Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ха-ха-ха...е чак толкова не е. Имам две позабравени кенчета в хладилника...и то защото пия "редовно" кола. Гледам, че е изтекъл срока на 30.09.2015-та....не че ще я дръпна скоро де...може би ще я изхвърля...ма ей така да питам..

Това не е срок на годност, а срок, в който вкусовите качества се запазват сравнително непроменени. След това пак става за пиене, но не е гарантирано точно какъв ще е вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Еее, добре де убихте....ъъъ убедихте ме...но все пак ще я държа за гости...желаещи? :lol:

Ако имаш и някакво такова забравено уиски в дъбова бъчва от бая години назад :D

Link to comment
Share on other sites

Ако пия кока-кола с изтекъл срок на годност дали ще ми се случи нещо?

Пий смело! Гъз цедка няма!

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да купя по-голямо количество (100+) "Плик с въздушни мехурчета"?Идеята е да се гони максимално ниска цена.

За София намерих, но като си платя доставката се губи ефекта.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Да попитам къде ще ми обменят похабени щатски долари ? Някои от тях за леко скъсани, захабени от употреба или имат червени петна от да кажем мастило. 

Link to comment
Share on other sites

....имат червени петна от да кажем мастило. 

 

Сигурен ли си, че са от мастило...я първо ги дай за ДНК анализ. :laughing1:

 

Предполагам, че в някоя от банките, но преди това питай дали нямаше някаква комисионна за повредени банкноти, че нещо такова ми се върти в главата, но твоите май не спадат към чак толкова повредените...

Link to comment
Share on other sites

Ами че прекалено наситено червено стои, едва ли е друго  :laughing: Та питам защото питах в една банка, ама там такъв оглед им правиха, то не бяха UV-та чудесии. Даже за едната банкнота ми казаха, че на UV светлина имала петна, като казах на касиерката "Ми някой може наркотици да е вземал с нея, аз какво да направя" и тя ме погледна учудено и ми каза "Ми да бяхте ги заменили докато са били нови" WTF !?! Както и да е, казаха ми нещо за БНБ ама си нямам идея дали това на края на малката Главна работи още, че нещо до София....не ми е в плановете :D

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

От кой интернет сайт мога да си купя най-изгодно ЛЕД диодна лента с адаптер и нужните преходници?
Питам за сайт, защото в ибей комплекта с 5 метра диоди е $16, а тук в Омега-Лайт искат 6лв на метър за тяхната си марка само диодна лента.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво ще бъде тази реконструирана постройка до бетонния мост?До нея видях,че подготвят и голям паркинг.

16675_6.jpg

 

А преди малко там е имало лек автомобилен инцидент :read:

Link to comment
Share on other sites

В какво мога да разтворя графитна смазка?

В горещо двигателно или диференциално масло, в зависимост от това за което ще я ползваш после.

Просто ги слагаш заедно да си къкрят на тих огън и от време на време разбъркваш. Впрочем, по този начин и най-добре се почистват и смазват мотоциклетни и велосипедни вериги (мяташ ги да къкрят къде час в бъркоча).

Link to comment
Share on other sites

От кой интернет сайт мога да си купя най-изгодно ЛЕД диодна лента с адаптер и нужните преходници?

Питам за сайт, защото в ибей комплекта с 5 метра диоди е $16, а тук в Омега-Лайт искат 6лв на метър за тяхната си марка само диодна лента.

 

Аз съм пазарувал от тук доста. Правят отстъпки и безплатна доставка над 100 лв мисля, че беше. На теб за какво ти трябва и колко метра, защото имам останала бяла и RGB.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм пазарувал от тук доста. Правят отстъпки и безплатна доставка над 100 лв мисля, че беше. На теб за какво ти трябва и колко метра, защото имам останала бяла и RGB.

 

Не знам колко ми трябва като дължина. Около метър, метър и нещо. Трябва ми да си направя фонова светлина зад телевизора. Трябва ми бяла със 6500К температура. 100лв няма да стигна. Нещо от рода на 30 ще е. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе тъкмо се зарадвах, че най-накрая М$ са изкарали нещо що-годе читаво (Win8.1) и пак греда. Може ли да не се о*ерат? Как може да няма функция за мениджъмнт на wireless-а в по-нова ОС? Трябва ми да направя на едно ПС, само един потребител да има wifi и сега няма как това да стане (или не намирам howto). Ето как е при Windows 7

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не знам колко ми трябва като дължина. Около метър, метър и нещо. Трябва ми да си направя фонова светлина зад телевизора. Трябва ми бяла със 6500К температура. 100лв няма да стигна. Нещо от рода на 30 ще е. :)

 

 Имам около 2+ метра, бяла 4500К. Която лично аз не виждам разлика с 6500К

 

110-120v-high-voltage-driverless-plug-in

compare-colors-warm-white-3000k-cool-whi

 

Тук се вижда вече синия оттенък, но аз си правих коридора с 4500К на тавана и ми е идеално бяло.

 

Та, имам, ако искаш мога да ти дам (60 led на метър е, повечето са с 30), от там ти вече ще си вземеш захранване, контролер ако желаеш.

 

Направих си справка кога съм ги купувал, гледам, поръчал съм ги точно преди горина за 1.60лв на метър, сега с е 50% нагоре...баф тия V-TaC'ове...

Link to comment
Share on other sites

...бяла 4500К. Която лично аз не виждам разлика с 6500К

 

Има, има...особено като го сложиш едно до друго. При мен разликата между 5000К (ксеноните ми) и 6500К (габаритите ми) е драстична - едното е "топло" бяло, а другото доста "студено" бяло.

Link to comment
Share on other sites

6500К или поне 6000 ми трябва за целта. Това е референтното бяло за филми и видеообработка и препоръчително за фонова светлина на телевизор/монитор.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...