Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли разклонители с отвори за винтове? Обмислям да скрия всички кабели под бюрото и за момента идеята ми е да завия куки, на които да увисна свински опашки, с които да хвана разклонителя във въздуха - би трябвало да има по-елегантен начин :)

Специално на бюрото имам вграден в конструкцията органайзер за кабели. Там, където нямам - имам кутии за кабели. Правят всичко доста по-подредено. Може да ги погледнеш ако ти върши работа идеята.

 

http://www.apartmenttherapy.com/wire-wranglers-cord-cable-management-183335

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Кутиите са хубави, но ми се струват непрактични. Самите те заемат място и се...виждат. Аз искам всичко да е максимално скрито. По-скрито от "под бюрото" - здраве му кажи. Преди скорошния ъпгрейд не помня кога последно ми се е налагало да включвам/изключвам кабел, така че по-неудобният достъп не ми пречи - ако се наложи, ще се наведа.

Link to comment
Share on other sites

Кутиите са хубави, но ми се струват непрактични. Самите те заемат място и се...виждат. Аз искам всичко да е максимално скрито. По-скрито от "под бюрото" - здраве му кажи. Преди скорошния ъпгрейд не помня кога последно ми се е налагало да включвам/изключвам кабел, така че по-неудобният достъп не ми пречи - ако се наложи, ще се наведа.

 

Ами, на линка има и други предложения за менажирани на кабели в офис обстановка. Виж те дали ще ти допаднат.

На мен вградения cable management в мебелите и кутиите за адаптерите са ми достатъчни за справяне с неразборията. Преди имах една огромна висяща "стена" от кабели. Сега ако намеря малко велкро лента на нормални цени да закача рутера за стената, че стане дори още по-подредено.

Link to comment
Share on other sites

Разглабяш разклонителя, пробиваш две дупки на дъното му, пробиваш две дупки и в бюрото, завинтваш дъното, сглабяш разклонителя върху вече завинтеното дъно. Профит.

Да, идеята на Виден е по-добра :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Монтажно лепило - 6 лева за туба, колкото силиконова. Закрепваш всичко навсякъде по всяко време - никакви дупки, пробивни машини и т.н. Нежно, лежерно и за минути. 

Link to comment
Share on other sites

-Някой може ли да ме светне как и къде мога да си заястраховам новозакупен апарат против кражба. В магазина от който го закупих не предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли няма abv поща?

 

Edit: Тръгна... Баси срива...

 

Ти луд ли си, брат? Имам бизнес партньори с мейлове там - трагедия.. Все едно са при Жоро визиото... ..Бах'маа му - дали да не тествам моя мейл там след всички тези години хахахахахха

Link to comment
Share on other sites

Що бе, аз имам. Навсякъде, където искат мейл - давам си abv пощата  :lol: Страшни услуги, state of the art интерфейс, а за мейл сървърите им... мед ми капе на сърцето, особено като знам, че отегчените им админи периодично отварят пощата на хората, щото криптировката им е на ниво държавни учреждения...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Друга програма за смартфон освен Таксистарс за Пловдив има ли? Явно перфекта такси имат много малко коли, след като постоянно няма свободни.

Затова търся алтернатива.

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Не. Аз винаги намирам кола. В последно време дори са все повече..

Зависи по кое време търсиш. Вече 4-ти път се налага да викам по тел-а и двата пъти дойдоха вмирисани на кисело дъргели.
Link to comment
Share on other sites

Вечер предимно. Уикендите. Ако дойде вмирисан на кисело - добавям в блокирани шофьори и не идва повече. Не ми се е случвало до сега.

Link to comment
Share on other sites

Той размера е според помещението, ама..топлят и харчат е ясно...ясно е също, че зависи от дограма, изолация, изложение и т.н...и всеки разбира топлото според него си...ама да споделиш размер на помещението и мощност на конвектора...и колко градуса г/д поддържаш....Адакс предполагам?

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Имам два норвежки. Топлят, ама и харчат :) При тях размерът има значение. Колкото по-голям, толкова по-добре.

 

И аз имам въпрос, към Гадо:

Имам два климатика, инверторни - 14-ка и 21. Бачкат си без проблеми, нямам оплаквания. Но доста одъртяха. купувани са 2003 и 2004г. Почиствам чат-пат като се сетя външите тела. Трябва ли да им правя нещо като профилакитики, или там не знам какво, или да си бича айляк докато се скапят?

Периодично им почиствай и вътрешните тела (топлообменник, филтри, турбина) и си бичи айляка.

Link to comment
Share on other sites

Румба, звучи добре до 150 лв сметка...

Моята стая е вътрешна и без никакво отопление държи около 17 градуса...та вероятно нещо до киловат би свършило добра работа за затопляне до към 20 градуса някъде, а и няма да вдигне много сметката.

Ти постоянно включени ли ги държиш?

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Моята стая е вътрешна и без никакво отопление държи около 17 градуса...

Държи ако имаш комшия като мен отдолу под теб, който да прави 26-27 градуса и не си е сложил изолация на тавана. Ако нямаше щеше без отопление в най-добрия случай да си 5-6 градуса над външната.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...