 10%, а при класът автомобили до 110 kW данъкът пада с 12,7%. За най-високия клас автомобили данъчни промени няма да има.
Link to comment
Share on other sites

МОМЕНТАЛИЧЕСКИ! И го направи веднага. 

 

 

Не трябваше да хвърляш опаковката. И все пак действай си на момента. 

 

 

На места е 24 часа, на други - 3 дни. Мисля, че за телевизора са 3 дни.

А в магазина като го пусна нямаше ли изгорели пиксели?

 

Благодаря. Занесох го още снощи, записаха го за рекламация сега уж търсят нова запечатана бройка от същия модел. Те верно Техномаркет западат май. Приличат на магазин от зората на 90-те - почти нищо няма :D. Надявам се да си свършат работата.

Link to comment
Share on other sites

...Те верно Техномаркет западат май. Приличат на магазин от зората на 90-те - почти нищо няма :D.

 

Напълно логично - за да може Делян Пеевски да го купи по-евтино. :P

 

Предполагам си прочел това в другата тема:

 

Това обяснява защо напоследък в Техномаркет е толкова обрано всичко.

Link to comment
Share on other sites

Внимавай с тия чукундури, че понякога се правят на "умни". Няма да отстъпваш на йота. И много добре си го закарал веднага. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Занесох го още снощи, записаха го за рекламация сега уж търсят нова запечатана бройка от същия модел. Те верно Техномаркет западат май. Приличат на магазин от зората на 90-те - почти нищо няма :D. Надявам се да си свършат работата.

 

Направо сменяй модела. Трябвало е още като си там да си вземеш друг. Сега могат да те мотат 1 месец. И вероятно ще го направят.

Няма какво да те баламосват, че търсят. Търсенето им отнема 2мин. в компа. Имат система и могат да видят в кой магазин какво има.

Подозирам, че ще ти опаковат мостра и ще ти я предоставят за нов. Ако те викнат, огледай кашона отгоре и отдолу за второ тиксо. Научиха се да ги отварят от дъното и после там правят магии, а отгоре изглежда като чисто нов.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Подозирам, че ще ти опаковат мостра и ще ти я предоставят за нов.

 

То няма лошо и да е мостра, стига всичко да му е наред...единият от телевизорите ми го свалиха от рафта на ТМ, защото беше останала само тази бройка, но май за такива мостри се прави малка отстъпка затова, че е работил известно време в магазина, ама и аз разбрах за това впоследствие.

Link to comment
Share on other sites

Еми един Самсунг е телевизора. И като бях там това гадно изгоряло пикселче го нямаше. А относно проверката за мостри представени за нови съм наясно - бачкал съм в системата. Давам им таван 2 дни за да ми се обадят ако ли не отивам и ги почвам пак. То и като им казах че ако се наложи ще си доплатя и ще взема друг, започнаха да ми развиват едни теории колко трудно било, ама като им казах че съм наясно просто щото съм работил в друг магазин от веригата и смениха темата.

Link to comment
Share on other sites

То няма лошо и да е мостра, стига всичко да му е наред...единият от телевизорите ми го свалиха от рафта на ТМ, защото беше останала само тази бройка, но май за такива мостри се прави малка отстъпка затова, че е работил известно време в магазина, ама и аз разбрах за това впоследствие.

 

За мостра лаптоп в Технополис ми казаха, че могат да ми направят 2% отстъпка след като питат управителя.

 

В САЩ за мострени бройки намалението беше по 20-40%.

 

Аз лично мостра не бих взел. Пълна с прах, бутана и пипана от всякакви хора. Не, мерси.

Link to comment
Share on other sites

За мостра лаптоп в Технополис ми казаха, че могат да ми направят 2% отстъпка след като питат управителя.

 

В САЩ за мострени бройки намалението беше по 20-40%.

 

Аз лично мостра не бих взел. Пълна с прах, бутана и пипана от всякакви хора. Не, мерси.

 

Алфата чисто нова ли е взе? Ако знаеш кви пръдни е изяла седалката и ква мазна баница е пипал волана.... :D

Link to comment
Share on other sites

Алфата чисто нова ли е взе? Ако знаеш кви пръдни е изяла седалката и ква мазна баница е пипал волана.... :D

 

Страшно сравнение. Надявам се е на шега.

Аз и други стоки втора ръка съм купувал. Има разлика между това да дам 50% или по-малко от цената за нещо, което е ползвано и между това да дам 99% от цената за нещо, което е ползвано. Тия телевизори са работели по 12 часа на ден от моментът, в който са сложени на рафтът. Предполагам знаеш, че телевизорите имат живот. Само за 1 месец рафтово време, тоя телевизор акумулира толкова работа, колкото у вас ще събере за 3 месеца и това при положение, че се гледа всеки ден по 4 часа.

 

Лаптопите само седят и събират прах. Тия 1-2% намаление не могат да ти покрият почистването, а както знаем - компонентите също се износват, пастите трябва да се сменят.

 

Taaaa.... Мостра мога да си взема само от някой продукт. Последно тонколони искаха да ми продават мостра, защото в цялата мрежа нямало други. Казах им да си ги ползват. На следващия ден отидох и си купих други. Верно, че бяха по-скъпи, но все пак... не взех мострата. :)

Link to comment
Share on other sites

Тая мостра знаеш ли на колко часа е, колко пъти е бърсана с парцал с вода от лелката в магазина, а и в колко други къщи е била, преди да мине през сервиз и да я вземеш като "2 седмици работила мостра". Айде нема нужда.

Нов, запечтка в кашон. Мострата и с 30% отстъпка да ми я дават, не я взимам. Като нямат друг, сменям магазина/модела. Друг е въпросът, че когато последно купувах ТВ от Техното, направиха опит да ми продадат мостра, защото "е последна бройка", но като ми видяха реакцията, изведнъж се оказа, че "колегата гледал за друг модел, имаме 3 запечатки"...

Link to comment
Share on other sites

Моят телевизор беше в огромен кашон, който нямаше тиксо. не можах да разбера дали е мостра, затова влезнах в сервизното меню и онзи подскочи. "Аааа, не не. Не може. Ами ако му направите нещо?". Казах му, че така или иначе ще го купя ако е на 0000:000:00, затова няма значение. Взех го, беше си нов.

 

vynil_master-а се е шегувал за мострата.

Link to comment
Share on other sites

Дай да сложим информация за това в темата за избора на телевизори. Би било много полезно да се знае поне за най-разпространените марки

Link to comment
Share on other sites

30 дни по принцип. Ако ще сменяш настоящ - отиваш в съответния район. Ако ще сменяш постоянен - пак отиваш там, но после в МВР за нова лична карта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...