Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Строших тъча на моята Lumia 535. Понеже принципно има още 15 месеца гаранция от Мтел, имам чуденка:

1. Да го нося в Мтел да му го сменят (естествено ще си платя ремонта), но ще чакам поне месец. И дали още ще важи гаранцията?

2. Да го занеса в добър сервиз - дали има маркери, по които да личи, че телефона не е ремонтиран в лицензирания сервиз?

 

Ясно ми е, че и в двата случая си плащам, но във втория ремонта ще стане в пъти по-бързо, особено като се има предвид коледната ваканция.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да ползва стенен конвектор...да сподели вЧепатления...Сметка за ток, топли ли, не топли ли, изобщо струва ли си?

Аз си купих от Лидъл един конвектор за спалнята-имам и климатик ама е някъв ментак Осака дето вдига много врява.Конвектора е безшумен не вдига врява и топли.Има и турбинка за бързо затопляне дисплей с таймер за изключване и дистанционно.Взех го за към 80 кинта и е ок.Три степени,на колкото го пуснеш толоз ток гори,не е икономичен като климатика но и парите са му други.За спалня е по-добър вариант от климатика-не прави течение,няма шум и тн.

Link to comment
Share on other sites

Строших тъча на моята Lumia 535. Понеже принципно има още 15 месеца гаранция от Мтел, имам чуденка:

1. Да го нося в Мтел да му го сменят (естествено ще си платя ремонта), но ще чакам поне месец. И дали още ще важи гаранцията?

2. Да го занеса в добър сервиз - дали има маркери, по които да личи, че телефона не е ремонтиран в лицензирания сервиз?

 

Ясно ми е, че и в двата случая си плащам, но във втория ремонта ще стане в пъти по-бързо, особено като се има предвид коледната ваканция.

 

Аз бих го занесъл в сервиз, който познавам. В Мтел, изобщо идея нямаш на кого ще попадне телефона ти, как ще го отворят, тоест дали ще му личи после и т.н. В другия сервиз, ще внимават, ще се стараят и пак ще стане. МТел изобщо може да не разберат, че е отварян, ако изобщо стигне и до тях де.

 

Конвекторът се оказа по-добрия вариант за спалня. Напълно безшумен, затопля за отрицателно време, не му дреме колко градуса е навън, а и не е толкова голяма ламя, колкото го изкарват. Предвид, че се спи на 20-22 градуса, дори бих казал, че си е икономичен. Откак в спалнята сме с конвектор, не съм усетил разлика в сметката. Климатикът си стои, но не го ползваме тая зима. На моменти издухва студено, чува се, макар и слабо и така. Конвекторът ми допадна, след като доста се чудих дали да го взема. Е, взех го, перфектен е, поне за мен.

А и най-важното - не върти праха в стаята!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Мдаа. Определено и мен климатика ме дразни...не мога да спя добре и вечер като легна го спирам...че е скапан е ясно, но не мога да си позволя хубав, а и аз предпочитам да не ми върти прашляка из стаята..от както захладня и има нужда от отопление през ден чистя и пак е ужас...все има прах по мебелите...

Харесах си Адакс Нео. Но все още се чудя и анализирам..

Link to comment
Share on other sites

Мдаа. Знам ги аз, но съм чувал, че има много ментаци с тази марка...и нали се сещаш....започват да те човъркат едни съмнения..пише, че фирма Берг е официален вносител, но тук официално си ни цъкат със всичко и човек не може да бъде никога сигурен...

Link to comment
Share on other sites

Мдаа. Знам ги аз, но съм чувал, че има много ментаци с тази марка...и нали се сещаш....започват да те човъркат едни съмнения..пише, че фирма Берг е официален вносител, но тук официално си ни цъкат със всичко и човек не може да бъде никога сигурен...

 

Аз моя го взех от Вимакс, май... Бях и още някъде, но май от Вимакс го купих. На 6-ти Септември, срещу 2-ро районно. Някъде из форума се дъвка един ментак, който беше без сериен номер или сериен с много нули, купен от някъде си в Тракия, май под Люляка. Вимакс също имат магазин в Тракия, но е от около година, докато този ментак беше преди 3 години.

Мои приятели, в кантората си, от 2 години спряха да ползват климатици зимата и минаха на 2 Адакса - казаха, че тока им е паднал... По-скоро съм склонен да не се съглася с тях, ама... Знам ли. В кантората им е около 26 градуса и е направо ад. Това са 2 стаи, като във всяка има по един конвектор и нещо като предверие/малка чакалня. Вратата на по-голямата стая е постоянно отворена, откъдето и се отоплява предверието. Стаите са по 2.80 високи, с изолация и сменена дограма.

 

@Виден - сега ме хвърли в чуденка откъде го взех... Верно, че ти ме прати в Берг, та това беше второто място. Помня, че от някъде около моста на Васил Априлов го взех, ама и двете места са  оня район :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Нищо такова за момента, но пък са позлвани за първа година. Говоря за 4 машини по 2000 вата. Сметката за тока вече е една друга, силно варираща бира... Предвид принципа им на работа, в българските "чисти" условия, представи си какво завъртат ако са в запрашена обстановка или пък се пуши в къщата. Така че подобни "ефекти" не са нещо ненормално

Link to comment
Share on other sites

Rumbata, on 24 Dec 2015 - 11:09, said:

Имам 3 картини във вид на "руло". Искам да ги поставя на рамка, такава която не се вижда. (вътрешна, скртита, не знам как се казва)

 

 

 

Някой има ли идея къде и кой може да го направи?

 

Бриколаж. Имат специален кът за рамки.

Link to comment
Share on other sites

Бриколаж. Имат специален кът за рамки.

 

Сакън ... ще му резнат главата и ще ги чака поне 2 седмици ... пък и не съм убеден  дали опъват картини ...  

 

 

Имам 3 картини във вид на "руло". Искам да ги поставя на рамка, такава която не се вижда. (вътрешна, скртита, не знам как се казва)

 

s-l300.jpg

 

Някой има ли идея къде и кой може да го направи?

 

 

Казва се подрамка .. Много зависи от това как е отпечатана самата картина за да стане в този вид.

Edited by baron
Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча универсално дистанционно за една стара Toshiba, че ми е жал да я хвърля. Японска е, бачка перфе, а дядото и бабата си го харесват. Писна ми да отварям оригиналното дистанционно, да им го почиствам и след 2 месеца пак основните бутони да не работят. Просто е тъпо измислено и лесно се цапа вътре. Прах влиза, колкото си искаш. В Лидл имаше едни готини, но май в момента не се предлагат?

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча универсално дистанционно за една стара Toshiba, че ми е жал да я хвърля. Японска е, бачка перфе, а дядото и бабата си го харесват. Писна ми да отварям оригиналното дистанционно, да им го почиствам и след 2 месеца пак основните бутони да не работят. Просто е тъпо измислено и лесно се цапа вътре. Прах влиза, колкото си искаш. В Лидл имаше едни готини, но май в момента не се предлагат?

Отиди ей тук => http://nikeia.bg/

Link to comment
Share on other sites

С това мога ли да си направя телевизорите съвместими с Miracast, респ. да шеърна екрана на таблета върху екрана на телевизора? Доколкото разбрах му трябва само захранване по USB....

 

1450906342455-P-3647636.jpg

Link to comment
Share on other sites

С това мога ли да си направя телевизорите съвместими с Miracast, респ. да шеърна екрана на таблета върху екрана на телевизора? Доколкото разбрах му трябва само захранване по USB....

 

1450906342455-P-3647636.jpg

 

Ако ТВ-то го поддържа, то трябва да може и по WiFi. Иначе мисля не.

Link to comment
Share on other sites

Какво да поддържа? Не е ли само "пъхаш в HDMI-то, захранваш по USB и толкова"...после тоя донгъл се грижи за останалото....Таблетът ми има MIracast, тая джаджа също я поддържа, та си мислех с нея да направя и телевизорите ми съвместими с MIracast...но може и да не съм разбрал нещо...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...