Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Нз... вече и на мен дето никога не съм искал да живея другаде и все още не искам... вече почва да ми писва. Много са зле нещата. Останах без познати почти в страната, работя нещо което ми е много интересно, много приятно... и пак ще го прекратявам защото просто няма смисъл тъй като маржовете са ниски, а разходите сериозни.

 

Гледам си колегите ... или бачкат по професията за без пари , или гледат на държавна работа с връзки да се хванат... или отиват в чужбина да живеят и да учат нещо друго или просто почват да бачкат нещо каквото и да е.

 

Нз... почвам да се чудя вече ... срещам все едни и същи типажи всеки ден. Убедени, вярващи в разни работи, дето аз както и да ги гледам са противни. Познавам разни единици хора, дето и на тях са им противни тия неща... 90% от тия хора са извън страната вече, 5% в София, другите се мъчат адски още в Плд или други провинциални градове да изкарват някакви парички и да кретат.

 

Как да кажа на сестра ми да "учи" висше тука? За къв й е? Как въобще да й кажа да си седи в БГ ... как като тя не обича да слуша чалга, да гледа "рИалити" и да се разцепва в дискотечниците?! Кво ни остана?

 

____________________________

А и да не пропусна, повечето хора с които се срещам по работа, са много доволни по принцип от ситуацията и нямат проблеми с нея. Грам.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Как да кажа на сестра ми да "учи" висше тука? За къв й е? Как въобще да й кажа да си седи в БГ ... как като тя не обича да слуша чалга, да гледа "рИалити" и да се разцепва в дискотечниците?! Кво ни остана?

 

 

Пращаме ги вън, ако можем си го позволи, миличък. Аз лично ще си умра тук, точно тук , пиейки ракията на дядо или на Наско. Обещание като дам го спазвам. Дано и той успее да го спази...  

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко чудесно е, но щом човек като него напише, че ще се изнася със семейството, на мен ми светва червената лампа. И то доста по-силно от обичайното.

Oще малко да поотрасне моя и аз се изнасям. Смятам, че Швейцария би било прекрасно място за живеене. Щото не е в шибания комунистически ЕС като начало и защото след негативния вот при гласуването за по-висока минимална работна заплата ми се издигнаха невероятно в очите тези хора. Дано не ме върнат само

Link to comment
Share on other sites

Oще малко да поотрасне моя и аз се изнасям. Смятам, че Швейцария би било прекрасно място за живеене. Щото не е в шибания комунистически ЕС като начало и защото след негативния вот при гласуването за по-висока минимална работна заплата ми се издигнаха невероятно в очите тези хора. Дано не ме върнат само

Като се уредиш, ме викни да ти нося лаптоп-а, та да мога и аз да се изнеса :) :)
Link to comment
Share on other sites

Аз пък може да съм му шофЕр - дедо много обича да го возят, пък и даже вратата ще му отварям...записвам се първи отсега, докато не ме е изпреварил някой. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли препоръча добър инструктор с приличен мотопарк за А - категория? Основно такъв от който да има какво да се научи и да е кадърен.

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли нямам достъп до abv.bg?

 

През Близу и аз нямам,през мобилен на Виваком се отваря без проблеми...

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

През Ментел няма, през Близу също. След малко ще видя как е и на яката кутия...

Edit: При Ментел е наред вече. При кутията няма проблеми.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от хакерски съвети.

-Има ли как да се заобиколи дори и добро фирмено ограничение за влизане в дадени сайтове. За сега пробвах със прокси сайтове и Tor Browser, но нищо.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от хакерски съвети.

-Има ли как да се заобиколи дори и добро фирмено ограничение за влизане в дадени сайтове. За сега пробвах със прокси сайтове и Tor Browser, но нищо.

Един вариант е черпиш админа, каквото там пие И той ти отпушва IP-то да браузваш? :) :)
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от хакерски съвети.

-Има ли как да се заобиколи дори и добро фирмено ограничение за влизане в дадени сайтове. За сега пробвах със прокси сайтове и Tor Browser, но нищо.

 

Зависи как е наложено. На много места просто се слага прокси през което да минава всичкия трафик и като го махнеш, всичко си работи. В твоя случай явно не е така.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от хакерски съвети.

-Има ли как да се заобиколи дори и добро фирмено ограничение за влизане в дадени сайтове. За сега пробвах със прокси сайтове и Tor Browser, но нищо.

Има варианти, зависи колко досаден ти е админа :))

Аз се закачам с впн до вкъщи и си минавам през домашното прокси :)

RDP до домашната ти машина и брауз през нея също би ти свършило работа и май би било най-лесното решение :)

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да тествам ъплоуд и даунлоуд само по една връзка?

Да сваля нещо и после да го кача или нещо такова.

За download си харесвам сървъри от тук например :

http://www.centos.org/download/mirrors/

https://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/

 

За ъп вече не се сещам къде да тестваш. Спийдтеста не ти ли върши работа ?

Link to comment
Share on other sites

Спийда показва висок резултат, който до момента не мога да видя на торент клиента. Затова искам да тествам. Дауна го проверих - 9MB/s и е добре, но ъпа искам да тествам. Според спийдтест имам 82 мегабита ъп, но на uTorrent над 2MB/s не съм видял, а сийдвам торенти с 200+ лийчъра.

Link to comment
Share on other sites

Спийда показва висок резултат, който до момента не мога да видя на торент клиента. Затова искам да тествам. Дауна го проверих - 9MB/s и е добре, но ъпа искам да тествам. Според спийдтест имам 82 мегабита ъп, но на uTorrent над 2MB/s не съм видял, а сийдвам торенти с 200+ лийчъра.

 

Аз вдигам до 10-11МБ/сек ъплоуд на Куулбокс, но сийдвам по 50 торента.

Те лийчърите може да са 200+, но си виж настройките за ограниченията на един единствен торент, а също така и дори с 200 лийчъра, сийдърите също оказват влияние.

Link to comment
Share on other sites

Аз сийдвам около 30, но сумарно над 3 не съм виждал. Настройките са неограничени. Затова искам някъде да метна нещо 500MB, та да видя. Не тествам Кулбокс в момента.

Link to comment
Share on other sites

Аз сийдвам около 30, но сумарно над 3 не съм виждал. Настройките са неограничени. Затова искам някъде да метна нещо 500MB, та да видя. Не тествам Кулбокс в момента.

Хмм ако пуснеш временно някакво фтп или уебче можем да тестваме с колко ще сваляме от теб.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам и достъп до машината в нас (кулбокса), ако ти върши работа.За международен ъплоуд, може да видиш на тук, но не знам колко е актулано.

Link to comment
Share on other sites

Някъде в Смирненски до "глухите линии" има аргончик... Някой малко да помогне с хвърленято на един пин в Гугъл мапс ако го знае къде точно е.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...