Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има едни възскъпички подложки, но това няма да спре блъскането. Не би трябвало да има толкова голям дисбаланс. определено трбва да се отвори да се погледне окачването на барабана. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здрасти. Не съм стъпвал в компютърна зала от години и нямам идея кои все оше работят. В момента се сещам за 4К (до ПУ), Мрежата (до Малчика) и Speed на Ив. Вазов. Някой има ли идея дали все още работят и в кои от тях може да се играе Dota 2?

Link to comment
Share on other sites

https://chrome.google.com/webstore/detail/parental-controls-web-fil/dpfbddcgbimoafpgmbbjiliegkfcjkmn

 

На един приятел съм го слагал, остана доволен.

Пак е нещо. Мерси

 

Обаче youtube е отделно приложение на iPad-a а там също е хубаво да имам нещо подобно...

Link to comment
Share on other sites

Тц, никакви такива подложки. Откъде да купя? Четох преди години тема в друг форум, където обсъждаха някакви допълнителни крака против приплъзване. Имало ги в Кауфланд, но там така и не открих подобно нещо.

По-скоро ми прилича на разместени тежести/баланси или както там ги водят циментените блокчета.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да проверя дали амортисьорите на пералня са здрави? Почти нова е, на 10 месеца, голяма и т.н. След преместване, в определни обороти, направо полудява - нещо, което не е било. Перфектно нивелирана е. На 1600 оборота не мърда, но на 800 са танци... Бах мама ѝ! С три нивелира, всичките едно показва - перфектно нивелирана, не мърда при високи обороти, но при ниските някакъв дисбаланс ли, знам ли... Нормално заредена - нито претъпкана, нито полупразна. На мозайка е. Да не е от това, да ѝ се не види.

Махнати ли са всички транспортни болтове? Да не сте забравили някой? Това единствено ако е куча марка може на 10тия месец да се разхлопа... 

Иначе най-много баланса да се е нарушил.

 

Здрасти. Не съм стъпвал в компютърна зала от години и нямам идея кои все оше работят. В момента се сещам за 4К (до ПУ), Мрежата (до Малчика) и Speed на Ив. Вазов. Някой има ли идея дали все още работят и в кои от тях може да се играе Dota 2?

Speed-a работи, Мрежата на понеделник пазара работеше до скоро, 4к също трябва да работи. За Дота-та трябва на място да видиш...

Link to comment
Share on other sites

Някой да си е правил очила за предпазване от прекалена работа с компютър ? Ако може да ми препоръчате някое място в Пловдив . Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Няма очила, които да те спасят от умората на очите. Очилата бяха измислени за предишния стандарт кинескопи, които яко си те облъчваха. За сегашните... не знам да има спасение. Имах такива на старата работа и честно казано не съм забелязал да има особена разлика със сега, когато нямам...

Link to comment
Share on other sites

Някой да си е правил очила за предпазване от прекалена работа с компютър ? Ако може да ми препоръчате някое място в Пловдив . Благодаря предварително.

 

Пари на вятъра са. Научи се да си даваш почивка на очите и нещата ще се пооправят. Но дори и да не правиш нищо, свиква се. Просто и окото се тренира да издържа на по-голямо натоварване.

 

 

Подкрепям Пешо.

 

Колко би струвало претапицирането на този диван, но с плат.

 

 

 

Освен, ако не го вземеш за без пари, не си заслужава. Ще ти излезе около 200 лева, че е бая площ, а платът, който трябва да сложиш, трябва да е от по-скъпичките и държеливи, че иначе след година-две ще повтаряш процедурата.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Няма очила, които да те спасят от умората на очите. Очилата бяха измислени за предишния стандарт кинескопи, които яко си те облъчваха. За сегашните... не знам да има спасение. Имах такива на старата работа и честно казано не съм забелязал да има особена разлика със сега, когато нямам...

Помагат, защото намалят яркостта и променят цветната температура към по-топла.

Link to comment
Share on other sites

За очите - много е важно монитора са е пред прозорец за да можеш да гледаш от време на време през него. Ако няма възможност поне трябва да се мести погледа в най-далечния край на стаята и да се фокусира върху някой дребен предмет. Това е гимнастиката на очите срещу "мързеливо око".


Помагат, защото намалят яркостта и променят цветната температура към по-топла.

 

Че това може да си го направиш от настройките на монитора!

Link to comment
Share on other sites

Че това може да си го направиш от настройките на монитора!

Можеш. Ако искаш да видиш нормалните цветове без корекция, ще върнеш настройките ли?

На всичкото отгоре, евтините ТН монитори влошават проблема, защото цветовете варират според ъгъла, в който погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

За очите - много е важно монитора са е пред прозорец за да можеш да гледаш от време на време през него. Ако няма възможност поне трябва да се мести погледа в най-далечния край на стаята и да се фокусира върху някой дребен предмет. Това е гимнастиката на очите срещу "мързеливо око".

Според мен това е много погрешно, едвам издържах 2 месеца в новия офис с/у прозорец, тази светлина право в теб и ти работиш на монитор, КОШМАР целия офис разхвърлях и се преместих така че светлината да не е с/у мен, еееееееееее рахатясаха се. 

А иначе да са ти здрави очите, другото е бошлаф.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Има и тампони - вместо да гадаем, отворете я и установете какво е. 

Отварях я, видимо нищо няма. Затова питах как да разбера амортисьорите дали са наред. Къде ги тея тампони. Не съм я обръщал на една страна, ама...

 

Махнати ли са всички транспортни болтове? Да не сте забравили някой? Това единствено ако е куча марка може на 10тия месец да се разхлопа... 

Иначе най-много баланса да се е нарушил.

 

 

Махнато е. Просто я преместих от една стая в друга и започна да танцува.

Link to comment
Share on other sites

Според мен това е много погрешно, едвам издържах 2 месеца в новия офис с/у прозорец, тази светлина право в теб и ти работиш на монитор, КОШМАР целия офис разхвърлях и се преместих така че светлината да не е с/у мен, еееееееееее рахатясаха се. 

А иначе да са ти здрави очите, другото е бошлаф.

 

Хубава резолюция да има, да е ярък + IPS ... да няма трептене(шим)... и нещата са приятни за работа. 

Link to comment
Share on other sites

За Много Години :)

Имам един проблем със дял на нов хард.

На стария хард съм с Ubuntu ilinux и тръгнах да форматирам новия хард през Линукса и през Manager-а на уиндоуса (8-ца) единия дял ми остана unlocated и не ми излизат никакви активни опции на в уиндоус, а под Ubuntu ми излиза грешка, като реша да форматирам.

-Какво да правя :(

Link to comment
Share on other sites

Някой да си е правил очила за предпазване от прекалена работа с компютър ? Ако може да ми препоръчате някое място в Пловдив . Благодаря предварително.

 

Никак. Не помагат. Намалявали отблясъците и увеличавали контраста - дрън дрън. Бях си взел едни геймърски очила (жълти) - увеличава контраста ужким но реално не виждах по-хубаво и само ме дразнеха та ги върнах.

 

Помагат, защото намалят яркостта и променят цветната температура към по-топла.

 

И пречат да виждах хубаво цветовете и освен това пречат като цяло.

 

За очите - много е важно монитора са е пред прозорец за да можеш да гледаш от време на време през него. Ако няма възможност поне трябва да се мести погледа в най-далечния край на стаята и да се фокусира върху някой дребен предмет. Това е гимнастиката на очите срещу "мързеливо око".

 

Зависи - ако си северно изложение не е лошо но пък на моменти блести, но южно - забравяш. Може би само вечер или рано сутрин когато е сумрак, но през повечето време ако от прозореца ти блести по-силно отколкото монитора (а то обикновенно така става) се получава точно обратен ефект.

 

Това за което ти говориш е по-добре да станеш и да се разходиш малко.

 

Хубава резолюция да има, да е ярък + IPS ... да няма трептене(шим)... и нещата са приятни за работа.

И достатъчно като големина й бройка :) Т.е. поне един 30 инчов и още поне 2 броя 24 да речем. Четвъртия идва малко в повече признавам, но ми е много удобен когато дебъгвам :)

Според мен това е много погрешно, едвам издържах 2 месеца в новия офис с/у прозорец, тази светлина право в теб и ти работиш на монитор, КОШМАР целия офис разхвърлях и се преместих така че светлината да не е с/у мен, еееееееееее рахатясаха се. 

А иначе да са ти здрави очите, другото е бошлаф.

За да са здрави очите е добре и монитора да е хубав. За предпочитане да е IPS и да е от flicker free моделите. Т.е. тези: http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

Link to comment
Share on other sites

Простичката истина е, че винаги е хубаво да има някаква светлина около монитора, но никога по-ярка и силна от него. Външна както казва Младен е убийство. Аз например от много години си имам сложена една синя (оказва се, че е най-подходящия цвят) катодна лампа зад ръба на монитора и по този начин имам отлична ambient light, която по никакъв начин не ми пречи, но е много полезна именно за разсейването на очите от постоянното взиране в рамката на екрана.

 

И още нещо - екранът ВИНАГИ трябва да е ПОД нивото на очите.

Link to comment
Share on other sites

Имам един проблем... 

Взех се карта само за нет от Мтел, но нещо не можах да я настроя да върви. Ходих да магазина им два пъти. 1ия път момичето ми я направи, но вървеше ужасно бавно и затова отидох 2ри път (в друг офис), а от там направо ми смениха картата. И пак не тръгна. 

Бутнах я на лаптопа да пробвам дали нета тръгва... всичко точно. 

 

Да спомена, че настройки и всичко е нормално на телефона. Някой да е имал подобен проблем и да го е решил? 

Апарата е Леново А880 двусимов. И в двете гнезда не работи нета. 

Link to comment
Share on other sites

За да са здрави очите е добре и монитора да е хубав. За предпочитане да е IPS и да е от flicker free моделите. Т.е. тези: http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

Дядо, а за ТОЗИ какво ще кажеш, бива ли го?  

Link to comment
Share on other sites

Това е гимнастиката на очите срещу "мързеливо око".

Това, което наричаш "мързеливо око", всъщност е пренапрегнато. От постоянното фокусиране наблизо. Като фокусираш надалеч, се отпуска мускула около лещата и това предпазва от късогледство.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...