Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мдаам. Даже били с над 90 процента панасоникови двигатели...Благодаря.

Че за малко да хвърчат глави тия дни..., не че няма за какво де, но поне отпадна една от вероятните причини...дейба и "майсторите". Направо не мога да проумея как и защо си плюят и серат на хляба тия хора...

Я сподели какъв е казусът, да видим дали мога да ти помогна.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми някакъв мултицет за домашна употреба. Харесах този

Излиза около 14лв. Въпроса е дали да не дам още 10тина лв и да взема от БГ с някаква гаранция или все тая?

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми някакъв мултицет за домашна употреба. Харесах този

Излиза около 14лв. Въпроса е дали да не дам още 10тина лв и да взема от БГ с някаква гаранция или все тая?

За читав мултицет за домашна употреба си приготви къде 60-70-80 кинта. С тази смехория вероятно дори и зареждането на колата си няма да можеш да измериш точно.

Link to comment
Share on other sites

За читав мултицет за домашна употреба си приготви къде 60-70-80 кинта. С тази смехория вероятно дори и зареждането на колата си няма да можеш да измериш точно.

 

Е ти изби рибата :) Би ли споделил какъв им е кусура на този, този, този или примерно този? Абе който и да е до около 30лв. Ще дава отклонение от 1-3% ?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Последния горе-доле го бива. Работил съм с такъв. Инак кусура на еФтинките боклуци е -  Абсолютно никакво бързодействие, силно окастрена функционалност и драстични грешки в измерването на ниски стойности (грешки, които са доста по големи от оказаните в листовката на машинката). Мен лично, това с грешката ме кара да си мисля едни доста неприятни хави по отношение на проектантите и техните близки на тези боклуци.

 

П.п. А, да.. Забравих да спомена и липсата на каквито и да било защити, страховитата лакомия за батерии и доста често - съвсем кратичкия живот.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

А какво значи "домашна" употреба? Май от тук трябва да се тръгне, след това да се дават съвети.

 

Позване 2-3 пъти в месеца за дребни неща. Замерване на разни батерии, адаптери, прозвъняване на някой др ЛАН кабел и т.н.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Последния за парите си има някакви качества, подмята се из офиса ... колко пъти е падал... колко глупави хора са го ползвали... и живее :D та за непретенциозни и непазещи хора е супер ;)

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея какъв рутер да купя,ще се ползва с нет от Булсатком(оптика)?Имам под ръка buffalo wrt-hp-g54 на доста годинки мисля да ползвам него временно за целта някой по читав за постоянно ползване?

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея какъв рутер да купя,ще се ползва с нет от Булсатком(оптика)?Имам под ръка buffalo wrt-hp-g54 на доста годинки мисля да ползвам него временно за целта някой по читав за постоянно ползване?

 

ASUS-а, който е пуснал pamporov за продажба. Не казвам конкретната бройка точно да взимаш. Модела е ОК. Един колега го ползва с Куулбокс и е много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея какъв рутер да купя,ще се ползва с нет от Булсатком(оптика)?Имам под ръка buffalo wrt-hp-g54 на доста годинки мисля да ползвам него временно за целта някой по читав за постоянно ползване?

ако ти трябва само за жично връзване може да ползваш тяхното пон устройство, само трябва да им кажеш да ти добавят втори (и трети) мак адрес

Link to comment
Share on other sites

Позване 2-3 пъти в месеца за дребни неща. Замерване на разни батерии, адаптери, прозвъняване на някой др ЛАН кабел и т.н.

 

С риск да падна 3 нива в очите на Галин, ще ти кажа, че от години ползвам един от най-евтините и за елементарни работи като напрежения, окъсявания и т.н. върши идеална работа. Напреженията, които показва са абсолютно коректни, защото съм го сравнявал с показанията на един доста скъп на приятел в сервиз за техника. Единствено не ми харесва, че е с 9V батерия, но пък с нея кара около година, така че се ядва. Ако ще ползваш мултицет за по-професионални цели и замерване на разнообразни стойности...тогава наистина е добре да вложиш малко повече средства, но за такива като мене и евтините модели вършат същата работа, щото идеята да трепя муха с гаубица някакси не ми се връзва, вместо да я цапна с един вестник ; виж ако трябва да й подрязвам фино крилцата, тогава си трябва нещо по-прецизно. :)

Link to comment
Share on other sites

С риск да падна 3 нива в очите на Галин, ще ти кажа, че от години ползвам един от най-евтините и за елементарни работи като напрежения, окъсявания и т.н. върши идеална работа. Напреженията, които показва са абсолютно коректни, защото съм го сравнявал с показанията на един доста скъп на приятел в сервиз за техника. Единствено не ми харесва, че е с 9V батерия, но пък с нея кара около година, така че се ядва. Ако ще ползваш мултицет за по-професионални цели и замерване на разнообразни стойности...тогава наистина е добре да вложиш малко повече средства, но за такива като мене и евтините модели вършат същата работа, щото идеята да трепя муха с гаубица някакси не ми се връзва, вместо да я цапна с един вестник ; виж ако трябва да й подрязвам фино крилцата, тогава си трябва нещо по-прецизно. :)

Дам и аз мисля така, за това ще се спра най-вероятно на офертата на колегата:

 

Аз бих препоръчал този: http://panda-bg.com/bg/product/Мултиметър-MS8221A-MASTECH/340020/, за дейностите които е изброил е напълно приемлив.

Марката е ОК за домашни цели (и не само), цената е добра => решено.

 

П.С. Мерси pamporov за предложението.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Трябва да изпращам предна броня до Виена.

Мислех да я изпращам с DPD, но обемното тегло надхвърля максимално позволеното. Някой може ли да предложи друг вариант? 

Link to comment
Share on other sites

Трябва да изпращам предна броня до Виена.

Мислех да я изпращам с DPD, но обемното тегло надхвърля максимално позволеното. Някой може ли да предложи друг вариант? 

Колега потърси из фейсбук групите някой който пътува на там,много често има хора с големи комбита ванове и бусове склонни да свършат срещу известна сума доставка.Другия вариант е с някоя екскурзия с автобус-по шофьора ако има място.По принцип им забраниха да приемат пратки но за броня едва ли ще има проблем...

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към компютърджиите - при сглобяване на PC ползвате ли защита срещу електростатичен разряд (антистатична подложка, гривна или редовно докосване на метален предмет)? Във всяко ръководство, което чета из нета, го споменават като едва ли не задължителна стъпка и се чудя дали наистина е толкова важно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...