Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко offtopic:

Видене, да обясняваш на Пламен относно тема музика.... Няма facepalm който да го опише. Дори и Снежа намесена, пак има гигантски facepalm ;).

Link to comment
Share on other sites

Малко offtopic:

Видене, да обясняваш на Пламен относно тема музика.... Няма facepalm който да го опише. Дори и Снежа намесена, пак има гигантски facepalm ;).

 

Тази мегаглупост, която каза, с какво по-точно трябва да се свърже? 

Link to comment
Share on other sites

Иване, не става дума за мен, за Снежана или за който и да е друг педагог, който е казал нещо за обучението на детето на Виден. Цялата работа е, че Виден не схваща, че ако нещо е подходящо в една ситуация, същото може изобщо да не върви в друга такава. Нещата в живота, включая и децата в това число са много различни и съответно подходът би трябвало да е различен спрямо всяка отделна ситуация, ама карай...щом Виден казва, че нещо е някакси - то в никакъв случай не трябва да се подлага на съмнение и всъщност мисля, че форумът би трябвало да приеме нов термин - Аксиомата на Виден....един вид - няма смисъл да се опитваш...

 

И за да разведрим малко конкретната ситуация...като виден китаец, поздравявам всички с едно свежо клипче. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=omuYi2Vhgjo

Link to comment
Share on other sites

Един вид се опитваш да ми кажеш, че Снежана не разбира какво говори и прави... Ще го изкоментирам с нея следващият път като разговаряме, явно не си разбира от работата може би.... 

Link to comment
Share on other sites

Тъп и упорит. Или нарочно се правиш, че не разбираш, опитвайки се незнайно защо отново да намесиш и Снежана или....не знам какво да си мисля. Снежана не е виждала детето на downsoft, следователно няма как да му препоръча задочно същото, което е препоръчала на теб. Детето има интерес в момента, утре не се знае дали ще има ; downsoft няма никакви амбиции детето му да свири по концерти, така че не виждам никакъв проблем точно в този период детето му да се понаучи малко да свири на пиано, забавлявайки се в същото време...ама всъщност какво ли разбирам аз от деца и аксиоми...

 

П.П. Честно...спирам вече всякакво обсъждане на темата - едно, че я обсъждаме в неподходяща тема и второ...не виждам никакъв, ама абсолютно никакъв смисъл повече да си губя времето да пиша каквото и да е. Ти ако искаш продължавай, но ще си пишеш сам, а ако искаш даже може да си отговаряш, че да не ти е скучно.

Link to comment
Share on other sites

Ами ще ти го кажа направо - тя и моето дете не беше виждала и ни каза да я заведем след като навърши 5 - сега достатъчно ясен ли съм? Нито съм я водил Радост при нея, нито сме коментирали интерес или безинтерес. Това бяха думите й, обяснението го казах по-назад. 

Link to comment
Share on other sites

Като дете на музикант съм твърдо против всякакви опити да се учи детето ми са свири на каквото и да е. Аз поне не познавам учител, който да приема всичко за забавление и откъм приятната му страна. Ей сега гледам племенницата как се мъчат да я учат да свири на цигулка - нищо общо със забавленията няма. Освен на уроците по цигулка майка ми я води и на солфеж. Има някакви упражнения, които трябва да научи всяка седмица, майка ми я ръчка всеки ден да свири поне по 30 минути и т.н. И понеже помня що бой съм изял навремето за тези неща категорично отказах на майка ми да го води моя син на уроци. Сърди ми се сигурно повече от месец, даже още чат пат ме плюе какъв съм бил инат, но аз съм категорично против.

Link to comment
Share on other sites

И за да разведрим малко конкретната ситуация...като виден китаец, поздравявам всички с едно свежо клипче. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=omuYi2Vhgjo

 

Като човек ходил 7г на пиано, WTF!?!

 

 

 

Roses are red, Violets are blue, There's always an asian kid better than you.

 

Иначе и аз съм против насилването да се свири на каквото и да било (поне за по-дълъг период :D)

 

Искам да пратя една пратка около 2кг до UK, но е скъпа и не ми се рискува с BGPOST, защото някой паФкач на нашето летище ще и се зарадва предколедно. Смятам с калкулаторите на Еконт и DHL, но цената убива всякакъв мерак в мен. Някакви други предложения от личен опит?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

DPD?

 

Еконт да не са вдигнали цените на международните пратки?

През септември изпращах около 1 кг и ми струваше 51 лв., а сега калкулаторът показва 63.90 лв.  :wtf:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аз пращах оня ден до Германия с Еконт/Хермес. 0,5-5 кг. за 33 лева, офис-офис.

И това след, като лелката от Пощата до нас положи старание да ме убеди, че от техния сервиз да не чакам нищо хубаво.

Иначе до Кралството не знам, как е работата.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

DPD?

 

Еконт да не са вдигнали цените на международните пратки?

През септември изпращах около 1 кг и ми струваше 51 лв., а сега калкулаторът показва 63.90 лв.  :wtf:

 

Супер, рових им в сайта, но така и не намерих :) Мерси.

Еконт са спрели доставките до УК, не дадоха повече инфо. Чакат ъпдейт/разрешение, но не се знае кога.

 

Аз пращах оня ден до Германия с Еконт/Хермес. 0,5-5 кг. за 33 лева, офис-офис.

И това след, като лелката от Пощата до нас положи старание да ме убеди, че от техния сервиз да не чакам нищо хубаво.

Иначе до Кралството не знам, как е работата.

Пощата са... да не изпадам в подробности, само ще кажа, че последната приоритетна+тракинг пратка до УК тръгна на 8ми от Пловдив, на 12ти е била обработена в София и уж качена за УК. Като хванеш Събота и Неделя, за около 10 календарни дни дано стигне.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Като дете на музикант съм твърдо против всякакви опити да се учи детето ми са свири на каквото и да е. Аз поне не познавам учител, който да приема всичко за забавление и откъм приятната му страна. Ей сега гледам племенницата как се мъчат да я учат да свири на цигулка - нищо общо със забавленията няма. Освен на уроците по цигулка майка ми я води и на солфеж. Има някакви упражнения, които трябва да научи всяка седмица, майка ми я ръчка всеки ден да свири поне по 30 минути и т.н. И понеже помня що бой съм изял навремето за тези неща категорично отказах на майка ми да го води моя син на уроци. Сърди ми се сигурно повече от месец, даже още чат пат ме плюе какъв съм бил инат, но аз съм категорично против.

 

Никсън, ти пък си минал в друга крайност... Не е хубаво така генерално да се отрязват разни възможности. Ами ако на детето му е приятно? Ако го влече? Ти съзнателно го лишаваш от нещо, което може да хареса. Народа отдавна е казал - насила хубост не става. Ако детето прави нещо принудително и без да го харесва, то никога няма да го заобича. Да се насилва при такива обстоятелства си е живо престъпление. И като знаеш какви са амбициозни всички съветници в родата в такива моменти... Ако слушам всичките мои съветници, то детето трябва да ходи на 7-8 вида уроци и на практика да няма детство... В момента ходи на художествена гимнастика и солфеж и на практика само една делнична вечер се прибира преди 7.30 вкъщи... А усетя ли, че нещо го притеснява и тормози, веднага ще го елиминирам. Но да го отрязвам из корен - не мисля че е правилно...   

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да препоръча добър личен лекар, около събота пазара за баба ми? (да не е от поликлиниката, че там са такива некадърници повечето, че ще отида и ще припляскам някой скоро, за пренебрежително отношение с баба ми)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да препоръча добър личен лекар, около събота пазара за баба ми? (да не е от поликлиниката, че там са такива некадърници повечето, че ще отида и ще припляскам някой скоро, за пренебрежително отношение с баба ми)

 

Общо взето всички се държат така с възрастните хора, за съжаление. Един вид са ги отписали и видят ли възрастен човек, гледат по-скоро да го разкарат, отколкото да му обърнат внимание. Това е масово при всички лекари, не само при личните, а и при специалистите. Едно "наритване" върши чудесна работа. Преди години тъпата лична лекарка на баба ми беше объркала лекарство или по-скоро го беше изписала, без да се съобрази със състоянието ѝ и само където не припадна жената. Общо взето ми прикипя, защото аз самият знам, че въпросното лекарство не е за нея, защото има проблем със сърцето и т.н. Та в тоя момент, след като я стабилизираха, почти нахлух в кабинета на лекарката, без изобщо да отразя има ли, няма ли някой вътре. За 1 минута ѝ обясних доста подробно нещата и че ако с баба ми, въпреки, че е стабилизираха, се случи нещо, ще трябва да се чувства лично отговорна пред мен и това, че жената е на възраст, изобщо не ѝ дава право да я пренебрегва и да си прави експерименти. Лекарката, очевидно, доста се стресна, защото заряза всичко, хвърли престилката и ме помоли да я закарам до баба ми, за да я види лично, след което една седмица звънеше веднъж дневно да се интересува как е и дали всичко е наред. Скоро се наложи да ходя за някакво направление за дядо ми, та тази само като ме фиксира от вратата, скокна, помоли другите да изчакат и веднага ми написа направлението, за да "не съм чакал излишно, било за 2мин. работа"...

Link to comment
Share on other sites

Общо взето всички се държат така с възрастните хора, за съжаление. Един вид са ги отписали и видят ли възрастен човек, гледат по-скоро да го разкарат, отколкото да му обърнат внимание. ...

 

Чудя се дали ако става дума за техен роднина на същата възраст биха постъпили по същия начин...

Link to comment
Share on other sites

Лъки, на жена ми бащата за по-малко от три денонощия го убиха с тотално объркване на лекарствата му, по особено болезнен начин. Последици няма. 

Link to comment
Share on other sites

Моя е страхотен, но е в Пълмед. Въпреки, че пътувам през почти целия град си заслужава.  :beer:

Тя и моята си е добре ама и е далече, пък жената е на 83 години... Или може би ако не знаете лекар поне някой да каже, няма ли ги някъде листнати с адреси на кабинетите на личните лекари там да потърся?

Link to comment
Share on other sites

Има ли разклонители с отвори за винтове? Обмислям да скрия всички кабели под бюрото и за момента идеята ми е да завия куки, на които да увисна свински опашки, с които да хвана разклонителя във въздуха - би трябвало да има по-елегантен начин :)

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...